Dzīve & stils / Vide un dzīvnieki
Atdzimst gleznainais Juzefovas parks Daugavpils novadā
Juzefovas parks ir viens no gleznainākajiem Daugavpils novada objektiem. Tajā līdz mūsdienām saglabājušies vairāk nekā 100 dažādu augu sugu. Pārrobežu programmas ietvaros “Parki bez robežām” šobrīd  šajā parkā ir atjaunoti celiņi, iztīrīts dīķis, uzstādīti jauni koka tiltiņi, skatu platforma, soliņi un atjaunoti stādījumi.
Daugavā ievietos vairāk nekā 400 zivju nārsta ligzdas
Tuvākajās dienās Daugavā taps vairāk nekā 400 jaunas zivju nārsta ligzdas. Tās top mežā no egļu zariem. Enkura funkciju pilda pusotru metru garā striķī iesiets ķieģelis, un par boju kalpo plastmasas pudele. Mērķis ir padarīt efektīvāku zivju nārstu Daugavā un mazināt ūdens līmeņa svārstību ietekmi uz nārsta procesu.
Dzīve zoodārzā turpinās - iemītniekiem dzimst mazuļi
Lai arī valstī noteiktās ārkārtējās situācijas dēļ Rīgas Zooloģiskais dārzs un zoodārza filiāle “Cīruļi” ir slēgti apmeklētājiem, tomēr dzīve šeit rit ierastajā režīmā. Neatkarīgi ne no kā dzīvnieki ir jāaprūpē, kā pienākas. Un arī šejienes iemītnieku ieražu ritms rit savu gaitu. Savukārt stāsti par zoodārza iemītniekiem pašreiz pārcēlušies no klātienes uz sociālajiem tīkliem.
Suņu «pasta stabiņi» Rīgas parkos. Vai tos izmanto?
Rīgas parkos izvietoti īpaši koka stabiņi, kas paredzēti suņiem - cerībā, ka viņi apčurās stabiņus nevis kokus. Vai saimnieki zina par šādiem suņu “pasta stabiņiem” un viņu mīluļi tos lieto? Skaidro LTV raidījums “4 .studija”.
Tiešsaistē redzamajās ligzdās - pirmās olas un mazuļi
Latvijas Dabas fonda novērotajās putnu ligzdās atsevišķiem pāriem parādījušās pirmās olas un atvases. Jūras ērgļiem Durbē izšķīlies jau otrais mazulis. Savukārt melnā klija, kuru dabas tiešraides kamerās var vērot pirmo gadu, izdējusi pirmo olu. Tikmēr ūpja ligzdā jau otro sezonu saimnieko vientuļš tēviņš.
Nav jau grūti, pacel atkritumus – aicina uz solo talku
Ejot pastaigā, paņem līdzi arī maisiņu, kur iemest pa ceļam atrastos atkritumus. Tā sociālajos tīklos aicina kustības “Nav jau grūti” dalībnieks Mārtiņš Muižnieks un viņa domubiedri, kuri ārkārtējo situāciju aicina izmantot, lai dotos dabā un sakoptu savu zemi.
Ņujorkā Covid-19 konstatē diviem mājas kaķiem
Covid-19 konstatēts diviem mājas kaķiem ASV pilsētā Ņujorkā. Speciālisti norāda, ka dzīvnieki inficējas ļoti reti un maz ticams, ka tie spēj nodot vīrusu cilvēkiem, vēstīja Latvijas Televīzijas raidījums “Rīta Panorāma”.
Kinologs: Kucēnus visdrošāk barot ar sauso barību
Kucēna vecumā suns aug ļoti strauji, tāpēc šajā posmā ir īpaši svarīgi padomāt par pilnvērtīgu uzturu. Kā to nodrošināt, skaidroja Latvijas Kinoloģijas federācijas instruktors Ivars Lielpēteris.
Savvaļas dzīvnieki Izraēlā maina paradumus Covid-19 ietekmē
Covid-19 ietekmējis ne tikai cilvēku, ikdienu, bet arī ieviesis korekcijas dzīvnieku pasaulē. Daudzviet savvaļas dzīvnieki redzēti ienākam pilsētās, bet, piemēram, kādā Izraēlas dabas parkā zvēri mainījuši savus paradumus. Ja agrāk radības mielojās ar cilvēku atstātu ēdienu, tad tagad savvaļas dzīvniekiem jāatsāk aktīvākas medības.
Būtiski palielinājies par vides piegružošanu saņemto ziņojumu skaits
Cilvēkiem ievērojot ārkārtas situācijas laikā noteiktos ierobežojumus un arvien vairāk pavadot brīvo laiku pie dabas, palielinājies konstatēto vides piegružošanas gadījumu skaits, informēja Valsts vides dienestā (VVD). Salīdzinoši ar 2019. gadu, 2020. gadā jau saņemti trīs reizes vairāk pieteikumu – no tiem gandrīz 90% iedzīvotāju ziņojumi par vides piegružošanu, kas nosūtīti zemes īpašniekiem un pašvaldībām, lai attiecīgi rīkotos.
Aicina iesūtīt dabas skaņu ierakstus Eiropas putnu atlantam
Latvijas Ornitoloģijas biedrība nule sākusi darbu pie jaunā Eiropas ligzdojošo putnu atlanta un aicina iesaistīties arī Latvijas iedzīvotājus, klausoties un ierakstot dažādu putnu balsis. Kā top atlants, ko jaunu varēsim uzzināt un kā putnu populācijas apzināšanā var iesaistīties ikviens no mums, Latvijas Radio raidījumam “Zināmais nezināmajā” skaidroja Latvijas Ornitoloģijas biedrības valdes priekšsēdētājs Viesturs Ķerus un Eiropas ligzdojošo putnu atlanta projekta vadītājs Andris Dekants.
Kinologs: Sunim gaļa jāēd vairāk par putru
Daļa saimnieku suni izvēlas barot ar pašu gatavotām putrām un gaļu. Kas būtu jāņem vērā, šādā veidā barojot dzīvnieku, un kāpēc nav labi dot vienveidīgu gaļu un pārāk daudz putras, skaidroja Latvijas Kinoloģijas federācijas instruktors Ivars Lielpēteris.
Sākas mēnesi garš «Elektronikas šķiratlons»
No šodienas līdz 20. maijam 40 šķirošanas laukumos akciju sabiedrība “Latvijas Zaļais punkts” sadarbībā ar akritumu pārstrādes operatoriem no visas Latvijas rīko akciju “Elektronikas šķiratlons”.
«Rail Baltica» trases vajadzībām izcērtamo koku daudzums vēl nav aplēšams
Rīgas domes Apstādījumu saglabāšanas komisija ''Rail Baltica'' projektētājiem devusi atļauju 410 koku izciršanai ārpus meža zemes dzelzceļa trases posmā no Zolitūdes ielas līdz stacijai lidostā. Konkrētā posma projektētājs zaudējumus kompensēs 100 tūkstošu eiro apmērā, aicinot pašvaldību to ieguldīt atpakaļ dabas daudzveidībā. Tikmēr Latvijā kopumā projektā izcērtamā meža apjoms pirms vairākiem gadiem lēsts ap 800 hektāru platībā, ko projektētāji precizēs līdz šī gada beigām.
Ropažu HES darbība satrauc vietējos iedzīvotājus
Upe aizsprostota un izsīkst! Tik sausu Lielo Juglu neatceramies redzējuši pat vissausākajā vasarā! Šādus signālus šopavasar Latvijas Televīzija saņēmusi no vairākiem Ropažu novada iedzīvotājiem. Tikmēr citu ropažnieku īpašumi turpat blakus slīkst hidroelektrostacijas (HES) kanāla ūdeņos. Kādēļ tā? 
Jaunākie
Interesanti