Dzīve & stils / Vide un dzīvnieki
Valters Krauze no sava suņa mācās prieku un pacietību
Televīzijas personība un pasākumu vadītājs Valters Krauze pavasari gaida ar nepacietību. Interesē taču – vai dārzā kaut kas šogad izaugs? Vai arī jaunā, no patversmes adoptētā mīlule Bella būs parūpējusies par askētisku dārza iekārtojumu ar tukšām dobēm.

Gandrīz gadu Valters dzīvo Siguldā. Doma pārcelties no steidzīgās Rīgas uz kādu mazpilsētu neiešāvās prātā vienā dienā – tas bija Valtera mērķis jau vairākus gadus.  
Pastaigām brīdina nedoties uz populārām dabas takām, jāizvēlas nomaļas vietas
Iešana dabā un būšana svaigā gaisā nav atcelta. Ievērojot visus Veselības ministrijas ierosinātos ierobežojumus par divu metru distances ieturēšanu vienam no otra, tomēr ir iespējams brīvdienās ievilkt svaigu gaisa malku ārpus sava mājokļa sienām. Tiesa, šajos apstākļos daudz rūpīgāk jāizdomā - kurp doties, lai, staigājot pa mežu, nerodas sajūta, ka esi Rīgas centrā pašā darbīgākajā laikā.
Šodien visā pasaulē atzīmē «Zemes stundu»
Sestdien, 28. martā, visā pasaulē norisinās ikgadējā "Zemes stunda", kuras laikā cilvēki uz stundu tiek aicināti izslēgt gaismu un maznozīmīgās elektriskās iekārtas. Pasaulē lielākā vides akcija notiks vakarā, laikā no no plkst. 20.30 līdz plkst. 21.30. Akcijas mērķis ir pievērst uzmanību klimata pārmaiņām un elektroenerģijas patēriņam.
Putnu tiešraides šogad no jūras ērgļu, ūpju, zivjērgļu, melno stārķu, mazo ērgļu un vistu vanagu ligzdām
Latvijas Dabas fonds jau devīto gadu pavasarī pieslēdz tiešraides no putnu ligzdām, ļaujot cilvēkiem Latvijā un visā pasaulē pavisam tuvu ieskatīties dabas norisēs. Tiešraidēm no jūras ērgļu ligzdas Durbē un ūpju ligzdas Kurzemē pievienojas zivjērgļu ligzda, melno stārķu un mazo ērgļu ligzdas. Tāpat varēs vērot pavisam jaunu vistu vanagu ligzdu Rīgā, kas parādīs putnu dzīvi urbānā vidē. Vēlāk sezonas gaitā putnu tiešraides papildinās vairākas putnu sugas, kā arī zemūdens tiešraide no nēģu nārstošanas vietas.
Domā zaļāk: Kā pareizi vārīt ūdeni elektriskajā tējkannā
Arī ūdeni iespējams uzvārīt krietni gudrāk un pareizāk nekā esam pieraduši iekdienā. Atšķiras elektrības patēriņš starp gandrīz tukšu un pilnu tējkannu. Latvijas Televīzijas raidījums "Rīta Panorāma" turpina sižetu sēriju "Domā zaļāk", kas veltīta tam, lai visi varētu dzīvot nedaudz draudzīgāk apkārtējai videi.
Klimatneitralitāte – kas tas ir par zvēru? (precizēts)
Klimats, klimatneitralitāte, enerģētiskā nabadzība, atjaunojamie energoresursi, jaunais Nacionālais enerģētikas un klimata plāns - ko tas viss nozīmē mums, “parastajiem mirstīgajiem”? Radio “Naba” studijā viesojas divi vides eksperti – Edmunds Cepurītis un Krista Pētersone, jautājumus uzdod Sanita Rībena, raidījumu veidojuši arī Grieta Savicka un Didzis Taurītis.
Domā zaļāk: Kā ziemā pareizi vēdināt iekštelpas
Latvijas Televīzijas raidījums "Rīta Panorāma" turpina “domāt zaļāk”, proti, videi draudzīgāk. Šoreiz par to, kā vispareizāk un efektīvāk būtu vēdināt iekštelpas ziemā. Izrādās, ilgstoši turēt atvērtu logu ar mazu spraudziņu nepavisam nav gudrs risinājums.
Pakistānas pilsētā Karači ikgadējā izstāde pulcē dzīvnieku mīļotājus
Karači pilsētā Pakistānā dzīvo ap 15 miljoniem cilvēku, un ikdienas drūzmas dēļ dzīvnieku saimniekiem nav daudz iespēju doties ārā, lai ar tiem pastaigātos vai ļautu izskrieties. Tieši tādēļ dzīvnieku mīļotāji izmanto iespēju apmeklēt ikgadējo izstādi, lai socializētu savus un iepazītu jaunus dzīvniekus.
Veterinārsti: «Covid-19» nevar inficēt mājdzīvniekus
Bīstamais koronavīruss “Covid-19” turpina izplatīties. Cilvēki satraucas ne vien par pašu veselības stāvokli, bet arī par savu mājas mīluļu veselību. Latvijas Televīzija pētīja, vai dzīvnieki var inficēties ar jauno vīrusu.
Dabas skaitīšanas laikā atklāj jaunas sugas, alas un pilskalnu
Dabas skaitīšanas trešās sezonas laikā ir aizpildīti 37 tūkstoši anketu par biotopiem, kurās fiksēti vairāk nekā 20 tūkstoši piezīmju par jauniem objektiem vai reto sugu jaunām atradnēm. Kopsummā trijās sezonās Latvijā ir atklātas divas līdz šim nezināmas alas, divas jaunas augu, piecas sēņu, piecas sūnu un četras ķērpju sugas, kā arī daudz jaunu atradņu citām retām sugām, informēja Dabas aizsardzības pārvaldē (DAP). Starp pārsteidzošākajiem atklājumiem minams arī kāds ne gluži botānisks objekts – jauns, līdz šim nezināms pilskalns Kurzemē.
Jaunākie
Interesanti