Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma izmēģina Driftu

Drošība uz ceļa: Auto lukturi

Kā saprast, ka auto lukturi ir nepareizi noregulēti?

Katrai ceturtajai automašīnai Latvijā tiek konstatētas problēmas ar gaismām - izdegušas spuldzītes vai nepareizi noregulēts lukturu stars. Realitātē tas nozīmē bīstamu situāciju rašanos uz ceļa.

"Tā nav tikai pretī braucošā apžilbināšana, tā ir mūsu redzamība uz priekšu. Vai tas stars aiziet debesīs, vai tomēr apspīdina ceļu mums priekšā," stāsta Drošas braukšanas skolas vadītājs Jānis Vanks.

"Mēs paši neredzam ceļu. Liekas, ka gaisma spīd un viss ir kārtībā, bet kādā kritiskā brīdī, ja ir nepareizi noregulēta, mēs varbūt neredzam labo pusi, kur kāds tumšais gājējs, vai arī neredzam pagriezienā kreisā pusē," norāda Ceļu satiksmes drošības direkcijas pārstāvis Jānis Aizpors.

Pazīmes, kas varētu liecināt, ka automašīnai ir nepareizi noregulēti lukturi, ir viegli konstatējams.

Vanks skaidro, ka, braucot tumsā, tas ir skaidrs: "Ja pretī braucošais mirkšķina, gribot pateikt - izslēdz tālās gaismas!, - un mēs zinām, ka mums ir ieslēgtas  tuvās, tad ir skaidrs, ka kaut kas nav kārtībā. Šajā brīdi būtu ieteicams steidzami ieplānot vizīti uz kādu no autoservisiem, kur jūsu lukturus par niecīgu samaksu noregulēs tā, kā vajag." 

"Ja mašīna ir vecāka, arī pa bedrēm var izkustēties gaismas. Bet, arī mainot spuldzīti, bieži vien cilvēkam ir grūti tikt klāt, neieliek kārtīgi. Un tad sāk vai nu pati ļodzīties vai izkrīt, tāpēc mēs ieteiktu, ja paši mainām, tad vajadzētu aizbraukt un pārbaudīt, lai ir korekti noregulētas," piebilst Aizpors. 

Jāatceras arī, ka nelaikā ieslēgti aizmugurējie miglas lukturi ļoti žilbinās aizmugurē braucošos, bet priekšējie - tumšajā diennakts laikā traucēs pretī braucošajiem.

1 komentārs
Anonīms lietotājs 22614
Ja vairāki pretīmbraucošie nervozi signalizē ar gaismām - steidzami jābrauc regulēt gaismas (latv. tautas ticējums)
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Motori
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti