Ekonomika
Budžeta uzraugi: Izcīnītā ES nauda Latvijai jāizmanto gudri – produktivitātes un konkurētspējas celšanā
Eiropas līderi pierādīja savu briedumu, spējot vienoties par ļoti sarežģīto Eiropas Savienības (ES) daudzgadu budžetu, intervijā Latvijas Radio atzina Fiskālās disciplīnas padomes (FID) priekšsēdētāja Inna Šteinbuka. Viņa norādīja, ka Latvija saņems finansējumu viena gada budžeta apmērā, kas gudri jāizmanto – 10,5 miljardi eiro jāiegulda Latvijas produktivitātes un konkurētspējas celšanā.
Par nodokļa atlaidi primārajam mājoklim valdībai piedāvās izšķirties jau augustā
Tieslietu ministrija starpinstitūciju saskaņošanas sanāksmē otrdien, 21. jūlijā, guva atbalstu no vairākām ministrijām tās iecerei ieviest neapliekamo minimumu nekustamā īpašuma nodoklim (NĪN) iedzīvotāju primārajam mājoklim un jau nākammēnes plāno valdībai iesniegt likumprojektu par izmaiņām nekustamā īpašuma nodokļa piemērošanā. Tikmēr Finanšu ministrija norāda, ka, uzzinot pārrēķinātās kadastrālās vērtības, sākusi strādāt pie saviem nekustamā īpašuma nodokļa modeļiem un pašlaik apsver domu mazināt nodokļa likmi.
Finanšu ministrija piesardzīga par nodokļa atcelšanu primārajam mājoklim
Otrdien, 21. jūlijā, Tieslietu ministrijā vairāku iestāžu un organizāciju pārstāvji spriež par to, vai atcelt nekustamā īpašuma nodokli primārajam mājoklim. Tieslietu ministrija sagatavojusi likumprojektus, kas paredz nekustamā īpašuma nodokļa vietā galvenajam mājoklim ieviest neapliekamo minimumu 100 000 eiro apmērā.
Preiļos uzņēmumu vajadzībām sakārto degradētas teritorijas
Preiļos top jauni infrastruktūras objekti – angāru tipa ēkas, kas kļūs par vietu ražotnēm, radot novadā vismaz pārdesmit jaunas darbavietas. Tas ir Eiropas Savienības atbalstīts projekts, kas vērts uz degradēto teritoriju sakārtošanu un pielāgošanu uzņēmējdarbībai.
ES līderi vienojas par atjaunošanas fondu un daudzgadu budžetu
Pēc gandrīz 90 stundu sarunām Eiropas Savienības (ES) valstu līderi panākuši vienošanos par ES daudzgadu budžetu un ekonomikas atlabšanas programmu aptuveni 1,8 triljonu eiro apmērā. Tāpat izdevies vienoties par formulējumu, kas sasaista ES fondu naudas izmaksāšanu ar likuma varas ievērošanu valstīs.
Eiropadomes sarunas - joprojām bez piekāpšanās
Eiropas Savienības (ES) valstu līderu mēģinājumus vienoties par bloka daudzgadu budžetu un ekonomikas atlabšanas programmu joprojām pavada smagas diskusijas. Lai gan visas iesaistītās puses runā par nepieciešamību rast kompromisu, pietiekami liela piekāpšanās vēl nav notikusi. Turklāt Ungārijas premjers Viktors Orbāns pat ir paziņojis, ka Nīderlandes valdības vadītājs Marks Rute viņu ienīstot.
Eiropā atbalsta Covid-19 dēļ novājinātos vīndarus; Latvijas nozare - par mazu
Covid-19 pandēmijas dēļ noteiktie ierobežojumi krietni iedragāja Eiropas Savienības vīna nozari. Tādēļ Eiropas Komisija izsludināja atbalsta pasākumu kopumu, kuru pagājušajā nedēļā papildināja ar jauniem atbalsta pasākumiem. Latvijas vīndari gan nevar cerētu uz šo atbalsta instrumentu pilnvērtīgu izmantošanu, jo nozare mūsu valstī ir salīdzinoši neliela. Kā atzīst vīna darītavas "Abavas" saimnieks - nozares nozīmīgums Latvijā varbūt nav milzīgs, bet tas ir augošs.
Graudaugu ražu Latgalē šogad prognozē labāku nekā pērn
Graudaugu raža Latgalē šogad būs labāka nekā pērn. Tā, gatavojoties kulšanas darbiem, secina gan lauksaimnieki, gan agronomi. Arī kopumā vasarāju ražas potenciāls visā Latvijā šobrīd ir nedaudz labāks nekā pērn. Prognozes liecina, ka vidēji valstī vasaras kviešu ražība šogad varētu būt 4,3 tonnas no hektāra, kas ir vismaz par tonnu vairāk nekā pērn. Savukārt vasaras miežu kūlums šogad varētu būt 3,5 tonnas, bet auzu – ap trim tonnām no hektāra.
Reģionālo ceļu atjaunošanas 300 miljonu plāns ir tapis, bet nav apskatāms
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM) kopā ar uzņēmumu „Latvijas Valsts ceļi” ir sagatavots ministra Jura Pūces ("Attīstībai/Par!") pieteiktais reģionālo ceļu atjaunošanas plāns 2021. līdz 2023. gadam, kura īstenošanai paredzēts izmantot 300 miljonus eiro. Pašlaik gan šis dokuments nav pieejams ne medijiem, ne pašvaldībām, ne ceļu būvnieku pārstāvjiem.
Merkele svētdien nesola vienošanos par ekonomikas atlabšanas plānu
Jau trešo dienu Briselē turpinās Eiropas Savienības valstu līderu diskusijas par bloka daudzgadu budžetu un ekonomikas atlabšanas plānu. Politiķi joprojām cer, ka kompromisu šajā nedēļas nogalē izdosies rast. Tomēr tādi sarežģītākie jautājumi kā atlabšanas programmas kopapjoms un likuma varas principu ievērošana joprojām nav atrisināti. Vācijas kanclere gan pieļauj, ka sarunas varētu beigties bez rezultāta.
Jaunākie
Interesanti