Dzīve & stils / Vide un dzīvnieki
Igaunijā noķerts viens no Pleskavas lāčiem
Pagājušajā naktī Igaunijā noķerts viens no diviem pārdrošajiem lāčiem, kuri ieklīda no Krievijas un terorizēja igauņu ciematu ļaudis. Igaunijas dienesti veic priekšdarbus, lai ķepaini deportētu uz dzimteni.
Rīgas zoodārzā lūšu mazuļiem svinīgi doti vārdi
 Viņas ir tik līdzīgas kā ūdens lāses! Trejmeitiņas -  Jete, Lūsija un  Jakobīne - trīs lūšu jaunkundzes, kuras piedzimušas Rīgas zoodārzā. Otrdien, 13.augustā, zoodārzā notika vārdu došanas pasākums.    
Beļģijas zoodārzā pandai piedzimuši dvīnīši
Lielajai pandai Beļģijas pilsētas Brugelettes zooloģiskajā dārzā piedzimuši dvīnīši. Mazuļu veselības stāvoklis ir labs, tomēr tuvākajās dienās viņiem nepieciešama īpaša aprūpe.   
Talkā glābj dzelteno akmeņlauzīti
Dabā viss plūst  un mainās, to ietekmē gan cilvēku darbības, gan mainīgais klimats. Bet reizēm ir svarīgi iejaukties, lai saglabātu to, kas vēl glābjams. Tāpēc Ances dabas aizsargājama teritorijā kopīgā talkā devās dabas draugi, lai saglabātu kādu senu augu sugu- dzelteno akmeņlauzīti.                                    
Mīļu «Instagram» bilžu nebūs, suns un kaķis mācās viens otru ignorēt
Pirms suns Bite ieradās mājās no patversmes, divas reizes noorganizējām viņa un mūsu kaķa Dzērves tikšanos. Kaķi novietojām uz galda un barojām abus ar vistu – suni, lai viņš kaķi liktu mierā, bet kaķi, lai viņš tiktu pāri lielajām bailēm. Tieši tāpat rīkojāmies arī pirmajā vakarā, kad Bite ieradās mājās pavisam. Ir pagājuši tieši divi mēneši, un abi diezgan nepārprotami ir ceļā uz abpusēju vienaldzību.
Valgas un Rūjienas apkārtnē klīst divi no Krievijas ieklīduši lāči
Ogojot un sēņojot skaties - vai aiz celma nav lācis! Neizkāp no auto, lai uzfilmētu lāci ceļmalā! Un nekādā gadījumā nebaro ķepaini! Pēdējās nedēļās Valgā un tās apkaimē, kā arī Latvijā -  Rūjienas apkārtnē - klīst divi pārdroši lāči, ar dzeltenām krotālijām ausīm. Tie pieķerti, staigājam pa dārziem un izrevidējot atkritumus. Lāči ieklīduši no Krievijas, Pleskavas apgabala. Igaunijas dienestiem un medniekiem pagaidām nav izdevies tos notvert, lai deportētu atkaļ dzimteni. 
Turpina sakārtot Jašas upes straujteces
Pirms gada dabas liegumā ''Jaša'' Preiļu novadā notika Jašas upes sakopšanas talka, un Dabas aizsardzības pārvaldes iesāktā iniciatīva tika turpināta arī šogad. Jašas upes straujtece ir īpaši aizsargājams Eiropas nozīmes biotops, kas ir mājvieta vairākām specifiskām sugām, tāpēc ir svarīgi, lai upes tecējums nebūtu nosprostots.     
Latvijas Radio 2 jauns raidījums par dabu
No 6. augusta Latvijas Radio 2 ēterā būs dzirdams jauns raidījumu cikls „Radio vilks dabā”, kas aicinās klausītājus pievērsties aktivitātēm dabā un īpaši veselīgai, aktīvai, kā arī atbildīgai atpūtai svaigā gaisā, informēja Radio.
Suņabērnam jāguļ diendusa! Bite iedzīvojas jaunajās mājās
Drīz būs divi mēneši, kopš suns Bite par savām mājām uzskata mūsējās, nevis patversmi. Pa šo laiku ir izveidojusies nosacīta kārtība, kā lietas notiek. Piemēram, esam pārliecinājušies ne tikai par to, ka suni niķīgu padara garlaicība. Bite vakarā nevarēs nomierināties arī tad, ja nebūs izgulējusies. 
Speciālisti Zilupes pusē pēta dabas retumus
Sākot ar dižkokiem un dižakmeņiem līdz pat reto sugu atradnēm, klintīm un ūdenskritumiem – to visu ekspedīcijās regulāri apseko un informāciju dokumentē Dabas retumu krātuves speciālisti. Viņi ir dažādu nozaru profesionāļi, kuri teju katru brīvo brīdi velta savam vaļaspriekam – interesei par dabu, kultūrvēsturi un tās aizsargāšanu. Šonedēļ Dabas retumu krātuve viesojās Zilupes novadā un pētīja tieši Latvijas austrumdaļai raksturīgo.
Mobilais ganāmpulks dodas uz pļavu Jūrmalu
Latvijas Dabas fonda projektā “GrassLIFE” izveidotais mobilais ganāmpulks šonedēļ ieradīsies Jūrmalā, pļavā pie Priedaines. Ganāmpulks tur uzturēsies aptuveni trīs nedēļas, noganot vērtīgo piejūras zālāju. Skats uz mobilā ganāmpulka darbu pavērsies visiem, kas dodas uz Jūrmalu ar vilcienu – pļava atrodas pie dzelzceļa tilta pār Lielupi, braucot no Rīgas – labajā pusē, informēja Latvijas Dabas fondā.
Romā nodod plastmasas pudeles un dabū atlaides transporta biļetēm
Itālijas galvaspilsētas Romas iedzīvotājiem un viesiem tagad pieejams jauns veids, kā iegūt sabiedriskā transporta biļetes – nododot plastmasas pudeles. Mūžīgajā pilsētā pašlaik izveidoti pirmie trīs automāti, kuros katra nodotā pudele piešķir biļetēm atlaidi. 
Jaunākie
Interesanti