Dzīve & stils / Vide un dzīvnieki
60 brīvprātīgie Kleistu mežā palīdz izglābt suni
Biedrība ''Dzīvnieku policija'' aicina suņu saimniekus savus mīluļus turēt pavadās arī pastaigu laikā mežos un pļavās, lai četrkājainie draugi nenonāktu nelaimē un netraucētu savvaļas dzīvnieku mieru, bet suņu saimnieki nezaudētu sirdsmieru. Vakar pēcpusdienā kādas rīdzinieces pastaiga Kleistu mežā pie Buļļupes beidzās ar viņas sunīša – pundurpinčera – pazušanu āpša alā.
Jelgavā ar nopļautiem ūdensaugiem piesārņota Platones upe
Reaģējot uz iedzīvotāja ziņojumu, Valsts vides dienesta Zemgales reģionālā vides pārvalde konstatēja, ka Platones upe Jelgavā, 100 metru garā posmā ir piesārņota ar nopļautiem ūdensaugiem. Piesārņojums radies VSIA "Zemkopības ministrijas nekustamie īpašumi" darbības rezultātā, veicot valsts nozīmes ūdensnotekas "Platone" atjaunošanas darbus upes augštecē, ziņoja Valsts vides dienests (VVD). 
Latvijā krietni par maz aizsargājamo dabas teritoriju
Lai mazinātu dabas daudzveidības samazināšanās tendenci, Eiropas Savienības Bioloģiskās daudzveidības stratēģijā 2030. gadam jau pirms vairākiem gadiem tika izvirzīts mērķis katrā no dalībvalstīm aizsargāt vismaz 30% sauszemes teritorijas. Latvijā tas ne tuvu nav sasniegts. Kā norādīja Baltijas Vides foruma eksperti, to neļauj sasniegt arī šobrīd apzinātās aizsargājamo biotopu platības ārpus jau esošajām aizsargājamām teritorijām.
Preiļu parkā uzdarbojas bebri; medīt pilsētā tos pagaidām nedrīkst
Jau vairākus mēnešus Preiļu iedzīvotājus uztrauc bebri, kas ieviesušies Preiļu parkā un bojā kokus. Preiļu parka administrācija norāda, ka paši nedrīkst organizēt un veikt darbības bebru likvidēšanā. Taču pašvaldība atļauju neizsniedz, kamēr nav pieņemti saistošie noteikumi par medībām pilsētas teritorijā.
Zviedrijā no Skansenas akvārija izbēgusī kobra atgriežas
Vairāk nekā nedēļu Zviedrijā meklēja ļoti izmanīgu un veiklu bēgli – indīgo karalisko kobru, kas aizbēga no Skansenas akvārija Stokholmā. Bēgļu sāga atrisinājās visai negaidīti. Nedēļu pavadījusi brīvsolī, čūska pati atgriezās savā terārijā, pastāstīja Latvijas Televīzija.
Kas ir rumpuči: Latvijā atrastas 10 šo sēņu sugas
Kad beidzas vasara, Latvijas mežos pieaug ieraugāmo sēņu augļķermeņu daudzums. Laikam ritot, to kļūst aizvien vairāk. Rudenī dienu no dienas palielinās gan sēņu redzamo daļu daudzums, gan daudzveidība. Kā nekā – Latvija atzīta par sēnēm bagātu zemi.
Klimata un vides aktīvisti Eiropā turpina pretrunīgas akcijas
Lai aktualizētu klimata izmaiņu problēmas, divas aktīvistes ar krāsu notraipījušas luksusa automašīnu salona logus Lielbritānijas galvaspilsētā Londonā. Iepriekš vides aktīvisti ar kartupeļu biezputru un tomātu zupu Londonā un Potsdamā notraipīja Kloda Monē un Vinsenta van Goga gleznas.
«Getliņu» agronoms: Plēvē iefasēti gurķi ilgāk izskatās svaigi; vides aizstāvji satraucas par atkritumu kalniem
Kovida pandēmijas laikā dažādu produktu plēvošana kļuva par dzīves nepieciešamību. Plēvē ietina visu, sākot ar augļiem un beidzot ar smalkmaizītēm, taču nu vairs tādas vajadzības nav. "Tagad var redzēt veikalos "Getliņu" gurķus, kur katrs gurķis ietīts celofānā ar papīra uzlīmīti virsū," Latvijas Televīzijas raidījumam "4. studija" vēstulē rakstīja kāds skatītājs, kurš atgādina, ka plastmasas atkritumi ir videi kaitīgi. Uzņēmuma agronoms skaidro, ka plēvē gurķi nezaudē tajos esošo ūdeni un neizskatās tik apvītuši kā tad, ja plēves nebūtu.
Kā klājas bebram Bobijam? Speciālisti lūdz nepieradināt savvaļas dzīvnieku mazuļus
"Pirms vairākām nedēļām Līgatnes dabas takās nonāca pavasarī dzimis bebrs Bobijs," Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta Panorāma" pastāstīja Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) Dabas izglītības un informācijas speciālists Valters Kinna. Bobijs dabā izdzīvot nemāk, cilvēkiem jāmāca viņam pašam plunčāties un ēst, jo viņš gaida baltmaizi no cilvēka rokām.
Vides eksperts par gāzesvada «Nord Stream» noplūdi Baltijas jūrā: Atbilžu pagaidām maz
Lai gan šobrīd jautājumu ir vairāk nekā atbilžu, skaidrs, ka lielākā daļa metāna no "Nord Stream" gāzesvada noplūdēm nonākusi atmosfērā, Latvijas Radio raidījumā "Zināmais nezināmajā" vērtēja Latvijas Hidroekoloģijas institūta pētnieks Māris Skudra. "Fakts, ka metāns nonāk ūdens vidē, nav nekas pārsteidzošs, jautājums, protams, ir par apjomiem," norādīja Skudra. Noplūdes vietās beigtas zivis vai zīdītāji vēl nav konstatēti, bet pētījumi turpinās, norādīja Valsts Vides dienesta ģenerāldirektora vietniece, Zvejas kontroles departamenta direktore Evija Šmite.
ES dalībvalstu iedzīvotāji uztraucas par gaisa kvalitāti
Eiropas Savienības (ES) iedzīvotāji ir nopietni norūpējušies par gaisa kvalitāti un piesārņojuma ietekmi uz veselību. Par to liecina "Eirobarometra" aptaujas dati, stāstīja Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta Panorāma". 
Svarīgākais šobrīd