Dzīve & stils / Vide un dzīvnieki
Deizijas stāsts. Par vardarbību pret dzīvniekiem arvien piespriež maigus sodus
Amerikāņu stafordšīras terjera meitenei Deizijai šis gads ir bijis drausmīgākais un labākais mūžā vienlaikus. Vēl februārī, saimnieku pamesta, viņa cīnījās par savu dzīvību kādā mājā Ropažos, kur policija atrada divus bada nāvei nolemtus suņus.  Vienu suni izglābt neizdevās, bet Deizija – izdzīvoja.  Suņa saimniekiem tiesa nupat piespriedusi neaptverami vieglu sodu – piespiedu darba stundas, kuras, visticamāk, nostrādās, slaukot ielas.
Muzejā ASV var apskatīt 17 zirnekļveidīgo sugas
Vēl nav Helovīns, bet adrenalīna kārotājiem derēs jebkurā laikā: muzejā ASV apmeklētājiem pieejama jauna izstāde ar 17 dažādām zirnekļu sugām no visas pasaules. Izstādes ar nosaukumu “Zirnekļi. Dzīvi!” mērķis gan nav biedēt, bet izglītot.
Cik ātri savulaik pamests suns spēj atkal uzticēties cilvēkam?
Katrs dzīvnieks pelnījis laimi – ja kāds to atņem, cits uzdāvina vietā. Tobijs un Timija reiz bijuši cilvēku nodevības upuri, bet tagad iepazinuši, ko nozīme patiesas rūpes. Parasti lēmums par dzīvnieka adopciju tiek rūpīgi pārdomāts – un tā tam vajadzētu būt. Bet sirdij jau nepavēlēsi. Vanagu ģimenē Tobijs nokļuva pēc negaidīta dēla ierosinājuma iepirkšanās vietā doties uz dzīvnieku patversmi.
Zoodārzs sagaida dzimšanas dienu ar jaunumiem
Šīs nedēļas nogalē Rīgas zoodārzā notiek ikgadējās „Dzīvnieku dienas”, lai pēc iespējas kuplākā apmeklētāju lokā nosvinētu zoodārza 107. dzimšanas dienu, kas apritēs rīt. Dzimšanas dienu zoodārzs sagaida ar vairākiem priecīgiem jaunumiem – tieši šonedēļ piedzimuši mazuļi pasaulē mazākajiem pērtiķīšiem pundurkalitriksiem. Nākamās nedēļas nogalē savukārt tiks atklāta ilgi gaidītā „Āfrikas savannas” ekspozīcija.
Kurzemē sākušās vides gidu apmācības
Kurzemē šonedēļ sākušās vides gidu apmācības.  Projektu, ko īsteno vairāki sadarbības partneri, atbalsta Eiropas Jūrlietu un zivsaimniecības fonds. Līdz nākamā gada beigām plānots apmācīt aptuveni 20 cilvēkus, kuri iegūs vides gida sertifikātu. Vides gidi galvenokārt ir cilvēki, kuri dzīves laikā ir uzkrājuši zināšanas par dabas un sava novada vērtībām un vienlaikus ir spējīgi par to pastāstīt citiem, vadot ekskursijas. 
Inspektori: Pat lieli naudas sodi maluzvejniekus neattur no nelikumīgas lašu zvejas
No 1.oktobra Latvijā ir sācies lašveidīgo zivju ieguves liegums, tāpēc Valsts vides dienesta vides inspektori pašlaik strādā pastiprinātā režīmā. Inspektori izņēmuši jau vairākus desmitus tīklu, ar kuriem malu zvejnieki Ventā centušies ķert lašus un taimiņus. Galvenā uzmanība tiek pievērta savvaļas lašu un taimiņu nārsta vietām Gaujā, Salacā un Ventā.
Parkveida pļavas – īpaši saudzējams Eiropas un Latvijas retums
Parkveida pļavas ir viena tām no dzīvotnēm, kas labā stāvoklī Latvijā ir retums. Šādas pļavas ir daudzveidīgākā ekosistēma, kas atrodamas Latvijā. Tās apliecina bioloģiskās daudzveidības daudzslāņainību. Pareizi saimniekojot, šādas pļavas ir iespējams atjaunot.
Garastītes un sīļi. Kādus putnus noķer Papes Ornitoloģijas centrā?
Latvijā turpinās Eiropas Putnu vērošanas dienas, kad interesentiem ir iespēja tuvāk iepazīt putnu dzīvi un vērot putnus migrācijas laikā. Par novērojumiem cilvēki var ziņot vietnē "Dabasdati.lv". Viena no vietām, kuru cilvēki Latvijā var apmeklēt svētdien vēl ir Papes Ornitoloģijas pētījumu centrs Rucavas pagastā, kur rudeņos itin bieži var sastapt Latvijas Universitātes Bioloģijas institūta vadošo pētnieku un ornitologu Oskaru Keišu.  Ar viņu Papē tikās arī Latvijas Radio.
Jaunākie
Interesanti