Dzīve & stils / Vide un dzīvnieki
Šosezon nomedīti 272 vilki
Mēneša sākumā palielinātā valstī nomedījamo vilku kvota jau teju izpildīta. "Valsts meža dienestā" norāda, ka lēmumu palielināt medījamo vilku skaitu par 30 drīkstēja pieņemt, jo tas iekļaujas līdzšinējās normas robežās. Vilku medīšanas apjomu pārskatīt pieļauj arī sugas aizsardzības plāns. Tikmēr vilku pētnieks norāda, ka populācijas aizsardzībai tas draudus neradīšot; tiesa, arvien trūkst precīzu datu.
«Trušmīļu skolā» aizvadīts pirmais gads
Jau gadu Valdemārpils vidusskolas mazpulcēni darbojas “Trušmīļu skolā”. Trīs ģimenes savās mājās lolo un audzē retas trušu šķirnes, lai ne tikai piedalītos starptautiskās dzīvnieku izstādēs, bet arī iemācītu bērniem atbildības sajūtu un  rūpes. Talsu televīzija bija klāt arī divu trušu mazuļu vārda došanas dienā, kas bērniem ir īpašs brīdis.
Velsas korgiji kardigani - lieliski kompanjoni dažādiem cilvēkiem
Daudzi noteikti ir dzirdējuši par Lielbritānijas karalienes Elizabetes mīluļiem – Velsas korgijiem pembrokiem, bet savu šķirnes brāļu ēnā nepelnīti palika līdzīga šķirne – velsas korgiji kardigani, vieni no mazākajiem aitu suņiem pasaulē, kas var kļūt par lielisku draugu un kompanjonu dažādiem cilvēkiem.
Čehu jaunuzņēmums pilnībā atsakās no plastmasas
Prāga pievienojusies to pilsētu pulkam, kuras aizliegušas bezmaksas plastmasas maisiņus. Taču kāds čehu jaunuzņēmums spēris vēl soli tālāk vides piesārņojuma mazināšanā un radījis jaunu sistēmu, kurā vispār netiek izmantota plastmasa preču iepakošanai.
Saldā miegā, bet kāpēc kājām gaisā? Pētnieks izgaismo sikspārņu paradumus
Pasaulē ir sastopamas aptuveni 1300 sugas. To svars ir no 4 gramiem līdz 1.5 kilogramam. Latvijā ir sastopamas 16 sugas, 8 no tām šeit pārziemo. Ziemā to sirds var nopukstēt vienu reizi 2 minūtēs. Galvenie ienaidnieki ir kaķi un caunas. Tie pārtiek no kukaiņiem, un tos dēvē par lidojošajām pelēm. Protams, ka runa ir par sikspārņiem. "Vides fakti" tiekas ar sikspārņu pētnieku Gunāru Pētersonu, kurš var palīdzēt atminēt mūžseno mīklu - kāpēc sikspārņi bieži vien guļ kājām gaisā. 
Putni dārzā – draugi ziemā un vasarā
Sniegs ir uzsnidzis (bet nu jau atkal vietām nokusis), un daudzi cilvēki steidz barot putnus. Patiesībā tā ir ļoti vērtīga nodarbe, ja vien putni tiek baroti regulāri, katru dienu. Pirmkārt, tas ir prieks, vērojot, kā zīlītes rosās aiz loga rūtīm. Otrkārt, putnu barošana nāk par labu dārzniekiem, jo  ziemā pie barošanas pieradinātie putni vēlāk pavasarī un vasarā palīdzēs iznīcināt  dažādus kaitēkļus.
Pēta degradētos kūdras purvus
Pētnieki pamestos kūdras izstrādes purvos veic mērījumus gāzu emisijām, kuras veicina klimata pārmaiņas. Degradētie kūdrāji, kur pārtraukta saimnieciskā darbība, Latvijā aizņem apmēram 26 tūkstošus hektāru, kas rada ievērojamas emisijas. Līdzās mērījumiem kādā projektā plānots šogad eksperimentēt dažādos purvos Latvijā un izstrādāt arī ieteikumus labākai degradēto kūdrāju apsaimniekošanai.
Jaunākie
Populārākie
Interesanti