Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dagdā atjauno aizgavēņa vakarēšanu

Dagdā atjauno aizgavēņa vakarēšanu

Dagdas novadā pēc ilgāka pārtraukuma aizvadīta  aizgavēņa vakarēšana. Tā ir sena tradīcija, kad kaimiņi pulcējas vienuviet kādā lielākā namā, lai kopā dziedātu, dejotu, apgūtu jaunus arodus un atminētos senču stāstīto un mācīto. Par tradīcijas atjaunošanu Dagdas pusē rūpējas folkloras centra komanda, kas mudina aizmirstās tradīcijas atjaunot arī citos novados.

Aizgavieņa suprātkas Dagdas tautas namā pulcēja novada folkloras kolektīvus un dažāda vecuma skatītājus, katru no viņiem var saukt par vakarētāju, jo pasākumā ikviens varēja dalīties atmiņās par to, kā vakarēšana aizritējusi vecmāmiņu un vectētiņu ģimenēs, gan iegūt jaunas arodu iemaņas un cienāties ar aizgavēņa ēdieniem.

Pasākuma organizatori atzīst, ka Suprātku svinēšana katru gadu pārtraukta salīdzinoši nesen. Suprāktas ir sinonīms vakarēšana un raksturīgs tieši Latgalei. Jaunajai paaudzei tas šķiet svešs, bet vecāka gada gājuma cilvēki to asociē ar jaunības dienu atmiņām.

Pašiem mazākajiem interese par folkloras norisēm ir liela un to vakara garumā noturēt palīdzēja gan krāšņie tautas tērpi, gan iespēja pašiem uzstāties.

Dagdas folkloras centrs cer, ka aizgavieņa suprātkas turpmāk kļūs par ikgadēju notikumu, jo domājot par folkloras mantojuma saglabāšanu, svarīga ir ne vien zināšana par tā eksistenci, bet arī praktiska līdzdarbošanās dziesmās, dejās, vakarēšanā un citās aktivitātēs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Tautas māksla
Kultūra
Jaunākie
Interesanti