Dzīve & stils / Vide un dzīvnieki
Sāls un suņu ķepas - bīstams savienojums
Ātrākais un vieglākais veids, kā atbrīvot ietves no ledus, ir sāls kaisīšana. Pāris saujiņas sāls, un problēma ir atrisināta. Tomēr šīs metodes sekas nepatīkami izjūt suņu saimnieki. Sāls mājdzīvniekiem var radīt nopietnas veselības problēmas.
Tropu mēnesī pēta dzīvnieku maņas
Jau sešpadsmito gadu Rīgas zoodārzā notiek Tropu mēnesis, un šogad tas veltīts dzīvo radību izdzīvošanas palīgiem - maņām. Lai gan galvenās aktivitātes notiek nedēļas nogalēs, arī darba dienās zooloģiskā dārza apmeklētājiem Tropu mājā būs, ko redzēt,  varēs  iepazīt dzīvnieku maņas un aplūkot neredzētus kustoņus.
Šosezon nomedīti 272 vilki
Mēneša sākumā palielinātā valstī nomedījamo vilku kvota jau teju izpildīta. "Valsts meža dienestā" norāda, ka lēmumu palielināt medījamo vilku skaitu par 30 drīkstēja pieņemt, jo tas iekļaujas līdzšinējās normas robežās. Vilku medīšanas apjomu pārskatīt pieļauj arī sugas aizsardzības plāns. Tikmēr vilku pētnieks norāda, ka populācijas aizsardzībai tas draudus neradīšot; tiesa, arvien trūkst precīzu datu.
«Trušmīļu skolā» aizvadīts pirmais gads
Jau gadu Valdemārpils vidusskolas mazpulcēni darbojas “Trušmīļu skolā”. Trīs ģimenes savās mājās lolo un audzē retas trušu šķirnes, lai ne tikai piedalītos starptautiskās dzīvnieku izstādēs, bet arī iemācītu bērniem atbildības sajūtu un  rūpes. Talsu televīzija bija klāt arī divu trušu mazuļu vārda došanas dienā, kas bērniem ir īpašs brīdis.
Jaunākie
Populārākie
Interesanti