Latvijā
Oktobrī reitings sarucis visām Saeimā ievēlētajām partijām
Oktobrī atbalsts krities visām Saeimā pārstāvētajām partijām. Tā liecina pēc Latvijas Televīzijas (LTV) pasūtījuma tapušie "SKDS" partiju reitingi. Visstraujāk atbalsts samazinājies Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa pārstāvētajai "Jaunajai Vienotībai". Jau vairākus mēnešus pēc kārtas atbalsts turpina kristies "Saskaņai".
Līvānos top mūsdienīgu Latgales amatniecības vērtību mājvieta
Līvānos top neparasts tūrisma objekts, kur mājas vidē vienkopus varēs aplūkot mūsdienīgus Latgales amatniecības izstrādājumus. Ideja par to, ka Latgales amatniekiem un mājražotājiem nepieciešama vieta, kur parādīt savus darinājumus, radās līvānietes Marikas Rudzītes-Griķes ģimenei.
Vārmes muižas sakopšanai iedzīvotāji pulcējas talkās
Kuldīgas novada Vārmes pagastā esošajā muižas ēku ansamblī ir trīs ēkas. Viena no tām ir labā stāvoklī, un tajā atrodas skola. Taču daudz senāk celtā kalpu māja un klēts bija lemtas iznīcībai. Lai tās glābtu, iedzīvotāji izveidoja biedrību “Vārmes klēts”. Nu aizvadīta jau otrā kalpu mājas sakopšanas talka, bet lielākie darbi vēl priekšā.
Pēc opozīcijas bažām Rīgas dome liks izvērtēt mediju līgumu pārņemšanu no «Rīga.lv»
Asa vārdu apmaiņa izvērtās Rīgas domes Finanšu un administrācijas lietu komitejā, kurā pēc opozīcijā esošās “Vienotības” frakcijas līdera Viļņa Ķirša ierosinājuma tika skatīts jautājums par skandālos ierautā nodibinājuma “Rīga.lv” likvidāciju. Proti, domnieks pauda bažas, ka žurnālistu, opozicionāru un Valsts kontroles izgaismotās problēmas ar nodibinājuma darbības izbeigšanu nemaz netiks atrisinātas, bet, tieši pretēji, pārceltas uz citu domes struktūru.
Sabiedrības integrācijas fonda vadītāja amata konkursā uzvarējusi pašvaldību ministra dzīvesbiedre Zaiga Pūce
Ir noslēdzies atklātais konkurss par Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) sekretariāta direktora amatu. Iegūstot visaugstāko vērtējumu visās trīs konkursa kārtās un ar vienbalsīgu pretendentu atlases komisijas atbalstu, konkursā uzvarējusi biedrības "Ascendum" vadītāja Zaiga Pūce. Viņas kandidatūra vēl tiks virzīta apstiprināšanai SIF padomē, informēja Valsts kancelejā.
Latvijas uzņēmumi arvien biežāk iesaistās militārajā industrijā
Aizsardzības ministrijas, Nacionālo bruņoto spēku pārstāvji un uzņēmēji pirmdien sprieda par jaunās valsts aizsardzības koncepcijas izstrādi. Sarunā galvenais akcents tika likts uz valsts un aizsardzības industrijas sadarbību nākotnē. Bijušais aizsardzības ministrs, tagad Saeimas deputāts no ZZS Raimonds Bergmanis uzsvēra, ka šo sadarbošanos ietekmē gausais darbs pie normatīvo aktu izstrādes, tomēr viņš priecājās arī par to, ka Latvijas uzņēmumi aizvien vairāk iesaistās militārajā industrijā.
Policija aiztur vīrieti, kurš Imantā bija šāvis pa daudzdzīvokļu namiem
Imantas mikrorajonā Rīgā likumsargi aizturējuši kādu personu, kas bija šāvusi pa daudzdzīvokļu namiem, informēja Valsts policija (VP). Aizturētā dzīvesvietā tika atrasti arī lādiņi, tāpēc vispārējai drošībai tika evakuēti daudzdzīvokļu nama iedzīvotāji. Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess, un tiesa aizdomās turētajam kā drošības līdzekli ir piemērojusi apcietinājumu.
Parādnieks: Tuvākajos gados iespējams apstādināt iedzīvotāju skaita samazināšanos
Veidojot mērķtiecīgu atbalsta politiku, tuvākajos trijos četros gados ir iespējams nodrošināt situāciju, kurā mirstības un dzimstības rādītāji ir vienādi, bet iedzīvotāju samazināšanās ir apstājusies, intervijā Latvijas Radio raidījumam "Krustpunktā" sacīja premjera padomnieks demogrāfijas jautājumos Imants Parādnieks (Nacionālā apvienība).
Vecu auto īpašniekiem varētu būt lielāki izdevumi vides prasību dēļ
Ekonomikas ministrija jau decembrī pēc sabiedriskās apspriešanas plāno iesniegt skatīšanai valdībā Nacionālais enerģētikas un klimata plānu laika posmam no 2021. līdz 2030. gadam. Tas paredz turpmāko desmit gadu laikā veicināt ar benzīnu un dīzeļdegvielu darbināmu auto nomaiņu uz elektroauto un citiem moderniem un pašlaik dārgiem transporta veidiem. Konkrētu skaitļu šajos plānos nav.
Influenceriem publikācijās obligāti jānorāda, ja par izvietoto produktu saņemta samaksa
Satura veidotājiem jeb tā sauktajiem influenceriem savās publikācijās obligāti jānorāda, ja par izvietoto produktu saņemta samaksa. Turklāt norādei jāatrodas publikācijas sākumā. Tomēr joprojām vairāki influenceri to neievēro. Par to pienākas sods līdz 10 tūkstošiem eiro. Patērētāju tiesību aizsardzības centrā (PTAC) gan skaidro, ka tā ir tikai likumā noteiktā maksimālā summa. Satura veidotājiem to piemērot neviens nesteidz.
Arvien vairāk cilvēku ierodas universitāšu slimnīcu neatliekamās medicīnas centros ar maznozīmīgām kaitēm
Universitātes slimnīcās strādā profesionālākie mediķi, un šīm slimnīcām būtu jāstrādā ar nopietnākajiem un sarežģītākajiem saslimšanu gadījumiem, savukārt, universitāšu slimnīcu neatliekamās medicīnas centri paredzēti pacientiem, kurus teju vienmēr vajadzētu atvest neatliekamās medicīniskās palīdzības automašīnām dzīvībai bīstamā stāvoklī. Tomēr tā nenotiek. Šīs slimnīcas norāda, ka arvien vairāk neatliekamās medicīnas centru darbu noslogo cilvēki, kas paši atnāk uz šo centru un nereti viņu veselības problēmas nevar saukt par dzīvībai bīstamām.
Ik gadu Latgales iedzīvotāji izņem ap 8500 atviegloto Baltkrievijas robežšķērsošanas atļauju
Atvieglotā Baltkrievijas robežšķērsošanas atļauja paredz iespēju 50 kilometru rādiusā no robežas dzīvojošajiem ar atvieglotiem noteikumiem apmeklēt kaimiņvalsti. Latvijā šie atvieglojumi attiecas uz Daugavpils pilsētas, kā arī vēl astoņu novadu, piemēram, Krāslavas, Aglonas, Ilūkstes, Dagdas pierobežas iedzīvotājiem, kuri, apliecinot, ka Baltkrievijas pierobežā tiem ir kādi īpašumi, dzīvo radi vai ir radu kapi, vai arī ar Baltkrieviju tos saista kultūras vai sociāli ekonomiskas saites, var saņemt atļauju līdz 90 dienām pusgada laikā apmeklēt kaimiņvalsti.
Jaunākie
Interesanti