Dzīve & stils / Vide un dzīvnieki
Londonas zoodārza bruņurupuči tikuši pie jaunas mājas
Londonas Zooloģiskā dārza apmeklētāji tagad var apskatīt milzu bruņurupuču jaunās mājās, kas, salīdzinot ar iepriekšējām, ir deviņas reizes lielākas. Tās iekārtotas tā, lai atveidotu Galapagu salu dabisko vidi.
Japānā no saimniecības izbēg desmitiem emu
Japānā no kādas saimniecības izbēga desmitiem emu. Lielie putni, kuru dzimtene ir Austrālija, ar savām garajām kājām pamanījās izkļūt no ierobežotās teritorijas un uz laiku baudīja brīvību.
Vai ES Zaļais kurss sadārdzinās kūdru? Skaidro asociācijas vadītāja
Tā kā joprojām nav radīts alternatīvs produkts, ar ko aizstāt kūdru dārzkopībā, pastāv iespēja, ka zaļā kursa ievērošana nozīmēs arī ievērojamu kūdras sadārdzinājumu, jo daudzviet pasaulē kūdras ieguvi uzskata par neilgtspējīgu nozari, to Latvijas Radio raidījumā "Kā labāk dzīvot" skaidroja Kūdras asociācijas vadītāja Ingrīda Krīgere. 
Rudenī uz autoceļiem biežāk izskrien dzīvnieki
Rudenī liela daļa Latvijas dzīvnieku pārvietojas aktīvāk, tādēļ autovadītājiem, īpaši krēslas stundās un diennakts tumšajā laikā, jāpārvietojas uzmanīgāk, jo aļņiem un staltbriežiem rudens ir riesta laiks.
Pētnieks: Sēnēs dažviet augsts piesārņojuma līmenis, arī dzīvībai bīstamais dzīvsudrabs
10% sēņu paraugu, ko pērn aptuveni puskilometra rādiusā no Inčukalna dienvidu gudrona dīķa  ievāca Latvijas Universitātes Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes Vides zinātnes nodaļas pētnieks Dmitrijs Poršņovs, tika konstatēti ļoti augsti dzīvsudraba līmeņi. "Šos paraugus patērēt uzturā būtu patiešām bīstami,”  sarunā ar LSM.lv uzsvēra Poršņovs.
Krokodils sakož un noslīcina lidojošu dronu
Austrālijā neparasts liktenis piemeklējis kādu dronu, kurā krokodils iekodās un to parāva zem ūdens. Sacaurumoto dronu atrada krastā tikai pēc vairākām dienām.
Kaļiņingradā orangutaniem vāc siltas segas
Laikam kļūstot vēsākam, Kaļiņingradas Zooloģiskais dārzs ir sācis vākt segas, paklājus un gultas pārklājus orangutaniem, kas ir īpaši jutīgi pret temperatūras izmaiņām.
Dzīvnieku aizsardzības dienā patversme Jēkabpilī pievērš uzmanību cilvēku cietsirdībai
4. oktobris ir Starptautiskā dzīvnieku aizsardzības diena. To pirmo reizi sāka atzīmēt 1931. gadā Florencē, kad ekologi aktualizēja nepieciešamību aizsargāt izzūdošās savvaļas dzīvnieku sugas. Mūsdienās šī diena kļuvusi par visu dzīvnieku dienu, sevišķu uzmanību pievēršot tieši mājdzīvniekiem, kuri nereti pakļauti cietsirdībai. Ar pieredzes stāstiem dalījās arī kāda jēkabpils patversme. 
Kā notiek putnu pielāgošanās klimata izmaiņām? Skaidro pētnieks Indriķis Krams
Dzīvo būtņu gēni pielāgojas izdzīvošanai visdažādākajos apstākļos, bet ir jānotiek attīstībai tādā veidā, lai ģenētiskā programma, kura organismiem jau ir, tiek realizēta uzvedībā, ārējā izskatā un ķermeņa uzbūvē, tā putnu pielāgošanos klimata izmaiņām Latvijas Radio raidījumā "Zināmais nezināmajā" skaidroja Latvijas Universitātes asociētais profesors un Daugavpils Universitātes vadošais pētnieks Indriķis Krams. 
Vai zini, kas putnu saimē ir ziemas viesi?
Īsākas un vēsākas dienas, barības trūkums un sals, iespējams, arī sniegs un ledus. Šādas pārmaiņas dabā mudina daudzus putnus pamest Latviju. Vieni dodas uz Āfriku, citi uz siltākiem Eiropas apvidiem. Ar dažiem izņēmumiem galvenais pārlidojumu virziens mūsu putniem rudenī ir uz dienvidiem un dienvidrietumiem.
Pēta dziļjūru Latvijas ekonomiskajā zonā
Pirmo reizi kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas, zinātnieki sākuši pētīt dziļjūru Latvijas ekonomiskajā zonā, lai saprastu kādas bioloģiskās  daudzveidības bagātības tur ir. Plānots kartēt un izpētīt Eiropas Savienības nozīmes īpaši aizsargājamos jūras biotopus - smilšu un akmeņu sēkļus – vairāk nekā 4000 kvadrātkilometru platībā.
Vai būvnieki piesārņo Zunda kanālu?
Vai būvnieki apzināti piesārņo Zunda kanālu? Tāds jautājums radies Latvijas Televīzijas raidījuma "4.studija" skatītājai. Viņa uztraukusies par cauruli, kura izvada ūdeni no kāda būvniecības laukuma pa taisno Zunda kanālā. Reizēm iztekot tīrāks, reizēm netīrāks ūdens.
Rīgas zoodārzs aicina bērnus palīdzēt sarūpēt ozolzīles
Jau par tradīciju kļuvusi Rīgas Zooloģiskā dārza akcija – "Zoozīļuks". Akcijā aicināta piedalīties visa klase. Uzdevums ir savākt ozolzīles un no 1. līdz 4. oktobrim, tās nodot Rīgas Zooloģiskajā dārzā. Svarīgākais gan nav daudzums, bet kvalitāte. Tā klase, kura salasīs vislabākās zīles. varēs doties ekskursijā uz zvēru dārzu. Zooloģiskajā dārzā saka – interese vienmēr ir ļoti liela un iegūtās zīles noder kā kamieļiem, tā arī skudrām.
Populārākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt