Kristapu Reķi žurnāla “Astes” lasītāji novērtējuši kā 2019. gada labāko veterinārārstu akcijā "Gada veterinārārsts” Akcijai tika pieteikti 22 vetārsti no visas Latvijas, bet par uzvarētāju tika atzīts jaunais un ambiciozais Kristaps Reķis no Ķeguma veterinārās ambulances.
Dzīve & stils / Cilvēkstāsti
Aktrises Madaras Botmanes četrus mēnešus vecā kaķenīte Hanna Blusa rūpējas par saimnieces labsajūtu – ne vien piemurrās ausis, bet arī atnesīs konfektes!
Ierasts, ka daudzos latviešu centros pasaulē ļaudis sanāk, lai dziedātu, dejotu, muzicētu, pārrunātu izlasītās grāmatas, svinētu svētkus, bet Adelaides latviešu namā seniori atklājuši sev citu vaļasprieku, kas ļauj satikties un priecāties par dzīvi – viņi pulcējas reizi nedēļā, lai aizrautīgi visas dienas garumā spēlētu krustvārdu spēli.
“Termometrs un konservi mājās ir”, “ja būs lemts ķieģelis, tad vīruss neķers”, – Itālijā mītošie latvieši lielākoties situāciju valstī uztver mierīgi un pat ar humoru, jo paši teic – nevar taču cilvēks bezgalīgi uztraukties. Turklāt, izvērtējot situāciju ar rāmu prātu, kļūst skaidrs, ka tā nav nekāda “zombiju apokalipse”, kaut valdības kontroles mehānismi saistībā ar koronavīrusa izplatības ierobežošanu ir strikti un nereti arī – haotiski un pat absurdi, bet Itālijas mediji mudž no emocionāli eskalētiem ziņojumiem, kuru jūrā nogrimst zinātniskie skaidrojumi.
Arturs Dēvics bija starp tiem trīsarpus tūkstošiem latviešu, kurus iesauca Padomju armijā un aizsūtīja karot uz Afganistānu. Tur viņš pavadīja divus gadus. Un dzīve pēc tam vairs nebija tāda, kā agrāk. Ar savu personisku stāstu un sarunu ar tēvu – Arturu Dēvicu – dalās Latvijas Radio korespondente Paula Dēvica.
Andris Vasko ir vīrietis, kurš ļoti vēlas dzīvot patstāvīgu dzīvi, bet neprot ne rakstīt, ne lasīt, jo lielāko daļu mūža pavadījis sociālās aprūpes namos, kur viņam to neiemācīja, domājot, ka vājdzirdīgais puisis ir atpalicis. Ar atsaucīgu cilvēku palīdzību izdevies piepildīt Andra sapni par pašam savu māju.
"Tev mati kā vecai tantei,” ērti izlaidies dīvānā, paziņo laulenis. Es viņa vietā muktu, bet Kriss neliekas traucēties. Pakausī mati sākuši lokoties, toties galvvidū aug biezu biezais mežs, kas stāv gaisā un laikam arī lokotos, ja tik būtu vieta. Esmu redzējusi deviņus izkritušus matus kopš augusta (jā, skaitu!), par frizūras veidošanu nevar būt ne runas, mati dzīvo paši savu, neatkarīgu dzīvi. Īsta panka sapnis, nevajag ne cukurūdeni, ne uzkasīt, visi gaisā un nav piedabūjami ieņemt nekādu citu stāvokli. Varētu apcirpt atkal īsus, bet gribu zināt, kas tur izaugs (Kriss saka – mikrofons izaugs).
Latviete Anna Granta dzīvo Šveicē, bet uz ledus pārstāv Latviju. Sākusi slidot vien 21 gada vecumā, šobrīd viņa ir pasaules TOP 10 amatieru daiļslidotāju vidū sudraba kategorijā ar vairākām medaļām kontā. Pirms neilga laika viņa atgriezās no “Winter World Masters Games 2020” jeb tā dēvētajām amatieru olimpiskajām spēlēm, bet tagad gatavojas amatieru pasaules čempionātam.
Baškīrija ir vieta, kur 19. gadsimta beigās labākas dzīves meklējumos ieradās latvieši, viņu pēcteči tur dzīvo joprojām. Man ir lieliska iespēja ciemoties Arhlatviešu jeb Maksima Gorkija ciemā, tur ap 10 ciemnieku joprojām zina latviešu valodu, bet ikdienā tajā vairs nerunā, toties stāsti par tradīcijām un senču dzīvi joprojām atmiņā.
Jānis Valainis pēc 13 Anglijā pavadītiem gadiem atgriezies Latvijā un šobrīd dien profesionālajā dienestā. Strādājot Anglijā, vairākkārtīgi domājis par braukšanu atpakaļ. Galīgo lēmumu pieņēmis spontāni, sakravājis mantas un devies pie savējiem uz Ilūkstes novadu. Esot Latvijā, ir saņēmis vairākus darba piedāvājumus, tomēr neviens nav šķitis piemērots, līdz, māsas uzrunāts, nolēma izaicināt sevi, dzīvi saistot ar militāro karjeru. Savu izvēli ne mirkli nenožēlojot.
Tagad es esmu miljonārs! Tā par savu lēmumu atgriezties Latvijā pēc septiņiem Anglijā pavadītajiem gadiem saka valmierietis Jānis Uzāriņš. Un runa nav par Anglijā nopelnītiem miljoniem, bet gan par atgūto māju sajūtu, savu ģimeni, kurā aug trīs meitas, un darbu. Atgriežoties izveidota arī sava nekustamo īpašumu apsaimniekošanas firma, kas vasarā apkopj pilsētas teritorijas, pļaujot zāli, bet ziemā, tīrot sniegu, un veic arī vēl daudzus citus darbus.
Ģimenes cilvēks un tēvs četriem bērniem – liepājnieks Armands Džeriņš nesen izveidojis pats savu metālapstrādes uzņēmumu SIA „Armsol Metāls”. Viņš ir viens no liepājniekiem, kurš pēc 13 gadu dzīves un darba Īrijā atgriezies Latvijā, kur uzsācis savu uzņēmējdarbību. Visgrūtāk Latvijā jaunajam uzņēmējam šķiet pielāgošanās birokrātijas un nodokļu slogam, kā arī sabiedrības nospiedošajam pesimismam.
Kristīne Dambe uz Lielbritāniju aizbrauca 2006. gadā tūlīt pēc vidusskolas beigšanas, ieguva tur spožu augstāko izglītību un izveidoja daudzsološu karjeru valsts finanšu regulatorā. Taču pēc vienpadsmit, kā viņa pati saka, „uz salas” pavadītiem gadiem Kristīne nolēma lēkt nezināmajā un atgriezties Latvijā. Pašlaik viņa strādā kā konsultante dažādos projektos, un uz viņas vizītkartes ir rakstīts „rīcībpolitikas ekonomiste”.
Pēc desmit gadu ilgām darba gaitām ārzemēs Latvijā atgriezies Ingus Dzenis. Vēl būdams Norvēģijā, uzzinājis, ka Krustpils novadā tiek būvēta jauna kokapstrādes ražotne, pieteicies darbam. Sākumā Ingus strādāja par iekārtu operatoru, bet tagad kļuvis par maiņas vadītāju. Ingus Dzenis norāda, ka aptuveni trešdaļa uzņēmuma darbinieku ir reemigranti.
Latvijas Onkoloģijas centrā veikta kārtējā operācija, kas apliecina Latvijas ārstu uzvaru pār smagu un agresīvu audzēju. Ārsti nešaubās, ka viss izdevās labi tieši tāpēc, ka paciente kā hroniska vēža slimniece regulāri veica pārbaudes.
10. februārī pirmo reizi raidījuma “Panorāma” vadītājas lomā satiksim žurnālisti Ilzi Dobeli. Pievienošanās Latvijas Televīzijas (LTV) Ziņu dienestam ir izaicinājums, taču Ilze ir noskaņota pozitīvi un ir gatava izaugsmei. Sarunā ar portālu LSM.lv Ilze atklāj, ko viņai nozīmē ziņas un arī to, kas palīdz atslēgties no straujā ziņu ritma.
Rēzeknē tradicionāli ik gadu notiek labāko sportistu godināšana, atskatoties uz aizvadītajā gadā paveikto un sasniegto. Starp labākajiem sporta jomā ir pamanīta arī sporta skolotāja Anita Gudrenika. Viņa apbalvota kā “Sporta skolotāja 2019”.
Mākslinieks Vladislavs Lakše ar savu talantu izpelnījies atzinību Ziemeļamerikā, kur pērn noslēdza divu gadu sadarbības līgumu ar Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) čempionvienību Toronto "Raptors". Kopš astoņu gadu vecuma Vladislavs trenējās basketbolā un, gluži kā visiem jaunajiem puikām, viņam bija sapnis par NBA, bet piepildīt to ļāva mākslinieka enerģiskie un fascinējošie zīmējumi.
Visvairāk mani interesē, kad jāatgriežas atpakaļ. Tā sarunā ar Latvijas Radio atzīst latviešu pasniedzēja no Pekinas, kas brīvdienās atlidojusi uz Rīgu, bet tagad vairs nezina, kad dosies atpakaļ. Arī Ķīnā dzīvojošos Latvijas cilvēkus skārusi situācija ar jauno vīrusu, kas izcēlies Uhaņas pilsētā. Pēc Ārlietu ministrijas datiem, Ķīnu kā savu pastāvīgo dzīvesvietu reģistrējuši apmēram 70 Latvijas valstspiederīgie. Šīs gan ir ziņas vien par iedzīvotājiem, kas paši vēlējušies par to informēt. Dace Ratniece intervijā Latvijas Radio stāsta, kā uzzināja par vīrusu, kā šī situācija ietekmē viņu un ko stāsta viņas Ķīnā dzīvojošās studentes.
Zinātnieks Ilgmārs Eglītis savu darba mūžu vairāk nekā 40 gadu garumā vada tieši Baldones observatorijā, kur joprojām tiek atklāti asteroīdi, pētīts melnais caurums, zvaigznes un citi debesu ķermeņi. Kā mainījusies observatorija un pētījumu temps daudzo gadu garumā, kas ir mūsdienu zinātnes izaicinājumi un vai astropētījumiem Latvijā ir nākotne, - savā pieredzē un novērojumos dalās Baldones observatorijas ilggadējais vadītājs Ilgmārs Eglītis.
Jaunākie
Interesanti