Latvijā
Valsts kontrole pauž satraukumu par notekūdeņu apsaimniekošanas problēmu ieilgušu risināšanu
Lai gan problēmas notekūdeņu apsaimniekošanas jomā ir zināmas jau gadiem un tās sakārtošanā valstī ir ieguldīts viens miljards eiro, Valsts kontroles (VK) veiktajā revīzijā secināts, ka notekūdeņu savākšanas, novadīšanas un attīrīšanas jomā joprojām ir neatrisināti jautājumi un vēl daudz darāmā. Iedzīvotāji kūtri pieslēdzas centralizētajiem notekūdeņu tīkliem, un tas saistāms arī ar pašvaldību atbalsta trūkumu. Taču Pašvaldību savienībā norāda – arī vietvarām nereti trūkst naudas, lai palīdzētu.
Vjačeslavs Dombrovskis apsver jaunas partijas dibināšanu
Saeimas deputāts Vjačeslavs Dombrovskis, par kura izslēgšanu no partijas lems “Saskaņas” valde, apsver iespēju dibināt jaunu politisku partiju, ja nolems startēt nākamajās Saeimas vēlēšanās. To politiķis atklāja intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma”.
Amatpersonas: Sabiedrisko mediju ēkas iecere ir sasteigta, bet ES nauda jāizmanto
Vai par „Covid” naudu cels jaunu ēku sabiedriskajiem medijiem? Tas ir jautājums, kas strauji kļuva aktuāls pagājušajā nedēļā, kad mediju pārraugs – Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) – iesniedza Finanšu ministrijā pieprasījumu šim mērķim cerībā saņemt finansējumu no vērienīgā Eiropas ekonomikas atveseļošanas plāna. Taču mājasdarbs nav izdarīts: vēl nav ne koncepcijas Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas apvienošanai, ne projekta jaunajai ēkai. Amatpersonas atzīst, ka iecere ir sasteigta, bet norāda, ka ES nauda jāizmanto. 
Viņķele: Pašizolācijas sliekšņa izmaiņām būtu bumeranga efekts
Ja Latvija palielinātu slieksni, līdz kuram ieceļotājiem no Covid-19 vairāk skartajām ārvalstīm nav jāievēro pašizolācija, tas varētu radīt bumeranga efektu. Tad Covid-19 pandēmijas ietekmi izjustu ne tikai tūrisma nozare, bet efekts būtu uz plašāku tautsaimniecību, intervijā Latvijas Radio norādīja veselības ministre Ilze Viņķele (“Attīstībai/Par”).
Bijusī Būvuzņēmēju partnerības vadītāja kļūs par AM parlamentāro sekretāri
Līdzšinējais Aizsardzības ministrijas (AM) parlamentārais sekretārs Mārtiņš Staķis (“Attīstībai/Par!” (AP)) savu politisko karjeru turpinās Rīgas domē, bet viņa vieta ministrijā tukša nestāvēs. Aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP) par ministrijas jauno parlamentāro sekretāri ar šodienu apstiprinājis savu partijas biedri Baibu Bļodnieci.  
Augstskolās vairāk mācās attālināti
Jaunais studiju gads šogad vairākās augstskolās sācies citādāk nekā iepriekš. Ieilgušā pavasara cēliena dēļ Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) tas sākās vien šodien, ar divu nedēļu kavēšanos. Daudzās augstskolās vēl gaida ierodamies ārvalstu studentus, un daudziem trešo valstu pilsoņiem iebraukšana Latvijā sagādā zināmas problēmas.
Liepājā Zemessardze un Jūras spēki mācās novērst hibrīdkaru
Aizvadītajā nedēļas nogalē noslēdzās Nacionālo bruņoto spēku militāro mācību cikla "Namejs 2020" pirmā fāze – darbība hibrīdapdraudējuma apstākļos. Tās ietvaros Liepājā sadarbībā ar Jūras spēkiem, Zemessardzes 44. bataljonu un NATO tika inscenēta sabiedroto armijas ienākšana pilsētas ostā, lai apkarotu naidīgos spēkus. Kopumā mācībās Liepājas teritorijā piedalījās aptuveni 800 karavīri. Kā šodien ziņo Jūras spēku un Zemessardzes pārstāvji – mācībās uzstādītais mērķis veicināt savstarpējo sadarbību ir sasniegts.
«Mūžīgā bērna» mamma un asistente: 170 eiro sociālo nodokli samaksāt nevarēšu
Kad bērni ar īpašām vajadzībām sasniedz pilngadību, daudzi pakalpojumi vairs nav bezmaksas, bet sociālais pabalsts paliek tāds pats – 159 eiro. Turklāt plānotā nodokļu reforma paredz, ka jau nākamgad  alternatīvajos režīmos strādājošajiem, kādi ir arī asistenti, būs jāmaksā minimālā sociālā iemaksa. Tādējādi ģimenēm ar ''mūžīgajiem bērniem'' ienākumi samazināsies vēl vairāk, jo bieži vien atalgojums par asistenta darbu ir mazāks nekā nodokļos prasītie 170 eiro.  
Vidzemē plāno veidot fondu dzīvojamo māju uzlabošanai
Dzīvojamā fonda uzlabošana ir uzdevums gandrīz visās pašvaldībās. Periodiski tiek rīkoti konkursi un pieteikšanās finansiālam atbalstam daudzdzīvokļu namu renovēšanai, taču ar to ne vienmēr pietiek. Tādēļ Vidzemes plānošanas reģions kopā ar partneriem no Nīderlandes vēlas ieviest jaunu finanšu instrumentu.  
Izglītības dienests: Madonas skolās prasītais «neceļošanas apliecinājums» ir nelikumīgs
Prasība skolēnu vecākiem parakstīt apliecinājumu, ka ģimene nav bijusi ārzemēs vai saskarē ar Covid-19 pacientu, ir pretlikumīga, norāda Izglītības kvalitātes valsts dienestā (IKVD). Kopš skolās sākušās mācības, iestādes telefons zvana nemitīgi. Vecākiem ir daudz jautājumu un pretenziju, tostarp par faktu, ka jāparaksta īpaši apliecinājumi. Tikmēr, piemēram, visās Madonas novada skolās vecāki šādu dokumentu jau parakstījuši.
Tiesa uzdod pārskaitīt balsis trīs Rīgas domes vēlēšanu iecirkņos
Administratīvā apgabaltiesa pirmdien uzdeva Centrālajai vēlēšanu komisijai (CVK) pārskaitīt visas vēlēšanu zīmes tajos trīs iecirkņos, kur bija problēmas ar zīmogiem uz aploksnēm. Būs jāpieskaita arī tās aploksnes, kas bija atzītas par nederīgām. To Latvijas Radio apliecināja Administratīvās apgabaltiesas pārstāve Līga Tumova.
Metāla konstrukciju vietā kravas transportlīdzeklī atklāj 6 miljonus cigarešu
Veicot muitas kontroles pasākumus Ventspils ostā, Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes amatpersonas novērsa 6 000 000 (300 000 paciņas) cigarešu “Winston” nelikumīgu pārvietošanu, informēja VID. Cigaretes atradās kravas automobilī, kurā saskaņā ar dokumentiem vajadzēja būt metāla konstrukcijām.
Pārbūvēs autoceļa Kuldīga–Skrunda–Embūte sākumposmu
Sāk pārbūvēt valsts reģionālā autoceļa Kuldīga–Skrunda–Embūte (P116) posmu no rotācijas apļa Kuldīgā līdz krustojumam ar vietējo autoceļu Kuldīga–Pelči–Kaltiķi (V1293) (2,33,km - 6,84.km), informēja valsts AS "Latvijas Valsts ceļi" (LVC).
Stūra mājas izsolē samazina sākuma cenu
Valsts AS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ), turpinot vēsturiskās sešstāvu mūra ēkas Rīgā, Brīvības ielā 61 jeb Tetera nama, kas pazīstams arī kā Stūra māja, izsoli, tās sākuma cenu samazina par 20%, informēja VNĪ.
Ints Ķuzis iestājies «Vienotībā»
Partiju apvienībā “Jaunā Vienotība” ietilpstošās partijas “Vienotība” valde pirmdien, 14. septembrī, vienbalsīgi apstiprinājusi ģenerāļa Inta Ķuža iesniegumu par iestāšanos partijā, informēja “Jaunā Vienotība”.
Jaunākie
Interesanti