Dzīve & stils / Vide un dzīvnieki
Karstais laiks veicina bišu spietošanu - arī Rīgas centrā
Gaiss burtiski san, un no stropa pēkšņi izsprāgst bišu mākonis!  Karstums mudina bites spietot. Turklāt pašā Rīgas centrā. Šajās dienās biškopji devušies savākt jau vairākus bišu spietus, kas bija apmetušies publiskās vietās.    
Sākusies lavandu sezona
Turcijā, Edirnē, sākušās gadskārtējās lavandu dienas, kas allaž pulcē lielu skaitu apmeklētāju no visas pasaules. Lavandu ziedēšanas sezona sākas jūnijā un ilgst aptuveni mēnesi.
Kā rīkoties, ja pazūd četrkājainais mājas mīlulis?
Latvijas Televīzijas raidījums "Ķepa uz sirds" regulāri saņem izmisušu saimnieku zvanus par noklīdušiem, aizbēgušiem vai nozagtiem mājas mīluļiem.  Suņi un kaķi pazūd jebkur – kā pilsētas centrā, tā lauku plašumos. Kā rīkoties, ja pazūd četrkājainais mājas mīlulis? 
FOTO: Latvijā manīts melnais grifs
No Eiropas dienvidiem “viesizrādēs” Latvijā ieradies ļoti rets viesis – melnais grifs. Tas ir lielākais no Eiropas plēsīgajiem un aizsargājamiem putniem. Tā spārnu plētums sasniedz divarpus - trīs metrus.
Plānots pagarināt 30 gadus nepapildinātu aizsargājamo aleju sarakstu
Plānots pagarināt valsts nozīmes aizsargājamo aleju sarakstu, kas nav papildināts teju 30 gadus. Alejas ir ne vien kultūrvēstures liecības, bet arī “zaļie koridori”, un veci koki ir dzīves vide vairākām retām sugām. Šogad plānots iekļaut četras jaunas alejas, bet divas izsvītrot no valsts nozīmes saraksta, kurā patlaban ir 60 seno koku aleju. Pētnieki lēš, ka to Latvijā ir krietni vairāk, taču trūkst naudas to apsekošanai un izpētei.
Kirgizstānā cenšas glābt sniega leopardus
Vieni no pasaulē eksotiskākajiem dzīvniekiem – sniega leopardi – mūsdienās ir ļoti reti sastopami. Pārāk daudz šo dzīvnieku tiek nogalināti to vērtīgā kažoka dēļ.
Ķengurs un runājošs āzis Talsu pusē – Diānas pilsētu nomaina pret dzīvnieku rančo
Kas nepieciešams, lai kļūtu par ietekmīgāko zvēru pagalmā – asākie zobi, garākie ragi vai kuplākā aste? Vai tomēr viedākie izrādās tie ar pūkaināko kažoku un mīlīgāko purniņu.. Ja Talsu pakalnos sadzirdat skaļu zviedzienu, tad ziniet – kaut kur tuvumā jūs sveicina ēzelis un vēl vairāki desmiti ragaiņu un nagaiņu. Te saimnieko Diāna – dzimusi pilsētniece, kura kafejnīcas un šopingus nomainījusi pret lauku mieru un nebeidzamo darbu.
Suns strauji noveco – kas jāzina saimniekam?
Pavadītais laiks kopā ar mīluli daudziem ir pats laimīgākais. Tomēr tas nav mūžīgs. Mīlulis noveco un mainās! Suņa novecošanu saimnieki parasti pamana pēc divām pazīmēm – sliktākas redzes un dzirde. Kas jāzina saimniekam?
Kāpēc kaķiem jātīra zobi?
Sešus gadus vecais runcis Ufo sācis dīvaini ēst un kasīt purniņu. Par ko tas liecina? Laiks atbrīvoties no zobakmens! Kā notiek zobakmens noņemšana ar ultraskaņu un kad tas kaķim ir nepieciešams?
Jaunākie
Interesanti