Dzīve & stils / Vide un dzīvnieki
Vējupītes gravā Siguldā likvidē senu mazuta piesārņojumu
Siguldā Vējupītes gravā otrdien, 27. augustā, noslēdzas trīs nedēļas ilgušie krasta attīrīšanas darbi. Tur pirms vairāk nekā 30 gadiem dabā nonāca naftas produkti, un vienīgais veids, kā Vējupītes krastu attīrīt pilnībā, ir visus darbus veikt ar rokām, jo gravā nav iespējams nokļūt ar tehniku, turklāt tā atrodas Gaujas Nacionālajā parkā.
Austrālijā bažas par saules paneļu radītājiem atkritumiem
Austrālijā saules paneļi ir uzstādīti jau vairāk nekā diviem miljonu māju, tādēļ arvien lielākas kļūst bažas par to, kas notiks ar šiem paneļiem, kad tie nokalpos savu laiku. Ņemot vērā, ka saules paneļi kalpo 15 līdz 25 gadus, tuvākajā nākotnē var rasties ievērojams nolietotu saules paneļu atkritumu daudzums. 
Latvijā strauji izplatās invazīvie Spānijas kailgliemeži; valsts līmenī nav organizēta cīņa ar tiem
Pēdējos 10 gados Latvijā strauji pieaugusi invazīvo Spānijas kailgliemežu izplatība. 2009.gadā bija zināma tikai viena šīs sugas atradne, savukārt pērn suga apstiprināta teju 60 vietās. Šī gada vasaras laika apstākļi ir labvēlīgi milzīgā lauksaimniecības un mazdārziņu kaitēkļa izplatībai. Lai laikus apkarotu Spānijas kailgliemezi, pētnieki aicina ziņot par vietām, kur tie pamanīti.
Sibīrijā audzē pieradinātas lapsas
Pārsteidzošs dzīvnieku audzēšanas eksperiments, kas sākās jau padomju laikos, tagad rezultējies panākumos. Sibīrijā tagad aug pieradinātas lapsas. Tās par mājdzīvniekiem izraudzījušies cilvēki arī citviet pasaulē.
Suns liks jums sevī vilties un iemācīs, ka neko nesaprotat
„Es tik ļoti mīlu mūsu suni,” teicu kādā siltā pēcpusdienā, kad trijatā sēdējām pagalmā. Ir sācies suņa Bites trešais mēnesis kopā ar mums, un esmu vairākkārt pārliecinājusies, ka mūsu kopdzīve nebūs nepārtraukti brīnišķīga. Reizēm jūtos pilnīgi izgāzusies, jo nezinu, kā rīkoties kādā nepieredzētā situācijā, pietiekami ātri nesaprotu, kā reaģēt, vai trešais variants – sev par pārsteigumu, rīkojos pilnīgi citādi nekā iepriekš. Un līdz ar to radu sunim negatīvu pieredzi.
Igaunijā noķerts viens no Pleskavas lāčiem
Pagājušajā naktī Igaunijā noķerts viens no diviem pārdrošajiem lāčiem, kuri ieklīda no Krievijas un terorizēja igauņu ciematu ļaudis. Igaunijas dienesti veic priekšdarbus, lai ķepaini deportētu uz dzimteni.
Jaunākie
Interesanti