Dzīve & stils / Vide un dzīvnieki
Kādas briesmas apdraud nesterilizētus suņus?
Par mājdzīvnieka sterilizācijas nepieciešamību vairumam saimnieku šaubu nav. Tomēr ne visi par to aizdomājas, tādējādi pakļaujot suni bīstamām slimībām. Kas ir piometra, un kādēļ tā apdraud dzīvību nesterilizētām suņu dāmām?
Aktīvisti ar īpašu kuģi vāc atkritumus Klusajā okeānā
Vides aktīvisti īpaša projekta ietvaros Klusajā okeānā savākuši aptuveni 60 maisus ar plastmasas atkritumiem. Tomēr kuģa apkalpe uzskata, ka tas ne tikai liecina par problēmas aktualitāti, bet arī liek aizdomāties un mainīt cilvēku paradumus.
«Ķepa uz sirds»: Kā pareizi meklēt pazudušu kaķi?
Cik labi zināt, ka mājās vienmēr sagaida mīļais murrātājs. Tomēr kopīgā laime var izbeigties vienā brīdī, ja kaķis pazūd. Tāpēc LTV raidījums “Ķepa uz sirds” skaidro, kā pareizi meklēt pazudušu kaķi.
Kādu artavu vides saudzēšanā var sniegt ikviens un katru dienu?
Šogad septembrī līdz ar klimata samitu Ņujorkā, kurā tikās aptuveni 60 pasaules līderi, ziņu virsrakstos plašu rezonansi ieguva 16 gadus vecās zviedru vides aktīvistes Grētas Tūnbergas uzruna, kurā viņa pasaules līderiem pārmeta savas paaudzes nodošanu, pietiekami aktīvi necīnoties pret siltumnīcefekta gāzu emisiju. Samita mērķis bija atdzīvināt ANO Parīzes klimata vienošanos laikā, kad cilvēce piesārņo atmosfēru ar siltumnīcefekta gāzēm vairāk nekā jebkad iepriekš.
Suņa skološanas ābece: kā saimniekam jāizturas pret savu suni
Rejoši un pieklājīgi, draudzīgi un agresīvi, mazi un lieli. Runa ir par suņiem, kurus ikdienā varam sastapt uz ielas vai aiz privātmāju žogiem. Ikvienu suni jebkurā vecumā iespējams izskolot tā, lai tas nerietu uz citiem, nebūtu agresīvs un klausītu saimnieka komandām. Kā saimniekam jāizturas pret savu suni, un kā notiek suņu apmācības process? 
Bažas par tuksneša zebru izmiršanu
Madridē notiekošā klimata konference sniedz iespēju nevalstiskajām organizācijām pievērst uzmanību dažādām ar klimatu saistītām problēmām. Viena no tām skar pasaulē retāko zebru likteni Āfrikas daļā, kura cieš no ilgstošiem sausuma periodiem.
«Ķepa uz sirds» testē izsekošanas ierīci suņiem
Katru gadu svētku laikā informācijas telpu pārpludina ziņojumi par pazudušiem suņiem – aizskrējuši salūta laikā, sajutuši vilinošākas smaržas vai apmaldījušies. Ko saimnieks var darīt, lai vienmēr zinātu, kur atrodas viņa suns? LTV raidījums “Ķepa uz sirds” testēja izsekošanas ierīces dzīvniekiem.
Latvietes pieredze ekspedīcijā pāri okeānam: pēkšņi peld plastmasas krēsls
300 sievietes no visas pasaules divu gadu garumā ceļo apkārt pasaulei un vāks plastmasas atkritumus, mēģinot izsekot to izcelsmei un saprast, ko darīt citādi, lai okeānā nepeldētu plastmasas krēsli un vienreizlietojamie trauki. Ekspedīcija sadalīta 30 posmos, un vienā no tiem jau piedalījusies arī latviete Nita Jirgensone.
Suns pārceļas no laukiem uz pilsētu – Bitei stress, bet labāks miegs
Pēc adoptēšanas no patversmes suns Bite vairākus mēnešus dzīvoja vasaras mājā tālu no trokšņainām ielām. Mājai apkārt nožogots pagalms, un saulainās dienās suns savu diendusu bieži izvēlējās gulēt smiltiņās pie vārtiem. Suņa dzīve gan atkal mainīsies, jo vasara beigusies, jaunajā pilsētas dzīvoklī vairs neizskatās kā būvlaukumā un mums patiešām ir apnicis katru dienu braukt uz Rīgu un atpakaļ.
Mazāk sniega ziemās: Kā mainīsies Latvijas ainava un pilsētvide?
Vai šogad būs daudz sniega vai drīzāk mūs sagaida nemitīgi snigšanas un kušanas brīži? Izrādās, šis jautājums nav aktuāls tikai ziemas mīļotājiem vai nīdējiem. Tas ir būtisks arī tiem, kuri palīdz meklēt veidus, kā labāk pielāgoties klimata pārmaiņām. Ko tās nes Latvijas ainavai un pilsētvidei? Un kā klimata pārmaiņas ietekmē to, no kā būvēsim mājas? To centās noskaidrot Latvijas Radio.
Kā izvēlēties kaķēnu, neiekrītot kaķu audzētāju lamatās
Kā pareizi izvēlēties kaķēnu, lai neuzķertos uz labi maskēta pavairotāja reklamētā un gaidītā prieka vietā nenopirktu pārdzīvojumus un milzīgas izmaksas pie ārsta kaķa dzīves garumā?

Kaķu eksperte pirms kaķēna iegādes iesaka ievākt informāciju par audzētāju.
Jaunākie
Interesanti