Dzīve & stils / Tautas māksla
FOTO: Aizvadīts «Sudmaliņu» tautas deju grupu konkurss
VEF Kultūras pilī 11. jūlijā IX Starptautiskā tautas deju festivāla “Sudmaliņas” dalībnieki mērojās spēkiem konkursā. Četrpadsmit deju grupu sniegumu vērtēja starptautiska žūrija. Laureāti tiks paziņoti 14. jūlijā Liepājā festivāla noslēguma koncertā.
Tilžā top laikmetīgs teātra iestudējums «Breinuma līpa»
Pēc divām nedēļām, 27. jūlijā, Tilžā pirmizrādi piedzīvos laikmetīgs teātra iestudējums “Breinuma līpa”. Tā tapšanā iesaistīta vērienīga komanda, kurā apvienojušies gan profesionāļi, gan amatieri. Iestudējums ir stāsts par Tilžu, tās iedzīvotājiem un ciema turpmāko likteni.
Deju ansamblis «Daiļrade» nāk klajā ar vērienīgu uzvedumu «Dzersim kāzas trīs dieniņas. Dziedāsim. Dancosim.»
Deju ansamblis (DA) “Daiļrade” ir gatavi atkal prezentēt vērienīgu horeogrāfisko skatuves dejas vedību uzvedumu “Dzersim kāzas trīs dieniņas. Dziedāsim. Dancosim.” Tas pirmizrādi piedzīvos 13. jūlijā Siguldā IX Starptautiskajā tautas deju festivālā “Sudmaliņas”, kas ir lielākais festivāls skatuviskās dejas jomā Latvijā, informēja “Daiļrade”.
FOTO: «Sudmaliņas» ieskandina iepazīšanās tūre Vecrīgā
Ar līksmu iepazīšanās tūri 9.jūlija pievakarē Vecrīgā tika ieskandināts IX Starptautiskais tautas deju festivāls “Sudmaliņas”. Ar rīdziniekiem un pilsētas viesiem sasveicinājās deju grupas un tās pavadošie mūziķi no desmit pasaules valstīm.
Īpašos svētkos godina Vidzemes un Kurzemes lībiešus
Apvienoto Nāciju Organizācija šo, 2019. gadu, pasludinājusi par Starptautisko pirmiedzīvotāju valodu gadu. Šajā gadā varam būt lepni par lībiešu kultūras mantojuma dziļajām saiknēm ar baltu kultūru. Gaujas lībiešu dzimtajās vietās, Turaidas muzejrezervātā, mijoties lībiešu, latgaļu un latviešu tautasdziesmām, notiek folkloras svētki “Mēs lībieši. Mēs latvieši”.
Daugavpilī festivāls «Lelles un papīrs» pulcē vairāku valstu meistarus
Starptautiskais leļļu festivāls Daugavpilī jau otru gadu pulcēja kopā meistarus no vairākām pasaules valstīm. Šogad festivāla moto "Lelles un papīrs” apmeklētājiem deva iespēju redzēt lelles, kas darinātas no papīra, kartona un pat avīzēm. Festivālā pirmizrādi piedzīvoja arī papīra rotaļlietu personālizstāde, piedāvājot plašu ieskatu papīra rotaļlietu vēsturē un daudzveidībā.
Ogrē izstādē būs apskatāmi latviskās dvēseles raksti
29. jūnijā plkst. 14 Ogres Vēstures un mākslas muzejā tiks atklāta izstāde "Latviskās dvēseles raksti". Atklāšanas dienā muzejā ar stāstījumu "Latvju raksts un zīmes. Baltu pasaules modelis" viesosies viens no izstādes koncepta autoriem, mākslinieks Valdis Celms, informē Ogres Vēstures un mākslas muzejs. 
Notiks folkloras svētki «Mēs lībieši. Mēs latvieši»
Turaidas muzejrezervāts, godinot Vidzemes un Kurzemes lībiešus, popularizējot lībiešu valodu un vairojot arī lepnumu par latviešu valodu, 7. jūlijā svinēs svētkus "Mēs lībieši. Mēs latvieši", informē muzejrezervāta direktores vietniece komunikācijas darbā Anda Skuja.
Brīvdabas muzejā notiks «Kokļu diena Pēteros»
Sestdien, 29. jūnijā, Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā vairāk nekā 100 koklētāju no visas Latvijas ielūdz uz vasaras saulgriežu noslēguma pasākumu "Kokļu diena Pēteros", informē LTV ''Rīta Panorāma''.
Kocēnos notiks Pasaules koklētāju nometne Laimas Jansones vadībā
No 28. jūnija līdz 30. jūnijam Kocēnu novada Dauguļos notiks Pasaules koklētāju nometne, ko vadīs talantīgā latviešu koklētāja Laima Jansone kopā ar pieredzējušiem kokļu pedagogiem – Inesi Mičuli, Zani Sniķeri, Latvīti Cirsi, Ilzi Ozolu, kā arī būs iespēja apmeklēt meistarklasi, ko vadīs Arja Kastinena no Somijas, informē Kocēnu novada dome.
Krāslavas novada zāļu sievas piekopj senču tradīcijas un steidzas vākt jāņuzāles
Augu dziednieciskais spēks cilvēkiem ir zināms kopš senlaikiem. Saskaņā ar latviešu ticējumiem zālēs, kuras zied pirms saulgriežiem, ir sakrājusies visa dabas enerģija, tāpēc jāņuzāles tika rūpīgi vāktas un glabātas. Krāslavas novada zāļu sievas joprojām piekopj savu senču tradīcijas un, ticot dabas ārstnieciskām spēkam, steidzas savākt jāņuzāles.
Jaunākie
Interesanti