Kultūra / Tautas māksla
Skolēni Jaunpiebalgas pusē iepazīst dažādus deju žanrus
Jaunpiebalgas pusē līdzīgi kā daudzviet Latvijas reģionos bērniem un jauniešiem, kuri vēlas dejot, tuvākā iespēja to darīt ir tautas deju ansamblī. Lai viņi uzzinātu par citiem deju veidiem, ko iespējams apgūt tikai lielajās pilsētās, un tos izmēģinātu, jau trešo gadu īsteno projektu “Piebalga dejo”. 
Rīgā notiks Miķeļdienas pasākumi visai ģimenei
Rīgā tradicionāli ražas svētkus atzīmē ar Miķeļdienas gadatirgu Doma laukumā, kas šogad notiks 28. septembrī no pulksten 9.00 līdz 17.00. Tirgus apmeklētājiem būs iespēja iegādāties rudens veltes, amatnieku meistardarbus, kā arī baudīt kultūras programmu. Miķeļdienas pasākumi notiks arī 29. septembrī kultūras centrā “Iļģuciems” un kultūras centra “Ritums” filiālē Ieriķu ielā 43a, paziņojumā medijiem informē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.
Durvis ver metālkalumu un rotu izstāde Dzelzceļa muzejā
Pēc astoņu gadu pārtraukuma Rīgā 20. septembrī atkal vaļā vērs plašu metālkalumu un rotu izstādi. Izstādē varēs apskatīt gan lietišķo mākslas studiju dalībnieku, gan individuāli strādājošu meistaru darbus. No metālkalumiem – svečturus, lampas, lukturus, drēbju pakaramos, no rotām – arheoloģiskās, etnogrāfiskās un mūsdienu rotas no metāla un citiem materiāliem.
«Metāls un rotas» Dzelzceļa vēstures muzejā
Latvijas dzelzceļa vēstures muzejā 21. septembrī apmeklētājiem durvis vērs tautas lietišķās mākslas un amatniecības izstāde “Metāls un rotas”. Tajā metālkaluma priekšmetus un skaistumlietas izrādīs vairāk nekā 60 tautas mākslas studiju dalībnieki un individuāli strādājoši meistari. Izstādes iekārtotājs ir mākslinieks Mārtiņš Heimrāts.
Folkloristi tiekas festivālā «Rudenāji»
Rudens nāk ne vien ar lietavām, bet arī ar pilniem apcirkņiem. Lai bagāta raža būtu arī nākamgad,
Ķekavas novada Katlakalnā  ar pateicības rituāliem un dziesmām folkloristi no piecām valstīm ražu daudzināja festivālā ''Rudenāji''.
Upītes ciema svētki ar dančiem, teātri un jaunu albumu
Viļakas novada Upītes ciema vārds, pateicoties Slišānu ģimenei, plaši izskanējis visā Latvijā un ārpus tās. Lielākais nopelns ir Ziemeļlatgales nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšana, kā arī valstī vienīgā latgaliešu dzejas un mūzikas festivāla organizēšana. Tagad arī Upītei raksturīgākās un senākās kāzu dziesmas izdevies apkopot jaunā mūzikas albumā.
Godina Latgales keramiķi Polikarpu Vilcānu
Jau vairākus gadu desmitus Raiņa muzejā “Jasmuiža” līdztekus stāstiem un atmiņām par Raini dzīvo arī stāsti par Latgales keramiķiem. Vienreiz gadā tur ierodas keramiķi un iekurina cepli. Šis gads bija īpašs, jo tika veltīts Latgales keramikas vecmeistaram Polikarpam Vilcānam, kuram šogad svin 125 gadu jubileju.

Ikkgadējais keramikas cepļa iekurināšanas pasākums Raiņa muzejā “Jasmuiža” šoreiz ir citādāks nekā citus gadus. Tas iesākās ar izstādes atklāšanu “Polikarpam Vilcānam – 125”, kurā redzamās fotogrāfijas, piemiņas lietas un keramikas darbi vēsta par šī slavenā Latgales keramikas vecmeistara devumu. Lielu daļu no ekspozīcijas uz “Jasmuižu” pirms aptuveni 50 gadiem atgādājusi muzejniece Gaida Jablovska.
Amatierteātri aicina uz svētkiem Brīvdabas muzejā
Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā 3. un 4. augustā notiks Latvijas mazpilsētu un pagastu amatierteātru svētki. Izrādes tiks spēlētas dažādās muzeja sētās, tā ļaujot skatītājam iztēloties autentisku lauku vidi, kurā norisinās lugu darbība.
Sidnejas Latviešu teātris ar iestudējumu «Kabarē de Rīga» viesojas Latvijā
Austrālijas latvieši mēneša garumā viesojas dažādās Latvijas pilsētās ar teatrāli muzikālu uzvedumu “Kabarē de Rīga”, kas vēstī par Rīgu pagājušā gadsimta 20.-30. gados. Amatierteātra viesošanās nupat kā aizvadīta Alūksnē un Smiltenē, bet jau trešdien aktieri kopā ar Latvijas mūziķiem dosies uz Cēsīm.    
Pirmā Līvijas Akurāteres balva piešķirta Ogres Tautas teātrim
20. jūlijā XIV Latvijas amatierteātru salidojuma laikā Alūksnē tika pasniegta pirmā Līvijas Akurāteres balva. Īpašo Latvijas Nacionālā kultūras centra (LNKC) apbalvojumu par izciliem sasniegumiem amatiermākslā un būtisku ieguldījumu Latvijas kultūrvides veidošanā saņēma Ogres Tautas teātris.
Āraišu arheoloģiskajā parkā rīkos «kopienu teātra» izrādi «Letti»
Neparasts un ļoti interesants teātra piedzīvojums gaida skatītājus šo piektdien Āraišos. Tā būs tā sauktā "kopienas teātra” izrāde "Letti”, kas noritēs pa visu Āraišu arheoloģiskā parka teritoriju un kuras dalībnieki būs aptuveni 100 vietējās apkaimes iedzīvotāji. Ar viņiem vairāku nedēļu garumā strādājusi jaunā režisore Beatrise Zaķe un citi teātra jomas profesionāļi.
Svarīgākais šobrīd