Dzīve & stils / Tautas māksla
Mencendorfa namā var aplūkot unikālas pūralādes
Mencendorfa namā, kur aizvien var iepazīt 18. un 19. gadsimta turīgo rīdzinieku māju iekārtojumu un sadzīvi, organiski iekļāvusies kalēja Kaspara Auzas valsts simtgadei veltītā pūralāžu kolekcija. 
Preiļu novadā notiks ikgadējā keramikas cepļa kurināšana
Latgales keramikas vecmeistara Andreja Paulāna darbnīcā-ceplī (Preiļu novads, Aizkalne) 10. un 11. augustā notiks ikgadējais keramikas cepļa kurināšanas un atvēršanas pasākums. Cepli kurinās tautas lietišķās mākslas studija (TLMS) “Rēzeknes apriņķa pūdnīki”. 
Trešajā Latgales stāstnieku festivālā godinās biteniekus
Divas dienas, 20. un 21. jūlijā, Dagdā un tās apkārtnē – Andrupenē, Zundos, Jaundomes muižā – norisināsies trešais Latgales stāstnieku festivāls. Latgales stāstnieku festivāls šogad piedāvās iespēju iepazīt vienu no senākajiem amatiem – bitenieka amatu.
Valdgales pagasta vēsturi ieauž jostās
Talsu novada Valdgales pagasta rokdarbnieces nolēmušas pagasta vēsturi ieadīt jostās. Lai gan Valdgales pagasts nav liels, vēstures liecības vēsta, ka agrāk kultūras dzīve ir bijusi ļoti aktīva. Darbojušies gan kori, gan deju kolektīvi un veidojušās stipras dzimtas.
Studenti arī šovasar ekspedīcijā pēta Latgales folkloru
Ik vasaru Latvijas Universitātes (LU) mācībspēki kopā ar studentiem dodas ekspedīcijā uz kādu Latvijas novadu, lai pētītu folkloru, tradicionālo kultūru un mutvārdu vēsturi. Ekspedīcijas tiek rīkotas kopš 1999.gada. Izpētītais apkopots vairākos krājumos. Šovasar ekspedīcija devusies uz Preiļu un Līvānu novadiem.
Cēsnieka Viļņa Ozoliņa dāvana Latvijas simtgadei - 100 oša koka karotes
„Šīs ieceres  pamatā ir mīlestība, un man tā ir Latvija” – tā par savu īpašo dāvanu valstij tās jubilejā saka cēsnieks Vilnis Ozoliņš.  Un šī dāvana  ir 100 oša koka karotes, kuras Vilnis Ozoliņš nākamnedēļ pasniegs Latvijas valsts simtgades birojam, lai tālāk tās tiktu nodotas latviešu koru vadītājiem no 33 dažādām pasaules valstīm. Karošu izgatavotājam jau rit astoņdesmit piektais gads un ir apņēmība  šo darbu vēl turpināt, lai gatavotu jubilejas gada karotes arī savai pilsētai.
Atjaunots uzvedums «Suitu kāzas»
Atjaunotā etnogrāfiskā uzveduma “Suitu kāzas” pirmizrāde aizvadīta Alsungā, taču uzvedumu varēs noskatīties arī Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā.
Kā nopīt stipru un košu Jāņu vainagu?
Bez katru gadu svarīgajiem jautājumiem – kur svinēt Līgo svētkus un vai tajos līs lietus, ne mazāk svarīgi meitām un sievām ir vakara galvenās rotas – vainaga darināšana.
VIDEO: «Gadsimta garākās Līgodziesmas» noslēgums - zibakcija Doma laukumā
Gada garākās dienas izskaņā, 21. jūnijā plkst. 22.00 Doma laukumā norisinājās Latvijas Radio 2 līgodziesmu sadziedāšanās zibakcija. Diriģenta Inta Teterovska vadībā no Radiomājas balkona laukumā sanākušais kopkoris izdziedāja latviešu skaistākās līgotnes, kļūstot par daļu no unikāla projekta “Gadsimta garākā Līgodziesma” dalībniekiem.
FOTO: Folkloras festivāls «Baltica» ieskandina «Origo Summer Stage» 9. sezonu
Trešdien, 20. jūnijā, plkst. 18.00 notika “Origo Summer Stage” pirmsatklāšanas koncerts laukumā pie tirdzniecības centra “Origo”. Šogad vasaras garumā muzikālajos pasākumos un koncertos būs klausāma īpaši daudzveidīga mūzika, kuru pirmssvētku nedēļā ieskandināja starptautiskais folkloras festivāls “Baltica”.
Jaunākie
Interesanti