Dzīve & stils / Vide un dzīvnieki
Sātiņu dīķi kļūst par putnu laimes saliņu
Laimes saliņas – izveidotie dabas liegumi un dabas parki nākotnē būs tās vietas, kur pavasaros atgriezties putniem vai pārlidojumā atgūt spēkus un doties tālāk uz savām ligzdošanas vietām. Tā saka Latvijas Ornitoloģijas biedrības goda biedre Zigrīda Jansone. Viena no šādām vietām Latvijā ir Sātiņu dīķi, kur daudzu garumā Jansone rūpējusies par dabas vērtību saglabāšanu.
Līvānu iedzīvotāji gatavojas kārtējiem pavasara plūdiem
Pavasarī, sniegam un ledum kūstot, Līvānos plūdu draudus rada divas upes: Dubna un Daugava. Dubnas upe plūdu draudus vairs šobrīd nerada, tomēr grūti prognozēt, kāda situācija veidosies, kad ledus kusīs Daugavā. Lielus plūdus gan speciālisti Līvānos neprognozē. Visticamāk, ūdens appludinās jau ierastās pilsētas teritorijas pie upes.
Mednieki nevar transportēt ar ĀCM inficētos mežacūku liemeņus uz to iznīcināšanas vietu
Mednieki joprojām nevar transportēt Āfrikas cūku mēra (ĀFC) inficētos meža cūku liemeņus uz to iznīcināšanas vietu. Tāpat pēc Pārtikas un veterinārā  dienesta (PVD) speciālās dedzināšanas iekārtas darbības pārtraukšanas arvien nav arī nevienas citas oficiālas vietas, kur kritušos slimos dzīvniekus var nogādāt. PVD ieskatā, minētie ierobežojumi radušies vien tādēļ, ka dažādas ministrijas vairākas likuma normas atšķirīgi interpretē. Tikmēr mednieki bažījas par pavasara tuvošanos un augstākiem slimības izplatības riskiem, ja slimie dzīvnieki ilgstoši būs jāiznīcina mežā uz vietas.
Pavasara cienītājus aicina to «noķert» Botāniskajā dārzā
Pat ne pavasari, bet pavisam īstu tropu klimatu ar skaistiem ziediem un apkārt lidojošiem tauriņiem. Gan brīvdienās, gan darba dienās visdažādākā vecuma cilvēki - pensionāri, jaunās māmiņas ar bērniem, studenti steidz baudīt siltumu Latvijas universitātes Botāniskajā dārzā.
VARAM: Nešķiroto sadzīves atkritumu daudzumu var samazināt par 90%
No Latvijas iedzīvotāju gadā radītajām aptuveni 515,7 tūkstošiem tonnu nešķirotu atkritumu 350 – 450 tūkstoši tonnu ir reģenerējams materiāls, kas nozīmē, ka līdz pat 87% patlaban nešķiroto sadzīves atkritumu iespējams nodot pārstrādei, informē kampaņas “Šķiro! Tas ir vieglāk, nekā šķiet!” organizatori.
Sestdien aicina pievienoties ikgadējai «Zemes stundai»
Sestdien, 24. martā, plkst.20.30 - 21.30 tiks atzīmēta ikgadējā "Zemes stunda", kurā ikviens pasaules iedzīvotājs ir aicināts izslēgt gaismu, tādējādi "simboliski pievienojoties planētai Zeme", informē Pasaules dabas fondā.
Cilvēki Arktikā. Zinātnieki, uzņēmēji un pārdrošu ideju īstenotāji
Ko gan cilvēks var darīt salā, kur siltākā temperatūra gadā ir +11, bet pusgadu valda krēsla, spēcīgs vējš un ik mirkli jādomā, kā nenosalt, nenonākt polārlāča ķetnās un neapmaldīties milzīgajos ledāju un kalnu plašumos? Izrādās, šādas vietas ir īstās, kur satiekas piedzīvojumu meklētāji, strādnieki un zinātnieki, uzņēmēji un pārdrošu ideju īstenotāji. Viena no tādām ir arī arktiskais salu arhipelāgs Svalbāra, kas atrodas tikai 1200 kilometru attālumā no Ziemeļpola. 
Piekrastē šopavasar daudz roņu mazuļu
Šopavasar Latvijas piekrastē izskalots daudz roņu mazuļu, taču tiem nevajadzētu tuvoties, tāpat vajadzētu atturēties no pastaigām gar jūru ar suņiem, aicina dabas draugi.
Miris pēdējais ziemeļu baltā degunradža tēviņš
Kenijā miris pasaulē pēdējais ziemeļu baltā degunradža tēviņš. Sugas turpināšana tagad ir atkarīga no divām mātītēm, kas ir pēdējās šīs sugas pārstāves uz Zemes. Degunradžu tēviņš cieta no vairākām infekcijām un slimībām, tādēļ ārsti nolēma dzīvnieku iemidzināt.
Guna Rukšāne sarakstījusi grāmatu par flokšiem
Selekcionāres Gunas Rukšānes dārzā aug daudzi un dažādi augi, viņa aizraujas arī ar flokšu audzēšanu un selekciju, un tagad lasītāju un dārzkopju vērtējumam piedāvā krāšņu, bagātīgi ilustrētu grāmatu “Flokši”.
Putnu rehabilitācijas centrā visi būri pilni
Uģa Bergmaņa putnu rehabilitācijas centrā visi būri ir pilni, tostarp tur pašlaik mīt trīs jūras ērgļi. Bergmanis zina stāstīt, ka nereti šie putni mirst paaugstinātā svina daudzuma dēļ organismā.
Jaunākie
Populārākie
Interesanti