Sadaļas Sadaļas
Dzīve & stils / Vide un dzīvnieki
Lubānā pārziemo stārķis – vietējie sastādījuši regulāru ēdienreižu grafiku
Laikā, kad stārķi Latviju jau bija pametuši, Lubānā viens no viņiem izteikti ilgi uzkavējās. Vietējie iedzīvotāji pat vēlā  rudenī domāja, ka stārķis drīz vien aizlidos, taču nekā – tas arvien biežāk nācis ugunskura tuvumā. Sākumā stārķis esot sildījies pelnos, pēc tam sapratis, ka laba sildīšanās vieta ir skurstenis.
Latvijā pirmo reizi inficēšanās ar Covid-19 atklāta kaķim
Latvijā pirmo reizi inficēšanās ar Covid-19 atklāta kaķim, turklāt vēl vairākiem kaķiem atrastas koronavīrusa antivielas, otrdien Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas sēdē atklāja Veselības ministrijas galvenais infektologs Uga Dumpis.
Latviešu pētnieks Igaunijā palīdzējis izgāztuvi padarīt par iecienītu slēpošanas vietu
Lai izvairītos no tā, ka senas atkritumu izgāztuves rada vides piesārņojumu, pasaulē tiek izmantotas dažādas inženiertehniskās metodes. Tās palīdz novērst nokrišņu skartā atkritumu slāņa jeb infiltrāta nekontrolētu veidošanos. Viens no labajiem piemēriem ir meklējams Igaunijā, kur Sāremā salas izgāztuvi ar inovatīvām metodēm palīdzēja slēgt Latvijas Universitātes Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes pētnieks Juris Burlakovs.
Vilki kļuvuši drošāki; tos sola skaitīt rūpīgāk
Vēl vasarā sabiedrībā pieauga bažas par lāčiem, bet tagad, sagaidot sniegotu ziemu, aizvien pamanāmāki kļuvuši citi plēsēji – vilki. Speciālisti norāda, ka bažām nav pamata, vilku populācija varētu būt pieaugusi, bet ne būtiski. Skaitu varētu noteikt precīzāku, ja par vilku postījumiem lauksaimnieki ziņotu aktīvāk.
Kā Kalvenē klājas slavenākajam Latvijas vilkam Ķoniņam?
Pirms pieciem gadiem mežā atrastais Ķoniņš ir kļuvis par Latvijas slavenāko vilku. Rīgas Zooloģiskā dārza filiālē “Cīruļos” mītošais dzīvnieks tur ir labi iedzīvojies un kopā ar vilceni Alīzi palīdz atjaunot Eiropas vilku ģenētisko fondu
Plūdi, bads, slimības – vēsturisks atskats uz klimata izmaiņām Rīgā
Klimats ir viens no faktoriem, kas vēsturiski ietekmējis cilvēku migrāciju un dzīves kvalitāti. Kādas klimata izmaiņas līdz šim pieredzējusi Rīga un kā tās ietekmējušas iedzīvotājus, Latvijas Radio 1 raidījumā “Zināmais nezināmajā” stāstīja Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja pedagoģe, vēsturniece Irēna Strēle.
ASV zoodārzā pasaulē nākuši divi Amūras tīģeru mazuļi
Kaut arī zooloģiskie dārzi apmeklētājiem šobrīd ir slēgti, dzīve tajos nav apstājusies. Piemēram, kādā Amerikas Savienoto Valstu zoodārzā pasaulē nākuši divi skaisti Amūras tīģeru mazuļi, par kuriem priecājas gan darbinieki, gan skatītāji tiešsaistē visā pasaulē.
Kādās bērnistabās pārziemo aveņu pangodiņa kāpuri?
Avenu pangodiņa (Lasioptera rubi) kāpuru darinājumi jeb pangas aukstajā periodā uz kazeņu (Rubus) ģints augu stublājiem ir ieraugāmi vieglāk nekā lapotajā laikā. Šīs bērnistabas aveņu pangodiņi pamet un dodas pāroties tad, kad vidējā gaisa temperatūra  pavasarī stabili pakāpusies virs +12°C. Parasti tas notiek aveņu, kazeņu, lāceņu, kauleņu un cūceņu ziedēšanas periodā (maija vidū – jūnijā).
FOTO: Seši vilki no Kalvenes zoodārza aizceļojuši uz Franciju
Janvārī no Rīgas zoodārza filiāles “Cīruļi”, kas atrodas Kalvenes pagastā, uz savvaļas parku Francijā aizceļojuši seši vilki. Tā nav pirmā reize, kad Kalvenē dzimušie un izaugušie vilki tālāk dodas uz citām valstīm. Vilkus Rīgas zoodārza filiāles “Cīruļi” sāka turēt pirms aptuveni 20 gadiem, un darbs turpinās. Latvijas Radio devās apskatīt, kā klājas vilku baram Kalvenē.
Profesors: Covid-19 slimniekiem jābūt piesardzīgiem arī pret mājdzīvniekiem
Ja mājsaimniecībā, kur mīt mājdzīvnieki, ir kāds Covid-19 slimnieks, piesardzīgi jāattiecas arī pret ģimenes mīluļa veselību, norādīja Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta “BIOR” direktors un Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) Veterinārmedicīnas fakultātes profesors Aivars Bērziņš.
Par 2021.gada gliemi izraudzīts birztalas vīngliemezis
Lai pievērstu uzmanību diskusijai par ievestām, invazīvām un vietējās faunas sugām Latvijā, Latvijas Malakologu biedrība par "Gada gliemi 2021" izvirzījusi birztalas vīngliemezi Cepaea nemoralis, aģentūru LETA informēja biedrībā.
VIDEO: Vašingtonā zoodārza dzimušais pandas mazulis nedaudz paaudzies
Pandas ir unikāli dzīvnieki, kas dabā atrodami vien konkrētā reģionā Ķīnas centrālajā daļā. Taču, ņemot vērā, ka mīlīgos dzīvniekus apbrīno visā pasaulē, Pekina izvērsusi tā saukto pandu diplomātiju un, izrādot labvēlību, izīrējusi pandas zoodārziem dažādās pasaules valstīs.
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt