FOTO: Aizvadīti deju festivāla «Sudmaliņas» koncerti Kuldīgā un Siguldā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

IX Starptautiskā tautas deju festivāla "Sudmaliņas" dalībnieki sestdien, 13. jūlijā, sniedza novadu dienas koncertus Kuldīgā, kā arī Siguldas pilsētā un novadā, informē organizatori.

Kuldīgā uz senā ķieģeļu velvju tilta festivāla dalībnieki izlocīja kājas akcijā "Visi dejo "Sudmaliņas"". Savukārt pēc tam Kuldīgas pilsētas dārzā notika koncerts "Dejot pa deviņi mēmi", kurā skatītāji varēja iepazīt katra ansambļa deju programmu.

Kuldīgā viesojās deju grupas: "Chavdar" (Bulgārija), "Djido" (Serbija), "Podmoskovnie vechera" (Krievija), "Vektors" un "Venta" (Latvija), Čīles Dienvidu universitātes tautas deju ansamblis un Sahašras Izpildītājmākslas centra tautas deju ansamblis (Indija).

Koncerts "Dejot pa deviņi mēmi" notika arī Siguldas pilsdrupu estrādē, bet pirms tā dejotāji priecēja Siguldas novada Mores un Allažu pagastu iedzīvotājus.

Koncertos piedalījās deju grupas: "Daiļrade" (Latvija), "Dywotsvit" (Ukraina), "Krakus" (Polija), "Metro Indonesia" (Indonēzija), Kirēnijas jauniešu centra tautas deju grupa (Kipra) un "Sidrabi" (Latvija). Koncertā viesojās arī deju grupa "Joven Companyia Danza Loida Grau" no Spānijas. 

Svētdien, 14.jūlijā, festivāla "Sudmaliņas" noslēguma diena aizritēs Liepājā. Plkst. 18.30 dejotāji dosies Svētku gājienā pa Kūrmājas prospektu līdz laukumam blakus koncertzālei "Lielais dzintars", kur plkst. 19 notiks noslēguma koncerts "Noslēpties aiz deviņām atslēgām". Festivāla dalībnieki piedāvās fragmentu no savām deju programmām, bet Liepājas dejotāji priecēs ar īpašu kurzemnieku velti. Koncerta izskaņā – deju grupu konkursa laureātu apbalvošana. Noslēguma koncertu veido tā mākslinieciskais vadītājs, horeogrāfs Jānis Purviņš un režisors Jānis Siliņš.

IX Starptautisko tautas deju festivālu "Sudmaliņas" rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar Kuldīgas novada pašvaldību, Liepājas pilsētas pašvaldību, Rīgas pilsētas pašvaldību un Siguldas novada pašvaldību.

"Sudmaliņas" ir vērienīgākais festivāls skatuviskās dejas jomā Latvijā, kura mērķis ir pulcēt kopā Latvijas un dažādu pasaules valstu dejotājus, kas radoši pēta, iepazīst un pārmanto tautas dejas tradīcijas. Festivāla tradīcija tika aizsākta 1992. gadā, tā idejas autore ir Deju svētku Goda virsvadītāja, horeogrāfe Ingrīda Edīte Saulīte. Festivāls kļuvis par  stabilu  tradīciju,  gūstot  ārvalstu  viesu,  Latvijas dejotāju, skatītāju un kritiķu augstu novērtējumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti