Dzīve & stils / Tautas māksla
Izdota grāmata par Dienvidkurzemē adītām jakām
Latvijā saglabājušas tikai astoņas oriģinālas Dienvidkurzemē adītās jakas. Par šo unikālo faktu iespējams uzzināt tikko izdotajā Nacionālā kultūras centra grāmatā „Dienvidkurzemes adītās jakas”, kas šonedēļ tika atvēta Liepājas muzejā. Adītājas arvien vairāk interesējas par šo jaku adīšanas smalkumiem, turklāt sākušas pašas ķerties klāt darbietilpīgajam procesam.
Valdlaučos izzināmas linu aušanas gudrības
Valdlaučos atrodas linu audēju radošā darbnīca, kurā iespējams izzināt, kā no liniem top dažādi izstrādājumi - galdauti, dvieļi, somas un citas lietas. Tāpat tur atļauts iemēģināt savu roku linu aušanā.
«Satiec savu meistaru!» šogad norisināsies 155 vietās Latvijā
No 5. līdz 7. aprīlim jau 11. reizi 155 vietās Latvijā 306 dažādu prasmju meistari gaidīs ikvienu interesentu, lai dalītos zināšanās un parādītu savas amata prasmes, LSM.lv informē Latvijas Nacionālais kultūras centra (LNKC) pārstāve Linda Ertmane.
Siguldieši akcijai «Dziedi ar arhīvu» velta koncertu
Tautasdziesmas un ziņģes latviešu, lībiešu, lietuviešu, baltkrievu, krievu un romu valodās jau daudzus gadus glabā Latviešu folkloras krātuve. Vēsturiskos skaņu ierakstus iespējams noklausīties arī speciāli izveidotā interneta vietnē, kurā ikvienam ir arī iespēja tiem dot "otru elpu", piedāvājot savu versiju par kādu no tautasdziesmām. Akcijai "Dziedi ar arhīvu" atsaukušies arī siguldieši, kuri tai veltīja koncertu.
«Koru kari» Carnikavā aizstāj sadraudzības koncertus
Carnikavā tradicionālos koru sadraudzības koncertus jau vienpadsmito gadu aizstāj ''Koru kari''. Ideja aizgūta no kāda televīzijas šova. Šogad koru karos Carnikavā piedalījās ap simts dalībnieku no Rīgas, Madonas, Krimuldas un Ropažiem.
Liba Mellere: Kāpēc pirtij jādāvina dūraiņi
Dūraiņi pirtij bija viena no dāvanām, kuras sendienās deva jaunā sieva, kad jaunizceptais vīrs atveda viņu savās mājās. Par to, kāpēc tādas dāvanas, nedaudz vēlāk. Interesantāks ir kas cits – pat mūsu mazajā Latvijā katrā pagastā apģērba raksti atšķiras, taču īstenībā pamatmotīvi ir vienādi gandrīz visām pasaules tautām. Jo senatnē tie radušies no dabas vērojumiem.
Vecumniekos ikviens kungs varēs pārtapt latviskajā Valentīnā - budēlī
Laikā, kad visā pasaulē svin svētā Valentīna dienu, Vecumnieku novadā nedēļas nogalē, 16. februārī, varēs satikt latvisko Valentīnu – vai pārtapt par tādu, lai nosvinētu Meteņus kopā ar tuvajiem. Un tas nav sirsniņām rotāts puisēns ar loku un bultām, ko tik ierasts asociēt ar Rietumu pasaules Valentīnu.
Daugavpils novadā mācās izgatavot vecticībnieku lūgšanu krelles
Lai izzinātu vecticībnieku kultūru un piemirstās tradīcijas, Daugavpils novada Naujenes pagastā tiek rīkotas radošās darbnīcas. Praktiski darbojoties, top vecticībnieku kultūrai raksturīgi priekšmeti. Pirmās nodarbības laikā apmeklētāji apguva ļestovkas jeb vecticībnieku lūgšanu kreļļu izgatavošanas iemaņas. 
Botāniskajā dārzā skatāmi 100 deči – veltījums Latvijas simtgadei
Meklējot jaunas tekstilšķiedras, māksliniece un skolotāja Annele Slišāne divu gadu laikā īstenojusi unikālu projektu "100 deči". Neparastie dekori, kas darināti gan no neapstrādātiem augiem, gan otrreiz izmantotiem materiāliem, jau priecējuši skatītājus mākslinieces dzimtajā Latgalē un Vidzemē, bet tagad tie par dabas vērtībām stāstīs Nacionālā Botāniskā dārza oranžērijas apmeklētājiem.
Atklāj jauniešu ar īpašām vajadzībām fotoizstādi «Es ieraudzīju…»
Līdz 17. februārim Latvijas Nacionālās bibliotēkas konferenču centra vestibilā interesentiem iespējams aplūkot fonda “Nāc līdzās” organizēto fotoizstādi “Es ieraudzīju…”.  Izstādes mērķis ir apliecināt to, ka cilvēki ar īpašām vajadzībām arī spēj labi ieraudzīt momentu un to iemūžināt.   
E-grāmatas ļaus pašmācībā apgūt tautas mūzikas instrumentu spēli
Ceļu pie interesentiem pirms nepilna mēneša sāka astoņas e-grāmatas, kas ir mācību līdzeklis Baltijas reģiona tradicionālo instrumentu spēles apgūšanai. Projekta veidotāji ir tautas mūzikas eksperti no Latvijas, Igaunijas un Lietuvas. Teksta materiālus grāmatā papildina arī video paraugi, skatāmi datorā vai mobilajā ierīcē.
Brīvdabas muzejā varēs aplūkot šīgada ieguvumus
Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja Izstāžu zālē no 19. decembra līdz 23. aprīlim būs apskatāma izstāde “Muzeja ieguvumi 2018”, kurā ir eksponēta daļa no šī gada muzeja krājuma jaunieguvumiem. 
Jaunākie
Interesanti