Kā rodas bērni? Izdota grāmata bērniem un vecākiem «Maziņš puncītī»

Rakstnieces Renāte Bērante un ilustratore Sabīne Baumane izdod otro grāmatu "Montes stāstu" sērijā – "Maziņš puncītī". Šajā stāstā galvenā varone Monte ir paaugusies un vēlas kļūt par lielo māsu, tā iepazīstot mazuļa gaidību laiku, informēja izdevējas.

Grāmata "Maziņš puncītī" ir turpinājums pirmajam Montes stāstam "Kur es biju, kad es nebiju", kurā galvenā varone skaidroja, kur viņa bija, kad vēl nebija piedzimusi. Nu Monte ir gatava kļūt par lielo māsu un noskaidrot, kā zvaigznīte nokļūst mammas puncī un kā aug mazulis, vēl esot vēderā. Grāmatas stāstā atklājas bērna radošā iztēles daba, mainīgās emocijas un sirsnīgā vēlme izzināt pasauli arvien no jauna.

 

"Atbildes uz jautājumu, kā rodas bērni, katrā ģimenē ir atšķirīgas. Reizēm vecāki no šādiem jautājumiem izvairās, jo apmulst vai nespēj piemeklēt pareizos vārdus bērna vecumam atbilstošas atbildes formulēšanai. Vēlamies, lai Montes stāsts ir kā palīginstruments vecākiem, kuru bērni pavisam mazā vecumā ir sākuši uzdot šādus jautājumus. Pasakas ir lielisks veids, kā rosināt iztēli ne tikai bērniem, bet arī vecākiem – iespējams, pēc šī stāsta izlasīšanas, kopīgi rast atbildes arī uz citiem neērtajiem jautājumiem jaunajiem vecākiem vairs nešķitīs tik liels izaicinājums," atklāj grāmatas stāsta autore Renāte Bērante.

"Tāpat kā mūsu debijas grāmatā, arī šoreiz ilustrācijās ietverta krāsainība un dažādu detaļu kopums, lai aizrautu bērnu lasītvēlmi un rosinātu lasītprieku. Ik reizi, kad bērns atvērs grāmatu, noteikti saskatīs, ko jaunu pētāmu un analizējamu. Līdz ar grāmatas radīšanu arī pati pirmo reizi kļuvu par mammu, tāpēc darbs pie ilustrācijām šķita ļoti personisks. Zīmējumos ietvēru daudz dzeltenīgo toņu, lai kopdarbs izstarotu siltumu un mīļumu, kas raksturīgs gaidību laikam," skaidro grāmatas ilustratore Sabīne Baumane.

2022. gadā pirmā Montes stāstu grāmata "Kur es biju, kad es nebiju" ieguva starptautisko Jāņa Baltvilka balvu "Jaunaudze" par debiju bērnu literatūrā un grāmatu mākslā un LSM.lv lasītāju simpātiju balvu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti