Ziņģētāju un stāstnieku vakars «Redz, kā dzīvo...» Viļānos

Viļānos šodien pulcēsies ziņģētāji un stāstnieki no tuvienes un tālienes. Izdziedot no paaudzes paaudzē mantotās ziņģes un izstāstot nopietnus un  smieklīgus notikumus no dzīves, vakara dalībnieki šogad vienosies kopīgajā tēmā “Redz, kā dzīvo...”, informē pasākuma organizatori.

Vai stāstnieces Ināra Blinova, Aina Korkla (Krapacu Ļuce) un Alla Kozlovska stāstīs nerātnus un smieklīgus stāstus, vai nopietnus atgadījumus no dzīves par minēto tēmu, bet visām ir viens uzdevums – no nieka “izpūst” vislielāko notikumu.

Savukārt ziņģēt Viļānos ieradīsies Ozolaines Tautas nama folkloras kopa “Zeiļa” (vad. Ināra Blinova), Krāslavas novada Izvaltas tautas nama vokālā apvienība (apvienojušies sieviešu ansamblis “Blāzma” un vīru kopa “Ozols”, vad. Anda Leikuma), Laimas lauku kapela (vad.  Ingūna Velme), dziedošā grupa “Dziedam kad gribam, kur gribam un ko gribam” (vad. Aldona Gudrīte), Viļānu kultūras nama krievu dziesmu vokālais ansamblis “Sudaruški” (vad. Lāsma Inkina), “Kokneses zēni” (vad. Andris Balodis), folkloras kopa “Urgas” (vad. Inguna Žogota), kapela “Aizezeres muzikanti” (vad. Inese Skuja), Lizuma lauku kapela (vad. Osvalds Drancāns), Zvirgzdenes lauku kapela (vad. Valentīna Ruciņa), Dekšāru pagasta lauku kapela “Sovejī” (vad. Janīna Juste) un Rūjienas kultūras nama kapela “Rūvenas aure” (vad. Valdis Meijers).

Pasākuma laikā dalībnieki vērtēs viens otru un noteiks gada labāko stāstnieku un ziņģētājus, vērtēšanā iesaistīsies arī skatītāji, nosakot savus favorītus, tāpat simpātiju balvas piešķirs arī  organizatori un sponsori.

Ziņģētāju un stāstnieku vakara mērķis ir popularizēt mūsdienu folkloru kā sabiedrības kultūras sastāvdaļu, veicināt tautas tradīciju saglabāšanu un pārmantojamības procesu, kā arī nodrošināt izglītošanas un pieredzes apmaiņas procesu starp ziņģētājiem un stāstniekiem. Ziņģētāju un stāstnieku vakarā piedalās latviešu un cittautu ziņģu un stāstāmas folkloras izpildītāji.

Pirmo reizi ziņģētāju vakars notika 2003. gadā Barkavā (Madonas novadā), bet nu jau daudzus gadus tas mājvietu radis Viļānos. Pagājušajā gadā Ziņģētāju un stāstnieku festivāla tēma bija “Mājas”, 2016. gadā – “Katram prieki krājas…”, 2015. gadā – “Satikšanās un patikšanās”, 2014. gadā – “Krogus dziesmas un stāsti”, 2013. gadā – “Ģimenes godi”, 2012. gadā – “Dziedāsim to skaisto ziņģi un stāstīsim to labāko stāstu”, 2011. gadā – “Dziedāsim to riņķa dziesmu…”

17. februārī plkst. 11.00 Viļānu kultūras namā (Kultūras laukumā 2, Viļānos) notiks Tautas mūzikas ansambļu un kapelu skate, bet plkst. 16.00 - XVI Ziņģētāju un stāstnieku vakars “Redz, kā dzīvo...”

PROGRAMMA:

16.00–19.00 Ziņģes un stāsti

19.30–20.15 Anekdošu virpulis

20.15–20.45 Sumināšana un balvas

20.45 Danči

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt