Dzīve & stils / Vide un dzīvnieki
Kinologs: Suni labāk var apmācīt ar uzslavām, nevis iekaustīšanu
Latvijā suņu iekaustīšana daļā no sabiedrības joprojām tiek uzskatīta par pieņemamu apmācības metodi. Tomēr padomju laiku skola ir sliktāka un neefektīvāka par mūsdienās pieņemtajiem suņu apmācības principiem, uzsvēra Latvijas Kinoloģijas federācijas instruktors Ivars Lielpēteris.
Ganību ērces šajā laikā pārnēsā suņiem bīstamu slimību babeziozi
Ganību ērces šajā laikā pārnēsā suņiem bīstamu slimību babeziozi, informē zinātniskajā institūtā "BIOR". Slimības pazīmes ir nogurums, ēstgribas zudums un sarkans urīns. Ja laicīgi suni neaizved pie ārsta, sekas var būt letālas. Visvairāk slimība ir izplatīta Latvijas dienvidos. Un kopumā to pārnēsā aptuveni viens procents ērču.
Latgalē paplašinātas putnu vērošanas iespējas
Lai paplašinātu putnu vērošanas iespējas Latgalē, pagājušajā gadā Rēzeknes novadā darbību sāka putnu vērošanas informācijas centrs. Tas ļāvis ne vien rīkot izzinošus seminārus par putnu sugām, bet arī doties pārgājienā gida pavadībā un ieraudzīt tos dabā. Šogad Covid-19 dēļ centrā ir kluss, taču pērn interesi iepazīt putnus izrādīja ne vien latviešu, bet arī ārzemju tūristi.
Atkal vaļā skatu torņi un dabas takas. Kas jāievēro apmeklētājiem?
Virkne Latvijas dabas taku un skatu torņu atkal ir atvērti apmeklētājiem. Taku apsaimniekotāji gan norāda, ka ne vienmēr ārkārtas situācijas laikā cilvēki bijuši saudzīgi pret atpūtas vietām. Atsevišķos gadījumos izdarīti postījumi, pieaudzis arī atstāto atkritumu apjoms. Cilvēkus aizvien aicina doties uz mazāk zināmām dabas takām vai gluži vienkārši pastaigāties mežā.
Ventspilnieces glābj pamestus kaķus; vetārsts par to ir divējādās domās
Vairākas ventspilnieces iegulda privātos līdzekļus pamestu kaķu ārstēšanā un sterilizācijā, sniedzot tiem pagaidu mājvietu un meklējot jaunus saimniekus. Pārventas veterinārās ambulances vadītājs Andris Strelēvics par to ir citās domās – kaķu koloniju veidošana dzīvoklī nav atbalstāma.
Rundēnu Velna dobē Latgalē jauna dabas taka
Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) un Ludzas novada pašvaldība izveidojusi jaunu dabas taku  1,5 kilometru garumā dabas piemineklī “Rundānu valna dūbe” (Rundēnu Velna dobe), kas atzīta par 2020. gada ģeovietu, informēja DAP.
Dabas muzejs atkal atvērts apmeklētājiem
No 20. maija apmeklētājiem atvērts arī Latvijas Dabas muzejs (LDM), informēja muzeja pārstāve Polīna Šķiņķe. Muzejā skatāmas ekspozīcijas un divas izstādes – mākslinieces Ievas Jaundālderes personālizstāde „Lidojums”, kuras centrā ir viņas ģimenē pārmantotā putnu mīlestība, bet dabas fotogrāfa Māra Puķīša fotogrāfijās izstādē „No oda līdz zilonim” iemūžināti Latvijas un pasaules dzīvnieki.  
Vēl astoņas purva takas atkal būs pieejamas apmeklētājiem
Līdz ar pakāpenisku pulcēšanās ierobežojumu samazināšanu no 22. maija astoņas AS "Latvijas Valsts meži" (LVM) apsaimniekotās purva takas jeb laipas, kurās iespējams organizēt apļveida kustību, atkal būs pieejamas apmeklētājiem, informēja LVM pārstāve Marika Ūdre.
Atrasta pēdējā videoliecība par izmirušo Tasmānijas somaino vilku
Austrālijas Nacionālajā audio un videoarhīvā atrasta pēdējā videoliecība par pagājušajā gadsimtā izmirušo  Tasmānijas somaino vilku. Lielākais somaiņu kārtas plēsīgais dzīvnieks izmira pagājuša gadsimta pirmajā pusē, un viņa iznīcināšana spilgti parāda cilvēku nesapratīgo attieksmi pret dzīvo dabu.  
Kenijas safari iespējams vērot tiešraidē
Laikā, kad ceļošana uz dažādām eksotiskām vietām nav iespējama, arvien lielāku popularitāti iegūst dažādas tiešraides. Tādas ir gan no dabas parkiem, gan zoodārziem. Piemēram, no Kenijas safari kādas dzīvnieku aizsardzības organizācijas darbinieki raida regulāras tiešraides.  
Izzūd Latvijā pazīstamās Eiropas tumšās medus bites
20. maijs ir Starptautiskā bišu diena. Diemžēl tieši Latvijā pazīstamās - Eiropas tumšā medus bites - strauji izzūd. Bitenieki, pamatojoties uz pētījumiem visā pasaulē, atgādina, ka pie bišu saimju straujā sarukuma vainīgi ir pesticīdi, ar ko lauksaimnieki apsmidzina laukus.
FOTO: Varavīksne Bērzkrogā no drona lidojuma
19. maija vakarā daudzviet Vidzemē bija vērojama koša varavīksne. Kaspara Dalecka foto uzņemti ar dronu Bērzkrogā. No zemes varavīksne parasti redzama kā pusloks, bet, paceļoties augstāk, piemēram, kalnos vai lidojot, ir redzams viss aplis.
Kinologs: Suņa agresivitāti vairāk ietekmē audzināšana nekā šķirne
Sabiedrībā valda uzskats, ka ir agresīvas un draudzīgākas suņu šķirnes. Tas nav tik viennozīmīgi, jo gadās arī agresīvi labradori un mīļi dobermaņi. Kāpēc tā un vai tiešām šķirnei ir izšķiroša nozīme suņa uzvedībā, skaidroja Latvijas Kinoloģijas federācijas instruktors Ivars Lielpēteris.
Pandēmija rada labvēlīgākus apstākļus bitēm pilsētās
Gandrīz 35% no visiem apputeksnētājiem, īpaši bitēm un tauriņiem, draud izmiršana. Šādus datus publicējusi Apvienoto Nāciju Organizācija (ANO). Šodien tiek atzīmēta Starptautiskā bišu diena, kurā ANO uzsver to, cik šie radījumi ir nozīmīgi un kas draud gadījumā, ja tie izzustu.
Dobeles ceriņu dārzs atkal zied un ir atvērts apmeklētājiem
Pēc ierobežojumu samazināšanas atkal atvērts Baltijā lielākais ceriņu dārzs Dobelē. Aukstuma ietekmē selekcionāra Pētera Upīša izveidotajā dārzā gan augļukoki, gan ceriņi uzziedējuši apmēram nedēļu vēlāk nekā parasti. Tomēr agrīnās ceriņu šķirnes  kā allaž 19. maijā - Pētera Upīša dzimšanas dienā - ir izplaukušas arī šoreiz.  
Jaunākie
Interesanti