Dzīve & stils / Tautas māksla
Alsungā otro gadu pulcējas dūdu spēlētāji
"Tā ir savstarpēja pieredzes apmaiņa un prasmes uzlabošana dūdu spēlē," – atzīst Latvijas dūdinieku saieta dalībnieki. Saiets otro gadu tika rīkots Alsungā, jo tieši tur visilgāk saglabājušās dūdu spēlēšanas tradīcijas.
Latvijas Radio 2 ieskandina Gadsimta garāko līgodziesmu
No 27. maija līdz 20. jūnijam  pēcpusdienās Latvijas Radio 2 ēterā skanēs īpašs raidījumu cikls “Ielīgošana”, kura ietvaros klausītāji tiks iepazīstināti ar Latvijas koriem un folkloras kopām, kas piedalīsies “Gadsimta garākās līgodziesmas” izdziedāšanā, informēja Latvijas Radio 2 pārstāvji.
Pašas rokām darināts tautastērps. Kā Briseles latviete ļoti gribēja un dabūja
Latvijas simtgade un gaidāmie Dziesmu svētki Kanādā iedvesmojuši arvien vairāk ārlatviešus iegādāties vai radīt pašiem savus tautastērpus. Lai arī, ārpus Latvijas dzīvojot, pašam sava tautastērpa darināšana ir izaicinājums, tomēr tas nav neiespējami. Zinātāji norāda, ka noteikti nepieciešams apzināt vecās trimdas pārstāvjus, jo, iespējams, viņi ir gatavi savus tautas tērpus nodot nākamajām paaudzēm mantojumā. Bet tikpat iespējams ir arī paša rokām veidot tautas tērpu, kā to paveikusi Ieva Brinkmane Beļģijā.
Līvānos top Latgales mūsdienu amatniecības vērtību mājvieta «Handmade Latgola»
Līvānos šobrīd tiek veidota Latgales mūsdienu amatniecības vērtību mājvieta "Handmade Latgola". Idejas autores ir uzņēmēja Marika Rudzīte-Griķe kopā ar mammu Emeritu Rubini. Marika savas mammas vairāk nekā pirms 80 gadiem celtajā šķūņa ēkā veido jaunu un neparastu tūrisma objektu. Šķūnī 100 kvadrātmetru platībā tiks izveidota māja - ar virtuvi, viesistabu un guļamistabu, tā interjeru iekārtojot ar mūsdienīgiem Latgales amatniecības izstrādājumiem.
Rēzeknē rokdarbniece atdarinājusi 19.gs. Makašānu vīriešu kreklu
Pēc Latgales Kultūrvēstures muzeja krājuma esoša oriģināla parauga tapis 19. gadsimta vīriešu krekla atdarinājums. Krekla atdarinājumu veikusi Rēzeknes Tautas lietišķās mākslas studijas “Dzīpariņš” dalībniece Ilga Smane. Kā stāsta pati rokdarbniece, tas ir viņas hobijs, kas palīdz sakārtot domas.
Klajā nākusi lībiešu tautasdziesmu grāmata un skaņu disks
Biedrība “Mazirbes draugu kopa” sagatavojusi izdevumu, kurš veltīts lībiešu kultūras darbinieka Pētera Damberga (1909–1987) 110 gadu atcerei un filologa, lībiešu kultūras pētnieka Tenu Karmas (1924–2014) 95 gadu atcerei, informēja Memoriālo muzeju apvienībā.
Preiļos atklāj industriālu Metāla mākslas galeriju
Preiļos durvis vēris unikāls tūrisma objekts – Metāla mākslas galerija. Tās eksponāti ir modernizēti motocikli un no vecu motociklu un automašīnu detaļām veidotas skulptūras. Industriālā dizaina stilā veidota galerija ir Preiļu iedzīvotāju, jaunā Nesterjuku pāra kopdarbs un lolojums, ar kuru mākslinieki saista arī savu turpmāko radošu darbību. 
Atklāj konkursa «Ģederta Eliasa mīklu minot» laureātu izstādi
Ģederta Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzejā atklāta izstāde, kuras darbu autori ir mākslas skolu un interešu izglītības pulciņu audzēkņi. Viņi konkursā “Ģederta Eliasa mīklu minot” starp 850 pretendentiem ieguvuši atzinību vai godalgu.      
Izraudzīti festivāla «Baltijas vilnis 2019» Latvijas pārstāvji
Jau vairāk nekā trīs desmitgades ik pēc diviem gadiem kādā no trim Baltijas valstīm notiek starptautiskais neredzīgo un vājredzīgo amatiermākslinieku festivāls “Baltijas vilnis 2019”. Šogad tas norisināsies 21. septembrī Lietuvas pilsētā Kauņā, un svētdien, 28. aprīlī, Strazdumuižas klubā aizvadīta Latvijas pārstāvju atlase. Tajā uzvarēja Antons Sņegovs, Natālija Muravjova, Daina Skuja un vokāli instrumentālais ansamblis “Epsilons”.  
Latgalē notiek jau tradicionālās podnieku dienas
Aprīļa nogale Latgalē jau tradicionāli iezīmējas ar gadskārtējām Latgales podnieku dienām. Latgales podnieku darbnīcās notiek atvērto durvju dienas – paraugdemonstrējumi un tikšanās ar meistariem, keramikas cepļu kurināšana un atvēršana, iespēja iegādāties tikko no cepļa izņemtus traukus, izstāde un teorētiskie lasījumi muzejā par tautas lietišķo mākslu.
Tīrradnis, koktēlnieks bez mākslas izglītības - Jānis Žīmants
Ceturtdien Liepājas muzejā klajā nāks koktēlnieka Jāņa Žīmanta pirmais mākslas darbu katalogs „Jūtu gradācijas”, kas tapis sadarbībā ar mākslas galeriju „Sīpoli”. Mākslinieks dzīvo un strādā Rucavā sava vectēva mājā un regulāri piedalās Liepājas mākslinieku kopizstādēs, taču pašlaik skatāmā ir pirmā tik apjomīga Žīmanta darbu parāde Liepājas muzejā.
Jaunākie
Interesanti