Ekonomika
Sašķidrinātās gāzes termināļa projektu izvērtējumu plāno pirkt par 150 000 eiro
Ja nevar gāzi piegādāt no Krievijas pa cauruļvadiem, jāmeklē alternatīvas. Viena no tām ir sašķidrinātā gāze. Tur gan, visticamāk, neiztiks bez sašķidrinātās gāzes termināļa celšanas. Kur to darīt izdevīgāk, vērtēs eksperti, un Ekonomikas ministrija šobrīd četrām kompānijām nosūtījusi piedāvājumu izvērtēt sašķidrinātās dabasgāzes termināļu projektus. Ministrija prognozē, ka analīze varētu izmaksāt 150 000 eiro.
Ogu un sēņu tirgotājus VID mudina uzskaitīt ienākumus
Meža zemeņu, melleņu, sēņu un citu dabas velšu lasīšana ierasti ir piepelnīšanās iespēja. Likums liek tām personām, kuras šādā veidā gadā nopelna vairāk par 3000 eiro, reģistrēties kā saimnieciskās darbības veicējam un maksāt nodokļus. Taču praksē mēdz būt pretēji, un visiem Valsts ieņēmumu dienests (VID) nemaz izsekot nevar, tādēļ paļaujas uz tirgotāju godaprātu.
Zivsaimniecības uzņēmumiem kompensēs resursu cenas pieaugumu
Valdība apstiprinājusi noteikumus par valsts un Eiropas Savienības (ES) atbalstu, kas ļaus zivsaimniecības uzņēmumiem daļēji kompensēt papildu izmaksas par patērēto resursu cenas pieaugumu, kā arī daļēji kompensēt neiegūto peļņu no eksporta tirgus zaudējuma, informēja Zemkopības ministrija.
Zemas īres maksas dzīvokļu māju būvniecībai sadalīs 42,9 miljonus eiro (papildināts)
Lai risinātu tirgus nepilnības un nodrošinātu kvalitatīvus un pieejamus īres mājokļus reģionos mājsaimniecībām, kuras nepietiekamu ienākumu dēļ nevar atļauties mājokli par tirgus cenu, Ekonomikas ministrija ir izstrādājusi jaunu atbalsta programmu, kurā nekustamā īpašuma attīstītāji varēs saņemt atbalstu zemas īres maksas dzīvojamo īres māju būvniecībai reģionos, informēja ministrijā. Ceturtdien valdībā apstiprināja atbalsta programmas ieviešanas nosacījumus.
Veicinās sabiedrības iesaisti «zaļās» elektrības ražošanā (papildināts)
Saeima ceturtdien, 14. jūlijā, otrajā – galīgajā - lasījumā atbalstīja par steidzamiem atzītos grozījumus likumos, ar kuriem iecerēts veicināt sabiedrības iesaisti no atjaunojamajiem energoresursiem (AER) iegūtas elektroenerģijas ražošanā un noteikt principus energokopienu darbībai, informēja parlamentā.
Būs pieejami 57 miljoni eiro daudzdzīvokļu ēku atjaunošanai 
Valdība ceturtdien apstiprināja Atveseļošanas fonda atbalsta programmu, kurā būs pieejami 57 miljoni eiro daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes uzlabošanai un pārejai uz atjaunojamo energoresursu tehnoloģiju izmantošanu, informēja Ekonomikas ministrijā. Jaunā atbalsta programma pašlaik tiek skaņota ar Eiropas Komisiju. 
Liepājas ostā pusgada rekords – 3,88 miljoni tonnu kravu
Liepājas ostas uzņēmēji 2022. gada pusgadā strādājuši ar pieaugošu kravu apgrozījumu līdz pat 15,2%. Kaut arī spriedzi rada kara apstākļi Ukrainā un neskaidrība saistībā ar Krievijas lēmumiem tranzīta jomā, uzņēmēji cer, ka arī nākamais pusgads būs ar stabilu kravu plūsmu. Liepājas ostā šogad apkalpoti arī divi kruīza kuģi.
SPRK: Dabasgāzes cena saglabāsies augstā līmenī
Dabasgāzes cenas kopumā saglabāsies augstā līmenī, aģentūrai LETA norādīja Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā (SPRK), atsaucoties uz pieejamo informāciju nākotnes darījumu finanšu instrumentu tirgos.
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt