Latvijā
Ieceļotāji piekrīt aizpildīt anketas par Covid-19 risku
Iekšlietu ministrija (IeM) pagaidām no atbildīgajiem dienestiem nav saņēmusi informāciju, ka ieceļotāji no ārvalstīm, ierodoties Latvijā, atteiktos aizpildīt anketas, piektdien, 17.jūlijā, intervijā Latvijas Radio pavēstīja IeM valsts sekretāra vietnieks, Juridiskā departamenta direktors Vilnis Vītoliņš. 
Covid-19: Visiem iebraucējiem jāaizpilda anketa; pašizolāciju uzrauga policija
No ceturtdienas, 16. jūlija, visiem iebraucējiem no ārzemēm – gan Latvijas iedzīvotājiem, gan citvalstu tūristiem –  jāaizpilda anketas, norādot valstis, kas apmeklētas iepriekšējās 14 dienās. Tāpat jānorāda uzturēšanās vieta, kur tiks pavadīta pašizolācija, ja cilvēks ieceļojis no tā saucamā sarkanā saraksta valstīm. Pašlaik policija atkal ļoti intensīvi veic ieceļojušo cilvēku kontroli, savukārt tās personas, kas gaidīja uzturēšanās atļauju mūsu valstī, visticamāk, Latvijā tik drīz netiks ielaistas.
Aptauja: Rīdzinieki lielākoties neatbalsta koncertzālei izvēlēto vietu
Lielākā daļa rīdzinieku neatbalsta lēmumu nojaukt bijušo Latvijas kompartijas Centrālās komitejas ēku Elizabetes ielā, lai tās vietā būvētu akustisko koncertzāli. Tas redzams pēc Latvijas Televīzijas Ziņu dienesta un sabiedrisko mediju portāla LSM.lv pasūtījuma veiktajā socioloģiskajā aptaujā.
Glābēji Lucavsalā mācībās uz ūdens trenējas glābt slīkstošos
Lucavsalā Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) no ūdens izvilka cilvēku, kurš atpūtas laikā izkritis no laivas. Tā gan nebija īsta nelaime, bet mācību scenārijs, kuru izspēlēja glābēji. Covid-19 ierobežojumu dēļ šovasar vairāk nekā iepriekšējos gados atpūtnieki dodas uz vietējām pludmalēm. Līdz ar to lielāka slodze ir arī pašiem glābējiem.
Jelgava ar pabalstiem un dienesta dzīvokļiem cenšas pārvilināt pedagogus
Jau vairākus gadus, tuvojoties jaunajam mācību gadam, pašvaldības savām skolām ar dažādiem papildu labumiem cenšas piesaistīt ne vien skolēnus, bet arī skolotājus. Pedagogi Jelgavā šogad var pretendēt uz sešu mēnešu pabalstu dzīvokļa īres apmaksai līdz 150 eiro mēnesī, bet vēlāk stāties rindā uz dienesta dzīvokli. Pagaidām gan šāds piedāvājums lielu atsaucību nav guvis.
Rīgas domes vēlēšanām sarakstus iesniedz vēl divas partijas
Savu pieteikumu Rīgas domes ārkārtas vēlēšanām ceturtdien, 16. jūlijā, iesniegušas un ar kandidātu sarakstu iepazīstinājušas vēl divas partijas. Tā ir premjera pārstāvētā “Jaunā Vienotība” un opozīcijā esošā Zaļo un zemnieku savienība (ZZS), kura līdz šim vēl ne reizi nav iekļuvusi Rīgas domē.
Kriminālvajāšanai nodod Kokneses kokaīna lietu
Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldes amatpersonas kriminālvajāšanai uzsākšanai pret piecām personām trešdien nosūtīja tā saucamo "kokaīna lietu", kur tika izņemta līdz šim lielākā kokaīna krava Latvijā – divas tonnas, informēja policijā.
Rinkēvičs: Covid-19 nav pases
Tiks anketēti, kā arī vajadzības gadījumā uzraudzīti visi iebraucēji no ārvalstīm, jo saslimstība ar Covid-19 nav atkarīga no pilsonības, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" teica ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs ("Jaunā Vienotība").
Jūrmalas teritorijas plānā tik daudz izmaiņu, ka rīkos papildu apspriedes. Būvēt grib arī kāpās un applūstošās pļavās
Koronavīrusa diktētā ārkārtējā situācija ieviesusi korekcijas arī Jūrmalas pilsētas teritorijas plānojuma grozījumu un tā ietekmes uz vidi novērtējuma publiskajā apspriešanā. Sākotnēji tā bija nolikta martā un aprīlī, bet līdz ar krīzi pārcelta uz vasaru. Vairākas sanāksmes jau notikušas, un nu pēdējā paredzēta Jūrmalas domes namā. Taču dome jau līdz šim saņēmusi tik daudz priekšlikumu un iebilžu par teritorijas plāna izmaiņām, ka pēc to apkopošanas uz rudens pusi sola organizēt vēl vienu sabiedrisko apspriedi.
Aptauja: Rīdzinieki domes pagaidu administrācijas darbu vērtē kritiski
Kā Rīgas domes pagaidu administrācijas līdz šim paveikto galvaspilsētas vadībā vērtē rīdzinieki? Pagaidām – visai kritiski. Tā liecina pēc Latvijas Televīzijas Ziņu dienesta un sabiedrisko mediju portāla LSM.lv pasūtījuma veiktas socioloģiskās aptaujas rezultāti. Pētījuma autors gan lēš, ka iedzīvotāju neapmierinātības pamatā ir nevis pagaidu administratoru pieņemtie lēmumi, bet vēlme pie pilsētas stūres redzēt pašu ievēlētus cilvēkus.
Mainās NATO kaujas grupas komandieris Latvijā
NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas komandiera amatā stājies pulkvežleitnants Trevors Nortons, nomainot līdzšinējo komandieri pulkvežleitnantu Ēriku Eindželu un tādējādi noslēdzot piekto Latvijā izvietotās kaujas grupas karavīru rotāciju.
Jaunākie
Interesanti