Dzīve & stils / Vide un dzīvnieki
Dabas fonda mobilais ganāmpulks ganību sezonu sāk Pedvāles mākslas parkā
Latvijas Dabas fonda projekta “GrassLIFE” mobilais ganāmpulks šovasar dosies uz ganībām pie pļavu īpašniekiem visā Latvijā, lai uzturētu un atjaunotu vērtīgās dabiskās pļavas. Ganību sezonas atklāšana notika 15. maijā, kad pirmās govis ieradās Pedvāles mākslas parkā Sabilē, informēja Dabas fonds.
Pierīgas upēs un ezeros ielaiž zušu mazuļus
Īstenojot zivju resursu mākslīgās atražošanas plānu, piecās upēs un četros ezeros Pierīgā ielaisti 690 tūkstoši zušu mazuļu. Pēc septiņiem gadiem tie būs krietni paaugušies un dosies uz nārsta vietu - Sargasu jūru, tāpēc ielaišanai tiek izvēlētas vietas, kur ir brīva pieeja Baltijas jūrai.
Riebiņu novadā stāda jaunu mežu
Uzņēmums “Latvijas Valsts meži” apsaimnieko valstij piederošos mežus jau 20 gadus. Atzīmējot  gadadienu, “Latvijas Valsts mežu” Ziemeļlatgales reģiona speciālisti rīkoja meža stādīšanas talku. Tās laikā Riebiņu novadā atjaunošanas cirtes vietā iestādīts hektārs jauna meža.
Kaķis nokārtojas ārpus savas kastes. Ko darīt?
Runcis Leo nesen izvilcis laimīgo lozi – viņu adoptēja no patversmes. Lai gan Leo jaunajās mājās ir priecīgs, viņš saimnieci “aplaimo” ar kādu niķi – lielās vajadzības nokārto ārpus kastītes. Kādēļ kaķis tā rīkojas, un kā to labot?
Lētāka šķirnes kucēna patiesā cena - slims dzīvnieks
Pērkot šķirnes kucēnu bez dokumentiem un par zemāku cenu no apšaubāma pavairotāja, par to varat samaksāt nežēlīgi daudz – iegūstot slimu dzīvnieku, par kura medicīnisko aprūpi nāksies maksāt daudzus tūkstošus visa tā mūža garumā.
ANO ziņojums: Cilvēki nopietni apdraud miljonu augu un dzīvnieku sugu
Daba pašlaik ir daudz lielākā ķezā nekā jebkad agrāk cilvēces vēsturē. Dzenoties pēc ekonomiskajiem rādītājiem, cilvēki nopietni apdraud vairāk nekā miljonu augu un dzīvnieku sugu. Šādi secinājumi iekļauti ANO bioloģiskās daudzveidības ziņojumā, kas šonedēļ publicēts Parīzē.
Ikšķilē veido seno kultūraugu sēklu lolotāju tīklu
Lai saglabātu seno kultūraugu šķirnes, Ikšķiles Brīvajā skolā jau vairākus gadus darbojas sēklu bibliotēka. Nu pirmoreiz organizēta arī stādu apmaiņa, kas ir pirmais solis sēklu lolotāju tīkla izveidē. Par lolojamām sauc attiecīgajā apkārtnē vismaz 30 gadus augušu augu sēklas.
Četrkājainā pilsētniece Albīne šarmanti iejūtas Jāņa Skuteļa šovā
Jānis Skutelis ir komiķis, improvizators, TV šovu vadītājs, īsāk sakot – cilvēks orķestris. Jau vairāk nekā piecus gadus viņš vada arī humora raidījumu “Pusnakts šovs septiņos ar Jāni Skuteli”, kas katru sestdienu redzams arī LTV1. Taču šoreiz šova īpašā viešņa Albīne pārsteidza ne vien skatītājus, bet arī pašu raidījuma vadītāju.
Latvijai draud pamatīgi sodi par piesārņoto notekūdeņu nesavākšanu
Eiropas Komisija izteikusi Latvijai jau otro brīdinājumu par nepietiekamu notekūdeņu attīrīšanu. Pavisam drīz – maija vidū - Latvijas amatpersonas dosies uz Briseli, lai mēģinātu pierādīt, ka Latvija tuvākajos gados izdarīs to, ko jau sen prasa komunālo notekūdeņu direktīva. Taču jau tagad tiek apsvērts, kā vēl veicināt pieslēgšanos izbūvētajām sistēmām, piemēram, liekot maksāt lielāku dabas resursu nodokli.
Sausā pavasara dēļ ziedputekšņu koncentrācija gaisā ir īpaši augsta
Šī gada siltā un sausā pavasara dēļ ziedputekšņu koncentrācija gaisā ir īpaši augsta, un tas rada problēmas cilvēkiem, kas cieš no alerģijām. Putekšņu alerģija izraisa dažāda veida simptomus, sākot ar acu asarošanu līdz pat ādas niezei. Šobrīd visvairāk putekšņu rada bērzs, un tie aktīvi gaisā var būt līdz pat septembrim.
Līdakām bagātajā Durbes ezerā copmaņiem sezonas sākumā niecīgi lomi
Durbes ezers ir viens no lielākajiem un līdakām bagātākais Lejaskurzemē.  Diemžēl trešdien, 1. maijā, makšķerēšanas sezonas sākums sagādāja vilšanos ar neraksturīgi zemu ūdens līmeni un niecīgiem zivju lomiem. Kā iemesli šādai situācijai tiek minēts ieilgušais sausums un ezera iztekupes atjaunošana, ko veic Zemkopības ministrija (ZM), lai mazinātu plūdu riskus lauksaimniecības zemēm.
Vairākas Latvijas vides organizācijas pievienojušās starptautiskajai petīcijai par bišu aizsardzību
Vairākas Latvijas vides organizācijas pievienojušās starptautiskajai petīcijai par bišu aizsardzību. Tā aicina dalībvalstis atbalstīt vadlīnijas, kuras vērtētu arī riskus apputeksnētājiem, apstiprinot esošos un jaunus pesticīdus. Petīcijas paraksti maijā sākumā tiks iesniegti zemkopības ministriem vairākās dalībvalstīs pirms jautājuma skatīšanas Eiropas Komisijas (EK) darba grupā.
Austrālijā veido sausumizturīgus dārzus
Austrālijas dienvidaustrumu reģionā ieilgusi vasara. Kamēr atpūtniekiem tās ir labas ziņas, dārzkopjiem tas sagādā galvassāpes. Katra pile ūdens ir no svara. Tomēr ir arī tādi dārznieki, kas domā par ilgtspējību un pielāgo savus dārzus sausajiem apstākļiem.   
Jaunākie
Interesanti