Dzīve & stils / Vide un dzīvnieki
Dabas sargi ļauj Jelgavas centrā nojaukt 96 krauķu ligzdas
Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) piešķīrusi atļauju Jelgavas pašvaldības iestādei "Pilsētsaimniecība" nojaukt 96 krauķu ligzdas pilsētas centrā, taču to atļauts darīt tikai augustā, aģentūra LETA uzzināja pilsētas pašvaldībā.
Trīspadsmito reizi Latvijā notiek Lielā talka
Latvijā šodien notiek Lielā talka, kas vīrusa ierobežojumu dēļ tika pārcelta no 25. aprīļa. Rīkotāji šoreiz lielāku uzsvaru likuši uz talkošanu vienatnē, divatā vai ģimenes lokā. Oficiāli pieteiktajās talkas vietās būs pieejami atkritumu maisi un tiks nodrošināta to izvešana.
Apmeklētājiem atkal atvērs dabas takas un skatu torņus
Ņemot vērā Ministru kabineta lēmumu pakāpeniski samazināt Covid-19 dēļ ieviestos pulcēšanās ierobežojumus, Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) apsaimniekotās dabas takas un skatu torņi sākot no šīs nedēļas nogales atkal būs pieejami apmeklētājiem, informēja pārvaldes pārstāve Maija Rēna.
Ķīnā uzcelts piemineklis sunim-glābējam
Ķīnas Tautas Republikas pilsētā Naņdzjinā uzcelts piemineklis sunim glābējam. Dzīvnieks postošās zemestrīces laikā pirms 12 gadiem palīdzēja izglābt 15 cilvēkus.
Talkotājus aicina neatstāt atkritumu maisiņus ceļmalā, bet atrast konteinerus
Ne tikai savākt atkritumus, bet, pirmkārt – nemēslot! Ar šādu saukli sestdien visā Latvijā notiks jau 13. Lielā talka. Pašlaik oficiāli reģistrētas apmēram 570 talkas vietas, tai skaitā arī vairāk nekā 200 labiekārtošanas ieceru. Lai gan tas ir apmēram divreiz mazāk nekā citos gados, Lielās talkas rīkotāji ir gandarīti, ka arī koronavīrusa ierobežojumu laikā cilvēki tomēr grib sakopt savu apkārtni. Lielā talka šogad vīrusa dēļ tika pārcelta no 25. aprīļa uz 16. maiju, un kopš pulcēšanās ierobežojumu mīkstināšanas talkotāju interese ir strauji kāpusi.
Valsts prezidents Levits talkos Valkas pusē
Sestdien, 16. maijā, Valsts prezidents Egils Levits piedalīsies Lielajā talkā Valkas pusē pie Igaunijas robežas Žuldiņos. Kopā ar biedrību “1836” un Valkas novada pārstāvjiem tiks ierakts ceļa stabiņš un sakopta ceļa posma apkārtne projektā “Aplido, apceļo, apmīļo Latviju”, informēja Valsts prezidenta kancelejas pārstāve Justīne Deičamane.
Šogad Lielās talkas dalībnieki tiekas Latvijas Radio 2 ēterā
Arī šogad Latvijas Radio 2 būs oficiālais Lielās talkas radio. No 11. maija katru rītu pēc pulksten 9.30 Latvijas Radio 2 ēterā skanēs „Lielās talkas dienasgrāmata”, sazvanoties ar talciniekiem visā Latvijā, lai skaidrotu, ko iecerēts paveikt un kā talkot solo, divatā vai ģimenes talkā, ievērojot valstī noteiktos ierobežojumus un drošības pasākumus, informēja Latvijas Radio pārstāve Indra Zomerovska.
Pingvīni Oregonā pandēmijas laikā tiek pastaigā ārpus zoodārza
Pašreizējo ierobežojumu laikā dažādos zoodārzos pasaulē dzīvniekiem tiek dota lielāka brīvība. Darbinieki iemītniekus ved pastaigās un citādi aizvada laiku ar dzīvniekiem. Īpašās pastaigās tuvējā mežā pandēmijas laikā tiek vesti arī pingvīni Oregonas zoodārzā ASV.
Dejas ar suņiem: nopietns treniņš, ne tikai izklaide
Dejot valsi var iemācīties ikviens – arī tie, kas staigā uz četrām ķepām! Latvijā arvien populārāks kļūst jauns sporta veids – dejas ar suņiem! Kas tas ir, un kāpēc šāda laika pavadīšana kopā ar mīluli saimniekam ir ļoti vērtīga?
Kā pieradināt suni pie zobu tīrīšanas?
Sunim zobi jātīra jau kopš mazotnes. Nav jāsagaida pazīmes, kas liecina par zobu problēmām. Kā iemācīt sunim ļaut sev iztīrīt zobus un kā vispareizāk to darīt, skaidroja Kinoloģijas federācijas instruktors  Ivars Lielpēteris.
Tulūzā karantīnas laikā pilsētā sazaļo savvaļas augi
Laikā, kad vairākās valstīs ieviesta pilnīga karantīna, nedēļām ilgi ielas bijušas gandrīz tukšas. Ne automašīnas, ne cilvēki nav traucējuši pilsētā ienākt dabai. Piemēram, Francijas pilsētā Tulūzā uz ielām un māju sienām saauguši dažādi zaļumi.
Kā pieradināt suni pie nagu griešanas?
Nagu griešana sunim parasti ir nepatīkams process. Tomēr dzīvnieku var pie šīs procedūras pieradināt tā, lai  viņš to paciestu. Cik bieži un kad sunim ir jāgriež nagi un kā panākt, lai saimniekam un viņa mīlulim tas neizvēršas par stresa pilnu pasākumu, skaidroja Latvijas Kinoloģijas federācijas instruktors Ivars Lielpēteris.
Jaunākie
Interesanti