Hokeja izlases treneris Visockis: Aizstāt fizioterapeita rokas mākslīgais intelekts vēl nespēj

Hokejistu ķermeņa atjaunošanās procedūrās pēc lielām slodzēm būtiska nozīme ir dažādām praksēm un tehnoloģijām, bet ne mazāk svarīgas ir speciālistu manuālās prasmes, sarunā ar Latvijas Radio pauda Latvijas valstsvienības fiziskās sagatavotības treneris Ēriks Visockis.

Latvijas izlases līderi ir pieraduši pie pamatīgām slodzēm sezonas beigu posmā klubos, tādēļ arī liels spēles laiks pasaules čempionātā viņu darbaspējas nemazinās, uzskata Visockis. Uzbrucēji Kaspars Daugaviņš un Rodrigo Ābols pirmajās divās uzvarētajās spēlēs pret Poliju un Franciju vidēji laukumā katrs aizvadīja gandrīz 24 minūtes, kas ir milzu slodze. Latvijas izlasē liels uzsvars pēdējos gados ir uz komandas ātrumu, lai turētu līdzi pasaulē ātrākajām komandām.

Ēriks Visockis par Latvijas hokeja izlases gatavošanās procesu
00:00 / 05:18
Lejuplādēt

Visockis ir drošs par spēku atjaunošanu hokejistiem, kam pirmdiena bija brīva pirms nākamās spēles pret Kazahstānu. Visockis uzsvēra, ka

mākslīgais intelekts vēl nevar aizstāt speciālista rokas, kas jūt katru ķermeņa šķiedru, jūt, kur vajag stiprāk uzspiest, bet kuru ķermeņa zonu atstāt mierā.

Fizioterapeita pieejamība Latvijas izlasē spēlētājiem ir pietiekama, tāpat asinsrites uzlabošanas instrumenti un fizikālās procedūras, lai muskuļos no šūnām izspiestu limfu un veicinātu ķermeņa atjaunošanās procesus.

"Visas lietas šīs lietas jāsummē kopā, lai būtu labs rezultāts," teica Visockis. 

Brīvajā dienā hokejistiem ķermeņa vielmaiņu iekustināja ar aktīvu darbošanos sausajā treniņā vai uz ledus, gādājot par labāku asinsriti, kas palīdz atjaunošanās procesā. Visi mikrosavainojumi izlasē tiek operatīvi dziedēti, bet liels darbs ir arī preventīvi, lai tik agresīvā un pašaizliedzīgā sporta veidā traumas nepieļautu. 

"Ja esi kordinēts un tavs ķermenis gatavs, tad to neveiklo situāciju ir arvien mazāk. Protams, ir neparedzēti kontakti un mehāniskas traumas, no kā fiziski nevar izvairīties," pastāstīja Visockis. "Esam labā veselībā un gatavi cīnīties."

Viens no labas komandas rādītājiem ir dažādu spēlētāju spēja katrā turnīra posmā sevi apliecināt jo īpaši un uzņemties līderu lomu, uzsvēra Visockis. Viņš atzina, ka jaunie valstsvienības hokejisti čempionātā vēl nav tikuši pie kārtīgas spēlēšanas, bet

komandai pirmās divas cīņas bija laba ieskriešanās, un turnīra gaitā biežas spēles tikai palīdzēs rādīt labāko sniegumu. 

Visockis ir Latvijas izlases fiziskās sagatavotības treneris kopš 2017. gada, un viņš komandai palīdz jau septītajā pasaules čempionātā. 

Latvijas izlase nākamo spēli aizvadīs otrdien pret Kazahstānu. Mača pirmsspēles studija LTV7 un LSM.lv sāksies plkst. 16.30.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
A grupa Punkti
Kanāda
Kanāda
19
Šveice
Šveice
17
Čehija
Čehija
16
Somija
Somija
10
Austrija
Austrija
7
Norvēģija
Norvēģija
6
Dānija
Dānija
6
Lielbritānija
Lielbritānija
3
B grupa Punkti
Zviedrija
Zviedrija
21
ASV
ASV
16
Vācija
Vācija
15
Slovākija
Slovākija
12
Latvija
Latvija
9
Kazahstāna
Kazahstāna
6
Francija
Francija
4
POLIJA
POLIJA
1

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti