Dzīve & stils / Vide un dzīvnieki
Veterinārārste: Gadumijas svinību laikā jāparūpējas par saviem dzīvniekiem
Jau drīz sāksies gada aktīvākais uguņošanas periods. Uguņošana rada lielu troksni un vibrācijas, kas var ļoti satraukt mājdzīvniekus, radīt tiem stresu un tie var arī aizbēgt. Tāpat dzīvniekam jānodrošina mierīga vieta, kur uzturēties, ja mājās paredzētas lielas un skaļas svinības. Šādus ieteikumus sniedz veterinārārste Lita Konopore, kura norāda saimniekam uguņošanas laikā vislabāk ir būt kopā ar savu mājdzīvnieku. Tāpat, ja suns pie tā ir pieradināts no mazotnes, to var ņemt līdzi uz laukiem, kur ir klusāks, bet nekādā gadījumā to nevajadzētu ieslēgt pagrabā vai garāžā vienu.
Suņa skološanas ābece: Atstāšana mājās
Viena no svarīgākajām lietām, kas jāiemāca sunim brīdī, kad tas ienāk ģimenē, ir palikšana mājās vienam pašam. No tā, kā suns mājās uzvedīsies viens pats, lielā mērā būs atkarīgs arī tas, cik paklausīgu un draudzīgu suni mēs sev izaudzināsim. Visvienkāršāk ir sākt ar kucēna skološanu, bet metodes, kuras apkopojusi Latvijas Televīzija, strādās arī ar pieaugušiem suņiem.
Kāds patiesībā ir Donas sfinkss?
Donas sfinkss ir kaķu šķirne, kas sava neparastā izskata piedzīvo visdažādāko attieksmi – sākot no apbrīnas līdz pat īstai nepatikai. Kāds patiesībā ir Donas sfinkss?
Latvijā pasliktinājies lūšu populācijas stāvoklis; saīsina medīšanas sezonu un nomedījamo skaitu
Pirms gada šajā laikā jau būtu atļautas lūšu medības, taču vairāku mēnešu garumā ir bijušas asas diskusijas - vai vajadzētu ierobežot lūšu medības un noteikt ierobežojumus, kurā laika posmā lūšus drīkst medīt. Latvijas Valsts mežzinātnes institūta “Silava” pētnieki secinājuši, ka Latvijas lūšu populācijā parādījušās tādas izmaiņas, kas iepriekš nav novērotas.
Liepājas kaķus apgādā ar «dzīvokļiem»
Liepājā pie daudzdzīvokļu mājām arvien biežāk uzstāda kaķu mājas. No koka veidotās mājvietas kaķiem Liepājā šogad sāka uzstādīt biedrība „Latvijas vairogi”. Tagad, saņemot atbalstu no Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) pārvaldes, kaķu mājas parādās arī Karostā. Biedrības pārstāvji spriež, ka Liepājas novada fonda un Liepājas domes Vides daļas rosinātais pilotprojekts ir izdevies.
Kā iemācīt kucēnam nokārtoties ārā?
Četrus mēnešus vecais Stafordšīras bulterjers Takers ļoti gaida savus pirmos Ziemassvētkus. Tomēr saimnieci Terēzu satrauc, ka zem svētku eglītes var gadīties "negaidīti pārsteigumi" – jo suns pieradis mazās un lielās lietas darīt tikai istabā. Kā iemācīt kucēnam savas vajadzības nokārtot ārā?
Kādas briesmas apdraud nesterilizētus suņus?
Par mājdzīvnieka sterilizācijas nepieciešamību vairumam saimnieku šaubu nav. Tomēr ne visi par to aizdomājas, tādējādi pakļaujot suni bīstamām slimībām. Kas ir piometra, un kādēļ tā apdraud dzīvību nesterilizētām suņu dāmām?
Aktīvisti ar īpašu kuģi vāc atkritumus Klusajā okeānā
Vides aktīvisti īpaša projekta ietvaros Klusajā okeānā savākuši aptuveni 60 maisus ar plastmasas atkritumiem. Tomēr kuģa apkalpe uzskata, ka tas ne tikai liecina par problēmas aktualitāti, bet arī liek aizdomāties un mainīt cilvēku paradumus.
«Ķepa uz sirds»: Kā pareizi meklēt pazudušu kaķi?
Cik labi zināt, ka mājās vienmēr sagaida mīļais murrātājs. Tomēr kopīgā laime var izbeigties vienā brīdī, ja kaķis pazūd. Tāpēc LTV raidījums “Ķepa uz sirds” skaidro, kā pareizi meklēt pazudušu kaķi.
Jaunākie
Interesanti