Kultūra

Lūsēns un Rudzīte uzsāk jaunu koncertprogrammu "Manā varā"

Kultūra

Programmā "LATEST" - interesantākie igauņu laikmetīgā teātra un dejas mākslinieki

Pirmais starptautiskais tautu deju festivāls Daugavpilī

Daugavpilieši gatavojas deju svētkiem īpašā festivālā

Gatavojoties XXVI Vispārējiem Dziesmu un XVI Deju svētkiem un svinot Latvijas simtgadi, jau šodien, 9.februārī, un rīt Vienības namā Daugavpilī norisinās Starptautiskais tautu deju festivāls. Šāds festivāls notiks pirmos reizi, un tajā piedalīsies deviņi deju kolektīvi no Latvijas un Lietuvas, kopskaitā ap diviem simtiem dalībnieku, kas izdejos dažādu tautu dejas, parādot, cik bagātas deju tradīcijas valda Latvijā un mūsu kaimiņvalstī.

Daugavpils Vienības nams nedēļas nogalē ieskanēsies deju ritmos - visdažādākajos un ar savu īpašu sūtību, un savā ziņā, kā stāsta pilsētas kultūras pārvaldes vadītāja Vita Viļevko, arī ar jaunu tradīciju:

“Svinot Latvijas simtgadi, Daugavpils rīko virkni dažādu pasākumu. Šo gadu Daugavpils pilsētas kultūras pārvalde sāk ar pavisam jaunu, vēl nebijušu pasākumu - tas būs 1. starptautiskais tautu deju festivāls. Uzmanība tajā būs veltīta tieši dejām un tieši dažādu tautu dejām.”

Ideja šim festivālam aizgūta no kāda pilsētā iepriekš rīkota deju saieta, kurš nu iekļāvies Latvijas simtgades pasākumu ciklā. 

“Ideja radās pirms diviem gadiem, kad sarīkojām sadanci, un, redzot, cik liela tam atsaucība un interese, sapratām, ka šāds formāts ir ļoti noderīgs. Tāpēc nolēmām, ka jārīko šāds festivāls kā jauna tradīcija, kas notiek reizi divos gados,” atzīst festivāla koordinatore Diāna Soldāne.

Kopumā šajā festivālā piedalīsies deviņi deju kolektīvi, 200 dalībnieki.

Daugavpils “Laismeņa” ir viens no kolektīviem, kas gatavojas šim festivālam, to vada pati šī pasākuma koordinatore Diāna Soldāne:

“"Laismeņa" šogad svinēs savas pastāvēšanas 30. jubileju, un kolektīvs ir piedalījies visos Vispārējos dziesmu un deju svētkos kopš 1988. gada. Un šis festivāls mums notiek kā viens no pasākumiem ceļā uz Dziesmu un deju svētkiem un kā viens no Latvijas simtgades pasākumiem. Tad, protams, mums tā ir lieliska iespēja ne vien izdejot tās dejas, ko mēs gatavojam šiem pasākumiem, bet arī meistarklasēs iemācīties ko jaunu, kas palīdz uzlabot sniegumu.”

Ar īpašu sajūtu, ievingrinot deju soļu, pasākumiem pošas paši deju kolektīva dalībnieki, galvenais caur deju parādīt tieši latvisko:

“Dejosim latviešu dejas - ''Visi ciema suņi rēja'', ''Spīdi, vizi, vainadziņi'', ''Vāveru polka'', ''Saule atved latvjus''. Šajā festivālā mēs izdejosim tās dejas, ko gatavojas Dziesmu un deju svētkiem. Tas mums kā ieskrējiens, zemais starts pirms Dziesmu un deju svētkiem, nopietna gatavošanās skatēm. Arī Latvijas simtgadei šīs latviskās dejas ir veltījums, tās dejas ir ar  savu latvisko raksturu, tas mierīgums un tās polkas un palēcieni, kas veido mūsu tautas deju.”

Starptautiskais tautu deju festivāls Daugavpilī būs dažādu tautu dejām bagāts, lai arī notiks tikai pirmo reizi, apliecina Kultūras pārvaldes vadītāja Vita Viļevko un Diāna Soldāne:

“Festivālā skatītājus priecēs latviešu, krievu, lietuviešu, poļu un flamenko deju kolektīvi no Latvijas un Lietuvas. Tā mēs parādīsim, cik bagāta un daudzveidīga ir mūsu kultūra, un jo īpaši Daugavpilī, kur dzīvo tik daudz dažādu tautību.”

Šodien Vienības namā notiks latviešu un poļu tautu deju, kā arī flamenko meistarklases. Savukārt rīt vakarā festivāla dalībnieki satiksies lielkoncertā, lai skatītājiem parādītu gan kopīgās, gan atšķirīgās dažādu tautu deju iezīmes un, etnokompānijas "Zeidi" iedvesmoti,  vienotos kopīgā sadancī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Tautas māksla
Kultūra
Jaunākie
Interesanti