«Sudmaliņu» konkursā uzvarējis ansamblis «Djido» no Serbijas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Ar krāšņu svētku gājienu un koncertu svētdien, 14.jūlijā, Liepājā izskanēja IX Starptautiskais tautas deju festivāls “Sudmaliņas”, kas pulcēja ap 500 dejotāju no vienpadsmit pasaules valstīm. Festivāla deju grupu konkursā laurus plūca folkloras ansamblis “Djido” no Serbijas.

Norisēm bagāto “Sudmaliņu” programmu jau otro reizi kuplināja deju grupu konkurss. Par godalgotajām vietām un kopējo balvu fondu 4000 eiro cīnījās 14 ansambļi. 

Starptautiskā žūrija lēma pirmo vietu piešķirt folkloras ansamblim “Djido” no Bogatičas pilsētas Serbijā, ansambļa mākslinieciskais vadītājs – Milošs Simičs.

Godpilno otro vietu konkursā dalīja Rīgas kultūras un tautas mākslas centra “Mazā ģilde” deju ansamblis “Daiļrade” Ivetas Pētersones-Lazdānes mākslinieciskajā vadībā un deju ansamblis “Dywotsvit” no Ukrainas, vadītāji – Jurijs Skobels un Vasīlijs Šeremeta.

Trešo vietu konkursā ieguva trīs deju grupas: Rīgas Tehniskās universitātes Tautas deju ansamblis “Vektors” un mākslinieciskā vadītāja Dagmāra Bārbale, Čīles Dienvidu universitātes tautas deju ansamblis Hulio Maranhela-Toledo vadībā, kā arī dejotāji no Krievijas – tautas deju ansamblis “Podmoskovnie vechera”, mākslinieciskā vadītāja Vera Ishakova.

“Ansamblis “Djido” pārliecināja ar profesionalitāti, spēju pārvaldīt dažādus ritmus un tempus, kā arī fizisku izturību. Viņi spēja aizraut visu skatītāju zāli. Muzicēšana uz skatuves saspēlē ar dejotājiem bija vēl viens pluss “Djido” priekšnesumam,” konkursa uzvarētāju sniegumu raksturo žūrijas priekšsēdētāja Rita Spalva. 

Folkloras ansambļa “Djido” mākslinieciskais vadītājs Milošs Simičs atzīst, ka ansamblis bija noskaņots uzvarēt un, viņuprāt, konkursa žūriju uzrunāja ar saviem atšķirīgajiem tautas tērpiem, deju un kūsājošo enerģiju, kas izpaudās arī aktīvos izsaucienos.

“Serbija ir maza valsts ar daudziem reģioniem, un katrā no tiem ir citādi tautas tērpi, mūzika un deja. Šajās astoņās minūtēs mēs parādījām divu dažādu Serbijas reģionu dejas,” stāsta M. Simičs. 

Liepājas pilsētas simpātijas balva tika piešķirta divām deju grupām: Kirēnijas Jauniešu centra tautas deju ansamblim no Kipras un Krakovas Zinātnes un tehnoloģiju universitātes dziesmu un deju ansamblim “Krakus” no Polijas.

Jau vēstīts, ka IX Starptautiskais tautas deju festivāls “Sudmaliņas” norisinājās no 9. līdz 14. jūlijam Rīgā, Kuldīgā, Siguldā un Liepājā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti