Latvijā
Aizdomās par karteļa vienošanos un korupciju veic kratīšanas lielākajos būvuzņēmumos
Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) kopīgi ar Konkurences padomi (KP) otrdien veica tiesas sankcionētas neatliekamās kriminālprocesuālās darbības lielākajos Latvijas būvuzņēmumos, informēja KNAB. Šādas darbības īstenotas, pamatojoties uz aizdomām par iespējamu vismaz desmit lielāko būvniecības nozares uzņēmumu iesaisti noziedzīgos nodarījumos un Konkurences likuma pārkāpumos. Divi no uzņēmumiem, kur bija ieradušies valsts iestāžu darbinieki, ir "Rere Grupa" un "Merks".
Zemessardzei piegādā ASV ražotas lāzera mērķu iznīcināšanas simulācijas
Latvija saņēmusi ASV uzņēmuma “Cubic Corporation” ražotās lāzera multifunkcionālās mērķu iznīcināšanas simulācijas sistēmas “MILES” (Multiple Integrated Laser Engagement Systems), kuras primāri tiks izmantotas Zemessardzes vajadzībām, informēja Aizsardzības ministrija (AM). Sistēmas saņemtas ASV valdības Ārvalstu militārās pārdošanas programmas ietvaros.
Pēdējos desmit gados par gandrīz 20% audzis mūzikas un mākslas skolu audzēkņu skaits
Pēdējo desmit gadu laikā par gandrīz 20% audzis mūzikas un mākslas skolu audzēkņu skaits, tikmēr skolēnu skaits vispārizglītojošajās skolās samazinās. Kultūrizglītībā pedagogu trūkums jūtams daudz vairāk nekā vispārizglītojošajās iestādēs. Lai risinātu problēmas un izvērtētu kultūrizglītības efektivitāti, pirms mēneša Kultūras ministrijā (KM) izveidota darba grupa.
Studentu radio Liepājā skan visai pilsētai
Pirmajā skolas dienā Liepājā sāka skanēt studentu radio pilsētai – ''Radio SWH Spin 94,6 FM''. Ieceri īstenojusi Liepājas Universitāte sadarbībā ar radio SWH, radot iespēju studentiem iegūt dīdžeju pieredzi, kā arī praktisku pieredzi medija darbā. Jaunajā radio studijā Liepājā varēs darbosies dažādu studiju programmu studenti.
Spēcīga un ar jaunām iecerēm. Durvis ver apvienotā skola Ropažos
Šogad mācības Latvijas skolās sāka aptuveni 215 000 skolēnu, no kuriem 20 000 šī bija pirmā diena pirmajā klasē. Salīdzinājumā ar iepriekšējo mācību gadu skolu skaits šogad sarucis par vairākiem desmitiem. Reorganizācija turpināsies, bet nesen tā noslēgusies Ropažos – tur tagad ir viena spēcīga Ropažu novada vidusskola, kas izveidota, apvienojot divas skolas.
Izdota grāmata par Grobiņas arheoloģisko ansambli
Uz iekļūšanu UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā nākamgad pretendē Grobiņas arheoloģiskais ansamblis. Tas ietver unikālas autentiskas liecības par iespaidīgu skandināvu apmetni Ālandes upes krastos 7. – 9. gadsimtā. Lai plašākai sabiedrībai būtu iespēja iepazīties ar vēsturnieku un arheologu pētnieciskā materiāla apkopojumu, klajā ir nākusi grāmata. 
Dagdā protestē pret augstu atkritumu izvešanas maksu
Dagdas iedzīvotāji protestē pret augstu atkritumu izvešanas maksu. Iedzīvotāji uzskata, ka atkritumu apsaimniekotāja – uzņēmuma "Clean-R" tarifi ir pārāk augsti. Piketa rīkotāji nav apmierināti arī ar to, ka, uzvarot nupat notikušajā atkritumu apsaimniekošanas iepirkuma konkursā, kompānija slēdza jaunu līgumu ar pašvaldību vēl uz trim gadiem. Iedzīvotāji pieprasa anulēt līgumu un izvēlēties citu pakalpojuma sniedzēju. 
Jaunākie
Interesanti