Dzīve & stils / Vide un dzīvnieki
Kampaņa «Lai jūra čum un mudž» neiepriecina zvejniekus un nepārliecina zinātniekus
Lai saglabātu Baltijas jūras mencu un Eiropas zuti arī nākamajām paaudzēm, Pasaules Dabas fonds (PDF) aicina sabiedrību pievienoties kampaņai “Lai jūra čum un mudž” un neizvēlēties šīs zivis veikalos un citās tirdzniecības vietās. Šāds uzsaukums nebūt neiepriecina zvejniekus, kuriem jau šobrīd nākas saskarties ar vairāku mēnešu mencu nozvejas liegumu, taču arī zinātniekiem šāds aicinājums sabiedrībai nešķiet īsti piemērots, jo šobrīd mencu populāciju vairāk apdraud slimības, mazāk nozveja jūrā.
Di Kaprio aktivizēs darbību ekoloģijas jomā
Slavenais aktieris Leonardo Di Kaprio paziņojis par plāniem aktīvāk iesaistīties cīņā pret ekoloģijas problēmām. Viņš arī iesaistīsies pazīstamu filantropu dibinātā organizācijā.
Rosina Raiskuma alejai noteikt aizsargājamo statusu
Dabas aizsardzības eksperti pirms trim gadiem veica izpēti Latvijas alejās un vairākām no tām rosina noteikt aizsargājamo aleju statusu tur atrasto reto kukaiņu dēļ. Pārgaujas novada Raiskuma pagastā atrodas retajām bezmugurkaulnieku sugām bagātākās alejas, bet tieši tur pašvaldība neatbalsta jaunā statusa piemērošanu.
Austrālijā zinātnieki ceļ trauksmi par pārmērīgu koku stādīšanu
Jauna koku stādīšanas shēma Austrālijā sākotnēji tika iecerēta, lai nodrošinātu dabisko vidi apdraudētām putnu sugām. Taču austrālieši stādīšanai pievērsās tik cītīgi, ka zinātnieki ceļ trauksmi par ļoti būtisku vides izmainīšanu. Tā savvaļas iemītniekiem var nevis palīdzēt, bet tieši otrādi – kaitēt.
Kā izdzīvot mežā? «Vides fakti» dodas nakšņot dabā
LTV raidījums “Vides fakti” kopā ar Andžeju Reiteru devās diennakts pārgājienā dabā. Pārgājiens sākās mežā netālu Cesvaines, un tas plānots pa Tirzas upes gultni. Tā laikā atrasta un ierīkota nakšņošanas vieta, pagatavota maltīte, izfiltrēts ūdens dzeršanai un aplūkota apkārtne.
Kā atrast suni, kas gribēs skriet un nenogalinās kaķi? Pirmā tikšanās
Vairākus gadus gaidīju, kad man būs tādi dzīves apstākļi, ka varēšu ienākt dzīvnieku patversmē un teikt: „Labdien, es gribētu adoptēt suni!” Šogad pavasarī es to beidzot izdarīju! Šajā un turpmākajos ierakstos stāstīšu par to, kā es atradu savu suni, kā iepazīstināju ar savu kaķi un kā mēs visi kopā dzīvojam.
Vides aktīvists: Protests tā ir baigā štelle, bet gribas rezultātu
"Protests ir baigā štelle, bet gribas arī kaut kādu rezultātu,” sarunu festivālā "Lampa" norāda biedrības „Pilsēta cilvēkiem” valdes priekšsēdētājs Māris Jonovs. Tāpat aktīvists spriež, ka valstī būtu vajadzīga krīze, lai aktivizētu cilvēkus iesaistīties aktivitātēs. Jonovs to pamato ar to, ka izveidojusies sabiedrības daļa, kurai klājas pārāk labi, lai iesaistītos.
Veido jaunu sistēmu atkritumu ierobežošanai Everestā
Vietējās pašvaldības veido jaunu sistēmu atkritumu daudzuma ierobežošanai Everestā, kur jau vairākus gadus aktuāla ir piesārņojuma problēma. Alpīnisti kalnā atstāj sadzīves atkritumus, teltis. Piesārņojums apdraud arī dzeramā ūdens tīrību.
Pētnieki atklājuši kucēna ačteļu noslēpumu
Atklāts kucēna ačteļu noslēpums - kā noskaidrojuši pētnieki, mājas mīluļu skatiens, kuram absolūti nevar pretoties, ir evolūcijas gaitā rūpīgi attīstīta īpatnība, lai pielāgotos saziņai ar cilvēkiem.  
Jaunākie
Interesanti