Dzīve & stils / Vide un dzīvnieki
Lauris Reiniks: Gribu, lai melns kaķītis atkausē cilvēku sirdis
Laura Reinika dziesma “Izvēdināt galvu” šovasar kļuvis par daudzu atpūtnieku himnu, un tagad, rudens sākumā, dziesmai nofilmēts arī videoklips. Cietuma restes, oranžā tērpti noziedznieki un visam tam pa vidu klipā redzams arī kāds pūkaini melns kaķēns. Izrādās, lai tādu atrastu, dzīvnieku patversmē notika pat īsta aktieru atlase.
DAP: Biotopu un sugu aizsardzības stāvoklis Latvijā būtiski nav uzlabojies
Eiropas Savienības (ES) nozīmes dzīvotņu un sugu aizsardzības stāvoklī Latvijā vērojami nelieli uzlabojumi, taču tie joprojām nav pietiekami, lai situāciju vērtētu optimistiski. Visvairāk apdraudēti ir dabiskie zālāji, negatīvas tendences vērojamas arī atsevišķos mežu biotopos, bet uzlabojumi sasniegti virsāju dzīvotņu grupā – secināts Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) ekspertu ziņojumā Eiropas Komisijai par ES nozīmes biotopu un sugu stāvokli Latvijā no 2013. līdz 2018. gadam.
Iļģuciemā atņemtie suņi atraduši jaunus saimniekus
Gandrīz visi pirms aptuveni trīs mēnešiem Iļģuciemā atņemtie suņi atraduši jaunus saimniekus. Interese par dzīvniekiem bija milzīga, jo nepiemērotos apstākļos turētie suņi lielākā daļa bija punduršpici, kas šobrīd ir ļoti populāri. Potenciālajiem saimniekiem gan priekšā vēl sarunas ar “Ulubeles” darbiniekiem, kā arī jārēķinās, ka suns nebūs par velti.
REPORTĀŽA: Latvijā aizvadīta Pasaules talka
Kā simbols cilvēku un dabas attiecību uzlabošanai ir koku stādīšanas akcija un arī citas aktivitātes, ar ko Latvija šodien pievienojas lielajai Pasaules talkai. Kopumā Pasaules talka pulcē 163 valstu cilvēkus, kuri 21. septembrī vāc atkritumus un sakopj vidi. Šāda vispasaules akcija notiek otro gadu pēc kārtas, un to rosinājis tieši Baltijas valstu veiksmīgais piemērs, pirms 10 gadiem aizsākot šādus pasākumus.
Zooloģiskajā dārzā sadzimuši mazuļi
Rīgas Zooloģiskajā dārzā vasarā sastrādāts tik tiešām daudz dažādu jaunumu. Ir daudz mazuļu, kā arī ir gaidāma kāda liela, grandioza atvēršana. 
Zirgāboli Mangaļsalas mežonīgajā pludmalē – nav pārkāpums
Mangaļsalas pludmalē un tās apkaimē izjādes ar zirgiem piedāvā sporta klubs “Īriss”, un daži iedzīvotāji sūdzas par zirgāboliem pludmalē. Taču klubs skaidro, ka cenšas aiz zirgiem satīrīt dienas laikā, savukārt pašvaldības policija norāda – mežonīgajā neoficiālajā pludmalē dzīvniekiem nav aizliegts atrasties, vēstīja LTV raidījums “4. studija”.
Latvijā ražo ekoloģiskas gaisa attīrīšanas sistēmas
Dažādi augi, puķes, pat zemes un piparmētra. Cilvēki mājās un birojos daudz ko audzē uz palodzes. Alvis un Lolita Epneri izveidojuši uzņēmumu, kas ražo ekoloģiskas iekštelpu gaisa attīrīšanas un klimata uzlabošanas sistēmas, kā pamatā ir ūdens un augi, kas līdz šim mājās auguši puķupodos.
Pie Rēzeknes aizvadītas kārtējas starptautiskas kinologu biatlona sacensības
Jau vairāk nekā 10 gadus Valsts robežsardzes koledža organizē starptautiskas kinologu biatlona sacensības. Tajās kopā ar saviem mīluļiem startē ne tikai robežsargi, bet arī sportisti “tautas klasē”. Dalībnieku skaits ar katru gadu palielinās, un šajā reizē pārstāvēta arī Lietuva, Igaunija, Moldova un Baltkrievija.   
Gaujas nacionālajā parkā notiek Ceļotāju dienas
Sestdien un svētdien Gaujas nacionālajā parkā notiek Ceļotāju dienas, informē Dabas aizsardzības pārvaldē. Pasākuma mērķis ir akcentēt netradicionālus apskates objektus un pastaigu maršrutus aizsargājamās teritorijās.
Sausais rudens nelutina sēņotājus
Lai gan vasara sēņotājiem iesākās daudzsološi, čaklākajiem ļaujot pielasīt pilnus grozus ar bekām un baravikām, rudens daudziem nesis vilšanos. Pat sēņu izstādes sarīkošanai Dabas muzeja speciālistiem nācies iesaistīt studentus no Daugavpils. Vairāk sēņu izdevies atrast vien Baltkrievijas pierobežā.
Jaunākie
Interesanti