Rīta Panorāma

Grieķijā legalizē viendzimuma pāru laulības

Rīta Panorāma

Ķīmiķis, kas atvēra durvis uz pasauli

Izstādē Londonā ar mākslīgo intelektu interpretē dabu

Izstādē Londonā ar mākslīgo intelektu interpretē dabu

Lielbritānijas galvaspilsētā Londonā atklāta izstāde, kurā daba interpretēta ar mākslīgā intelekta palīdzību. Izstādes rīkotāji uzskata, ka šādā veidā cilvēkus iespējams atbrīvot no uztveres stereotipiem. 

Izstādē apmeklētāji vispirms ierauga mainīgu un hipnotizējošu krāsu kaleidoskopu, bet vēlāk var sekot tikpat mainīgiem dzīvās dabas attēliem. 

Izstāde "Zemes atbalsis: dzīvais arhīvs" vienmēr attīstās un mainās, un nekad nebūs divu identisku apmeklējumu. To novatoriskais jauno tehnoloģiju mākslinieks Refiks Anadols panācis, apkopojot un ar īpašiem algoritmiem apstrādājot vairāk nekā pusmiljardu attēlu, vairāk nekā 17 miljonus dabas skaņu ierakstu un 25 tūkstošus putnu dziesmu. Šeit ir gan abstrakti koraļļu attēli, gan versija par lietusmežiem, kas veidota, izmantojot datus par augiem, sēnēm un cita veida floru no vairāk nekā 16 konkrētām vietām visā pasaulē. 

Ar mākslīgā intelekta palīdzību radīta aizraujoša jaunu maņu telpa, uzlabotas izziņas prasmes, meklēta saikne ar dabu. 

"Daba ir visgudrākā tehnoloģija, un mums ir vajadzīga ļoti progresīva tehnoloģija, lai to saprastu, apgūtu, mīlētu un cienītu," norādīja mākslinieks. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti