Dzīve & stils / Vide un dzīvnieki
110. dzimšanas dienā Rīgas zoodārzs uzsver savu ieguldījumu zinātnē
Savā 110. dzimšanas dienā Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs aicina uz Dzīvnieku dienām, kas – kā ik gadu šajās dienās – piedāvā bezmaksas ieeju dārzā tiem, kuru vārdos ir dzīvnieku nosaukumi. Vienlaikus zoodārza valdes locekle Anete Bilzēna Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta Panorāma" uzsvēra, ka nauda no biļetēm dod iespēju zoodārzam nodarboties ar zinātni, tostarp dzīvnieku sugu saglabāšanu.
Rīgas zoodārzs nedēļas nogalē svin 110 gadu jubileju
Par Rīgas Zooloģiskā dārza oficiālās atklāšanas dienu uzskata 1912. gada 14. oktobri, kad parakstīts tā pieņemšanas akts. Par saziedotajiem līdzekļiem biedrība "Zooloģiskais dārzs Rīgā" bija izveidojusi tam laikam modernu zoodārzu, bet piektdien, 14. oktobrī, tas atzīmē 110 gadu jubileju.
Patversmes pārstāve: Adoptējot dzīvniekus senioru vecumā, labāk zināms dzīvnieka raksturs
Lielākajā dzīvnieku patversmē Latvijā "Ulubelē" Atvērto durvju diena notiks 15. oktobrī no pulksten 12 līdz 14. "''Ulubeles'' durvis ir atvērtas vienmēr, bet šis ir tāds pasākums, kur aicinām visus vienkopus," Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta Panorāma" stāstīja patversmes "Ulubele" pārstāve Diāna Elekse. "Ik dienu katrs, kurš vēlas, var atbraukt un apskatīties, kā mēs dzīvojam un kas dzīvo pie mums."
Lapegļu alejas atjaunošana Valmieras pusē palīdzēs saglabāt Baltijā lielāko stārķu koloniju
Valmieras novadā Meža dienu talkā ar 300 lapegļu stādiem papildināta vēsturiskā Vecates lapegļu aleja. Tas darīts ar mērķi, lai arī nākotnē saglabātu Baltijā lielāko balto stārķu koloniju, kas mīt šajā alejā – autoceļa Valmiera–Mazsalaca malā. Pavasarī jau šeit tika uzstādīts arī Latvijā pirmais mākslīgi veidoto ligzdu parks baltajiem stārķiem.
Lāča vajāšana aktualizē autobraucēju un meža dzīvnieku attiecības uz ceļiem
Latvijas Dabas aizsardzības pārvalde pēc divu nedēļu meklēšanas ir noskaidrojusi cilvēku, kurš ilgāku laiku automašīnā dzenāja pa meža ceļu lāci, starmešu gaismā filmējot dzīvnieka mēģinājumus aizbēgt. Skriešana mašīnai pa priekšu ir raksturīga visiem dzīvniekiem, jo viņi baidās no gaismas apspīdētās zonas skriet tumsā, Latvijas Radio pastāstīja lāču pētnieks Jānis Ozoliņš.
Dabas aizsardzības pārvaldē ceļ trauksmi par dabisko zālāju zaudēšanu
Pētnieki ceļ trauksmi, ka arvien biežāk Latvijas dabā redzama ainava ar aizaugušu pļavu, kas dažu gadu laikā pamazām kļūst par mežu. Tam par iemeslu min mazo platībmaksājumu par zālāja apsaimniekošanu, kas zemes īpašniekiem neesot finansiāli izdevīgs. Dabas aizsardzības pārvaldē (DAP) uzsver, ka tā nedrīkst kļūt par ierastu situāciju, jo, zaudējot dabiskos zālājus, apdraudam svarīgu dzīvības ķēdes posmu.
Celtniecības atkritumu savākšana Latvijā – joprojām apgrūtināta
Remonti vienmēr ir pārbaudījums nervu sistēmai, jo līdzās virknei jautājumu, kas steidzami jārisina, nākas arī atrast veidu, kā pareizi atbrīvoties no remontā radītajiem atkritumiem. Nereti iedzīvotājiem nākas saskarties ar dažādiem šķēršļiem, mēģinot atbrīvoties no šāda veida atkritumiem, vēstīja Latvijas Televīzijas raidījums "Vides fakti".
Lielais baltais gārnis – kādreiz Latvijā retums, tagad pilntiesīgs ligzdotājs
Sudrabaini baltā putna latviskais nosaukums ir baltais gārnis jeb sudrabgārnis, taču speciālistiem precizēšanas nolūkā nereti nākas lietot garāku nosaukumu – lielais baltais gārnis, jo tam ir arī līdzinieks – tā dēvētais mazais baltais gārnis jeb zīda gārnis, kurš gan mūsu valstī iemaldās salīdzinoši ļoti reti. Arī lielais baltais gārnis vēl pagājušā gadsimta beigās Latvijā bija retums, taču tagad uzskatāms par pilntiesīgu ligzdotāju.
Bebrs Bobijs izaudzis pie cilvēkiem, mājvietu rod Līgatnes dabas takās
Bebrs izaug kā mazs bērns pie cilvēkiem, pierodot pie rokām un klēpja – šāda situācija izveidojās kādam mednieku kolektīvam Rēzeknes pusē, kad mednieki uzņēmās rūpes par trim bebrēniem, kas bija palikuši bez vecākiem. Divi no viņiem jau ātrāk nonāca zooloģiskajā dārzā Rīgā, taču trešais vārdā Bobijs visu vasaru nodzīvoja pie cilvēkiem, kļūstot par mājas un klēpja bebru. Saprotot, ka šāds bebrs, dzīvojot savvaļā, pats par sevi parūpēties vairs nespēs, mednieki vērsās Līgatnes dabas takās lūdzot bebram Bobijam tur rast mājvietu. 
Pētnieks: Lāču mammas mazuļus aprūpē miegā – sals nav vienīgais iemesls dzīvnieku ziemas guļai
Temperatūras krišanās nav vienīgais iemesls, kas veicina dzīvnieku došanos ziemas guļā, jo eksperimentos ir noskaidrots, ka pat dzīvnieki, kas šo signālu nesaņem, nojauš, ka sākas hibernācijas periods, turklāt, piemēram, lāčiem tas ir cieši saistīts ar vairošanās procesu, Latvijas Radio raidījumā "Zināmais nezināmajā", skaidroja Latvijas Valsts mežu zinātnes institūta "Silava" pētnieks, bioloģijas zinātņu doktors Jānis Ozoliņš.
Dzīvnieku aizstāvības eksperts: Likumā būtu jāieraksta, ka dzīvnieks nav lieta
Līdz pat 20. gadsimta otrajai pusei valdīja uzskats, ka cilvēkiem ir plašas tiesības izmantot dzīvniekus visdažādākajos veidos, bet mūsdienās dzīvnieku tiesības balstās uz to, ka cilvēkam šāda visatļautība jāaizliedz, jo ir pieejamas alternatīvas. Vienlaikus par dzīvniekiem joprojām tiek domāts kā par resursu. To, kas būtu jāmaina, Latvijas Radio raidījumā "Zināmais nezināmajā" skaidroja dzīvnieku aizstāvības projekta "Zootehnikums" veidotājs, filozofs Sandris Ādminis. 
Vetārste: No ligzdas izkritušu putnu un dzīvnieku mazuļu glābšana sugai nepalīdz
Sastopot mežā savvaļas dzīvnieku mazuli, tam nedrīkst tuvoties vai censties palīdzēt, jo, visticamāk,  tam viss ir kārtībā. Ja dzīvnieks acīmredzami ir ievainots, jākonsultējas ar vetārstu vai Dabas aizsardzības pārvaldi, Latvijas Radio raidījumā "Kā labāk dzīvot" uzsvēra Līgatnes dabas taku vadītāja Inta Lange un veterinārārste Signe Gorbāne, norādot, ka dzīvnieku mazuļu un no ligzdas izkritušu putnu glābšana sugas populācijai nepalīdz. 
Rīgā aicina uz pilsētas pļavu ierīkošanas talkām
Tieši oktobris ir īstais laiks, lai sētu un ierīkotu pļavas, tādēļ nedēļas nogalēs no 8. oktobra līdz 6. novembrim desmit vietās Rīgā var pievienoties pilsētas pļavu ierīkošanas talkām, informēja Latvijas Dabas fondā (LDF).
Lūdz sabiedrības palīdzību lāča vajātāja atpazīšanā
Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) lūdz sabiedrības iesaisti, lai noskaidrotu saziņas vietnē "Whatsapp" daudzkārt pārpublicēta video autoru, kura filmētajos kadros redzams, kā kāds vīrietis diennakts tumšajā laikā ilgstoši, braucot nopakaļ ar automašīnu, trenc pusaugu lāci pa meža ceļu.
Svarīgākais šobrīd