Latvijā
Ikšķile par novadu reformu sūdzēsies Eiropas līmenī un plāno piketu pie Saeimas
Ikšķiles novads bija viens no pirmajiem, kas skaļi pauda neapmierinātību par uzsākto administratīvi teritoriālo reformu. Tā Ikšķili paredz iekļaut lielajā Ogres novadā. Savu viedokli ikšķilieši nav mainījuši, un trešajā tautas sapulcē iedzīvotāji nolēma  7. novembrī pulcēties piketā pie Saeimas. Savukārt pašvaldība vērsīsies ar sūdzību Eiropas Komisijā par neprecizitātēm Eiropas pašvaldību hartas tulkojumā, kas, viņuprāt, ietekmējušas reformas gaitu.
Ar jaunu projektu cer uzlabot tiesu darbu
Lai uzlabotu Latvijas tiesu sistēmas organizāciju, veicinātu mediācijas izmantošanu un attīstītu valsts nodrošinātās juridiskās palīdzības sistēmu, tieslietu nozare plāno ievest Eiropas Padomes Komitejas izstrādātos tiesu efektivitātes instrumentus un metodiku. Sākotnēji plānots īstenot pilotprojektu vienā pirmās instances tiesā un vienā apelācijas instances tiesā ar mērķi izvērtēt tiesu darba organizāciju no statistikas, lietotāju apmierinātības un kvalitātes viedokļa. Rezultātā cer uzlabot visu tiesu darbu, tostarp lietu izskatīšanas termiņus.
Jūrmala nolemj izsolīt Raiņa un Aspazijas «pirmo mīlas namiņu»
Ar koalīcijas partiju “Saskaņas” un Zaļo un Zemnieku savienības deputātu vairākumu Jūrmalas dome nolēma izsolīt netālu no liedaga pirms vismaz 125 gadiem uzceltu koka namiņu, kas īpašu statusu ieguvis, jo tur savulaik vasaras aizvadījis Rainis un Aspazija. Taču vēstures pieminekļa statusa ēkai nav, un tas opozīcijai raisa bažas, ka līdzīgi kā citos gadījumos kāds ir iekārojis ekskluzīvo zemesgabalu, lai Raiņa namiņa vietā uzceltu ko citu.
Mediķi vēlas vienlīdzību algu pielikumā; ministrija izskata divus scenārijus
Veselības ministrija aizvien cer, ka nozarei nākamā gada budžetā varēs piesaistīt vairāk nekā pašlaik paredzēto 42,1 miljonu eiro mediķu algu celšanai, kas ir tikai trešdaļa no iepriekš solītā. Bet pašlaik atvēlēto naudu veselības ministre piedāvā sadalīt, ceļot algas tiem speciālistiem, kas strādā augstākas intensitātes apstākļos. Mediķi savukārt pieprasa vienlīdzīgu attieksmi pret visiem.  
Lāčplēša dienā Rīgā – piemiņas pasākumi un koncerti, atzīmēs arī Bermontiādes simtgadi
2019. gadā aprit 100 gadi kopš Latvijas Brīvības cīņām un, pieminot tās, Lāčplēša dienu Rīgā atzīmēs ar vairākiem pasākumiem: Nacionālo bruņoto spēku un Iekšlietu ministrijas vienību militāro parādi un tautas gājienu, svinīgo ziedu nolikšanas ceremoniju pie Brīvības pieminekļa, piemiņas brīdi Sudrabkalniņā un Rīgas Brāļu kapos, ar lāpu gājienu, kā arī izstādēm, tematiskām ekskursijām un izglītojošām aktivitātēm. Līdztekus tam notiks vairāki koncerti pilsētvidē, kultūras centros, koncertzālēs un dievnamos, informēja Rīgas dome.
Pēc pilsētnieku un sponsoru iniciatīvas Rīgas centrā iestāda divas deviņmetrīgas liepas
Pateicoties privātai iniciatīvai un sponsoru piesaistei, Rīgas centrā ceturtdien, 31. oktobrī, iestādītas divas gandrīz deviņus metrus augstas liepas. Projekta kopējās izmaksas ir apmēram 20 000 eiro, un to īstenojusi apvienība „Pilsēta cilvēkiem” ar mērķi parādīt, ka ar pareizām tehnoloģijām kokus iespējams stādīt arī sarežģītās pilsētas vietās ar apakšzemes komunikācijām.
Jēkabpilī jau ceturto reizi ārsti īpašā akcijā bez maksas konsultēs un veiks operācijas
Jēkabpilī jau ceturto reizi norisināsies labdarības akcija “Dzīvo vesels!”. Tās laikā pacientiem nodrošinās bezmaksas medicīniskās konsultācijas, savukārt daļai pacientu – bezmaksas operācijas. Idejas iniciators ir traumatologs ortopēds Kaspars Ūdris, kurš par šo iniciatīvu pirms dažiem gadiem saņēma apbalvojumu “Latvijas lepnums” nominācijā “Vairāk, nekā prasa pienākums”.
Uzsāk projektēt Valmieras Drāmas teātra ēkas atjaunošanu
VAS "Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) noslēdz līgumu ar SIA "Sestais stils”, lai uzsāktu projektēšanas darbus Valmieras Drāmas teātra ēkas Valmierā, Lāčplēša ielā 4, pārbūvei, fasādes atjaunošanai un energoefektivitātes paaugstināšanai, informē VNĪ valdes locekle Kitija Gruškevica.
Tur pieskarties nedrīkst. Centrā «Dardedze» bērnus māca izvairīties no seksuālās vardarbības
Piektdien centrā "Dardedze" notiks atjaunotās Džimbas drošības programmas atklāšana. Tā ir preventīva programma, kas var palīdzēt novērst seksuālās vardarbības gadījumu, pirms tas ir noticis. Tajā māca bērniem par ķermeni, pieskārieniem un dažādiem attiecību veidiem. Varmākas visbiežāk izvēlas mazāk zinošus un nedrošus bērnus. Tāpēc svarīgs uzdevums ir vecākiem. Ir jāstāsta un jāizglīto gan par ķermeni, gan par tā robežām. 
Ludzā uz dzīvi pansionātā jāgaida rindā; pašvaldība atvērs pansionāta filiāli
Sabiedrībai novecojot, aizvien lielāks pieprasījums rodas pēc īslaicīgās vai ilglaicīgās aprūpes iestādēm. Pašreiz Latgalē daudzu novadu sociālās aprūpes centri ir pilni un daudzviet uz vietu pansionātā veidojas rinda. Ludzas novada pašvaldība, kurā ir tikai viens sociālās aprūpes centrs, nolēmusi atvērt tā filiāli laukos. Jau no nākamā gada tur ne tikai izvietos 25 vecos cilvēkus, bet arī nodrošinās 10 jaunas darbavietas.
Autovadītāji aicināti ziņot par slideniem autoceļu posmiem
Arī turpmākajās dienās iespējams sniegs, slapjš sniegs un lietus, kā arī gaisa temperatūra var noslīdēt zem nulles grādu atzīmes. Tādēļ gadījumos, ja autovadītāji novēro slidenu ceļa segumu, tie aicināti zvanīt uz Latvijas Valsts ceļu diennakts informatīvo bezmaksas tālruni 80005555.
EM un SM: Latvijā esošos vecos auto ar nodokli pašlaik neplāno aplikt
Latvijā esošos vecos auto ar papildu nodokli aplikt pašlaik nav plānots. Vienlaikus, lai izpildītu apņemšanos samazināt CO2 izmešu daudzumu, paredzēts veicināt alternatīvās degvielas lietošanu. Tā Latvijas Televīzijas raidījumā "Tieša runa" stāstīja Ekonomikas un Satiksmes ministrijas parlamentārie sekretāri.
Pēc 10 gadus pieļautiem nekvalitatīviem krūts vēža izmeklējumiem tos uzlabos
Par veselības sistēmu atbildīgie ierēdņi 10 gadus pieļāvuši situāciju, ka valsts apmaksātos krūšu izmeklējumus jeb mamogrāfijas skrīningu veic nekvalitatīvi. Starp 26 mamogrāfijas veicējiem ir iestādes, kur krūtis nemāk pareizi nobildēt vai iegūtos attēlus nemāk pareizi nolasīt. Sievietēm, kuras viņiem uzticējās, krūts vēzis atklāts novēloti. Tikai tagad, pēc sūdzībām un apjomīga iestāžu audita, izmeklējumiem un ārstiem celtas kvalitātes prasības.
Jaunākie
Interesanti