Ekonomika
Eiropas kuģu kompānijas steidz pārvadāt Krievijas naftu; Āzijas valstis aktīvi uzpērk «melno zeltu»
Par spīti rietumvalstu ieviestajām sankcijām, Krievija turpina gūt ievērojamus ieņēmumus, eksportējot naftu. Jūnijā tās peļņa no naftas eksporta palielinājās par aptuveni 690 miljoniem eiro, pārsniedzot 20 miljardus eiro, bet tas ir aptuveni par 40% vairāk nekā vidēji pagājušajā gadā. Izdevums "The Wall Street Journal" ziņo, ka vēl pirms nākamo Eiropas Savienības (ES) sankciju stāšanās spēkā Eiropas kuģu kompānijas ļoti aktīvi iesaistās Krievijas naftas pārvadāšanā. Savukārt Āzijas valstis izmanto izdevību un uzpērk naftu par ievērojami zemākām cenām.
Laika apstākļi patlaban sola labu ogu ražu
Pēdējo nedēļu vēsie un lietainie laika apstākļi ogu audzētājiem ražas nebojā, jo karstuma vilnis, kas jūnijā bija jūtams Latvijā, bija saudzējoši īss. Ja lietus turpināsies, tas gan bojās ogu kvalitāti, tomēr audzētāji atzina, ka šobrīd ir tipiski Latvijas vasaras laika apstākļi, kas sola labu ražas gadu.
Biškopji interesējas par bišu vaska pārstrādi
Biškopjiem šobrīd ir karstākais darba laiks. Nedēļas nogalē notikušajā saietā Latgalē uzmanība pievērsta ne tikai nektāraugu audzēšanai, bet arī bišu vaskam, kurā var pa retai reizei būt piemaisījumi. Lai uzlabotu bišu saimju ražīgumu, vaska sagāde ir būtisks un šajos ekonomiskajos apstākļos arī sarežģīts jautājums.
VID lepojas ar panākumiem efektīvākā PVN iekasēšanā
Digitalizācija, aktīva mākslīgā intelekta izmantošana un darbs ar nodokļu maksātājiem – šīs ir Valsts ieņēmuma zelta atslēdziņas, kas pērn palīdzēja samazināt pievienotās vērtības nodokļa (PVN) plaisu jeb nesamaksāto nodokļu apmēru, ko nodokļu maksātāji nedeklarē vai, ja deklarē, tomēr valsts budžetā nesamaksā.
Vācija šoziem nevarēs iztikt bez Krievijas gāzes piegādēm
Vācija gaidāmajā ziemā nevarēs iztikt bez Krievijas gāzes, paziņojis Vācijas Federālās tīklu aģentūras vadītājs Klauss Millers, informējot, ka pašlaik gāzes krātuvju piepildījums ir 65%, tomēr ir nepieciešamas piegādes pa gāzesvadu "Nord Stream 1".
Rīdziniekus aicina paust viedokli par piemērotākajām tekstilizstrādājumu šķirošanas punktu izveides vietām
Lai veicinātu tekstila šķirošanas infrastruktūras attīstību un paplašinātu šķirošanas konteineru pieejamību, vides apsaimniekošanas uzņēmums SIA “Eco Baltia vide” sadarbībā ar Latvijas Zaļo punktu sagatavojuši īpašu aptauju, kurā līdz šī mēneša beigām aicina rīdziniekus paust savu viedokli par piemērotākajām tekstilizstrādājumu šķirošanas punktu izveides vietām.
Ukraiņi Bigauņciemā atver restorānu
Divus mēnešus pēc ierašanās Latvijā kara bēgļi no Severodoneckas atvēruši Tukuma novadā savu restorānu. Lai gan tagad visiem, izņemot pavāru, jāapgūst jaunas profesijas, esot gandarījums, ka var strādāt un palīdzēt arī savējiem. Uzsākt uzņēmējdarbību Latvijā neesot bijis viegli, jo cerības uz valsts atbalstu nepiepildījās.
Maijā tūristu mītnēs – divas reizes vairāk viesu nekā pirms gada
Šī gada maijā Latvijas tūristu mītnēs apkalpoti 165,3 tūkstoši ārvalstu un vietējo viesu, kas ir 2,3 reizes vairāk nekā 2021. gada maijā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati. Viesi tūristu mītnēs pavadīja 296 tūkstošus nakšu, kas ir 2,1 reizi vairāk, salīdzinot ar pagājušā gada maiju.
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt