Dzīve & stils / Vide un dzīvnieki
Piemājas zoodārzā mielojas ar nokalpojušām svētku eglītēm
Piemājas zoodārza “Brieži” saimnieki sociālajā tīklā “Facebook” publicējuši aicinājumu nokalpojušās, bet vēl nenokaltušās Ziemassvētku eglītes nemest ārā, bet gan vest tās uz zoodārzu briežiem. Ieraksts pārpublicēts septiņtūkstoš reižu, un atsaucība ir tik liela, ka izskatās – skuju barības pietiks līdz pavasarim.
Raunas Staburaga aizsardzībai izstrādā īpašu plānu
Ne tikai Latvijā, bet arī Eiropā nozīmīgs, īpaši aizsargājams dabas objekts ir Raunas Staburags. Tam gan vēl nedraud sava Daugavas vārda brāļa liktenis, taču, tā kā tas ir viegli pieejams un tūristu interese par to ir pat ļoti liela, tad savā ziņā apdraudējums ir. Lai meklētu risinājumu, kā veiksmīgāk savienot tūrismu ar Staburaga aizsardzību, Raunas novada pašvaldība rosinājusi Raunas Staburaga dabas aizsardzības plāna izstrādi. Tās ietvaros jau ir notikusi Staburaga apsekošana, izpēte un arī sabiedriskā apspriešana.
Ozolu nokalšanas iemeslus pētīs pavasarī
Pēdējos gados parādījušās arvien jaunas – maz pētītas koku slimības, secina Valsts augu aizsardzības dienests. Lai arī nav ziņu par rudenī Latvijā konstatēto ozolu kalšanas slimības izplatību, dienesti pavasarī plāno dalīt sagatavotos informatīvos materiālus un meža īpašnieku apsekošanas anketas, lai apzinātu situāciju. Kamēr pētījums vēl nav veikts, Valsts meža dienests iesaka aizdomīgos kokus neaiztikt, bet par tiem ziņot dienesta speciālistiem.
Zilupes pusē robežu modri uzrauga četrkājainais Niksons
Pasienes pusē mūsu valsts zaļo robežu apsargā kinoloģe Inta Garkule kopā ar uzticīgo pārinieku speciāli apmācītu suni vārdā Niksons. Intas izvēle darbā kinoloģijā nav bijusi nejauša. Kinoloģes ikdienas darbs palīdz cīņā ar kontrabandu un robežpārkāpējiem, tajā pašā laikā audzinot uzticīgu un paklausīgu pārinieku.
Izstrādās vienotu plānu dažādu dzeņu sugu populācijas aizsardzībai
Pēdējos gados Latvijā samazinājusies dzeņu sugu populācija, liecina Dabas aizsardzības pārvaldes bioloģiskās daudzveidības monitoringa dati. Tādēļ tuvākajos gados taps dzeņu sugu aizsardzības plāns. Projekta ietvaros tiks veidots arī modelis, kas palīdzēs izvērtēt esošo mikroliegumu un īpaši aizsargājamo teritoriju piemērotību dzeņu sugām. Ornitoloģijas biedrība apstiprina, ka atsevišķas dzeņu sugas ietekmē daudzi riski un pietrūkst pilnīgas informācijas par populācijas izmaiņām.
2018. gada kukainis – jāņogu raibenis
Latvijas Entomoloģijas biedrība (LEB) par 2018.gada kukaini izvēlējās jāņogu raibeni - tauriņa izskats atzīts par Latvijas valsts simtgadei piemērotu, sestdien informēja LEB. Tauriņa pakaļspārnu apakšpusi rotā balts plankums C burta formā, savukārt romiešu ciparu pasaulē ar burtu C apzīmē skaitli 100.
Gaujas senlejā mudina aplūkot Latvijā neparasto dabas parādību - noslīdeni
Klāt brīvdienas, un, lai arī ziema ar sniegu vēl kavējas, tas netraucē doties dabā, jo arī šajā pelēkajā laikā ir, ko skatīt tās norisēs. Piemēram, var doties uz Siguldu, uz Gaujas senleju, kas gan tradicionāli iecienītāka ir ievziedu vai rudens krāsaino lapu laikā. Bet tagad te, piemēram, var redzēt savā ziņā Latvijā retu dabas veidojumu – noslīdeni, kas izveidojās Jaunā gada pirmajās dienās netālu no Gūtmaņalas.
2018.gada putns - pļavu tilbīte
Par 2018.gada Latvijas putnu kļuvusi pļavu tilbīte (Tringa totanus), Latvijas Radio raidījumā "Zināmais nezināmajā" paziņoja ornitologs, bioloģijas doktors Ainārs Auniņš.
Suņa gadā - suņa labsirdību un uzticību!
Šogad veiksies tiem, kuriem ir labi un godīgi nolūki, un tiks atalgota uzticība. Tādu šo, Dzeltenā zemes suņa gadu, prognozē cilvēki, kuru ikdiena rit kopā ar suņiem. Vienā no lielākajām patversmēm “Ulubelē” atzīst – attieksmē pret dzīvniekiem sabiedrība ļoti lēnām, bet sāk mainīties uz labo pusi. Šogad patversme grib pievērst adoptētāju uzmanību vecajiem suņiem, kuriem grūtāk atrast jaunas mājas. Ikviens var kļūt par apdrošinātāju - ziedot līdzekļus, lai sunim senioram, dodoties pie  jaunā saimnieka, līdzi dotu polisi, kas segtu veterināros pakalpojumus gadījumā, ja dzīvnieks sasirgst.
Jaunākie
Populārākie
Interesanti