Dzīve & stils / Vide un dzīvnieki
Vides aktīvists: Protests tā ir baigā štelle, bet gribas rezultātu
"Protests ir baigā štelle, bet gribas arī kaut kādu rezultātu,” sarunu festivālā "Lampa" norāda biedrības „Pilsēta cilvēkiem” valdes priekšsēdētājs Māris Jonovs. Tāpat aktīvists spriež, ka valstī būtu vajadzīga krīze, lai aktivizētu cilvēkus iesaistīties aktivitātēs. Jonovs to pamato ar to, ka izveidojusies sabiedrības daļa, kurai klājas pārāk labi, lai iesaistītos.
Veido jaunu sistēmu atkritumu ierobežošanai Everestā
Vietējās pašvaldības veido jaunu sistēmu atkritumu daudzuma ierobežošanai Everestā, kur jau vairākus gadus aktuāla ir piesārņojuma problēma. Alpīnisti kalnā atstāj sadzīves atkritumus, teltis. Piesārņojums apdraud arī dzeramā ūdens tīrību.
Pētnieki atklājuši kucēna ačteļu noslēpumu
Atklāts kucēna ačteļu noslēpums - kā noskaidrojuši pētnieki, mājas mīluļu skatiens, kuram absolūti nevar pretoties, ir evolūcijas gaitā rūpīgi attīstīta īpatnība, lai pielāgotos saziņai ar cilvēkiem.  
Pie šosejas Vidzemē novēroti lāči; speciālisti aicina nebaidīties
Sestdien ceļa posmā no Rūjienas uz Valmieru garāmbraucēji novērojuši lāčus. Sociālajos tīklos publicēts aculiecinieka video, kur ceļmalā braucošas mašīnas vēro divi nepieauguši lāči un vēlāk dodas dziļāk mežā. Valsts meža dienesta Medību daļas vadītājs Valters Lūsis komentē, ka konkrētie lāči ir bijuši ieinteresēti, bet nav bīstami, ja cilvēks nenonāk tuvā un agresīvā kontaktā ar tiem. Lūsis atgādina, ka lāči Latvijā nav medījama suga.
Makšķernieks Rēzeknes novadā pludiņus veido no augiem
Jau kopš agras bērnības Jānim Kupram Rēzeknes novadā interesē makšķerēšana, spiningošana un viss, kas ir saistīts ar copi. Pagājušajā gada nogalē viņam izdevās savu vaļasprieku - veidot pludiņus no dažādiem dabas materiāliem - pārvērst uzņēmējdarbībā. Un jau šovasar pieprasījums pēc niedru, vībotņu un citu augu pludiņiem ir krietni pieaudzis.
Urbānā biškopība Rīgā attīstās. Latvijas Radio ciemojas pie biškopja Āgenskalnā
Aizvadītajā nedēļā sociālajos tīklos vairākkārt parādījās iedzīvotāju fiksēti bišu spieti Rīgas ielās, kas pieķērušies pie kāda pilsētas nama, koka zara vai staba. Tas tādēļ, ka maija beigas un jūnija sākums ir spietošanas laiks, kad bišu karaliene ar savu saimi meklē jaunas mājas un apmetas pagaidu vietās. Spieta bites nav agresīvas, taču biškopji aicina īpaši tuvu tās nepētīt, bet ziņot glābējiem vai biškopjiem.
Policisti Carnikavas novadā sargā puķi vienā no tīrākajiem Latvijas ezeriem
Lielākoties pašvaldības policijas pienākumos ir uzraudzīt sabiedrisko kārtību - vai netiek lietots alkohols, smēķēts neatļautā vietā, vai arī auto novietots ne tur, kur atļauts. Bet Carnikavas novada pašvaldības policijas darbiniekiem no 1. jūnija līdz 15. augustam nākas sargāt arī kādu pavisam mazu puķi. Un tā ir Dortmaņa lobēlija – vienīgā Latvijā sastopamā lobēliju dzimtas suga, kas ir pat ļoti reta un izzūdoša. Viena no vietām, kur šis augs vēl ir sastopams, ir  Carnikavas novada Ummja ezerā.
Daugavā pie Lucavsalas ielaiž nēģu kāpurus
Piektdien, 14. jūnijā, Daugavā pie Lucavsalas ielaisti nēģu kāpuri. Neliels šo ūdens iemītnieku daudzums pēc tam tika ielaists arī Mārupītē. Kopumā dzīvās dabas resursus šajās ūdenstilpēs papildināja divi miljoni nēģu kāpuru, informēja Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa.
Jaunākie
Interesanti