Rīta Panorāma

Jaunā "Pērtiķu planēta" piepilda ASV kinozāles

Rīta Panorāma

Intervija ar LIZDA priekšsēdētāju Ingu Vanagu

Piektās klases skolēni no auduma ražo puķupodus

Piektās klases skolēni savā mācību uzņēmumā no auduma ražo puķu podus

Ulbrokas vidusskolas 5. klases skolēni no audumu atgriezumiem ražo puķu podus, atsaucoties organizācijas "Junior Achievement Latvia" aicinājumam skolēniem veidot savus mācību uzņēmumus.

Ulbrokas vidusskolas skolnieks Rihards Filips Bitins: "Gribējām veidot uzņēmumu, un īsti nezinājām, ko [ražot], tādēļ izdomājām kaut ko, kas nav tik grūti izveidojams un ko uzreiz var pārdot."

Ulbrokas vidusskolas skolnieks Ēriks Bondars: "Mums šī ideja radās nedaudz ar interneta palīdzību, bet ražošanas procesu pielāgojām sev. Tas ir puķu pods, kas veidots no plastmasas puķupoda un dvieļa, kurš ir iemērkts cementā."

Skolēni stāsta, kā mājas apstākļos notiek puķupodu ražošanas process. "Mums ir kāti, uz kuriem uzliekam puķu podus apgriezti, otrādi. Tad mēs ņemam dvieli, samērcējam to, tad iemērcam betonā vai cementā, un tad liekam pāri puķupodam. Gaidām 24 stundas un puķu pods ir gatavs. Ja iet viss labi, tad vienu puķupodu var izveidot piecās minūtēs, ja neieskaita žāvēšanas procesu," darba procesu raksturo Bondars.

"Ir bijušas sliktas dienas, kad mēs uztaisām desmit piecās stundās. Tas ir, kad mēs iekšā taisām, garāžā. Bet pamatā mēs taisām vasarā ārā, un tad ir daudz vieglāk, jo vairāk vietas, kur veidot. Tad arī viņi veidojas ātrāk," stāsta Bitins.

Katrs puķu pods ir unikāls un ar neatkārtojamu dizainu. Tos ir iespējams izgatavot dažādos izmēros un krāsās. Skolēnu mācību uzņēmuma izveides un produkta attīstīšanas laikā Rihards un Ēriks apguvuši daudz ko jaunu.

Puiši stāsta, ka ir iemācījušies, kā strādāt ar cementu, kā strādāt ar finansēm, līdz galam sapratuši, kas ir peļņa, ka alga un peļņa ir divas atšķirīgas lietas. Sapratuši, kā strādāt ar mārketingu, ka mērķētas reklāmas vajag likt, piemēram, tirdziņiem. Sapratuši, kā vispār strādā uzņēmums, kā veidot uzņēmumu, ko pēc tam dzīvē var izmantot.

Ņemot vērā Ērika un Riharda apņēmību un vērienu, visticamāk, varam sagaidīt, ka arī nākotnē viņi attīstīs jaunas biznesa idejas un pēc skolas pabeigšanas puiši kļūs par uzņēmējiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti