Dzīve & stils / Vide un dzīvnieki
Lācis Vidzemē posta dravas  
Vienu nakti, otru, trešo. Jau iemīta taciņa pēc kāruma. Kādu biškopi Madonas pusē regulāri apciemo lācis, kurš pērn saimniecībā viesojies vismaz septiņas reizes. Pirms dažām dienām ķepainis atkal ciemojies dravā. 
Zivju lēkšanu Kuldīgā aicina skatīties attālināti
Ik gadu aprīlī uz Kuldīgu dodas tūkstošiem viesu, lai redzētu aizraujošo dabas parādību – zivis, kas savā nārsta ceļā lecot cenšas pārvarēt dabisko šķērsli – Ventas rumbu. Šogad pilsēta aicina ievērot valstī noteiktos pulcēšanās ierobežojumus un vimbu lēkšanu vērot attālināti – tiešraidē. Lai nodrošinātu kārtību, nedēļas nogalēs pie rumbas pastāvīgi dežūrēs Kuldīgas novada pašvaldības policijas darbinieki.
Lauku vistas ola – īsts gardums arī jenotam Jaškam
Ripināt un virpināt olu, līdz tā pušu! Ja tas neizdodas, likt lietā smailo zobu! Lieldienu gaisotnē Latvijas Televīzijas (LTV) Ziņu dienests apciemoja īstu šī aroda meistaru. Vienu no LTV Ziņu dienesta sociālo tīklu skatītāko video varoņiem – Jašku, kam ļoti garšo olas.
Saulkrastos pirmo reizi fiksē Latvijas piekrastē dzimušu ronēnu
Lai gan pelēkā roņa mazuļi Baltijas jūrā lielākoties dzimst uz akmeņainām saliņām Igaunijas, Zviedrijas un Somijas piekrastē, aprīļa sākumā fiksēts, iespējams, pirmais gadījums, kad roņu mazulis nācis pasaulē Latvijas piekrastē – Saulkrastu pludmalē, informēja Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) speciāliste Maija Rēna.
Londonas surikati ripina olas
Lielbritānijas galvaspilsētas Londonas zooloģiskajā dārzā mītošajiem surikatiem sarīkotas olu ripināšanas sacīkstes, vēstīja Latvijas Televīzijas raidījums “Rīta Panorāma”
Kādu suni iegādāties: šķirnes, bezšķirnes vai ar ciltsrakstiem?
Jautājums par to, kādu suni iegādāties – šķirnes, bežšķirnes vai ar ciltsrakstiem –, ģimenē var izvērsties par nopietnu strīdus objektu. Latvijas Kinoloģijas federācijas instruktors Ivars Lielpēteris raidījumam “Rīta Panorāma” skaidroja, ka vispareizāk izvēlēties piemērotāko suni.
Kinologs: Suns mēnesī izmaksā 50 -100 eiro
Covid-19 izplatības laikā daudziem cilvēkiem ir radies vairāk brīva laika, un tas var viest vēlmi ģimeni papildināt ar suni. Tomēr suņa uzturēšana prasīs lielus finansiālos līdzekļus, un arī pēc Covid-19 krīzes suns būs pusotru stundu katru dienā jāved pastaigāties.  Kas jāņem vērā iegādājoties suni, Latvijas Televīzijas raidījumam “Rīta Panorāma” skaidroja Latvijas Kinoloģijas federācijas instruktors Ivars Lielpēteris.
FOTO: Rīgā uzzied Japānas ķirši
Agrāk nekā citus gadus Rīgā, Pārdaugavā, uzziedējuši Japānas ķirši jeb sakuras. Tomēr ziedu trakumā nedrīkst aizmirst piesardzību.
Suņu saimnieku piesardzība Covid-19 laikā: nevajag ļaut laizīt seju
Covid-19 pandēmijas laikā daudziem došanās garās pastaigās ar savu suni ir viena no retajām izklaidēm. Tomēr šeit der atcerēties, ka sociālās distancēšanās noteikumi jāievēro, arī esot ārā ar suni. Kā šobrīd pareizāk un drošāk doties ikdienas pastaigās un kā efektīvāk izmantot brīvo laiku ar savu dzīvnieku, skaidroja Latvijas Televīzijas raidījums “Rīta Panorāma”.
Ar Covid-19 saslimis tīģeris Ņujorkas zoodārzā
Tīģerim Ņujorkas zoodārzā Bronksā konstatēts Covid-19, atsaucoties uz štata amatpersonām un zoodārza pārstāvju teikto, vēsta avīzes "The New York Times" portāls. Šis ir pirmais gadījums, kad Covid-19 tiek konstatēts dzīvniekam ASV un tīģerim – jebkur pasaulē.
Austrālijā sausums liedz radīt bumerangus
Austrālijā aborigēniem sausuma dēļ radušās problēmas ar kontinenta vizītkartes – bumerangu – izgatavošanu. Koksne kļuvusi pārāk sausa, un bumerangi saplaisā. Tomēr cerības rada lietus atgriešanās.
Itālijas veterinārārste: Karantīnā nepārbarojiet dzīvniekus, nepārspīlējiet ar pastaigām
Itālija šobrīd dzīvo stingrā mājas režīmā - visas aktivitātes ir atceltas, drīkst iziet tikai uz tuvējo veikalu vai pastaigā ar suni - policija kontrolē, lai kārtība tiktu ievērota. Vienmēr komunikablajiem itāļiem tas ir milzīgs pārbaudījums, un arī pārbaudījums viņu dzīvniekiem. Veterinārārste no Itālijas Monika uzsver, ka, paliekot mājās, nedrīkst dzīvniekus pārbarot un nevajag pārspīlēt ar pastaigām.
Lubānas novadā lācis izposta bišu dravu; Kurzemē gaida pirmo pūpolu medu
Kurzemē bites pamodušās jau februārī, bet izlidojušas martā, kas ir pilnīgi normāli, skaidro biškopis Jānis Vainovskis. Kamēr Kurzemes biškopji cer uz Lieldienām sagaidīt pirmo pūpolu medu, tikmēr Latvijas otrā pusē bišu dravas sākuši postīt lāči. Kompensācijas par lāču nodarītājiem postījumiem gan vēl neesot saņemtas par pērno gadu, stāsta biškopji.
Pieaug dabā izmesto atkritumu daudzums
Pieaug dabā izmesto atkritumu daudzums saistībā ar to, ka iedzīvotāji aizvien biežāk apmeklē dabas takas un citus objektus.Tas kaitē ne tikai dzīvniekiem un dabai kopumā, bet arī prasa vairāk resursu, lai no atkritumiem atbrīvotos.
Tukšo pilsētu ielu dēļ Vācijā vien varētu mirt tūkstošiem baložu
Daudzās pasaules valstīs noteiktie ierobežojumi koronavīrusa izplatības mazināšanai likuši vairākiem miljardiem cilvēku palikt mājās, tādēļ pilsētu ielas ir teju tukšas. Tajās gan turpina mājot baloži, kas iepriekš barības ieguvē bija pieraduši paļauties uz cilvēku netīši nomesto vai tīši iedoto pārtiku. Tagad koronavīrusa radītā krīze var nozīmēt arī daudzu tūkstošu baložu nāvi.  
Jaunākie
Interesanti