Rīta Panorāma

«Latvijas sirds dziesmas» uzvarētājs Rikardions dodas koncerttūrē

Rīta Panorāma

«Labi vecāki šodien» - atbalsts vecākiem

Veci spēkrati un mūsdienu tehnoloģijas Rīgas Motormuzejā

Rīgas Motormuzejā – arī «RAF» spēkrati, kurus ielās nevarēja redzēt

Rīgas Motormuzejs pirms pāris gadiem piedzīvoja vērienīgu rekonstrukciju. Tā ir vieta, kur var apskatīt diezgan senas lietas, tostarp "RAF" ražotos spēkratus, kurus uz ielas nevarēja redzēt vai arī ļoti retos gadījumos.

"Jā, [Rīgas Motormuzejs ir] viens no modernākajiem muzejiem Rīgā, Baltijas valstīs un gribētu apgalvot, ka arī Eiropā. No tehniskajiem un automobiļu muzejiem pilnīgi noteikti tas tā ir," atzīst Rīgas Motormuzeja direktora vietnieks Andrejs Beļinskis.

Muzejā apskatāma automobiļu vēsture, sākot no riteņa izgudrošanas brīža līdz deviņdesmitajiem gadiem.

Kopumā muzejā redzami aptuveni 120 transportlīdzekļi, no kuriem liela daļa nekur citur pasaulē vairs nav sastopami.

Īpaši ir domāts par to, kā pēc iespējas interesantāk, aizraujošāk ekspozīciju pasniegt apmeklētājiem.

"Muzejā mēs nevaram parādīt to, kā darbojas automašīnas dzinējs, kā darbojas ātrumkārba. To mums palīdz izdarīt modernās tehnoloģijas. Ar monitora palīdzību mēs redzam motora šķērsgriezumu, kā tas tiešām dzīvē darbojas. To pašu varam izdarīt, pagriežot monitoru uz ātrumkārbas pusi," rāda Beļinskis.

Interesanti muzejā būs gan lieliem, gan maziem. Var pārslēgt ātrumkārbu, var aplūkot, kā strādā dzinējs, var spaidīt pogas skārienjutīgos ekrānos. Visapkārt krāšņas un skaistas mašīnas ar īpašajiem stāstiem, kā tās te nonākušas.

Tiek piedāvāta iespēja iejusties televīzijas režisora ādā, mēģinot parādīt sacīkstes, kas notiek blakus esošajā Biķernieku trasē.

Aplūkojama arī autobūves vēsture Latvijā, un tieši šobrīd muzejā pieejama īpaša ekspozīcija, kas veltīta rūpnīcā "RAF" (Rīgas autobusu fabrika) ražotajiem spēkratiem.

"Šeit "RAF" veltītajā izstādē ir arī tie automobiļi, kurus tik tiešām uz ielas nevarēja redzēt vai arī ļoti retos gadījumos. Mēs sēžam automobilī, kuru deviņdesmitajos gados bija paredzēts sākt "RAF" ražot un būvēt," klāsja Rīgas Motormuzeja direktora vietnieks Agris Šmits.

Sākās lielās pārmaiņas, "RAF" darbs apstājās, un ražošana tā arī netika uzsākta, lai gan deviņdesmitajos gados ar šādiem auto varētu arī braukt uz Eiropu, kauns nebūtu.

"RAF" savulaik tika saražoti arī daži elektroauto, toreiz gan tie nevienam nebija nepieciešami, viens limuzīns un pat kemperi. Plašo "RAF" ekspozīciju muzejā varēs apskatīt līdz 16.septembrim.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Motori
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti