Dzīve & stils / Vide un dzīvnieki
Dzīvnieku patversmes vadītāja: Klaiņojošus kaķēnus reizēm labāk atstāt vienus
Šobrīd gan savvaļas, gan mājdzīvniekiem ir mazuļu laiks. Šajā periodā nereti gadās ieraudzīt vientuļus kucēnus vai kaķēnus, taču cilvēkam nevajadzētu tos uzreiz uzskatīt par pamestiem un ņemt savā aprūpē, norādīja dzīvnieku patversmes „Ulubele” vadītāja Ilze Džonsone. Tā vietā viņa aicina vispirms būt vērīgiem un novērtēt, vai dzīvnieku mazuļi patiesi ir atstāti vieni.
Pingvīni ASV dodas apskatīt dinozaurus
ASV pilsētas Čikāgas dinozauru muzeju apmeklējuši kādi ļoti neparasti un nu jau amerikāņu vidū lielu popularitāti iekarojuši apmeklētāji – pingvīni Izijs un Darvins.
Septiņi dižsusuri no Rīgas Zooloģiskā dārza pārcēlušies uz dzīvi Līgatnē
Līgatnes dabas takās (LDT) jaunas mājas raduši septiņi lielie susuri (Glis glis), kas līdz šim dzīvoja Rīgas Zooloģiskajā dārzā, informēja Dabas aizsardzības pārvaldes pārstāve Maija Rēna. Lielie susuri uz dzīvi Līgatnē apmetās maija nogalē, tie jau  ir paspējuši apgūt jauno mitekli un ir apskatāmi arī apmeklētājiem.
Islandē ierodas klonētais prezidenta suns
Bijušais Islandes prezidents Olafurs Ragnārs Grimsons un viņa sieva Dorita Musjafa nesen klonēja suni, kam dots vārds Samsons. Tas no Teksasas beidzot ieradies savās mājās Islandē. Tas uz salas ir pirmais un vienīgais klonētais suns. Klonēts no prezidentālā pāra iepriekšējā suņa Samura, kurš aizgāja mūžībā pagājušajā gadā.
Talkā Rītabuļļos turpinās cīņu pret invazīvo Tatārijas salātu
Turpinot cīņu pret invazīvo Tatārijas salātu, šodien Rītabuļļu pludmalē notiks iniciatīvas “Daru labu dabai” talka, ko rīko Dabas aizsardzības pārvalde un Pasaules Dabas fonds. Dabas parka “Piejūra” kāpu zonā ekspertu pavadībā interesenti aicināti kopīgiem spēkiem ierobežot Tatārijas salāta izplatību un līdzdarboties piejūras ekosistēmu saglabāšanā.
Devīto reizi veiks atkritumu monitoringu Baltijas jūras piekrastē
No 15. jūlija līdz 14. augustam norisināsies ikgadējā vasaras kampaņa “Mana jūra”, kuras laikā notiks jūras piesārņojošo atkritumu monitoringi, informēja kampaņas pārstāve Ilze More. Arī šogad cilvēki aicināti iesaistīties kampaņā jūras piekrastē un pavadīt savu brīvo laiku, katru dienu mērojot vairāku kilometru gājienu.
Kaķis danco pa galdu un plēš glāzes. Kā rīkoties?
Daļa kaķu mēdz staigāt, kur tiem tīk, tostarp pa galdu, un grūst zemē visu, kas gadās ceļā, arī glāzes un vāzes. Kādēļ kaķi tā rīkojas un kā šādu uzvedību koriģēt, skaidroja patversmes “Ulubele” vadītāja llze Džonsone un Latvijas Felinoloģiskās asociācijas "Felimurs" prezidente Vija Klučniece.
Pieredze ar saules enerģijas paneļiem. Vēsākā laikā ražo vairāk nekā karstā
Latvijā ir apmēram 1000 mājsaimniecību, kas enerģijas ražošanai pašpatēriņam izmanto saules baterijas un kolektorus. Šo sistēmu izmantošana pagaidām ir populāra tikai entuziastu līmenī, jo trūkst mērķtiecīga valsts atbalsta, norāda Latvijas Universitātes (LU) pētnieks un pasniedzējs, ilgtspējas enerģētikas eksperts Elgars Felcis. Jānis Kronbergs, kurš saules paneļus savā mājā elektrības ražošanai izmanto jau divus gadus, ar to darbību un ieguvumiem ir ļoti apmierināts.
Pētnieks: Siltināšana ēkai piešķir otru mūžu
Daudzdzīvokļu ēku siltināšana ir viens no veidiem, kā ietaupīt dabas resursus un vienlaikus samazināt ikmēneša izdevumus par apkuri. Cik ilgā laikā ēku siltināšana atmaksājas un kāpēc to būtu vērts veikt visām padomju laikos celtajām mājām?
Arvien biežāk konstatē pārkāpumus dabas tūrisma objektos
Pieaugot interesei par dabas tūrismu, arvien biežāk novēro apmeklētāju nevīžīgu attieksmi pret apskates objektu infrastruktūru. Nereti atkritumi tiek izmesti tiem neparedzētā vietā, tiek lauzti un zagti atpūtas galdi un soli. Pagaidām nav konkrētu risinājumu, kā cīnīties ar šādiem pārkāpējiem. 
Kā izraudzīties kaķim piemērotāko barību
Kaķi var barot gan ar veikalos nopērkamu gatavo barību, gan ar pašu gatavotām maltītēm. Kā izraudzīties piemērotāku pārtiku savam mīlulim, skaidroja Latvijas Felinoloģiskās asociācijas "Felimurs" prezidente Vija Klučniece un patversmes “Ulubele” vadītāja Ilze Džonsone.
Jaunākie
Interesanti