Latvijā
Ikšķiles vicemērs Česlavs Batņa saglabā amatu
Ādažu vidusskolas direktora amats nav savienojams ar otras augstākās Ikšķiles novada amatpersonas pienākumiem. Ar šādu motivāciju Ikšķiles domes opozīcijas deputāti piektdien, 30. augustā, centās panākt domes priekšsēdētāja vietnieka Česlava Batņas (Latvijas Zemnieku savienība) atbrīvošanu no amata. Viņš pats domes sēdē apgalvoja, ka abus darbus spēs savienot un izskanējušie pārmetumi par turēšanos pie krēsla esot vien emocionālas dabas.
Levits aicina rast risinājumu gados jaunu pedagogu piesaistei
Steidzīgi jārod risinājums latviešu valodas skolotāju trūkumam ne tikai mazākumtautību skolās, bet kopumā visās Latvijas izglītības iestādēs, tiekoties ar Valsts prezidentu Egilu Levitu, pauda Latvijas izglītības asociācijas valde.
Vecmīlgrāvī uziet nelegālas dīzeļdegvielas uzpildes staciju
Valsts policijas (VP) likumsargi ceturtdien, 29. augustā, un naktī uz piektdienu, 30. augustu, Vecmīlgrāvī, Rīgā, atklāja nelegālas dīzeļdegvielas uzpildes staciju. Kopumā konstatēts un atsavināts apmēram 2000 litru nelegālas dīzeļdegvielas un notikuma vietā aizturēts rūpalas saimnieks, informē VP.
«Gaismas pils» atzīmē simtgadi. Kā izskatās obligāto eksemplāru krātuvē?
Vairāk nekā 4 miljoni vienību! Ne tikai grāmatas, bet arī cita veida iespieddarbi, rokraksti. Tā ir arī valsts un tautas likteņstāstu krātuve, kas tēlaini tiek saukta par "Gaismas pili". Tieši pirms simts gadiem 29.augustā nodibināja Valsts bibliotēku, tagadējo Nacionālo bibliotēku. Arī šobrīd ik dienu bibliotēkas krājums papildinās ar arvien jaunām grāmatām.
Ar reformu neapmierinātās pašvaldības cer uz Saeimu
Arvien tuvāk noslēgumam virzās darbs pie teritoriālās reformas. Atbildīgā ministra ieskatā, būtiskas izmaiņas vairs nebūs jāveic, un oktobrī likumprojekts varētu nonākt valdībā. Tieši uz šo posmu, kurā reformu vētīs ministri un vēlāk arī Saeimas deputāti, cer tās pašvaldības, kuras ar ministrijas piedāvājumu ir īpaši neapmierinātas.
Vidzemē īsteno projektu latviešu valodas apguvei imigrantiem
Latvijā dzīvo daudz ārzemnieku un patvēruma meklētāju, kuri vēlas apgūt latviešu valodu, taču pieejamie mācību materiāli ir ļoti sarežģīti - to secinājuši mācību centra “Valodu Mape” speciālisti. Pirms diviem gadiem viņi iesaistījās "Erasmus+" projektā, kura laikā radīta jauna, viegli saprotama un ikvienam pieejama mācību grāmata piecās valodās.
Latvijas muzejpedagogi tiekas «Nedarbnīcā» Latgalē
36 speciālisti no dažādiem Latvijas muzejiem Rēzeknē piedalījās muzejpedagogu iniciatīvā “Nedarbnīca”. Tās mērķis ir pārrunāt aktuālitātes  un dalīties pieredzē. Katra “Nedarbnīcas” sesija notiek citā muzejā, un šoreiz par tās norises vietu kļuva Latgales kultūrvēstures muzejs (LKM). Iniciatīva turpinās jau trešo gadu, taču Latgalē tā notiek pirmo reizi.
Rīgā skolu remontdarbus sola pabeigt laikā
Vasara ir laiks, kad skolās intensīvi notiek remontdarbi. Arī Rīga nav izņēmums. Šogad remontē un labiekārto 50 skolas un 44 bērnudārzus par gandrīz 11 miljoniem eiro. Visur darbus līdz pirmdienai, 2. septembrim, gan vēl nepabeigs, bet tas neērtības neradīšot.
Pēc rekonstrukcijas atklāts Tukuma tiesu nams
Ceturtdien, 29.augustā, pēc rekonstrukcijas atklāts Zemgales rajona tiesas Tukuma tiesu nams. Gandrīz divus gadsimtus senās ēkas pārbūve kopā ar no jauna uzbūvēto piebūvi ļaus tiesai turpmāk nodrošināt visu funkciju izpildi atbilstīgi prasībām.
Jaunākie
Interesanti