Sadaļas Sadaļas
Dzīve & stils / Vide un dzīvnieki
Iepazīsti 10 sadzīvē izmantojamus Latvijas dabisko pļavu augus!
Dabiskās pļavas ir aizsargājamo augu un dzīvnieku mājvieta, tīras pārtikas avots, kā arī īstena sadzīvē izmantojamu bagātību krātuve. Vienā dabiskās pļavas kvadrātmetrā iespējams atrast pat vairāk nekā 50 augu sugas. Augu daudzveidība šajās ekosistēmās ir līdzvērtīga tai, kāda sastopama tropiskajos mežos. Diemžēl to skaits Latvijā pēdējo simt gadu laikā ir pamatīgi sarucis. Kā apjaust dabisko pļavu vērtību? Iepazīstot, ko tā piedāvā! Lūk, desmit dabisko pļavu augi, kurus izteiktās garšas, vitamīnu un citu nozīmīgo aspektu dēļ iespējams izmantot kulinārijā, ārstniecībā un citām ikdienas vajadzībām.
Pat mēslu muša slaukās pēc ēšanas. Kā dzīvnieki uztur tīrību?
Zīdītāji vairāk vai mazāk sakopjas ikreiz pēc šādas vai tādas tiešas kontaktēšanās ar sugasbrāļiem vai citu sugu pārstāvjiem, parasti arī pēc skraidīšanas, rakņāšanās, nereti pirms un pēc gulēšanas un gandrīz vienmēr pēc ēšanas. Kā sevi sapoš putni un kukaiņi?
​​​​​​​Pēc vairāk nekā 50 gadu pārtraukuma Latvijā atrod dižo briežvaboli
Entomologi Latvijā šovasar konstatējuši  sensacionālu atradumu – dižās briežvaboles "Lucanus cervus L" tēviņu. Tas ir pirmais novērotais šīs sugas eksemplārs pēc vairāk nekā 50 gadiem, ko Daugavpils Universitātes studente atrada Dobeles pusē kāda liela ozola pakājē, informēja Dabas aizsardzības pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Maija Rēna.
Jau otro reizi Virzas tēva mājas apkārtnē aizvadīta siena talka bioloģiski vērtīgas pļavas saglabāšanai
Bioloģiski vērtīgas pļavas saglabāšanai rakstnieka Edvarta Virzas tēva mājās ''Billītes'' jau otro reizi aizvadīta siena talka, kas ļauj iepazīt arī seno dzīvi lauku sētā. Virza ir viens no izcilākajiem divdesmitā gadsimta rakstniekiem, dzejniekiem un publicistiem, kam tuva bija lauku dzīve. Zemnieku sētas ikdienu viņš aprakstījis arī  populārajā poēmā ''Straumēni''.
Kas savvaļas dzīvniekus mudina tiekties pie cilvēkiem?
Cilvēkiem līdzās mītošos savvaļas dzīvniekus pieņemts dēvēt par sinantropajiem dzīvniekiem – no grieķu syn — kopā un ànthròpos — cilvēks. Dzīvnieki tiecas turp, kur viņu nojausma vēsta: ir drošība, pajumte un galvenais – salīdzinoši vieglāk iegūstama barība.
Aļņi un staltbrieži – gana atšķirīgi, lai necīkstētos
Alnis un staltbriedis ir lielākie Latvijas sauszemes savvaļas zvēri, briežveidīgie zvēri, pārnadži. Lai gan visnotaļ izplatīts ir viedoklis, ka abi šie dzīvnieki – alnis un staltbriedis – nespēj viens ar otru sadzīvot, patiesībā viņiem nav nopietna iemesla konfliktēt.
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt