Dzīve & stils / Vide un dzīvnieki
Valgas un Rūjienas apkārtnē klīst divi no Krievijas ieklīduši lāči
Ogojot un sēņojot skaties - vai aiz celma nav lācis! Neizkāp no auto, lai uzfilmētu lāci ceļmalā! Un nekādā gadījumā nebaro ķepaini! Pēdējās nedēļās Valgā un tās apkaimē, kā arī Latvijā -  Rūjienas apkārtnē - klīst divi pārdroši lāči, ar dzeltenām krotālijām ausīm. Tie pieķerti, staigājam pa dārziem un izrevidējot atkritumus. Lāči ieklīduši no Krievijas, Pleskavas apgabala. Igaunijas dienestiem un medniekiem pagaidām nav izdevies tos notvert, lai deportētu atkaļ dzimteni. 
Turpina sakārtot Jašas upes straujteces
Pirms gada dabas liegumā ''Jaša'' Preiļu novadā notika Jašas upes sakopšanas talka, un Dabas aizsardzības pārvaldes iesāktā iniciatīva tika turpināta arī šogad. Jašas upes straujtece ir īpaši aizsargājams Eiropas nozīmes biotops, kas ir mājvieta vairākām specifiskām sugām, tāpēc ir svarīgi, lai upes tecējums nebūtu nosprostots.     
Latvijas Radio 2 jauns raidījums par dabu
No 6. augusta Latvijas Radio 2 ēterā būs dzirdams jauns raidījumu cikls „Radio vilks dabā”, kas aicinās klausītājus pievērsties aktivitātēm dabā un īpaši veselīgai, aktīvai, kā arī atbildīgai atpūtai svaigā gaisā, informēja Radio.
Suņabērnam jāguļ diendusa! Bite iedzīvojas jaunajās mājās
Drīz būs divi mēneši, kopš suns Bite par savām mājām uzskata mūsējās, nevis patversmi. Pa šo laiku ir izveidojusies nosacīta kārtība, kā lietas notiek. Piemēram, esam pārliecinājušies ne tikai par to, ka suni niķīgu padara garlaicība. Bite vakarā nevarēs nomierināties arī tad, ja nebūs izgulējusies. 
Speciālisti Zilupes pusē pēta dabas retumus
Sākot ar dižkokiem un dižakmeņiem līdz pat reto sugu atradnēm, klintīm un ūdenskritumiem – to visu ekspedīcijās regulāri apseko un informāciju dokumentē Dabas retumu krātuves speciālisti. Viņi ir dažādu nozaru profesionāļi, kuri teju katru brīvo brīdi velta savam vaļaspriekam – interesei par dabu, kultūrvēsturi un tās aizsargāšanu. Šonedēļ Dabas retumu krātuve viesojās Zilupes novadā un pētīja tieši Latvijas austrumdaļai raksturīgo.
Mobilais ganāmpulks dodas uz pļavu Jūrmalu
Latvijas Dabas fonda projektā “GrassLIFE” izveidotais mobilais ganāmpulks šonedēļ ieradīsies Jūrmalā, pļavā pie Priedaines. Ganāmpulks tur uzturēsies aptuveni trīs nedēļas, noganot vērtīgo piejūras zālāju. Skats uz mobilā ganāmpulka darbu pavērsies visiem, kas dodas uz Jūrmalu ar vilcienu – pļava atrodas pie dzelzceļa tilta pār Lielupi, braucot no Rīgas – labajā pusē, informēja Latvijas Dabas fondā.
Romā nodod plastmasas pudeles un dabū atlaides transporta biļetēm
Itālijas galvaspilsētas Romas iedzīvotājiem un viesiem tagad pieejams jauns veids, kā iegūt sabiedriskā transporta biļetes – nododot plastmasas pudeles. Mūžīgajā pilsētā pašlaik izveidoti pirmie trīs automāti, kuros katra nodotā pudele piešķir biļetēm atlaidi. 
Indijā reģistrēts tīģeru skaita pieaugums
Indija publicējusi jaunus datus par savvaļā dzīvojošo tīģeru populācijas pieaugumu. Tie liecina, ka pēdējos četros gados tīģeru skaits palielinājies par vairāk nekā 30%.
Suns Bite brauc mājās! Kaķis nav ieradies
Pēc 10 tikšanās reizēm vairāk nekā trīs mēnešu laikā suns Bite beidzot paliks pie mums pavisam! Remonts jaunajā dzīvoklī ir pamatīgi ievilcies un vēl kādu laiku nebeigsies, tomēr likt Bitei dzīvot patversmē vēl ilgāk šķiet nepareizi. Tādēļ kopā ar kaķi Dzērvi no mazā Rīgas dzīvoklīša esam pārcēlušies uz dārza mājiņu pie jūras. Pagalmu apjož žogs, tāpēc viss ir droši – suns nekur neaizmuks, ja vien paši neizlaidīsim pa vārtiem.
Preiļu novadā veidos melnā stārķa mikroliegumu
Melnā stārķa populācija Latvijā līdzīgi kā citās Eiropas valstīs strauji samazinās, tāpēc eksperti, lai putnus aizsargātu, veido mikroliegumus. Šogad melnais stārķis manīts Preiļu novada Aizkalnes pagastā, un speciālisti lēmuši, ka ap tā ligzdošanas vietu veidos vairāk nekā 40 hektārus plašu aizsargzonu. Vietējie iedzīvotāji gan ir nobažījušies par turpmāko saimniecisko darbību, tomēr eksperti mudina, pirms spert pārsteidzīgu soli, iepazīties ar Ministru kabineta noteikumiem, kas paredz arī valsts kompensācijas mikrolieguma skarto teritoriju īpašniekiem.
«Tauriņu naktī» pierobežā novēro mazāk lidoņu nekā iepriekšējos gados
Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) speciālisti vasaras naktīs dažādās Latvijas vietās rīko naktstauriņu vērošanas pasākumus. Ideja par to radās pēc sabiedrības intereses par neparasto tauriņu gaismošanas procesu. Nupat "Tauriņu nakts" notika Zilupes novadā, kur ir lielākā tauriņu populācijas vieta Baltijas valstīs. Šoreiz uz gaismu salidoja gan daudz mazāk tauriņu nekā iepriekšējos gados.
Jaunākie
Interesanti