Dzīve & stils / Vide un dzīvnieki
Garastītes un sīļi. Kādus putnus noķer Papes Ornitoloģijas centrā?
Latvijā turpinās Eiropas Putnu vērošanas dienas, kad interesentiem ir iespēja tuvāk iepazīt putnu dzīvi un vērot putnus migrācijas laikā. Par novērojumiem cilvēki var ziņot vietnē "Dabasdati.lv". Viena no vietām, kuru cilvēki Latvijā var apmeklēt svētdien vēl ir Papes Ornitoloģijas pētījumu centrs Rucavas pagastā, kur rudeņos itin bieži var sastapt Latvijas Universitātes Bioloģijas institūta vadošo pētnieku un ornitologu Oskaru Keišu.  Ar viņu Papē tikās arī Latvijas Radio.
Aicina svinībās vairs nelaist gaisā balonus. Kā tie var kļūt bīstami?
Gaisā palaists prieks, kas kļūst par nelaimi apkārtējai videi. Latvijas pasākumu organizētāji šonedēļ parakstīja aicinājumu neizmantot un svinīgos brīžos vairs nelaist gaisā balonus. Sabiedrībā arvien vairāk tiek pievērsta uzmanība ikdienas lietām, kas rada piesārņojumu un kaitē dzīvajām būtnēm mums apkārt. Kā balons var kļūt bīstams?
Rumānijā atļaus lāču medības
Rumānijas parlamentā jau tuvākajā laikā apstiprinās likumprojektu, kas valstī piecus gadus atļaus lāču medības. Valdošo partiju pārstāvji to pamato ar dzīvnieku nodarīto būtisko kaitējumu lauksaimniekiem.  
Vides aktīvisti un zinātnieki varētu prasīt būtiski samazināt nomedījamo lūšu limitu
Divus mēnešus pirms lūšu medību sākuma atkal sāk viļņoties viedokļi par to, vai 150 nomedījamo lūšu skaits sezonā nav pārāk liels. Vienā pusē ir viedoklis, ka lūsis ir aizsargājams dzīvnieks, ko nedrīkst medīt Lietuvā un nu jau vairākus gadus arī Igaunijā. Tikmēr mednieki apgalvo, ka pēc lūšu trofejām nemaz tik kāri nav, šauj tikai nejaušas sastapšanās reizēs, bet stingrāki ierobežojumi aktivizēšot malumedniekus. Vides aktīvisti un zinātnieki šosezon gan pošas prasīt būtiski mazināt nošaujamo lūšu skaitu.
«Ķepa uz sirds»: padomi šķirnes kucēna izvēlē
Ja esat gatavi šķirnes kucēna ienākšanai ģimenē, pats svarīgākais ir to nopirkt kvalitatīvu, lai tam netiek piepirktas klāt problēmas daudzu gadu garumā.  Padomus sniedz kinoloģe Ļena Valdmane, "Rimi" mājdzīvniekiem eksperte.
Krievijas lācis-robežpārkāpējs gaida vīzu
Krievijas brūnais lācis Proša, kurš šīs vasaras sākumā šķērsoja Igaunijas-Krievijas robežu, pārbiedējot vietējos iedzīvotājus Valgā, joprojām atrodas Tallinas zoodārzā. Jau vairāk nekā mēnesi tas gaida, kamēr Krievijā tiks noformēti viņa uzņemšanai vajadzīgie dokumenti.
Latvijā vecākais dižozols nav izturējis vasaras vētras
Latvijā visvecākais, svētais dižozols atrodas Valmieras pusē - “Sīmanēnos”. Tas ir 532 gadus vecs. Diemžēl ozols šī gada vētras nav izturējis, ziņoja raidījums “Vides fakti”.  Speciālisti vēl spriež par Sīmanēnu ozola nākotni, tikmēr brīvprātīgie ir darījuši visu, lai ozola dzīvais zars zaļotu vēl gadu gadiem.  
Unikālā eksperimentā Botāniskajā dārzā pēta – vai kafijas biezumi var kļūt par vērtīgu mēslojumu
Pērn Nacionālais botāniskais dārzs iesaistījās eksperimentā, kas, iespējams, nākotnē izmainīs kafijas biezumu lietošanas tradīcijas. Pētnieki pārbauda kafijas biezumu izmatošanu dārzu mēslojumu vietā, un pirmās atziņas liecina, ka kafijas biezumi var samazināt kaitēkļu daudzumu, bet svaigus kafijas biezumus uz augu saknēm labāk nebērt, ziņoja raidījums “Vides fakti”.
FOTO: Suņu spietā Āgenskalna tirgū pulcējas gan šķirnes, gan bezšķirnes ķepaiņi
Ne izmēram, ne kažoka krāsai nav nozīmes. Sestdien, 28.septembrī, tirgū visi suņi bija gaidīti viesi. Vairāki desmiti saimnieku no tuvākas un tālākas apkārtnes bija ņēmuši vērā ielūgumu ierasties Rīgā, Āgenskalna tirgū, piepildot tirgu ar vairākiem desmitiem četrkājaiņu. Tirgus vadība to nosaukusi par ''suņu spietu'' un saka – tādi tiks rīkoti vēl.
Cik bieži jāpļauj zāliens - sakopšana pret bioloģisko daudzveidību
Zāliena pļaušanas tradīcijas Latvijā šobrīd nav kukaiņu un augu valstij labvēlīgas. “Vides faktu” aptaujātie speciālisti norāda, ka, arī izpļaujot grāvmalas, tiek liegts izplatīties vismaz 100 dažādām augu sugām. Un teju visā valstī jau vairākus gadus pašvaldības ir noteikušas limitu zāles garumam. Tas nedrīkst pārsniegt 20 centimetrus.
Slīteres Nacionālais parks aicina uz sēņu dienu
Lai iepazītu gan zināmās, gan retāk vāktas sēnes un informētu par sēņu dažādo izmantošanu, Slīteres Nacionālais parks šodien aicina uz sēņu dienu, kas notiks Dundagas novadā pie Šlīteres mežniecības.
Jaunākie
Interesanti