Dzīve & stils / Tautas māksla
Tautas mūzikas un deju dienas koncertā Somijā pirmo reizi piedalās arī latviešu deju kopa
Sestdien, 16. maijā Somijā atzīmēja Tautas mūzikas un tautas deju dienu. Pirmo reizi koncerts notika uz virtuālas skatuves tīmekļa vietnē kamukanta.fi, un pirmo reizi šajā pasākumā piedalījās Helsinku latviešu deju kopa “Aurora”, Lsm.lv pavēstīja deju kopas pārstāve Aiga Turuka.
 
“Aurora” festivālam bija sagatavojusi latviešu danču virkni dūdu pavadījumā. Dejotāji tos paši bija filmējuši gleznainās vietās, kur katrs šobrīd, pandēmijas ierobežojumu laikā, uzturas.
Studijā «Kokļu mežs» kokles spēli iespējams apgūt attālināti
Kokles spēles studijas “Kokļu mežs” vadītājs Ansis Jansons piedāvā iespēju kokles spēli apgūt e-skolā. "Jau nedaudz vairāk nekā gadu mēs esam riņķojuši ap ideju par iespēju kokles spēli apgūt attālināti cilvēkiem ārpus Rīgas, kā arī ārpus Latvijas. Šobrīd beidzot esam šo ideju noveduši līdz galam. Un izskatās, ka jaunā e-skola nākusi tieši laikā," atzīst Ansis Jansons.
«Tautasdziesmu laboratorija» bērniem māca folkloras praktisko pielietojumu
Lai veicinātu attālināto mācību pieejamību un kvalitatīva satura apgūšanu, kā arī sniegtu lielāku atbalstu skolotājiem, skolēniem un viņu vecākiem, līdz pat maija beigām darbdienās visā Latvijā tiks pārraidītas mācību stundas jaunā un izglītojošā TV kanālā "Tava klase". Mācību stundas veido 20 minūšu gari video, kuros mācību priekšmetus pasniedz pedagogi, savas jomas entuziasti, kā arī atbalstu sniedz dažādi sabiedrībā zināmi cilvēki, dziedātāji un mākslinieki. Projektā iesaistījusies arī folkloras kopas "Kokle" vadītāja Dina Liepa un etnomuzikoloģe Igeta Ozoliņa, kuras vada "Tautasdziesmu laboratoriju".
Brīvdabas muzeja 50. gadatirgus pārcelts uz augustu
Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja rīkotais 50. Latviešu tautas lietišķās mākslas darinājumu gadatirgus, kura norise bija plānota 6. un 7. jūnijā, saistībā ar šī brīža ārkārtas situāciju tiek pārcelts uz 1. un 2. augustu, medijus informē muzeja pārstāvji.
Cēsu amatierteātrī tic, ka ārkārtējās situācijas laikā mīlestība pret teātri nepazudīs
Izpārdotas, bet nenospēlētas vairākas izrādes, neizdziedāts arī Teātra dienas koncerts un pirmizrāde aprīļa nogalē, kura arī, protams, nenotiks. Tādas korekcijas ārkārtas situācija viesusi Cēsu teātra plānos. Cēsu amatierteātra dalībniekiem, tāpat kā citiem pašdarbības kolektīviem – dejotājiem, dziedātājiem – tagad izpaliek arī kopīgie mēģinājumi. Cēsu teātra aktieri gan vērtē, ka šī pauze nebūt neļaus kolektīvam izjukt, bet gan, kad dzīve atgriezīsies normālās sliedēs, būs vēl lielāks entuziasms darbam.
Jaunpiebalgā top grezni vecmāmiņu laika naktskrekli
„Baltie darbi” – tādu apģērbu zīmolu Jaunpiebalgā radījusi tērpu dizainere Ilze Prūse, viņa šuj tautiskos kreklus, dvieļus un galdautus, linu kleitas un arī greznus vecmāmiņu laika naktskreklus. Ierosmi pievērsties linam un izšuvumiem viņa pamato ar to, ka vēlas saglabāt kādreiz raksturīgo, kas bija tā laika tērpos, un smalkumu, kas piemita arī tādam it kā ikdienišķam apģērbam kā naktskrekls.
Madonas pusē meistars ražo vilnu no kokiem
Stalīdzānos, Madonas novada Barkavas pagastā, strādā tekstilmākslinieks Ritvars Točs, kurš no kokiem iegūst vilnu, kuru pēcāk izmanto dažādu lietu veidošanā. 
Dobeles Tautas lietišķās mākslas studija «Avots» svin pusgadsimtu
Dobeles Tautas lietišķās mākslas studijā ''Avots'' jau pusgadsimtu klaudz stelles un zib adatas. Jubileju seno amatu meistares atzīmē ar izstādi ''No veļiem līdz cīruļiem''. Šāds nosaukums izvēlēts, jo rokdarbiem atvēlētais laiks kādreiz bija no rudens līdz pavasarim. 
Rēzeknē notiks Latvijas amatierteātru iestudējumu skate
22. februārī Rēzeknē notiks Latgales reģiona amatierteātru skate "Gada izrāde 2019", kopumā piedāvājot noskatīties 5 izrādes, ko teātri izspēlēs gan Rēzeknes kultūras namā, gan Rēzeknes nacionālo biedrību kultūras namā, medijus informē organizatori.
Tautas mākslas un amatu meistari tiksies Daugavpils Māla mākslas centrā
Daugavpils Māla mākslas centrā 21. februārī tiks atklāta izstāde “keramika pinumi tekstīlijas”. Izstādē apskatāmi trīs tautas lietišķās mākslas studiju – “Bauska”, “Latgale” un “Klūga” radītie darbi, medijus informē Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja pārstāvji.
Latgales kultūrvēstures muzejā papildināta keramikas kolekcija
Latgales kultūrvēstures muzejā pabeigts darbs pie mākslas zinātnieka un kritiķa Jāņa Pujāta dzimtas keramikas kolekcijas pieņemšanas muzeja krājumā. Kolekcija papildināta ar vairāk nekā 300 keramikas vecmeistaru un mūsdienu šī amata pratēju darbiem, un tie ir kļuvuši par daļu no Nacionālā muzeju krājuma. Muzeja Latgales keramikas kolekcija pašlaik ir lielākā Latvijā. 
Daugavpilī notiks starptautiskais tautu deju festivāls
Daugavpils starptautiskais tautu deju festivāls šogad notiks no 7. līdz 9. februārim. Koncertos un meistarklasēs Daugavpils Kultūras pilī būs iespēja redzēt latviešu, krievu, poļu, ebreju, lietuviešu un citu tautību dejas, medijus informē Daugavpils pilsētas domes Kultūras pārvaldes pārstāvji.
Alūksnes Valsts ģimnāzijā kļuvusi populāra tautastērpu darināšana
Darināt savu tautastērpu ir nopietns eksāmens jau pieredzējušām rokdarbniecēm, bet ķerties pie šī darba jau skolas solā šķiet pavisam pārdroša iecere. Taču Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijā nu jau kuro gadu, mājturības skolotājas Antras Strazdas rosinātas, vidusskolas meitenes darina savus tautas tērpus. Šopavasar izlaidumā 14 skolas absolventes varēs ierasties jau savos, pašu austos, šūtos tautas tērpos, kopumā skolā ir tapuši 38 tērpi. Kā aizsākusies šī ierosme, un kāda ir jauno rokdarbnieču motivācija tērpu gatavošanā?
Jaunākie
Interesanti