Ekonomika
Ministre: Iedzīvotājiem gāze ziemā pietiks; bažas par nesamērīgi strauju tarifa kāpumu janvārī
Iedzīvotājiem ziemā noteikti pietiks dabasgāzes, šādu pārliecību Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumā "Rīta panorāma" pauda ekonomikas ministre Ilze Indriksone (Nacionālā apvienība). Vienlaikus viņa atzina, ka mājsaimniecībām dabasgāzes tarifs no nākamā gada janvāra varētu kāpt nesamērīgi strauji, tāpēc valdībai noteikti būs jāvērtē tarifa maiņa.
Apdrošinātāji saņēmuši ap 300 zemnieku pieteikumus par lietavās cietušo labību
Latvijas apdrošināšanas kompānijas līdz šim saņēmušas aptuveni 300 lauksaimnieku zaudējumu pieteikumus par stiprajās lietavās un vējā cietušajiem labības laukiem. To intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" atzina Latvijas Apdrošinātāju asociācijas (LAA) prezidents Jānis Abāšins, pieļaujot, ka pieteikumu noteikti būs vairāk.
Sūtījumu piegādātāji jūt izmaksu pieaugumu, bet ar strauju cenu kāpumu nedraud
Uzņēmums "Latvijas pasts" no nākamā gada plāno palielināt sūtījumu tarifus tā sauktajā universālajā pasta pakalpojumā, kas ir valsts nolīgts un ikvienam pieejams minimālais pasta pakalpojums. Par vēstuļu un sīkpaku piegādēm maksāsim par 14% vairāk, savukārt nopietnāku paku sūtīšana izmaksās 7% dārgāk. Arī privātais sūtījumu piegādātājs "Omniva Latvija" vērtē cenu izmaiņas, norādot, ka radikāla pakalpojumu sadārdzinājuma nebūs.
Stambulā atklās Ukrainas labības pārvadājumu koordinācijas centru
ANO un Turcija trešdien, 27. jūlijā, Stambulā atvērs kopīgu centru, lai turpmāk koordinētu labības pārvadājumu atsākšanu Melnajā jūrā. Šāda vadības un kontroles centra izveidi paredz vienošanās, kuru Ukraina un Krievija aizvadītajā nedēļā parakstīja ar ANO un Turciju.
ES valstu ministri vienojas par gāzes patēriņa samazināšanas mērķiem (papildināts)
Eiropas Savienības (ES) valstu enerģētikas ministri ir vienojušies par nepieciešamību no augusta sākuma līdz marta beigām samazināt gāzes patēriņu par 15%. Tas ir nepieciešams, lai veiksmīgāk sagatavotos gadījumam, ja Krievija pārtrauc gāzes piegādi. Bet, tā kā dažādās Eiropas valstīs situācija ir ļoti atšķirīga, tad gāzes patēriņa samazināšana ir jāveic brīvprātīgi.
Augkopības speciālists: Kopumā Latvijā veldres dēļ labības raža daudz necietīs
Daudzviet Latvijā sākusies labības kulšana. Augkopības speciālisti vērtē, ka veldres dēļ raža necietīs. Ja laiks saglabāsies silts un saulains, tad sagāztos sējumus varēs saglābt arī pārtikas graudiem, prognozē lielāko saimniecību īpašnieki. Latvijas Televīzija devās uz Zemgali, kur laika apstākļi sējumiem nodarījuši īpašu postu.
Mārupes novadā gaidāms Latvijā augstākais siltuma tarifs
Līdz šim augstākais siltuma tarifs Latvijā gaidāms Mārupes novada iedzīvotājiem. Pašvaldības siltumuzņēmuma "Mārupes komunālie pakalpojumi" iesniegtais projekts regulatoram paredz cenu celt līdz 320 eiro par megavatstundu. Uzņēmuma vadība to skaidroja ar augsto dabasgāzes cenu. Plānots, ka šāds tarifs būs spēkā no 1. septembra.
Muita pievērš uzmanību arī dzelzceļa kravām no Kazahstānas
No preču stacijām Daugavpilī un Rēzeknē atpakaļ uz Krieviju un Baltkrieviju pa dzelzceļa sliedēm nācies doties teju 200 kravas vagoniem. Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvalde Latgalē līdz šim konstatējusi 10 mēģinājumus neievērot sankcijas. Lai gan kravu apgrozījums no Krievijas samazinās, aizvien vairāk vilcienu ienācis no Kazahstānas. Tā kā kravas no Centrālāzijas tik un tā nāk caur Krieviju, ne muitā, ne Satiksmes ministrijā nav pārliecības par to, cik uzticami ir jaunie “Latvijas dzelzceļa” partneri. 
Francijā degvielai iesaka izmantot cepameļļu
Francijas parlaments ir nobalsojis par vērienīgu noteikumu paketi, kas palīdzētu cīnīties ar augošo inflāciju un potenciālo enerģijas deficītu gaidāmajā ziemā, atbalstot cepamās eļļas izmantošanu kā degvielu transportlīdzekļiem. Pirms tam eļļa būtu īpaši jāpārstrādā, lai tā nekaitētu dzinējiem.
Lauksaimniekiem bažas par gaidāmo atbalsta samazinājumu risku apdrošināšanai
Jūlija lietaino laikapstākļu dēļ veldrē patlaban sagāzti ap 20% sējumu, lēš Zemnieku saeima. Pilnīgu zaudējumu apmēru gan noteikt varēs tikai pēc ražas novākšanas, bet sējumu apdrošinātāji prognozē, ka tas būs līdzīgs kā citus gadus. Tikmēr lauksaimnieki bažīgi par nākamo gadu, kad tiks samazināts atbalsts apdrošināšanas polišu iegādei. Zemkopības ministrija norāda, ka zemniekiem jāspēj pašiem vairāk uzņemties saimniekošanas riskus.
Grobiņā iebilst pret izlietoto katalizatoru apstrādes rūpnīcas ieceri; piesardzība arī vietvarā
Līdz šodienai, 25. jūlijam, iedzīvotāji varēja iesniegt priekšlikumus par izlietoto katalizatoru apstrādes rūpnīcas būvniecības ieceri Grobiņas atkritumu poligona teritorijā. Dienvidkurzemes novada vietvarā par projektu ir piesardzīgi un vēlas pārliecināties par visiem iespējamiem riskiem, bet daļa iedzīvotāju – strikti pret šo projektu un bažījas par ietekmi uz vidi, apšaubot, vai vajag ievest Latvijā citu valstu bīstamos atkritumus un šeit pārstrādāt. Tikmēr projekta attīstītāji apgalvo, ka tā būs bezatlikuma bīstamo atkritumu pārstrāde bez draudiem cilvēkiem un videi.
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt