Hokejs

Pasaules hokeja čempionāta spēle Kazahstāna - Latvija. Intervija ar Robertu Bukartu

Hokejs

Zīmju valodā. Pasaules čempionāts hokejā. Studija un spēle Kazahstāna-Latvija

Pasaules hokeja čempionāta spēles Kazahstāna - Latvija epizodes

Latvijas hokejisti izcīna trešo uzvaru, atstāj Kazahstānu sausā. Spilgtākie notikumi

Latvijas hokeja izlase otrdien Ostravā ar 2:0 pārspēja Kazahstānu un izcīnīja trešo uzvaru pasaules čempionāta grupā, stiprinot cerības iekļūt ceturtdaļfinālā.

Vārtus uzvarētājiem guva Roberts Bukarts un Haralds Egle, otrajā trešdaļā nodrošinot Latvijas izlasei divu vārtu pārsvaru. Latvijas vārtos nepārspēts palika Kristers Gudļevskis, atvairot 22 metienus.

Balsojuma par Latvijas izlasē labāko spēlētāju mačā pret Kazahstānu rezultāti

Grupas kārtā Latviju gaida vēl četras spēles, un turnīra tabulā ir iespējami dažādi pavērsieni.

Pēc Latvijas izlases sākuma spiediena spēku samērs pirmajā trešdaļā izlīdzinājās un saraustītā spēles ritmā iespējas uzbrukumā bija abām komandām. Latvijas hokejistiem kļūt par situācijas noteicējiem laukumā liedza trešdaļā nopelnītie trīs noraidījumi, ko pretinieki izmantot gan nespēja.

Roberts Bukarts atklāj rezultātu

Atklātākā hokejā ar abpusēji lielu kļūdu skaitu otrās trešdaļas sākumā ātru uzbrukumu viļņi vēlās te uz vieniem, te otriem vārtiem, bet bez precizitātes noslēgumā. Otrā trešdaļa jau bija pāri pusei, kad pēc iemetiena kļūdījās Kazahstānas spēlētājs, ripa nonāca pie Roberta Bukarta, kurš nekavējās precīzi mest vārtsargam Andrejam Šutovam starp kājsargiem.

Haralds Egle panāk 2:0

Nepilnas četras minūtes vēlāk Egle ar roku pie pretinieku zilās līnijas pārtvēra pa gaisu mestu ripu un pats devās uz vārtiem, piespiežot Šutovu kapitulēt otro reizi un tiekot pie saviem pirmajiem vārtiem debijas pasaules čempionātā.

Vārtos droši darbojās Gudļevskis, palīdzot komandai trešā perioda sākumā izturēt vēl vienu mazākumu. Kazahi spēja tikt līdz metieniem, tomēr ne atkārtotām iespējām, ko Latvijas aizsardzība veiksmīgi novērsa. Kazahstānas hokejisti vairāk meta pa vārtiem, bet Gudļevskim piepalīdzēja arī vārtu stabiņš. Tuvojoties spēles beigām, Gudļevskis vēl neitralizēja Ņikitas Mihailisa izrāvienu vienam pret vienu, bet mača izskaņā Kazahstānas izlase līdz labām iespējām gūt vārtus netika.

Pēc uzvaras skan Latvijas himna

Spēles teksta tiešraides arhīvs

Latvijas izlase čempionātu sāka ar uzvarām pagarinājumā pār Poliju un Franciju, savukārt Kazahstānas valstsvienība pēc zaudējuma slovākiem pārspēja Francijas hokejistus.

Grupas kārtas turpinājumā Latvijas hokejistiem Ostravā jau trešdien būs jāspēlē pret Vāciju, kā arī vēlāk gaidīs cīņas pret Zviedriju (18. maijā), Slovākiju (19. maijā) un ASV izlasi (21. maijā). Grupas četras spēcīgākās komandas iekļūs ceturtdaļfinālā. Čempionāta medaļnieki Čehijā kļūs zināmi finālspēlēs Prāgā 26. maijā.

Visas pasaules čempionāta spēles tiešraidē var redzēt LSM.lv.