Liepājā rīko orientēšanās čempionātu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Jau trešo gadu Liepājā norisināsies Liepājas orientēšanās čempionāts. Sestdien labākie 2020. gadā tiks noskaidroti Karostā. Sacensībās būs izveidota arī īpaša distance jauniem dalībniekiem, kuri vēlēsies pirmo reizi izmēģināt orientēšanās sportu. Līdzās čempionāta rīkošanai, Liepājā šogad tapuši orientēšanās maršruti jeb poligoni pilsētvidē.

Liepājā rīko orientēšanās čempionātu
00:00 / 04:54
Lejuplādēt

Liepājas orientēšanās sacensības organizē orientēšanās klubs “DR-krasts” sadarbībā ar Latvijas Orientēšanās federāciju un Liepājas pilsētu. Čempionāts norisināsies Karostā, pilsētvidē, jo tapusi arī jauna karte, stāsta Lejaskurzemes tūrisma un orientēšanas kluba vadītājs Jānis Bethers.:
 
„Kaut arī padomju laiki tur atstājuši pēdas, tomēr būs ļoti interesantas un acīm baudāmas vietas. Prieks, ka pieteikušies jau 120 dalībnieki.”

Dalībnieki pārsvarā  ir no Kurzemes, taču interesanti braukšot arī no Siguldas. Izrādās, ka dalībnieku vecumu amplitūda šajā čempionātā ir gana iespaidīga - no 3 līdz pat 86 gadu vecumam. Pašiem jaunākajiem dalībniekiem ir ieplānota speciāla distance ar marķējumu. Tas nozīmē, ka bērni vieni paši vai kopā ar vecākiem var iziet orientēšanās distanci, kurā izvietotas lentas, lai varētu pēc iespējas ātrāk un vienkāršāk atrast kontrolpunktus.

„Tās ir individuālas sacensības. Sākot no bērniem ar vecākiem, tad ir arī „open” grupa, kas ir vieglāk, kur var iet pa celiņiem, Pieteikušies šajā grupā vairāk nekā 20 dalībnieku,” stāsta organizators. 

Liepājas čempionāts jau ir iedibināta tradīcija, kas notiek trešo gadu, uzsver Liepājas Sporta skolas spēļu direktors Guntars Kikučs.  

„„Open” ir iesācēju grupa vairāk, Jānis veic treniņu apmācības. Iedrošinām piedalīties Liepājas čempionātā. Tā ir klasiskā distance. Šoreiz tas mums ir individuāli, kur vari pats pārbaudīt savas iemaņas un spējas,” viņš stāsta. 

Ar čempionāta rīkotājiem Latvijas Radio sarunājas pie jaunās Liepājas vieglatlētikas manēžas. Tas ir netālu no kāda pilsētā izveidotā orientēšanās punkta, kas atzīmēts ar QR koda plāksnīti. Pirmais šāds orientēšanas poligons izveidots Karostā pie Beberliņu ūdens krātuves. 

Orientēšanās poligonu izveidi Liepājā atbalsta pašvaldība. Informāciju par orientēšanās poligoniem Liepājā var iegūt pašvaldības mājas lapā un tūrisma informācijas centrā.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti