Dzīve & stils / Vide un dzīvnieki
Londonas zoodārzā sver un mēra dzīvniekus
Londonas zoodārzā ceturtdien, 26. augustā, notika lauvu, lielo bruņurupuču, pingvīnu, pērtiķu un citu iemītnieku ikgadējā svēršana un mērīšana. Tajā tika iekļauti Londonas zoodārza dzīvnieki no lielākā līdz mazākajam.
Pie skatītājiem nonāks dokumentālā dabas filma «Mazie ērgļi Latvijā»
Sestdien, 28. augustā, pulksten 18.30 LTV1 ēterā un LSM.lv varēs redzēt dokumentālo dabas filmu “Mazie ērgļi Latvijā”, ko veidojis Latvijas Dabas fonds (LDF) un Ruckas mākslas fonds. Filmas režisors un operators ir pieredzējušais dabas dokumentētājs Māris Maskalāns, un tā vēsta par Latvijai īpašo putnu – mazo ērgli.
Anglijā lems par bebru skaita palielināšanu upēs
Anglijā vides eksperti spriedīs, ka, mainoties klimatam un pieaugot postošu plūdu iespējamībai klimata pārmaiņu laikā, bebru dambji varētu lieti noderēt, tāpēc upēs jāievieš bebri.
Pētnieki veido Latvijas augšņu karti
Lai pilnveidotu Latvijas augšņu karti, daudzviet Latvijā sākta paraugu rakšana un ievākšana. Tā rezultātā taps jauna, daudz precīzāka un arī starptautiski derīga karte, kas iezīmēs, kādas Latvijā ir augsnes un kur tās atrodamas.
Kāpēc sēnes jālasa groziņā, nevis plastmasas maisiņā?
Kāpēc sēnes ir būtiski lasīt klūgu groziņā, nevis plastmasas maisiņā, Latvijas Televīzijas raidījumam “Pārtikas revidents” skaidroja Latvijas Mikologu biedrības biedre, Latvijas dabas muzeja mikoloģe un viena no “Lielās Latvijas sēņu grāmatas” līdzautorēm Inita Dāniele.
Riodežaneiro iedzīvotājus priecē skaista koku ziedēšana
Kamēr Latvijā jau gatavojas vēsiem rudens vakariem un lapkritim, tikmēr Latīņamerikā iedzīvotāji priecājas par tā saucamā trompetes koka ziedēšanu. Skaistos ziedus iespējams baudīt vien sešas dienas, un tāpēc cilvēki cenšas pilnībā izmantot šo laiku, mudinot vienam otru iestādīt jaunus kokus, kā arī organizējos dažādas kampaņas soctīklos.
Līgatnē izveidota izzinoša Botānikas taka
Lai apmeklētāji varētu iepazīties ar dažādiem Latvijas savvaļas augiem to dabiskajā vidē, Dabas aizsardzības pārvalde izveidoja Botānikas taku, informēja Dabas aizsardzības pārvaldes dabas izglītības darba speciāliste Aiga Priede.
Teiču dabas rezervātā ar herbicīdiem apkaro latvāņus
Lai būtiski mazinātu invazīvās sugas Sosnovska latvāņa izplatību Teiču dabas rezervātā, Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) sākusi to ierobežot ar herbicīdu maisījumu deviņu hektāru platībā, informēja DAP pārstāve Inese Matisāne.
Kur Latvijas dabā drīkst celt telti?
Dodoties pārgājienā, var nakšņot zem klajas debess, kas neprasa papildu izdevumus, un ceļotāji nav atkarīgi no vietas un laika, cikos jāierodas konkrētajā naktsmītnē. Taču nereti jūras krasta līnijā atrodas dabas liegums, savukārt mežā – "novilktas" apsaimniekoto vai aizsargājamo teritoriju robežas. Kā saprast, kur droši celt telti, nepārkāpjot likumu?
Populārākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt