4. studija

Vai kafejnīcas apmeklējums ir latviešu teātra kultūras neatņemama sastāvdaļa?

4. studija

Kāpēc uzņēmuma "Tet" datu centrs trokšņo un traucē apkaimes iedzīvotājiem?

Cik ilgi policija meklē un vai vispār meklē nozagtos velosipēdus?

Cik ilgi policija meklē nozagtos velosipēdus?

Ir sākusies aktīvā velosezona, kas nozīmē – aktivizēsies arī "melnais velosipēdu tirgus". Latvijas Televīzijas raidījumā "4. studija" vērsās skatītāja, kurai velosipēds nozagts pirms pieciem gadiem. Viņa pauda neizpratni, kāpēc šo gadu laikā no Valsts policijas nav saņemta neviena vēsts par braucamrīka likteni. Cik ilgi un vai vispār policija meklē nozagtos velosipēdus?

"2019. gada 1. jūnijā Lielvārdē nozagts labs velosipēds. Ziņoju Ogres policijai, uzrakstīju iesniegumu, iesniedzām fotogrāfijas un paziņojām arī laiku, apmēram cikos velosipēds tika nozagts. Uzsākta krimināllieta. Nu jau šogad būs 5 gadi kopš nepatīkamā gadījuma. No policijas šo piecu gadu laikā neesmu saņēmusi nevienu informāciju par lietas virzību un izmeklēšanas gaitu," raidījumam norādīja Inita, vaicājot, pēc cik ilga laika policija lietu par velosipēda zādzību izbeidz, un no kā prasīt kompensāciju par nozagto velosipēdu.

Valsts policijā atzina, ka katru gadu saņem informāciju par vismaz 1500 nozagtiem velosipēdiem.

Aicina braucamrīku reģistrēt CSDD

Tos nereti izved no valsts, izjauc rezerves detaļās vai pārdod privātpersonām kā savējos, ja braucamais nav bijis piereģistrēts Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) datu bāzē. 

"Mēs jau pirms pāris gadiem sadarbībā ar CSDD izveidojām pakalpojumu, ka, reģistrējoties elektroniskajos pakalpojumos CSDD mājas lapā, jūs varat sadaļā pie velosipēdu reģistrācijas ievadīt velosipēda numuru un pārbaudīt, vai viņš iepriekš ir bijis reģistrēts. Vai viņš ir reģistrēts kā zagts un vai policijas datubāzēs viņš uzrādās kā meklēšanā. Līdz ar to jūs pietiekami ērti un ar lielu drošību varat iegādāties velosipēdu, kas nav vismaz pieteikts kā zagts," skaidroja Valsts policijas Prevencijas vadības nodaļas priekšnieks Andis Rinkevics. "Ir bijuši gadījumi, kad cilvēks nopērk velosipēdu, un tad mēs konstatējam, ka tas ir zagts, un tad cilvēkam no jauniegūtā velosipēda ir jāatsakās."

Valsts policijā norādīja, ka meklē nevis velosipēdus, bet gan personas, kas veic šīs zādzības. Ja braucamais tiek atrasts, pierādot īpašuma tiesības, velosipēds pie cilvēka arī atgriezīsies, bet ne vienmēr tā notiek. 

"Būsim godīgi, tas nav primārais noziegums nevienā valstī. Tomēr, veicot paralēli citas izmeklēšanas darbības vai veicot darbības saistībā ar narkotisko vielu realizēšanu un nonākot saskarsmē ar šiem cilvēkiem, mēs pie viņiem, viņu īpašumos atrodam arī pietiekami daudz zagto mantu. Tas attiecas ne tikai uz velosipēdiem, arī jebkāda cita veida [priekšmetiem], arī dārglietas, stereo, audio sistēmas. Tās mantas, kuras kādam cilvēkam ir nozagtas," norādīja Rinkevics, piebilstot, ka gadījumos, kad velosipēds nav reģistrēts CSDD, tā likumisko īpašnieku noskaidrot ir ļoti grūti.

Raidījuma skatītājas Initas gadījumā kriminālprocess un velosipēda zādzības izmeklēšana vēl joprojām ir aktuāla, taču līdz šim vēl nav izdevies noskaidrot vainīgo personu, skaidroja Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas speciāliste Līga Dziļuma:

"Runājot par pirmstiesas izmeklēšanu, katrs gadījums ir individuāls, bet izmeklēšanas var ilgt no diviem līdz 20 gadiem, atkarībā no nozieguma smaguma pakāpes.

Pirmstiesas izmeklēšanas laikā tiek veiktas procesuālās darbības, lai iegūtu pierādījumu kopumu, kas procesa virzītājam dotu pamatu pieņēmumam, ka izmeklējamo noziedzīgo nodarījumu, visticamāk, izdarījusi konkrēta persona. Saprotams, ka iedzīvotājiem interesē lietas norise, vienlaikus ir jāsaprot, ka izmeklēšana ir komplekss process un diemžēl ne visas lietas ir iespējams atrisināt. Tiklīdz kāda manta tiek atrasta, vienmēr tiek meklēts tās īpašnieks."

Valsts policijā aicina parūpēties par saviem velosipēdiem – ne tikai reģistrēt savu īpašumu CSDD, bet arī pienācīgi to uzglabāt un izmantot gudras un izturīgas "pretaizdzīšanas sistēmas", jo vissliktākais sabiedrotais zaglim ir tieši laiks.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti