Ekonomika
Iedzīvotāji arvien vairāk izvēlas lētākas preces, pirkumi kļūst pārdomātāki
Pieaugot pārtikas cenām, daļa iedzīvotāju arvien vairāk sāk izvērtēt savus pirkumus – iegādājas mazāk preču, izvēlas lētākās un lūkojas pēc akcijām. To, ka iepirkšanās paradumi mainās, izjūt arī tirgotāji, taču pagaidām, kamēr ir vasara un izdevumu ir salīdzinoši mazāk, iedzīvotājiem arī noskaņojums labāks, līdz ar to reālo ainu varēs novērot rudenī.
Eiropas Komisija rosina ES dalībvalstīs samazināt gāzes patēriņu par 15% (papildināts)
Eiropas Komisija (EK) rosina visās bloka dalībvalstīs samazināt gāzes patēriņu par 15%. Tas ļaus labāk sagatavoties ziemai un nogādāt krātuvēs vairāk gāzes, lai gadījumā, ja Krievija pilnībā pārtrauc gāzes piegādes, Eiropa varētu mierīgi pārvarēt gaidāmo ziemu. Tomēr, ņemot vērā, ka dažādos Eiropas Savienības (ES) reģionos valda atšķirīga situācija, ne visi ir gatavi sākt taupīt jau tagad.
Vietējie uzņēmēji cer uz attīstību pēc iecerētā Zalves poligona izveides
Tuvāko gadu laikā mežu masīvos Sēlijā tiks izveidots militārais poligons, kas aizņems vairāk nekā 25 000 hektāru lielu teritoriju Jēkabpils un Aizkraukles novadā. Uzņēmēji uz Aizsardzības ministrijas ieceri raugās pozitīvi. Pakalpojumu sniedzēji un tirgotāji pauž cerību, ka apdzīvotības palielināšanās ļaus paplašināt uzņēmējdarbību.
Uzņēmēju organizācijas: Partiju programmās jāiekļauj uzdevumi eksporta un produktivitātes kāpināšanai
Partiju programmās jāiekļauj uzdevumi, kas nodrošinātu eksporta un produktivitātes kāpināšanu, tā norādīts Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) kopā ar Latvijas Darba devēju konfederāciju (LDDK) izstrādātajos ieteikumos politisko partiju ekonomikas programmām, lai līdz 2026. gadam sasniegtu stratēģisko mērķi – eksports ir 70% no iekšzemes kopprodukta (IKP) un produktivitātes pieaugums nodrošina IKP pret strādājošo palielināšanos par 4% gadā.
Faktiskā bezdarba līmenis Latvijā jūnijā sarucis līdz 6,3%, reģistrētā – līdz 5,9%
Faktiskā bezdarba līmenis Latvijā 2022. gada jūnijā bija 6,3%, un salīdzinājumā ar maiju tas ir samazinājies par 0,2 procentpunktiem, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) darbaspēka apsekojuma dati. Savukārt Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) reģistrētā bezdarba līmenis bija 5,9%, kopš maija tas ir samazinājies par 0,2 procentpunktiem.
Daugavpils Lokomotīvju remonta rūpnīca sāk atgūt kara dēļ «iesprūdušo» parādu
Daugavpils Lokomotīvju remonta rūpnīca (DLRR) ir panākusi vienošanos ar Ukrainas uzņēmumu "Metinvest" par parāda atmaksu vairākās maksājuma daļās. Pirmais maksājums 0,9 miljonu eiro apmērā jau saņemts, un tiek gaidīts nākamais maksājums 1,3 miljonu eiro apmērā, informēja uzņēmumā. Maksājumu saņemšana no "Metinvest" iepriekš bija neiespējama Krievijas iebrukuma rezultātā, kas būtiski apgrūtināja DLRR darbības turpināšanos.
Sankcijas pret Krieviju ietekmējušas arī Ķīnas «dzelzs zīda ceļu»
Ķīnas iniciatīva "Viena josta, viens ceļš" ir spiesta meklēt alternatīvus ceļus, lai nodrošinātu tirdzniecību starp Ķīnu un Eiropu. Iepriekš pārvadājamās preces iniciatīvas ietvaros nogādātas caur Krieviju un Baltkrieviju, taču Krievijas iebrukums Ukrainā un tam sekojušās Rietumu sankcijas pret Krieviju piespiedušas Ķīnu mainīt tā sauktā Jaunā zīda ceļa maršrutu. Ķīna ir viena no Krievijas sabiedrotajām un līdz šim ir bijusi neitrāla attiecībā pret Krievijas iebrukumu Ukrainā, taču nav arī piedāvājusi tiešu atbalstu Krievijai.
Aizsardzības industrija ar cerībām raugās uz iecerētā valsts uzņēmuma izveidi munīcijas ražošanai
Aizsardzības ministrijas (AM) jaunākais plāns par obligāta valsts aizsardzības dienesta ieviešanu atsaucīgi uzņemts valdībā, kas Ukrainas kara ēnā aizsardzības nozarei ir gatava dot tik daudz naudas, cik tā grib un prasa. Un, visticamāk, papildu tēriņus radīs arī vēl kāda AM iecere – izveidot valsts kapitālsabiedrību, kas uzņemtos vadošu lomu mūsu valsts apgādē ar munīciju. Latvijas Drošības un aizsardzības industriju federācijā uz šiem plāniem raugās ar cerībām, jo tas palīdzētu attīstīties privātajiem šīs nozares uzņēmumiem.
ES komisāre finanšu jautājumos: Sankciju pret Krieviju izpildē jārunā par spiedienu uz oligarhiem
Sankcijas pret Krieviju un to ievērošana būs viens no galvenajiem jautājumiem, ko šajās dienās vizītē Baltijas valstīs apspriedīs Eiropas Savienības (ES) komisāre finanšu tirgu jautājumos Mareida Makginesa. Trešdien, 20. jūlijā, viņa ierodas Lietuvā, bet ceturtdien, 21. jūlijā, apmeklēs Rīgu. Pirms komisāres došanās ceļā Latvijas Radio viņu izvaicāja gan par tranzītu uz Kaļiņingradu, gan arī par to, cik efektīva līdz šim ir bijusi cīņa ar naudas atmazgāšanu un oligarhu īpašumu iesaldēšanu.
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt