Dzīve & stils / Vide un dzīvnieki
«Ķepa uz sirds»: Kā pareizi meklēt pazudušu suni
Jaunais gads suņiem nav sācies veiksmīgi. Šogad janvāra pirmajās nedēļās pazudušo suņu skaits ir ievērojami lielāks nekā iepriekšējos gados. Visvairāk pazudušo ir Jaungada salūta laikā. Speciālisti iesaka nepaļauties tikai uz to, ka suns pats var atnākt mājās, bet arī aktīvi to meklēt.
145 sugu suņi izstādēs Daugavpilī
Sestdien, 20.janvārī, Daugavpils Olimpiskajā centrā notiks suņu izstāde “Ziemas pasaka”, bet svētdien, 21.janvārī, - suņu izstāde  ”Latgales kauss 2018”.
Lūko samazināt dabai kaitīgo medikamentu koncentrāciju vidē
Viens no aizvadītā gada nozīmīgākajiem sasniegumiem Latvijas zinātnē ir zinātnieku spēja izstrādāt jaunas metodes, ar kurām iespējams noteikt dažādu farmakoloģisko savienojumu koncentrāciju apkārtējā vidē un piedāvāt risinājumus, kā samazināt medikamentu nonākšanu dabā.
Valsts rīcībā nonāk iedzīvotājas dāvināta palienes pļava
Ar gandarījumu par gadiem veikto darbu ceturtdien, 18. janvārī, jelgavniece Inta Granta valstij nodeva zemes gabalu dabas liegumā “Lielupes palienes pļavas”. Apmēram hektāru lielais zemes gabals ir vērtīgs biotops, kura apsaimniekošana var tikt veikta, teritoriju noganot vai nopļaujot. Šis esot pirmais gadījums, kad valstij tiek uzdāvināta zeme dabas liegumā.
Par 2018. gada dzīvnieku izvēlēta parastā vāvere
Par 2018.gada dzīvnieku atzīta parastā vāvere (Sciurus vulgaris), kas ir vienīgā Latvijas savvaļā sastopamā vāveru suga. Gada dzīvnieks šoreiz izvēlēts Latvijas Dabas muzeja organizētajā iedzīvotāju balsojumā, liecina muzeja informācija.
Nepaklausīgais retrīvers Niko uzvesties mācās, izaicinot saimnieci
Zeltainais retrīvers līdzās labradoriem un vācu aitu suņiem ir viena no pasaulē populārākajām šķirnēm. Gaišā kažoka īpašnieki viegli pakļaujas dresūrai, mīl rotaļāties, ir enerģiski un labi jūtas cilvēku sabiedrībā. Tos par saviem kompanjoniem bieži izvēlas ģimenes ar bērniem – tajā skaitā arī Guna, kuras ģimenē par dzīvesprieku rūpējas aktīvais suņu puika Nikolass jeb Niko. Tomēr Niko ir kāds nelāgs ieradums – pastaigu laikā suns sācis raut pavadu un rūkt uz saimnieci.
Kaķu kafejnīca Maskavā: Miera oāze lielpilsētas steigā
Pirms pāris gadiem Latvijā bija atvērta pirmā kaķu kafejnīca “Minka Cat Cafe”. Diemžēl kafejnīcas mūžs nebija ilgs un kafejnīca tika slēgta. Šobrīd visā Latvijā nav nevienas kaķu kafejnīcas. Savukārt Maskavā vien ir trīs - “Ķepa uz sirds” dodas uz vienu no tām.
Piemājas zoodārzā mielojas ar nokalpojušām svētku eglītēm
Piemājas zoodārza “Brieži” saimnieki sociālajā tīklā “Facebook” publicējuši aicinājumu nokalpojušās, bet vēl nenokaltušās Ziemassvētku eglītes nemest ārā, bet gan vest tās uz zoodārzu briežiem. Ieraksts pārpublicēts septiņtūkstoš reižu, un atsaucība ir tik liela, ka izskatās – skuju barības pietiks līdz pavasarim.
Raunas Staburaga aizsardzībai izstrādā īpašu plānu
Ne tikai Latvijā, bet arī Eiropā nozīmīgs, īpaši aizsargājams dabas objekts ir Raunas Staburags. Tam gan vēl nedraud sava Daugavas vārda brāļa liktenis, taču, tā kā tas ir viegli pieejams un tūristu interese par to ir pat ļoti liela, tad savā ziņā apdraudējums ir. Lai meklētu risinājumu, kā veiksmīgāk savienot tūrismu ar Staburaga aizsardzību, Raunas novada pašvaldība rosinājusi Raunas Staburaga dabas aizsardzības plāna izstrādi. Tās ietvaros jau ir notikusi Staburaga apsekošana, izpēte un arī sabiedriskā apspriešana.
Ozolu nokalšanas iemeslus pētīs pavasarī
Pēdējos gados parādījušās arvien jaunas – maz pētītas koku slimības, secina Valsts augu aizsardzības dienests. Lai arī nav ziņu par rudenī Latvijā konstatēto ozolu kalšanas slimības izplatību, dienesti pavasarī plāno dalīt sagatavotos informatīvos materiālus un meža īpašnieku apsekošanas anketas, lai apzinātu situāciju. Kamēr pētījums vēl nav veikts, Valsts meža dienests iesaka aizdomīgos kokus neaiztikt, bet par tiem ziņot dienesta speciālistiem.
Jaunākie
Populārākie
Interesanti