Latvijā
Kam pievērst uzmanību, izvēloties studiju virzienu un stājoties augstskolā
Reklāmas medijos šajās dienās skaļi aicina izvēlēties studēt augstskolās ar labāko reputāciju, augstākajiem reitingiem vai lielāko nodarbināto skaitu pēc studiju beigšanas. Lielais studentu atbirums studiju laikā gan norāda, ka bieži jaunieši mācās ne to, ko vēlas. Kam pievērst uzmanību, izvēloties studiju virzienu un stājoties augstskolā?
Pieaug velosipēdu zādzību skaits; likumsargi iesaka velosipēdus reģistrēt
Mainoties cilvēku paradumiem, tajā skaitā Covid-19 pandēmijas laikā sabiedriskā transporta vietā izvēloties velosipēdu, pieaudzis ne vien velosipēdistu skaits ielās, bet arī velozādzību skaits. Turklāt, salīdzinot ar pērno gadu, velosipēdu zādzību skaits pieaudzis būtiski. Tāpēc likumsargi iesaka velosipēdu ne vien sargāt, bet arī reģistrēt.
Pašvaldības policija pārbauda izklaides vietas Vecrīgā
Ne visi ir paspējuši sagatavoties, ne visi izprot 10. jūlijā Covid-19 dēļ ieviestos ierobežojumus ēdināšanas vietām, tāpēc šodien restorānu un kafejnīcu īpašniekus nav paredzēts sodīt, bet gan informēt par to, kas jāizdara. Tā norāda Rīgas pašvaldības policija (RPP), kas šodien devās plašās pārbaudēs pa tūristu apmeklētākajām Vecrīgas vietām.
Rīgas tiltiem arī šogad būtisku uzlabojumu nebūs; pirmos darbus sola nākamgad
Rīgas domes Satiksmes departaments pēc ekspertu ieteikumiem Akmens tilta kolonnām apzināti dažviet ir noņēmis lielizmēra dekoratīvās plāksnes, daļā rīdzinieku radot aizdomas, ka tās ir atdalījušās un nokritušas uz ietvēm, apdraudot gājējus. Bažas par tilta drošību Rīga noraida, bet labošanas darbus sola nākamgad, kad Akmens tiltā mainīšot segumu.
Prezidents Sēlijā uzsver piederību noteiktai latviešu kultūrvēsturiskajai zemei
"Daudzveidīga, krāsaina un pašapzinīga – tāda ir mūsu latvietība," piektdien, viesojoties Sēlijā, teica Valsts prezidents Egils Levits. Jaunās administratīvi teritoriālās reformas mazliet aizēnots, top prezidenta rosināts likums par Latvijas kultūrvēsturiskajām zemēm. Prezidents uzskata, ka tas nostiprinās mūsu identitāti un mazliet labos reģionālās reformas pieļautās kļūdas. Prezidenta kancelejā informēja, ka tiks izstrādāts likums par vietējo kopienu demokrātiski vēlētām pārstāvniecībām.
Viļānu uzņēmēji aktīvi iesaistās jauniešu nodarbināšanā
Viļānu novadā ir viens no lielākajiem bezdarba līmeņa radītājiem Latgales reģionā. Bezdarbnieku vidū ir arī daudz jauniešu vecumā no 18 līdz 30 gadiem. Pateicoties Eiropas Solidaritātes korpusa programmai, astoņi novada uzņēmumi ir guvuši finansiālo atbalstu, lai  izveidotu jaunas darbavietas jauniešiem, vairākumam no kuriem šī ir pirmā darba vieta un iespēja gūt savu pirmo darba pieredzi.
Rundāles pils dārzā notiek zemessargu mācības
Rundāles pils teritorijā jau otro dienu notiek zemessargu mācības. Vakar tika atkārtota teorija, bet šodien notiek praktiskās mācības ar metāldetektoru. Mācības šoreiz ir pielāgotas kaujas apstākļiem – zemessargi pārmeklē vēsturiskā augļu dārza teritoriju, kurā jau iepriekš tika atklāti nesprāguši kara laika lādiņi.
Jūrmalas dome apņemas izrevidēt Dzintaru koncertzāles saimniecību
Jūrmalas dome ārkārtas sēdē ir apņēmusies veikt auditu tās kapitālsabiedrībā «Dzintaru koncertzāle». Domes sēdi sasaukt prasīja opozīcija, uzsverot, ka pilsētas vadība pēc izgaismotā nodokļu krāpšanas skandāla nav paudusi pienācīgu nosodījumu nelikumīgajām darbībām.
Jaunākie
Interesanti