Dzīve & stils / Vide un dzīvnieki
Veterinārsti: «Covid-19» nevar inficēt mājdzīvniekus
Bīstamais koronavīruss “Covid-19” turpina izplatīties. Cilvēki satraucas ne vien par pašu veselības stāvokli, bet arī par savu mājas mīluļu veselību. Latvijas Televīzija pētīja, vai dzīvnieki var inficēties ar jauno vīrusu.
Dabas skaitīšanas laikā atklāj jaunas sugas, alas un pilskalnu
Dabas skaitīšanas trešās sezonas laikā ir aizpildīti 37 tūkstoši anketu par biotopiem, kurās fiksēti vairāk nekā 20 tūkstoši piezīmju par jauniem objektiem vai reto sugu jaunām atradnēm. Kopsummā trijās sezonās Latvijā ir atklātas divas līdz šim nezināmas alas, divas jaunas augu, piecas sēņu, piecas sūnu un četras ķērpju sugas, kā arī daudz jaunu atradņu citām retām sugām, informēja Dabas aizsardzības pārvaldē (DAP). Starp pārsteidzošākajiem atklājumiem minams arī kāds ne gluži botānisks objekts – jauns, līdz šim nezināms pilskalns Kurzemē.
Latgalē informē par apdraudēto sugu aizsardzību
Marts ir savvaļas sugu aizsardzības mēnesis, tādēļ Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) trešo gadu Latgalē rīko informatīvus pasākumus par apdraudēto sugu aizsardzību. Nupat viens no tiem aizvadīts Kārsavā, kur īpaša vērība pievērsta apdraudēto savvaļas augu un dzīvnieku izstrādājumu nelegālajai tirdzniecībai.
Kāpēc sterilizācija ir svarīga kaķa veselībai?
Nesterilizētu kaķu saimniekiem pavasaris nozīme dzīvnieka aurošanu, urinēšanu stūros un kaitinošu uzvedību. Bet izrādās, ka meklēšanās pazīmes ne vienmēr būs tik acīmredzamas. Kāds ir labākais laiks kaķu sterilizācijai, un kas jāzina saimniekam?
«Pastardienas velvi» papildina ar jaunām sēklu rezervēm
Globālajā sēklu glabātavā Svalbārā pievienotas jaunas sēklas no vēl vairākiem simtiem augu sugu. Glabātava tiek saukta arī par "Pastardienas velvi" un "Noasa šķirstu", tajā paredzēts glabāt visu pasaulē sastopamo lauksaimniecības kultūru sēklu rezerves. Šis bija pirmais rezervju papildinājums, kopš glabātavu uzlaboja labākai aizsardzībai no klimata pārmaiņām, no kurām nav pasargāta arī Arktika.
Vai ļaut sunim katru nakti gulēt saimnieka gultā?
Trīs gadus vecā dobermaņu meitene Marta un franču buldogs Lola katru nakti guļ saimnieku gultā. Bet kā tas ietekmē kompānijas savstarpējo hierahiju? Vai gulēšana blakus saimniekiem nāk visiem par labu? Kāpēc gulta nedrīkst būt vienīgā guļvieta?  
Veido seno dorpriežu karti
Mūsu senči medu ieguva no dobumiem kokos, kur bišu saimei iekārtoja īpašu dori. Dorkoki joprojām sastopami Latvijas mežos un ceļmalās. Ventspilnieks Agris Āboliņš jau gadu veido karti – ceļvedi uz simtgadīgajām dores priedēm.     
Papes dabas parka pļavās jau sācies pavasaris
Pavasara plūdi sākušies Papes dabas parka pļavās, kur mīt savvaļas govis un zirgi. Piedzimuši arī pirmie teliņi, un mājās sāk atgriezties baltās cielavas, meža zosis, dzērves un citi putni - tie visi ir pavasara vēstneši, stāsta Papes dabas parka pārvaldnieks Ints Mednis.  
Dabas muzejā košās krāsās iemirdzas pasaules minerāli
Latvijas Dabas muzeja ekspozīcijā "Mineraloģija" pēc rekonstrukcijas atvērta sadaļa "Luminiscence", kurā skatītāji var vērot, kā, mainoties ultravioletās gaismas viļņu garumam, iemirdzas 87 minerāli no visas pasaules, medijus informē muzeja pārstāvji.
Tiesa: Meža dienesta lēmums par mikroliegumu atcelšanu mazajam ērglim - prettiesisks
Valsts meža dienests (VMD) prettiesiski pieņemis lēmumus par atsevišķu mikroliegumu atcelšanu mazajam ērglim, atzinusi Administratīvā rajona tiesa. Dienests spriedumus pārsūdzējis un rosina pārskatīt mazā ērgļa aizsardzības statusu, jo meža ekspertu ieskatā sugas populācija patlaban nav apdraudēta. Vides ministrija gan to neplāno darīt. Savukārt Latvijas Dabas fonds norāda, ka Meža dienests interpretē likumā noteiktos pienākumus un tā vietā aicina aktīvāk diskutēt par liegumu kompensāciju mehānisma uzlabošanu.
Kolumbijā cīnās ar klejojošajiem Eskobara nīlzirgiem
Kolumbijā samilst nīlzirgu problēma. Tas ir bijušā narkobarona Pablo Eskobara mantojums. Savulaik viņš savam privātajam zoodārzam ieveda vien dažus nīlzirgus. Bet pēc Eskobara nāves Latīņamerikai svešie dzīvnieki nokļuva savā vaļā un ir savairojušies. Apdraudēts ekoloģiskais līdzsvars, un ir bažas par cilvēku drošību. Ātru risinājumu nav.
Jaunākie
Interesanti