Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Pēdējā brīdī jāmeklē jauna skola

Dienas ziņas

Paplašinās poligonu «Mežaine»

Saskaņoto paziņojumu varēs aizpildīt telefonā

Autobraucēji saskaņoto paziņojumu par negadījumu varēs aizpildīt telefonā

Iekļūstot pat nelielos ceļu satiksmes negadījumos, cilvēki bieži izsauc policiju, nevis raksta saskaņoto paziņojumu. Kārtības sargi uzsver, ka tā ir nelietderīga policijas resursu tērēšana, un aicina autovadītājus vieglos negadījumos iztikt ar saskaņoto paziņojumu. Turklāt Latvijas Transportlīdzekļu apdrošināšanas birojs rudens otrajā pusē piedāvās iespēju šādus paziņojumus aizpildīt, izmantojot mobilo lietotni.   

Valsts policija un Latvijas Transportlīdzekļu apdrošināšanas birojs autovadītājiem atgādina, kādās situācijās iespējams izmantot saskaņoto paziņojumu.

“Ja ir noticis ceļu satiksmes negadījums starp diviem transportlīdzekļiem, nav cietušo personu, nav nodarīti zaudējumi trešajām personām, tad, protams, mēs drīkstam sastādīt saskaņoto paziņojumu,” atgādināja policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis.

Policiju nepieciešams izsaukt, ja negadījums ir smags, cietis kāds cilvēks vai nodarīti zaudējumi trešajām personām.

 

Policija uzsver, ka izsaukumi uz viegliem ceļu satiksmes negadījumiem, kur pietiktu ar saskaņotā paziņojuma aizpildīšanu, nelietderīgi tērē policijas resursus brīdī, kad kādam, iespējams, nepieciešama reāla palīdzība.

Transportlīdzekļu apdrošināšanas biroja statistika liecina, ka gadā vidēji notiek aptuveni 35 000 ceļu satiksmes negadījumu. Patlaban no visiem apdrošināšanas gadījumiem vairāk nekā 60% tiek noformēti ar saskaņoto paziņojumu.

“No 35 tūkstošiem, atņemot 3 - 4 [tūkstošus], kurus nevar, un, paskatoties to statistiku, kāda ir šobrīd, izskatās, ka vismaz 10-15% [gadījumu] varētu būt tie, kuros vēl varētu mēģināt izmantot saskaņotos paziņojumus,” norādīja Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja pārstāvis Agris Daukste.

Iemesli, kāpēc cilvēki neizmanto iespēju noformēt saskaņoto paziņojumu, ir vairāki.

 “Cilvēki baidās, ņemot vērā to, ka ir dzirdēti kaut kādi veci stāsti, kas tajā brīdī, kad saskaņotais paziņojums bija ieviests, ka apdrošinātājs neobjektīvi izvērtēs notikušā apstākļus un atzīs par vainīgu cilvēku, kas nav vainīgs. Tā nebūs. Tā nevar būt,” uzsvēra Krapsis.  

Bažas autovadītājiem ir arī par to, ka nepratīs paziņojumu aizpildīt. Bet daļa sauc policiju, jo viņiem saskaņotā paziņojuma nav. To daļēji risinās Transportlīdzekļu apdrošināšanas birojs.

“Birojs šī gada rudens otrajā pusē plāno realizēt projektu, kura rezultātā tiks izstrādāta mobilā aplikācija, ar kuras palīdzību jau varēs elektroniski aizpildīt šo saskaņoto paziņojumu,” pauda Daukste.

Policijā atgādina, ka paziņojuma noformēšana ir vienkārša – jāaizpilda ailes, jāuzzīmē negadījuma situācijas vienkāršota shēma un vēlams negadījumu arī nofotografēt. Tas viss jāiesniedz apdrošinātājam, un šie pierādījumi būšot pietiekami strīda gadījumā.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Motori
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt