Sadaļas Sadaļas
Dzīve & stils / Vide un dzīvnieki
Griezto ziedu indīgā pēcgarša. Kāpēc puķu industrija kaitē videi?
Tuvojoties Valentīna dienai, ievērojami pieaudzis to reisu skaits, kuros tiek pārvadāti grieztie ziedi. Amerikas Savienotajās Valstīs vien ziedu iegādei visu mīlētāju svētkos ļaudis ir gatavi izdot divus miljardus ASV dolāru. Dāvināt un saņemt ziedus, protams, ir patīkami, bet ziedi ir daļa no lielas un ļoti ienesīgas industrijas, kurai ir sava cena, ko maksājam uz šīs planētas un arī savas veselības rēķina.
ASV izglābj ledū ielūzušu suni
Ziemā var notikt dažādi negadījumi, kas saistīti ar neapdomīgiem ziemas priekiem. Un ne tikai cilvēkiem, bet arī dzīvniekiem. Piemēram, ASV Misūri štatā kādam sunītim vēlme pārbaudīt, cik bieza izveidojusies ledus kārta uz upes, gandrīz beidzās pavisam bēdīgi.
Dabas takās sāk uzskaitīt apmeklētājus
Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) kopā ar Vidzemes Augstskolu šonedēļ ir uzsākusi apjomīgu apmeklētāju uzskaiti dabas takās. Uzskaite ir nepieciešama, lai varētu precīzāk apzināt apmeklētāju plūsmu un veiksmīgāk apsaimniekot dabas objektus, intervijā Latvijas Radio skaidroja DAP pārstāve Agnese Balandiņa.
Austrijā cilvēki steidz apmeklēt zoodārzus
Austrijā šonedēļ mīkstināti vairāki ierobežojumi, kas nozīmē, ka darbu atsāk ne tikai daudzi veikali un skolas, bet arī muzeji un zoodārzi. Pēc klātienes komunikācijas noilgojušies arī dzīvnieki, kuri pirms pandēmijas bija pieraduši pie cilvēku klātbūtnes.
Kaņepes, aļģes un palmas – vai plastmasu drīzumā aizstās dabiski materiāli?
Plastmasas piesārņojums šobrīd ir sasniedzis pat planētas attālākos nostūrus un, sadaloties sīkākās vienībās, nonācis dzīvnieku organismos un tālāk jau arī mūsu pusdienu šķīvjos. Lai risinātu šo problēmu, arvien lielāku popularitāti pasaulē gūst idejas par plastmasas aizstāšanu produktu ražošanas procesā. Bet kāda ir šo plastmasas alternatīvu ietekme uz vidi?
Varšavā ūdens kvalitāti «uzrauga» astoņas gliemenes
Polijā svarīgs uzdevums uzticēs saujiņai gliemeņu – sargāt galvaspilsētas Varšavas dzeramā ūdens tīrību. Ikreiz, kad gliemenes sajūt, ka ar ūdeni ir kaut kas nav kārtībā, tās aizver čaulas, iedarbinot trauksmes sistēmu.
Alternatīva ziemas atpūtai brīvā dabā – briežu dārza apmeklējums
Laikā, kad atpūtas veidi jāmeklē brīvā dabā, bez došanās slēpot vai izstaigāt dabas takas ir arī iespēja doties uz laukiem, uz kādu no apskates saimniecībām. Viena no šādām vietām ir Amatas novada Zaubes pagastā, kur pirms trim gadiem tika izveidots briežu dārzs „Annas dzirnavas”.  Tagad tajā var iegriezties arī tūristi, un tur ir iespēja majestātiskos dzīvniekus apskatīt ne tikai caur žogu no tālienes, bet ar pašiem tos pabarot.
Bīstama ir nevis ķīmija, bet tās nezināšana. Saruna ar vides pētnieci Janu Simanovsku
Ikdienā esam pakļauti dažādu ķīmisku vielu ietekmei – tās atrodas gan pārtikas produktos, gan sadzīvē izmantojamos priekšmetos un citur. Tās var būt gan mūsu draugi un palīgi, gan acīm neredzami ienaidnieki kā, piemēram, cilvēkam toksiskais pesticīds DDT, par kura izgudrošanu savulaik pat piešķirta Nobela prēmija. Par plašo un vēl lielā mērā neiepazīto ķīmisko vielu pasauli podkāsta "Zaļgalvis" 2. sērijā vides pētnieci Janu Simanovsku iztaujā Eva Johansone un Rvīns Varde.
Dabas skaitīšanā bioloģiski vērtīgie zālāji konstatēti 45% apsekoto teritoriju
Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) īstenotās dabas skaitīšanas četrās sezonās Latvijā ir apsekoti vairāk nekā 130 tūkstoši hektāru zālāju, informēja DAP pārstāve Ilze Reinika. No tiem 45% jeb nepilni 60 tūkstoši hektāru aizņem bioloģiski vērtīgie zālāji. Vienlaikus šo biotopu īpašnieki ziņo, ka vairāk nekā 4 tūkstoši hektāri dabā vairs nepastāv, jo ir uzarti vai apmežoti. 
«Ķepa uz sirds» turpmāk būs arī Latvijas Radio 1
No 5. februāra Latvijas Radio 1 skanēs jauns raidījums “Ķepa uz sirds”, stāstot un skaidrojot dzīvnieku labturības tematiku, aktuālās problēmas un risinājumus veselīgas un laimīgas mājas mīluļu dzīves nodrošināšanai, informēja Latvijas Radio pārstāve Ieva Aile.
Tallinas zoodārzā lauvai atklāj Covid-19
Tallinas zoodārzā lauvai pēc nāves atklāta Covid-19. Janvāra vidū zoodārzam nācies mūža miegā iemidzināt vecu lauvu, kas sirga ar nieru mazspēju. Dzīvniekam veikts tests uz koronavīrusu, un tas bijis pozitīvs. 
Lubānā pārziemo stārķis – vietējie sastādījuši regulāru ēdienreižu grafiku
Laikā, kad stārķi Latviju jau bija pametuši, Lubānā viens no viņiem izteikti ilgi uzkavējās. Vietējie iedzīvotāji pat vēlā  rudenī domāja, ka stārķis drīz vien aizlidos, taču nekā – tas arvien biežāk nācis ugunskura tuvumā. Sākumā stārķis esot sildījies pelnos, pēc tam sapratis, ka laba sildīšanās vieta ir skurstenis.
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt