Dienas ziņas

Kuldīgas vēsturiskais dārzs atvērts apmeklētājiem

Dienas ziņas

Zīmju valodā. Dienas ziņas

Par atbalstu Ukrainai apbalvo čornobiliešus un mediķus

Par atbalstu Ukrainai apbalvo čornobiliešus un mediķus

Gods kalpot cilvēcībai! Šī devīze šodien bieži skanēja biedrības "Latvijas savienība "Čornobiļa"" pasākumā, pieminot 38. gadskārtu kopš lielākās kodolkatastrofas cilvēces vēsturē. Godināja arī čornobiliešus un mediķus, kas palīdz Ukrainas iedzīvotājiem un karavīriem.

Pirms 38 gadiem viņi palīdzēja Ukrainā novērst Čornobiļas atomelektrostacijas (AES) katastrofas sekas. No 6000, kuri 1986. gada pavasarī cīnījās ar neredzamo pretinieku radiāciju, dzīvi palikuši apmēram 4000.

Daudzi no čornobiliešiem tagad atkal palīdz Ukrainai. Kā brīvprātīgie sien aizsargtīklus, lej sveces, palīdz nogādāt frontei automašīnas, atbalsta Ukrainas iedzīvotājus.

Biedrība "Latvijas savienība "Čornobiļa"" pasniedz Ukrainas tautas apbalvojumus. Par labdarību Ilmāram Kalniņam šī jau ir otrā atzinība no Ukrainas. Šoreiz medaļa – apzeltīts Ukrainas ģerbonis.

"Cenšamies turēt kanti un neatlaisties. Nedrīkst neviens pagurt. Absolūti neviens," sacīja Kalniņš.

Brigitai Rancānei apbalvojums par mūža ieguldījumu medicīnā. Pacientus viņa aprūpē 51 gadu. Palīdzējusi arī ukraiņu ģimenēm, kas patvērušās Latvijā.

Katru mēnesi no Ukrainas ierodas autobusi ar smagi ievainotajiem karavīriem. Viņi atbrauc ārstēties un uz rehabilitāciju. Un nonāk ārsta traumatologa Andra Vikmaņa rokās. Kā viņš saka – šādi "paldies" motivē un palīdz neizsīkt.

"Palīdz saprast, ka esam uz pareizā ceļa. Ka mēs darām to, kas ir jādara... jāturpina strādāt. Tie apbalvojumi patīkami. Tie mūs notur uz pareizā ceļa," teica Vikmanis.  

Nepagurām grūtību un briesmu priekšā pirms 38 gadiem. Negursim arī tagad. Palīdzēsim Ukrainai līdz uzvarai – sacīja Čornobiļas avārijas seku likvidētāji.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti