Dzīve & stils / Vide un dzīvnieki
Kā pieradināt suni pie zobu tīrīšanas?
Sunim zobi jātīra jau kopš mazotnes. Nav jāsagaida pazīmes, kas liecina par zobu problēmām. Kā iemācīt sunim ļaut sev iztīrīt zobus un kā vispareizāk to darīt, skaidroja Kinoloģijas federācijas instruktors  Ivars Lielpēteris.
Tulūzā karantīnas laikā pilsētā sazaļo savvaļas augi
Laikā, kad vairākās valstīs ieviesta pilnīga karantīna, nedēļām ilgi ielas bijušas gandrīz tukšas. Ne automašīnas, ne cilvēki nav traucējuši pilsētā ienākt dabai. Piemēram, Francijas pilsētā Tulūzā uz ielām un māju sienām saauguši dažādi zaļumi.
Kā pieradināt suni pie nagu griešanas?
Nagu griešana sunim parasti ir nepatīkams process. Tomēr dzīvnieku var pie šīs procedūras pieradināt tā, lai  viņš to paciestu. Cik bieži un kad sunim ir jāgriež nagi un kā panākt, lai saimniekam un viņa mīlulim tas neizvēršas par stresa pilnu pasākumu, skaidroja Latvijas Kinoloģijas federācijas instruktors Ivars Lielpēteris.
ASV apdraud Āzijas milzu sirseņi
Nopietnus draudus Amerikas Savienoto Valstu (ASV) biškopības nozarei rada valstī ieceļojušie Āzijas milzu sirseņi. Šie kukaiņi var apdraudēt arī cilvēku dzīvību.
Arvien populārāki kļūst saules kolektori un paneļi
Saulainajām dienām parādoties arvien vairāk, aktuālāka kļūst tās enerģijas izmantošana, uzstādot saules paneļus un kolektorus. Gan uzņēmumi, gan privātpersonas šīs tehnoloģijas izmanto arvien vairāk, jo tās kļūst finansiāli arvien pieejamākas.  
Putni vītero! Noklausies 26 putnu dziesmas
Gaišāki kļuvuši rīti, un dienas garums pārsniedz nakts īsumu. Pavasaris ir laiks, kad Latvijā atgriežas gājputni. Piedāvājam ieklausīties putnu balsīs un ornitologa Edmunda Račinska stāstījumā, kā arī Jāņa Jansona fotogrāfijās iepazīt tuvāk pavasara vēstnešus.
Foto: Latgales zoodārzā iestājies pavasaris
Latgales zoodārzā Daugavpilī ir iestājies pavasaris. Pagalmā sāk zaļot zāle un ziedēt puķes, zoodārza ekspozīcijā dzied kokvardes, surikati un pundurtruši sauļojas pavasara saulē, par noskaņu Latgales zoodārzā vēstīja Daugavpils pilsētas pašvaldības pārstāve Agrita Jasāne.
Kinologs: suns jābaro pēc pastaigas, nevis otrādi
Daļa suņu saimnieku ieraduši no rīta ieturēt brokastis, kārtīgi pabarot suni un pēc tam doties ārā pastaigā. Taču šāds dienas rituāls ir ļoti nepareizs un var pat izrādīties nāvējošs dzīvniekam, brīdināja Latvijas Kinoloģijas federācijas instruktors Ivars Lielpēteris.
Siguldas pļavās sāk ganīties mobilais ganāmpulks
Latvijas Dabas fonda (LDF) projekta “GrassLIFE” mobilais govju ganāmpulks sāk 2020. gada ganību sezonu pirmajā pieturvietā – dabiskajās pļavās Siguldā. Mobilais ganāmpulks, kas darbojas jau trešo gadu, ir izveidots, lai ar noganīšanu atjaunotu izzūdošās dabiskās pļavas visā Latvijā, informēja projekta komunikācijas koordinatore Liene Brizga-Kalniņa.
Latvijā savvaļā atgriežas lāči; kā rīkoties, sastopot ķepaini
Iedzīvotājiem biežāk dodoties atpūsties pie dabas, šopavasar tiek saņemts arvien vairāk ziņojumu par savvaļā manītiem brūnajiem lāčiem, un šī ir viena no liecībām, ka pēdējo gadu laikā ķepaiņu skaits Latvijā palielinājies, informēja Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) pārstāve Maija Rēna.
Pilotprojektā vien puse no savāktajām tekstilijām derīgas otrreizējai pārstrādei
Nolūkā jau savlaicīgi sākt gatavoties brīdim, kad visās Eiropas Savienības bloka valstīs obligāti būs jābūt izveidotai tekstila šķirošanas sistēmai, Latvijas Zaļais punkts sadarbībā ar atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumu "Eco Baltia vide" pusgadu testēja – kā un vai šāda atkritumu savākšanas sistēma strādā. Šobrīd pilsētvidē ir 20 šādas atkritumu tvertnes un pusgadā savāktas 115 tonnas tekstiliju.
Atdzimst gleznainais Juzefovas parks Daugavpils novadā
Juzefovas parks ir viens no gleznainākajiem Daugavpils novada objektiem. Tajā līdz mūsdienām saglabājušies vairāk nekā 100 dažādu augu sugu. Pārrobežu programmas ietvaros “Parki bez robežām” šobrīd  šajā parkā ir atjaunoti celiņi, iztīrīts dīķis, uzstādīti jauni koka tiltiņi, skatu platforma, soliņi un atjaunoti stādījumi.
Daugavā ievietos vairāk nekā 400 zivju nārsta ligzdas
Tuvākajās dienās Daugavā taps vairāk nekā 400 jaunas zivju nārsta ligzdas. Tās top mežā no egļu zariem. Enkura funkciju pilda pusotru metru garā striķī iesiets ķieģelis, un par boju kalpo plastmasas pudele. Mērķis ir padarīt efektīvāku zivju nārstu Daugavā un mazināt ūdens līmeņa svārstību ietekmi uz nārsta procesu.
Dzīve zoodārzā turpinās - iemītniekiem dzimst mazuļi
Lai arī valstī noteiktās ārkārtējās situācijas dēļ Rīgas Zooloģiskais dārzs un zoodārza filiāle “Cīruļi” ir slēgti apmeklētājiem, tomēr dzīve šeit rit ierastajā režīmā. Neatkarīgi ne no kā dzīvnieki ir jāaprūpē, kā pienākas. Un arī šejienes iemītnieku ieražu ritms rit savu gaitu. Savukārt stāsti par zoodārza iemītniekiem pašreiz pārcēlušies no klātienes uz sociālajiem tīkliem.
Suņu «pasta stabiņi» Rīgas parkos. Vai tos izmanto?
Rīgas parkos izvietoti īpaši koka stabiņi, kas paredzēti suņiem - cerībā, ka viņi apčurās stabiņus nevis kokus. Vai saimnieki zina par šādiem suņu “pasta stabiņiem” un viņu mīluļi tos lieto? Skaidro LTV raidījums “4 .studija”.
Tiešsaistē redzamajās ligzdās - pirmās olas un mazuļi
Latvijas Dabas fonda novērotajās putnu ligzdās atsevišķiem pāriem parādījušās pirmās olas un atvases. Jūras ērgļiem Durbē izšķīlies jau otrais mazulis. Savukārt melnā klija, kuru dabas tiešraides kamerās var vērot pirmo gadu, izdējusi pirmo olu. Tikmēr ūpja ligzdā jau otro sezonu saimnieko vientuļš tēviņš.
Jaunākie
Interesanti