Dienas ziņas

"Mūžīgo bērnu" asistentu reforma valdībā

Dienas ziņas

Ar Covid-19 inficētie Makrona delegācijas pārstāvji Latvijā nav bijuši

Noslēdzas rikšotāju zirgu sacensību sezona

Latgalē noslēdzas rikšotāju zirgu sacensību sezona; kausu izcīna sportiste no Viļakas novada

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Ar “Latgales kausa 2020” izcīņu Ciblas novada Pušmucovā noslēgusies rikšotāju zirgu sacensību sezona. Šaipus rikšotāji no visas Latvijas un ārvalstīm sacenšas jau 15 gadu garumā, taču pandēmijas dēļ noslēdzošajās sacensībās piedalījās tikai vietējie sportisti un pirmo reizi rikšotāju zirgu sacensību ceļojošo kausu izcīnīja sportiste no Viļakas novada.

Uz Pušmucovas skrejceļa Ciblas novadā startam gatavojās zirgu rikšotāju sacensību dalībnieki no sešiem Latvijas novadiem. Viņi visi cerēja iegūt godalgotas vietas sezonas noslēdzošajās sacensībās “Latgales kauss 2020”.

Rikšotāju sacensību organizatore Inese Ruskule ieskicēja, kas sagaida sportistus: “Pieci tādi kā pamatbraucieni, kur distance būs 1830 metri, un tad pašā noslēgumā piedalīsies četri Latgales reģiona spēcīgākie rikšotāju braucēji, izcīnīs “Latgales kausu”.”

Šogad rikšotāju zirgu sacensību norisi ietekmēja Covid-19 izplatība, sacensību skaits Latvijā bija mazāks, nekā citus gadus, izpalika kausu izcīņas Baltijas līmenī.

Latvijas rikšotāji ik gadu veiksmīgi sacenšas arī ar Skandināvijas zirgiem, tomēr aizvien vietējā līmenī ir, kur augt: trūkst labi aprīkotu skrejceļu, pārsvarā tie ir pļavās ar zālāju pamatā. Pēdējos gados gan sportistu pulks paplašinās, piemēram, nesen rikšotāju sacensībās piedalīties sāka Rudīte Zelča no Viļakas novada.

“Pašai ir ļoti tuvi zirgi, tā ir mana sirdslieta, ar kuru jau no kādiem desmit gadiem slimoju,” pirms starta teica Rudīte Zelča. “Lai visiem veiktos! Lai visi saņemtu tās vietas, pēc kurām kāro, lai zirdziņi nelēktu, smuki rikšotu.”

Rudītes Zelčas vēlējumi bija pravietiski un ar vienu no saviem zirgiem – deviņgadīgo Momentu – sportiste sacensību noslēdzošo un neierasti garo distanci – trīs apļus veica visātrāk un izcīnīja “Latgales kausu 2020”.

“Negaidīju! Jo konkurencē bija ļoti spēcīgi zirgi, jā, īstenībā esmu šokā, patīkamā šokā,” pēc finiša atzina sportiste. “Gana smagi bija, cīņa bija, bet nu – redz, ka vēl varēja!”

Latgales rikšotāju zirgu sacensību ceļojošais kauss Viļakas novadā nonāca pirmo reizi, līdz šim laureātu vidū bija sportisti no Balviem, Ciblas, Krāslavas, Ludzas un Dagdas. Rikšotāju zirgu sacensību sezona ir noslēgusies, un nākamā tikšanās Ciblas novada Pušmucovā gaidāma pavasarī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti