Dzīve & stils / Tautas māksla
FOTO: «Sudmaliņas» ieskandina iepazīšanās tūre Vecrīgā
Ar līksmu iepazīšanās tūri 9.jūlija pievakarē Vecrīgā tika ieskandināts IX Starptautiskais tautas deju festivāls “Sudmaliņas”. Ar rīdziniekiem un pilsētas viesiem sasveicinājās deju grupas un tās pavadošie mūziķi no desmit pasaules valstīm.
Īpašos svētkos godina Vidzemes un Kurzemes lībiešus
Apvienoto Nāciju Organizācija šo, 2019. gadu, pasludinājusi par Starptautisko pirmiedzīvotāju valodu gadu. Šajā gadā varam būt lepni par lībiešu kultūras mantojuma dziļajām saiknēm ar baltu kultūru. Gaujas lībiešu dzimtajās vietās, Turaidas muzejrezervātā, mijoties lībiešu, latgaļu un latviešu tautasdziesmām, notiek folkloras svētki “Mēs lībieši. Mēs latvieši”.
Daugavpilī festivāls «Lelles un papīrs» pulcē vairāku valstu meistarus
Starptautiskais leļļu festivāls Daugavpilī jau otru gadu pulcēja kopā meistarus no vairākām pasaules valstīm. Šogad festivāla moto "Lelles un papīrs” apmeklētājiem deva iespēju redzēt lelles, kas darinātas no papīra, kartona un pat avīzēm. Festivālā pirmizrādi piedzīvoja arī papīra rotaļlietu personālizstāde, piedāvājot plašu ieskatu papīra rotaļlietu vēsturē un daudzveidībā.
Ogrē izstādē būs apskatāmi latviskās dvēseles raksti
29. jūnijā plkst. 14 Ogres Vēstures un mākslas muzejā tiks atklāta izstāde "Latviskās dvēseles raksti". Atklāšanas dienā muzejā ar stāstījumu "Latvju raksts un zīmes. Baltu pasaules modelis" viesosies viens no izstādes koncepta autoriem, mākslinieks Valdis Celms, informē Ogres Vēstures un mākslas muzejs. 
Notiks folkloras svētki «Mēs lībieši. Mēs latvieši»
Turaidas muzejrezervāts, godinot Vidzemes un Kurzemes lībiešus, popularizējot lībiešu valodu un vairojot arī lepnumu par latviešu valodu, 7. jūlijā svinēs svētkus "Mēs lībieši. Mēs latvieši", informē muzejrezervāta direktores vietniece komunikācijas darbā Anda Skuja.
Brīvdabas muzejā notiks «Kokļu diena Pēteros»
Sestdien, 29. jūnijā, Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā vairāk nekā 100 koklētāju no visas Latvijas ielūdz uz vasaras saulgriežu noslēguma pasākumu "Kokļu diena Pēteros", informē LTV ''Rīta Panorāma''.
Kocēnos notiks Pasaules koklētāju nometne Laimas Jansones vadībā
No 28. jūnija līdz 30. jūnijam Kocēnu novada Dauguļos notiks Pasaules koklētāju nometne, ko vadīs talantīgā latviešu koklētāja Laima Jansone kopā ar pieredzējušiem kokļu pedagogiem – Inesi Mičuli, Zani Sniķeri, Latvīti Cirsi, Ilzi Ozolu, kā arī būs iespēja apmeklēt meistarklasi, ko vadīs Arja Kastinena no Somijas, informē Kocēnu novada dome.
Krāslavas novada zāļu sievas piekopj senču tradīcijas un steidzas vākt jāņuzāles
Augu dziednieciskais spēks cilvēkiem ir zināms kopš senlaikiem. Saskaņā ar latviešu ticējumiem zālēs, kuras zied pirms saulgriežiem, ir sakrājusies visa dabas enerģija, tāpēc jāņuzāles tika rūpīgi vāktas un glabātas. Krāslavas novada zāļu sievas joprojām piekopj savu senču tradīcijas un, ticot dabas ārstnieciskām spēkam, steidzas savākt jāņuzāles.
Laidzē Līgo svētkos īpaša izrāde - spēlē vietējie politiķi, vietējie uzņēmēji un entuziasti
Kad pirms 16 gadiem Talsu novada Laidzes pagasta kultūras ļaudis negribēja pavadīt vasaras saulgriežus, uzstājoties publikai, toreizējais pagasta priekšsēdētājs izdomāja savdabīgu vienošanos: ja Līgo svētkos uz skatuves teātri spēlēs deputāti, citos pasākumos amatierkolektīvi atteikt nevarēs. Varas mainījušās, bet solījums darbojas joprojām, un šogad Laidzei līgošana sākās ar “Limuzīnu Jāņu nakts krāsā”.
Alsungā otro gadu pulcējas dūdu spēlētāji
"Tā ir savstarpēja pieredzes apmaiņa un prasmes uzlabošana dūdu spēlē," – atzīst Latvijas dūdinieku saieta dalībnieki. Saiets otro gadu tika rīkots Alsungā, jo tieši tur visilgāk saglabājušās dūdu spēlēšanas tradīcijas.
Jaunākie
Interesanti