Dzīve & stils / Vide un dzīvnieki
Japānā pavasari iekrāso kalnu flokši
Plašākai pasaulei ar sakuras ziediem pazīstamajā Japānā pavasari iekrāsojis arī kāds cits dabas brīnums. Pašlaik pilnziedā ir Čibas prefektūrai raksturīgie kalnu flokši jeb šibazakura.
Augu dienests: Klimata pārmaiņas katru gadu atnes kādu kaitēkļu pārsteigumu
Klimata pārmaiņas katru gadu gan augu aizsardzības speciālistiem, gan lauksaimniekiem un dārzu īpašniekiem atnes kādu pārsteigumu – jaunus kaitēkļus vai arī zināmus kaitēkļus negaidīti lielos daudzumos, Latvijas Radio pastāstīja Valsts augu aizsardzības dienesta (VAAD) Integrētās augu aizsardzības daļas vadītāja Anitra Lestlande.
Antarktīdā palielinājies sniega daudzums
Zinātnieki konstatējuši, ka 200 gados Antarktīdā pieaudzis uzkritušā sniega daudzums.  Tas varētu samazināt globālās sasilšanas radīto pasaules okeāna līmeņa strauju pieaugumu.
Keiptaunas ūdens krīze: Īsa duša un tikai 50 litru ūdens dienā
Dienvidāfrikas otra lielākā pilsēta Keiptauna jau ilgāku laiku cīnās ar ūdens trūkumu. Ilgais sausuma periods un nepārdomāta ūdens apsaimniekošana ir novedusi pie tā, ka Keiptauna var kļūt par pirmo pilsētu pasaulē, kura varētu palikt pilnībā bez ūdens.
Skaties tiešraidē ērgļus, ūpjus, stārķus, vanagus!
Latvijas Dabas fonda (LDF) tiešraidēm no putnu ligzdām šajā pavasarī pievienojusies jauna – pirmo reizi LDF rādīs mazā ērgļa (Clanga pomarina) dzīvi Zemgalē. Līdz ar to šobrīd varam vērot jau septiņas tiešraides – zivjērgļu ligzdu Kurzemē, divas jūras ērgļu ģimenes Durbē un Ziemeļkurzemē, ūpjus Kurzemē, melno stārķi Siguldas novadā, vistu vanaga ligzdu Rīgā un mazos ērgļus Kurzemē. Tiešraides no putnu ligzdām LDF nodrošina jau septīto gadu, informē LDF.
Entomologs: Daba skarbi izjūt kūlas dedzināšanas sekas
Šogad reģistrēti jau aptuveni 500 kūlas ugunsgrēki dažādos Latvijas novados. Kūlas ugunsgrēki kaitē dabai un mazina daudzveidību, un entomologs Voldemārs Spuņģis par kūlas dedzinātājiem izsakās skarbi – viņiem “pašiem vajadzētu pielaist nedaudz uguni, lai viņi justu, kā tas ir”.
Jaunākie
Populārākie
Interesanti