Sporta studija

Sporta studija

Sporta studija

Sporta studija

Lauciene iedvesmo Normundu Krūzi sporta organizatora darbam

Laucienes sporta dzinējspēks Normunds Krūze savam sirdsdarbam veltītu katru dienu

Stāstam par Normundu Krūzi ir jāsākas Pļavu ciema brīvdabas sporta bāzē, kas īpaši piesaista pieredzējušā sporta organizatora sirdi. Ne tāpēc, ka šeit pēc ilgas sniega gaidīšanas iebraukta viena no daudzajām Talsu novada slēpošanas trasītēm. Pirms 25 gadiem Normundu šī vieta ievilka sporta organizēšanas darbā, tiesa, pirmos desmitgadi brīvprātīgā kārtā. 

Pamatskolas laikā Normunds ļoti apņēmīgi trenējās slēpošanā un biatlonā. Viņš atceras, ka putenī varējis noslēpot 30 kilometrus, lai kļūtu labāks. Sacensībās piektajā klasē apsteidzis pašu Ilmāru Brici. Bērnības sapnis bija kļūt par sporta skolotāju, un līdz astotajai klasei viņš organizējis klasesbiedrus dažādām sacensībām.

Neatgriezenisks pagrieziena punkts sporta dzīves rīkošanā Krūzes dzīvē pienāca līdz ar Laucienes sporta kompleksa uzbūvēšanu 2007. gadā. Pagasta vadība Normundu iedvesmoja, sakot, ka jāiet mācīties, jo sporta zāle zināmā mērā uzcelta viņam. Tobrīd Normundam bija 35 gadi, bet kārtīgi mācīties viņš bija pārtraucis līdz ar pamatskolas beigšanu. Lai sekotu savam sapnim, nācās saņemt sportista dūšu.

Normunds neslēpj, ka nebija viegli saņemties 35 gadu vecumā un mācīties kopā ar jauniešiem, kas ir viņa bērnu vienaudži. Nekādas atlaides augstskolā nebija, taču Normunds pārliecinājās, ka spēj būt starp labākajiem. 

"Kad mācies to, kas tev patīk, ir viegli mācīties," paskaidroja sporta organizators. 

Normunds ar smaidu atceras savas komandas svinības, kad volejbolisti novada čempionātā pirmajā sezonā uzvarēja vienu setu. Volejbols Laucienes pagasta sportā ir viena no pamatvērtībām, pēdējos gados tāds ir arī florbols un novuss. Ziemā sporta dzīve rit ap sporta centru Laucienē, vasarā – pie Pļavu ezera.

Pļavu ciemā ir daudz jauniešu un lielu popularitāti iemantojusi pavasara talka, kurā tiek sakopta sporta vide un vēlāk neizpaliek arī kopīga desiņu cepšana. Tas veicina piederības sajūtu savai vietai. 

Nojumes atpūtai, četri volejbola laukumi, basketbola grozi, katamarāns visu lietošanai, smailītes, inventāra mājiņas – tas viss Pļavu sporta bāzē jau ir. Normunds iecerējis, ka reiz nometņu dalībnieki te varēs arī nakšņot mājiņās. Uz priekšu gan viņš iet lēnām, meklējot dažādas finansējuma un atbalsta iespējas. Viss top pamazām paša rokām celts, tomēr Krūze uzsver, ka viens neko nespētu paveikt bez domubiedriem. Uz Rīgu un tālākām vietām aizbraukušo jauniešu vietā jau nāk citi. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt