Dzīve & stils / Vide un dzīvnieki
Savvaļā neviena ola nav identiska
Ja cilvēks gribētu Lieldienu olas nokrāsot tā, kādas  tās ir dabā, nokopēt savvaļas putnu olu krāsojumu būtu pagrūti. Dabā katra ola ir savādāka. Pat vienai putnu sugai un pat vienā perējumā katra ola atšķirsies. Un olu ir miljoniem! To formu un krāsu nosaka putna dzīves veids.
Krokusu kolekcionāram Rukšānam pavasaris darbā jau ir sācies
Pavasaris Latvijas iedzīvotājus šogad kaitina un kavējas, bet Cēsu pusē Raiskumā ir kādas mājas, kur tas jau rit pilnā sparā. Selekcionāra un puķu kolekcionāra Jāņa Rukšāna lielajās siltumnīcās zied simtiem krokusu. Viņam pieder pasaulē lielākā krokusu kolekcija, un 80% no tās kolekcionārs pats ievācis kalnos.
Dzīvnieku mocītājus visbiežāk soda tikai ar piespiedu darbiem
Par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvnieku krimināllikums paredz pat piecu gadu cietumsodu. Uz policistu galdiem nonāk sirdi plosošas lietas par mīļdzīvnieku mocītājiem, taču tiesu prakse rāda, ka visbiežāk varmākas soda ar piespiedu darbiem. Arī notiesājošo spriedumu ir mazāk nekā iesniegumu policijā par pāridarījumiem suņiem, kaķiem.
Svalbāra. Kāda ir sēklu glabātava, kas kādudien var glābt cilvēci no bada?
Svalbāra, Arktikas salu arhipelāgs, visticamāk neizteiktu neko daudz, ja tā nebūtu mājvieta pasaulē zināmākajai Augu sēklu glabātavai. Noasa šķirsts, pastarās dienas glābiņš, pasaules dārgumu lāde – tā šo vietu virsrakstos apdzied mediji viscaur pasaulē. Runa ir par pasaulē zināmāko augu un sēklu glabātavu, kas mājvietu atradusi tieši Svalbārā, Arktisko salu arhipelāgā. Un mediju skaļie virsraksti ir patiesi, jo Svalbārā uzglabā sēklas, kas kādudien var glābt cilvēci no bada.
Kodēm labāk garšo netīra zeķe
Sviļņi jeb pārtikas kodes pārtikai vislabprātāk izvēlas miltu izstrādājumus, bet trūcīgākos laikos neatsakās arī no žāvētiem augļiem. Drēbju kodes skapī vislabprātāk uzmeklēs vilnas zeķes vai jaku. Ir vairāki kukaiņi, kuri mājvietu izvēlējušies tuvu cilvēkam, piemēram, putraimu pakā, vilnas džemperī vai gultas palagos. Tā Latvijas Radio raidījumā "Zināmais nezināmajā" stāsta Latvijas Universitātes Bioloģijas fakultātes vadošais pētnieks Voldemārs Spuņģis.
Dabas parkam «Silene» vēlreiz mēģina izstrādāt aizsardzības plānu
Sākusies dabas parka "Silene" aizsardzības plāna izstrādāšana. Otrdien, 27.martā, Demenē speciālisti tikās ar Daugavpils novada iedzīvotājiem un skaidroja, ka plāns papildu ierobežojumus neparedzēs, bet ļaus precīzāk saskaņot dabas vērtību apsaimniekošanas un citus jautājumus.
Roņi pametuši Ventspils pludmali
Roņu mazuļi, kuri pēdējo nedēļu laikā lielā skaitā bija apmetušies Ventspils pludmalē, ir atstājuši pludmali, informēja Ventspils Pašvaldības policijas priekšnieks Jānis Arājs.
Mongolijā atgriežas savvaļas zirgi
Viena no retākajām savvaļas zirgu sugām atgriezusies Mongolijas stepēs. Pēc to pazušanas no Mongolijas pirms 40 gadiem ar vairāku entuziastu centieniem ir izdevies atjaunot stabilu dzīvnieku populāciju.
Sātiņu dīķi kļūst par putnu laimes saliņu
Laimes saliņas – izveidotie dabas liegumi un dabas parki nākotnē būs tās vietas, kur pavasaros atgriezties putniem vai pārlidojumā atgūt spēkus un doties tālāk uz savām ligzdošanas vietām. Tā saka Latvijas Ornitoloģijas biedrības goda biedre Zigrīda Jansone. Viena no šādām vietām Latvijā ir Sātiņu dīķi, kur daudzu garumā Jansone rūpējusies par dabas vērtību saglabāšanu.
Līvānu iedzīvotāji gatavojas kārtējiem pavasara plūdiem
Pavasarī, sniegam un ledum kūstot, Līvānos plūdu draudus rada divas upes: Dubna un Daugava. Dubnas upe plūdu draudus vairs šobrīd nerada, tomēr grūti prognozēt, kāda situācija veidosies, kad ledus kusīs Daugavā. Lielus plūdus gan speciālisti Līvānos neprognozē. Visticamāk, ūdens appludinās jau ierastās pilsētas teritorijas pie upes.
Jaunākie
Populārākie
Interesanti