Dzīve & stils / Vide un dzīvnieki
Latvijā strauji izplatās invazīvie Spānijas kailgliemeži; valsts līmenī nav organizēta cīņa ar tiem
Pēdējos 10 gados Latvijā strauji pieaugusi invazīvo Spānijas kailgliemežu izplatība. 2009.gadā bija zināma tikai viena šīs sugas atradne, savukārt pērn suga apstiprināta teju 60 vietās. Šī gada vasaras laika apstākļi ir labvēlīgi milzīgā lauksaimniecības un mazdārziņu kaitēkļa izplatībai. Lai laikus apkarotu Spānijas kailgliemezi, pētnieki aicina ziņot par vietām, kur tie pamanīti.
Sibīrijā audzē pieradinātas lapsas
Pārsteidzošs dzīvnieku audzēšanas eksperiments, kas sākās jau padomju laikos, tagad rezultējies panākumos. Sibīrijā tagad aug pieradinātas lapsas. Tās par mājdzīvniekiem izraudzījušies cilvēki arī citviet pasaulē.
Suns liks jums sevī vilties un iemācīs, ka neko nesaprotat
„Es tik ļoti mīlu mūsu suni,” teicu kādā siltā pēcpusdienā, kad trijatā sēdējām pagalmā. Ir sācies suņa Bites trešais mēnesis kopā ar mums, un esmu vairākkārt pārliecinājusies, ka mūsu kopdzīve nebūs nepārtraukti brīnišķīga. Reizēm jūtos pilnīgi izgāzusies, jo nezinu, kā rīkoties kādā nepieredzētā situācijā, pietiekami ātri nesaprotu, kā reaģēt, vai trešais variants – sev par pārsteigumu, rīkojos pilnīgi citādi nekā iepriekš. Un līdz ar to radu sunim negatīvu pieredzi.
Igaunijā noķerts viens no Pleskavas lāčiem
Pagājušajā naktī Igaunijā noķerts viens no diviem pārdrošajiem lāčiem, kuri ieklīda no Krievijas un terorizēja igauņu ciematu ļaudis. Igaunijas dienesti veic priekšdarbus, lai ķepaini deportētu uz dzimteni.
Rīgas zoodārzā lūšu mazuļiem svinīgi doti vārdi
 Viņas ir tik līdzīgas kā ūdens lāses! Trejmeitiņas -  Jete, Lūsija un  Jakobīne - trīs lūšu jaunkundzes, kuras piedzimušas Rīgas zoodārzā. Otrdien, 13.augustā, zoodārzā notika vārdu došanas pasākums.    
Beļģijas zoodārzā pandai piedzimuši dvīnīši
Lielajai pandai Beļģijas pilsētas Brugelettes zooloģiskajā dārzā piedzimuši dvīnīši. Mazuļu veselības stāvoklis ir labs, tomēr tuvākajās dienās viņiem nepieciešama īpaša aprūpe.   
Talkā glābj dzelteno akmeņlauzīti
Dabā viss plūst  un mainās, to ietekmē gan cilvēku darbības, gan mainīgais klimats. Bet reizēm ir svarīgi iejaukties, lai saglabātu to, kas vēl glābjams. Tāpēc Ances dabas aizsargājama teritorijā kopīgā talkā devās dabas draugi, lai saglabātu kādu senu augu sugu- dzelteno akmeņlauzīti.                                    
Mīļu «Instagram» bilžu nebūs, suns un kaķis mācās viens otru ignorēt
Pirms suns Bite ieradās mājās no patversmes, divas reizes noorganizējām viņa un mūsu kaķa Dzērves tikšanos. Kaķi novietojām uz galda un barojām abus ar vistu – suni, lai viņš kaķi liktu mierā, bet kaķi, lai viņš tiktu pāri lielajām bailēm. Tieši tāpat rīkojāmies arī pirmajā vakarā, kad Bite ieradās mājās pavisam. Ir pagājuši tieši divi mēneši, un abi diezgan nepārprotami ir ceļā uz abpusēju vienaldzību.
Jaunākie
Interesanti