Dzīve & stils / Tautas māksla
Upītes ciema svētki ar dančiem, teātri un jaunu albumu
Viļakas novada Upītes ciema vārds, pateicoties Slišānu ģimenei, plaši izskanējis visā Latvijā un ārpus tās. Lielākais nopelns ir Ziemeļlatgales nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšana, kā arī valstī vienīgā latgaliešu dzejas un mūzikas festivāla organizēšana. Tagad arī Upītei raksturīgākās un senākās kāzu dziesmas izdevies apkopot jaunā mūzikas albumā.
Godina Latgales keramiķi Polikarpu Vilcānu
Jau vairākus gadu desmitus Raiņa muzejā “Jasmuiža” līdztekus stāstiem un atmiņām par Raini dzīvo arī stāsti par Latgales keramiķiem. Vienreiz gadā tur ierodas keramiķi un iekurina cepli. Šis gads bija īpašs, jo tika veltīts Latgales keramikas vecmeistaram Polikarpam Vilcānam, kuram šogad svin 125 gadu jubileju.

Ikkgadējais keramikas cepļa iekurināšanas pasākums Raiņa muzejā “Jasmuiža” šoreiz ir citādāks nekā citus gadus. Tas iesākās ar izstādes atklāšanu “Polikarpam Vilcānam – 125”, kurā redzamās fotogrāfijas, piemiņas lietas un keramikas darbi vēsta par šī slavenā Latgales keramikas vecmeistara devumu. Lielu daļu no ekspozīcijas uz “Jasmuižu” pirms aptuveni 50 gadiem atgādājusi muzejniece Gaida Jablovska.
Amatierteātri aicina uz svētkiem Brīvdabas muzejā
Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā 3. un 4. augustā notiks Latvijas mazpilsētu un pagastu amatierteātru svētki. Izrādes tiks spēlētas dažādās muzeja sētās, tā ļaujot skatītājam iztēloties autentisku lauku vidi, kurā norisinās lugu darbība.
Sidnejas Latviešu teātris ar iestudējumu «Kabarē de Rīga» viesojas Latvijā
Austrālijas latvieši mēneša garumā viesojas dažādās Latvijas pilsētās ar teatrāli muzikālu uzvedumu “Kabarē de Rīga”, kas vēstī par Rīgu pagājušā gadsimta 20.-30. gados. Amatierteātra viesošanās nupat kā aizvadīta Alūksnē un Smiltenē, bet jau trešdien aktieri kopā ar Latvijas mūziķiem dosies uz Cēsīm.    
Pirmā Līvijas Akurāteres balva piešķirta Ogres Tautas teātrim
20. jūlijā XIV Latvijas amatierteātru salidojuma laikā Alūksnē tika pasniegta pirmā Līvijas Akurāteres balva. Īpašo Latvijas Nacionālā kultūras centra (LNKC) apbalvojumu par izciliem sasniegumiem amatiermākslā un būtisku ieguldījumu Latvijas kultūrvides veidošanā saņēma Ogres Tautas teātris.
Āraišu arheoloģiskajā parkā rīkos «kopienu teātra» izrādi «Letti»
Neparasts un ļoti interesants teātra piedzīvojums gaida skatītājus šo piektdien Āraišos. Tā būs tā sauktā "kopienas teātra” izrāde "Letti”, kas noritēs pa visu Āraišu arheoloģiskā parka teritoriju un kuras dalībnieki būs aptuveni 100 vietējās apkaimes iedzīvotāji. Ar viņiem vairāku nedēļu garumā strādājusi jaunā režisore Beatrise Zaķe un citi teātra jomas profesionāļi.
Stāstnieki tiekas ar amatniekiem festivālā Latgalē
25 Latvijas stāstnieki pulcējās ceturtajā Latgales stāstnieku festivālā Preiļos. Festivāla galvenā ideja – ar stāsta palīdzību popularizēt amatu prasmes un sekmēt to pārmantojamību. Ik gadu temats ir saistīts ar kādu no Latgales reģiona arodiem. Šogad tas ir klūgu pinēja amats.
«Sudmaliņu» konkursā uzvarējis ansamblis «Djido» no Serbijas
Ar krāšņu svētku gājienu un koncertu svētdien, 14.jūlijā, Liepājā izskanēja IX Starptautiskais tautas deju festivāls “Sudmaliņas”, kas pulcēja ap 500 dejotāju no vienpadsmit pasaules valstīm. Festivāla deju grupu konkursā laurus plūca folkloras ansamblis “Djido” no Serbijas.
FOTO: Aizvadīts «Sudmaliņu» koncerts Vērmanes dārzā
Vērmanes dārzā piektdien, 12. jūlijā, vakarā izskanēja pēdējais IX Starptautiskā tautas deju festivāla "Sudmaliņas" koncerts  "Trejdeviņas saules lēca" Rīgā. Sestdien, 13.jūlijā, festivāla dalībnieki uzstāsies novadu dienas koncertos Siguldā un Kuldīgā.
FOTO: Aizvadīts «Sudmaliņu» tautas deju grupu konkurss
VEF Kultūras pilī 11. jūlijā IX Starptautiskā tautas deju festivāla “Sudmaliņas” dalībnieki mērojās spēkiem konkursā. Četrpadsmit deju grupu sniegumu vērtēja starptautiska žūrija. Laureāti tiks paziņoti 14. jūlijā Liepājā festivāla noslēguma koncertā.
Tilžā top laikmetīgs teātra iestudējums «Breinuma līpa»
Pēc divām nedēļām, 27. jūlijā, Tilžā pirmizrādi piedzīvos laikmetīgs teātra iestudējums “Breinuma līpa”. Tā tapšanā iesaistīta vērienīga komanda, kurā apvienojušies gan profesionāļi, gan amatieri. Iestudējums ir stāsts par Tilžu, tās iedzīvotājiem un ciema turpmāko likteni.
Deju ansamblis «Daiļrade» nāk klajā ar vērienīgu uzvedumu «Dzersim kāzas trīs dieniņas. Dziedāsim. Dancosim.»
Deju ansamblis (DA) “Daiļrade” ir gatavi atkal prezentēt vērienīgu horeogrāfisko skatuves dejas vedību uzvedumu “Dzersim kāzas trīs dieniņas. Dziedāsim. Dancosim.” Tas pirmizrādi piedzīvos 13. jūlijā Siguldā IX Starptautiskajā tautas deju festivālā “Sudmaliņas”, kas ir lielākais festivāls skatuviskās dejas jomā Latvijā, informēja “Daiļrade”.
Jaunākie
Interesanti