Dzīve & stils / Vide un dzīvnieki
Atšķiras ZM un VARAM redzējums par izmaiņām mazo ērgļu aizsardzībai
Aptuveni 10% no mazā ērgļa ligzdām katru gadu cieš no mežizstrādes ietekmes – to pētījumā konstatējuši ornitologi. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM) pēc iepazīšanās ar pētījumā secināto saka, ka būtu jāuzlabo dabas aizsardzības prasības mežā. Savukārt par mežsaimniecības jomu atbildīgajā Zemkopības ministrijā (ZM) domā, ka nekādas izmaiņas normatīvos nav nepieciešams – pietiks ar to, ka meža īpašnieki ievēros jau esošās prasības.
Bērnudārza audzēkņi veido mājiņas kaķiem un ziedo patversmei
Siltu, mīlošu ģimeni pelnījuši visi dzīvnieki, bet kā palīdzēt tiem, kuri savas mājas vēl tikai gaida? Rīgas 216. pirmsskolas izglītības iestādes bērniem ir atbilde – viņi izveidojuši kaķu mājiņas, lai iepriecinātu minčus dzīvnieku patversmē.
Ludzā sieviete par kaķu labturības noteikumu neievērošanu saņem 150 eiro naudas sodu
Lai uzturētu kārtībā Ludzas pilsētas daudzdzīvokļu māju kāpņu telpas un pagalmus, novada dome gan apmaksā bezsaimnieka kaķu sterilizāciju, gan arī soda cilvēkus, kuri, pārkāpjot dzīvnieku labturības noteikumus, rada antisanitāru vidi. Ludzas kaķumīļi meklē zelta vidusceļu, kā palīdzēt bez pajumtes esošajiem dzīvniekiem un reizē netraucēt māju iedzīvotājiem.
Vides aktīvisti prasa aizliegt lūšu medības; meža dienests varētu piekrist samazināt limitu
Pēdējos gados lūšu medību limita jautājums nonāk arvien karstāku diskusiju krustugunīs, un pirms gaidāmās sezonas vides aktīvisti nāks klajā ar nebijušu prasību – lūšu medības pilnībā aizliegt. Jau pašlaik ir skaidrs, ka Valsts meža dienests, kam ir ekskluzīvas tiesības šo lietu izlemt, tik krasām izmaiņām nepiekritīs. Taču limitu samazināt gan varētu, un arī tas būtu vēsturisks pavērsiens.
Egils Levits kļūst par krusttēvu suņupuikam Badijam
Latvijas Valsts prezidenta rezidencē valda svinīga atmosfēra. Pa lepnās pils paklājiem soļus spēruši ietekmīgi valstsvīri, greznās sienas dzirdējušas ne mazums svarīgu runu, taču šoreiz pirmo reizi pils vēsturē vizītē ir atnācis kāds ļoti īpašs viesis – suņupuika Badijs, kuram Valsts prezidents Egils Levits kļūst par krusttēvu.
Raunas skolēni izgatavo suņu un kaķu mājas dzīvnieku patversmei «Lācīši»
Palīdzēsim sagatavoties ziemai tiem, kuri paši par to nevar parūpēties – ar šo aicinājumu oktobra sākumā aizsākās Labo darbu nedēļa Raunas vidusskolā, aicinot skolēnus gatavot suņu un kaķu mājas dzīvnieku patversmei "Lācīši". Skolēnu atsaucība un ieinteresētība bija tik liela, ka Labo darbu nedēļa izvērtās pat Labo darbu mēnesī. Šonedēļ skolēni suņu un kaķu mājas nogādāja to jaunajiem iemītniekiem – Cēsu novada patversmes "Lācīši” suņiem un kaķiem.
Mobilajā lietotnē «Vides SOS» šogad divkāršojies iedzīvotāju ziņojumu skaits
Mobilajā lietotnē ‘’Vides SOS’’ šogad divkāršojies iedzīvotāju ziņojumu skaits par iespējamiem pārkāpumiem pret vidi. Visvairāk ziņots par mežā izgāztiem būvgružiem, riepām un sadzīves atkritumiem. ''Latvijas Valsts meži'' gadā savāc vairāk nekā 1000 kubikmetru nelikumīgi novietotu atkritumu mežos. Eksperti vērtē, ka nesakārtotas atkritumu apsaimniekošanas sistēmas dēļ vēlme atbrīvoties no atkritumiem nelikumīgi un bez maksas tuvākajos gados tikai pieaugs.
Latvijā veikta unikāla operācija – protēzes ļauj kaķim atkal staigāt
Pietiek ar vienu lēmumu, lai mainītu dzīvi – savu un kāda cita. Un varbūt pat daudzu to, kuri brīnumiem tic tikai pasakās. Ja Zanda būtu nolēmusi smagi ievainotās Rejas ciešanas pārtraukt ar pēdējo poti, kaķenīte šodien nestaigātu uz savām mākslīgajām pakaļkājām – unikālām protēzēm, kas ļauj Rejai pilnvērtīgi pārvietoties pašai.
«Kurģos» audzē Latvijas ardeņu šķirnes zirgus un taisa zirglietas
Latvijas pierobežā, kur Igaunija ir tuvāk, kā sava pagasta vai novada centrs, kur apkārt netrūkst pamestu lauku māju, kur kaimiņvalsts lāču apciemojums nav nekas neierasts, savu saimniecību izveidojuši gados jauni cilvēki – Laura un Kristaps Buiļi. Lai arī ar pilsētnieka mērauklu varētu šķist, ko gan jauni cilvēki tādā nomalē var darīt, Laura un Kristaps pierāda, ka veiksmīgi var attīstīt gan tūrismu, gan arī to, ka te gatavotās zirglietas nu jau ceļo arī ārpus Latvijas. Un vēl – Ērģemes pagasta zemnieku saimniecība „Kurģi” iesaistījusies Latvijas ardeņu šķirnes zirgu saglabāšanā. 
Smiltenē uzsāk Vidusezera tīrīšanu
Smiltenē uzsākta Vidusezera attīrīšana no dūņām, sanesumiem un piesārņojuma. Ezers ne tikai ar katru gadu sliktāk izskatās, bet Smiltenē arī secināts, ka tā sakārtošana palīdzēs arī mazināt, piemēram, plūdu riskus.
Ornitologi aicina skolas izzināt dobumaino koku nozīmi dabā
Lai iepazītos ar dobumainajiem kokiem, to nozīmi mežā un ārpus tā, to apdzīvotājiem, veidošanās gaitu un citiem noslēpumiem, Latvijas Ornitoloģijas biedrība aicina pieteikties skolu klases interaktīvai nodarbībai “#MežsIrMājas: Dobumainie koki”.
Jaunākie
Interesanti