Rīgas maratona rīkotāji aicina decembrī uz pirmajiem virtuālajiem ziemas mačiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Lai uzturētu skrējēju komūnas možumu visa gada garumā un aicinātu arī pārējo sabiedrību nezaudēt kustību prieku ziemā, "Rimi" Rīgas maratons atklāj ziemas sezonu virtuālajā skriešanas klubā. Ziemas sezonā līdz pat martam visās skriešanas kluba aktivitātēs sagaida vismaz 10 000 dalībnieku iesaistīšanos.

Sezona solās būt bagāta un piepildīta ar dažādiem izaicinājumiem, sacensībām un skrējieniem, kuros piedalīties aicināts ikviens, kam kustību prieks nav svešs. Kilometrus var krāt garās pastaigās vai skrienot, un rezultātus fiksēt savās skriešanas lietotnēs vai viedpulksteņos.

Ziemas mači risināsies trīs posmos decembrī, janvārī un februārī, piedāvājot skrējējiem dalību 5 km, 10 km un 21 km distancē. 

Kopvērtējumā ieskaitīs divu posmu ātrākos finiša laikus. Ziemas mači posmi norisināsies nedēļas garumā – pirmais posms no 7. līdz 13. decembrim, otrais posms no 4. līdz 10. janvārim un trešais posms no 1. līdz 7. februārim. Reģistrēties pirmajam posmam var "Rimi" Rīgas maratona virtuālajā skriešanas klubā. Ikviens, kurš jūt sevī spēku izskriet divas distances, piemēram, 5 km un 10 km, aicināts piedalīties abās, taču katram posmam jāreģistrējas atsevišķi. 

Rīgas maratona virtuālo skriešanas klubu atklāja 2020.gada jūnijā un līdz ziemas sezonai dažādos izaicinājumos, sacensībās un skrējienos tas pulcējis vairāk nekā 20 000 dalībnieku. Ziemas sezonā maratona organizatori plāno iesaistīt vismaz 10 000 skriešanas entuziastu, tādējādi mazinot vakuumu tautas sportā pandēmijas apstākļos.

“Jau pēc pirmā pandēmijas ārkārtas stāvokļa pavasarī sapratām, ka skrējējiem nepieciešams atbalsts, uzmundrinājums un labs motivators, lai “pārziemotu” šo laiku," ziemas sezonas plānus iezīmēja "Rimi" Rīgas maratona direktors Aigars Nords. "Arī tagad, kad tuvākajā nākotnē nav plānotas klātienes sacensības, daudziem skrējējiem vajag tādu kā veselīgu grūdienu, lai turpinātu kustēties. Ziemas sezona būs ļoti aktīva, un ceram, ka laikā, kad gandrīz jebkādas sporta aktivitātes telpās ir aizliegtas un tautas sportā iestājies kārtējais panīkums, mēs sapurināsim lielu daļu aktīvā dzīvesveida cienītāju, kuri tipinās, dosies garās pastaigās vai ikdienas treniņos un sacentīsies ar sevi, saviem draugiem un treniņu biedriem,”

Decembrī Rīgas maratona organizatori piedāvā arī vairākus citus aizraujošus, sportiskus un iesaistošus izaicinājumus,

tostarp 10 dienu laikā veikt 5 skrējienus vismaz 5 km garumā vai decembrī sakrāt noskrietus 60 kilometrus.

Notiks arī tradicionālais Ziemassvētku skrējiens, kas gan tiks uzskaitīts virtuāli. Ziemassvētku skrējienam aprit 10 gadi, jo entuziastisks draugu pulciņš to aizsāka 2011. gada  24. decembra rītā maršrutā no Dailes teātra līdz Mežaparkam un atpakaļ ar mērķi iesākt svētkus sportiski, lai vakarā var cienāties ar pīrādziņiem un citiem gardumiem. Skrējiens ir kļuvis par neaizstājamu Ziemassvētku tradīciju un pēdējos gadus pulcējis apmēram 300 dalībnieku rūķu cepurēs un citos Ziemassvētku atribūtos. Šoreiz Ziemassvētku skrējiens risināsies virtuāli "Rimi" Rīgas maratona skriešanas klubā no 24. līdz 27. decembrim, un ikviens ir aicināts svētkos izkustēties, lai līdzsvarotu ēšanas priekus ar kustību prieku.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti