Dzīve & stils / Cilvēkstāsti
Šo dienu nedrīkst saukt par Baltā galdauta svētkiem. Viena no pēdējām sarunām ar AP deputāti Seili
Jautājums par to, kāda Latvija būtu šodien, ja neatkarību atgūt neizdotos, nav apspriežams. Tādu pārliecību pauda bijusī Augstākās Padomes (AP) deputāte Anna Seile (27.09.1939.–20.06.2019.) vienā no savām pēdējām intervijām, kas tapa divus mēnešus pirms viņas došanās mūžībā pērn iznākušās grāmatas “Latvijas Republikas dibinātāji un atjaunotāji” ietvaros.
Dzimtaskoka izpētē producents Juris Millers atklāj radniecību ar Kantu
No pārsteigumiem un līdzību meklējumiem ar iepriekšējo paaudžu pārstāvjiem līdz asarām un sāpēm par cilvēku likteņiem – tā par sajūtām, pētot savu dzimtu, kas apkopots grāmatā “Manas dzimtas vēsture”, Latvijas Radio 1 raidījumā “Monopols” sacīja pasākumu producents un žurnālists Juris Millers. Dzimtaskoka izpētē atklājusies pat radniecības saite ar filozofu Imanuelu Kantu, kura brālis savulaik pārcēlies uz dzīvi Jelgavā.
Goldmaņu ģimene 4. maiju svin ar vērienu
Goldmaņu ģimenei 4. maijs vienmēr ir bijusi nozīmīga diena, kas tiek vērienīgi svinēta. Šie ir ne tikai valsts svētki. Steļļu meistaram Jurim Goldmanim šajā dienā ir arī dzimšanas diena. Kā Goldmaņu ģimene šogad Covid-19 pandēmijas laikā svinēs 4. maiju?
Kanādas karavīrs apgūst latviešu valodu
Stīvs Rebeiro dienē Kanādas bruņotajos spēkos un pēdējos divus ar pusi gadus uzturas Latvijā. Šis īsais laika periods mūsu valstī viņam nav bijis šķērslis, lai apgūtu latviešu valodu. 
Pirmās dienas Rīgā bija grūtas. Saruna ar tehnoloģiju uzņēmēju Muhamedu Gaitu no Ēģiptes
Muhameds Gaits ir tehnoloģiju uzņēmējs un kriptovalūtas tirgotājs no Ēģiptes. Viņš Baltijas valstīs dzīvo jau kopš 18 gadu vecuma. Latvijā viņš pirmoreiz ieradies, lai Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) studētu par avioinženieri. Dzimis izgudrotājs, viņš sāka pārdot programmatūru, ko bija radījis 16 gadu vecumā savā dzimtajā pilsētā Aleksandrijā.
Dzirkaļu ģimene Burtnieku novadā audzē bioloģiskos dārzeņus un rūpējas par audžubērniem
Braucot no Valmieras uz Matīšiem, šosejas malā ir norāde ar interesantu māju vārdu „Varšavas”, tajās jau vairākās paaudzēs saimnieko Dzirkaļu ģimene. Šajā bioloģiskajā saimniecībā izaudzētie dārzeņi ir pircēju iecienīti ne tikai tuvākajās vietās – Valmierā un Burtniekos, bet arī Cēsīs  un Rīgā. Paralēli lauku darbiem, saimnieki Sniedze un Jānis Dzirkaļi uzņēmušies arī rūpes par trim audžu bērniem.
Divreiz uzveikusi vēzi. Krista Krēsliņa atzīst – stiprie nebaidās būt vāji
Vājums dara unikālu, Latvijas Radio 5 jeb Pieci.lv podkāstā “Kā ir būt” sacīja Krista Krēsliņa, kura zina, cik daudz spēka prasa atzīšana, ka ir grūti. Šobrīd viņai ir 21 gads, un aiz muguras divas onkoloģiskas saslimšanas. Jauniete studē psiholoģiju, bauda būšanu dabā un sakārto domas izšujot.
Relikvija, kura turpina sargāt Īļu dzimtu no likstām – ar roku pārrakstīta Svētā grāmatiņa
Tikai otro gadu savu ģimenes māju ar dārzu Slokā iekopj Īļu muzikālā ģimene – Maija, Nils, Fabiass Nils, Aurēlija un kaķis Berimbao. Savā “Īļu studijas” mājaslapā viņi raksta: “Lai sajustu ritmu un skaņas vibrācijas sevī – vecumam nav nozīmes.”  Pētot citu valstu kultūras, Nils un Maija saviem bērniem māca godāt mūsu pašu zemes tradīcijas, kuras vispirms radām katrs savā ģimenē.
Naujenes pagasta jaunietim Egilam sava kokapstrādes darbnīca jau 18 gados
Daugavpils novada Naujenes pagastā uzņēmīgais jaunietis Egils Govilovskis vai ik dienu darbina instrumentus, lai darinātu dažādus koka izstrādājumus. Viņa ražotās mēbeles savu vietu atradušas gan ģimenes mājā, gan sarūpētas radiem un vairākiem klientiem. Pagaidām koka mēbeļu ražošanu jaunietis sauc par vaļasprieku, taču cer, ka nākotnē tā būs viņa pastāvīgā nodarbošanās.
Dēla pašnāvība Cepurīšu ģimenei lika apjaust, cik daudz jauniešu Latvijā to apsver
Pēc dēla pašnāvības sākām apzināties, cik daudz jauniešu par to ir domājuši, atzina atbalsta biedrības “Ogle” vadītājs Maigurs Cepurītis, kura bērns sev atņēma dzīvību 23 gadu vecumā. Pašnāvību statistika Latvijā ir gana skarba uz citu pasaules valstu fona, taču par iemesliem, kas cilvēkiem liek izšķirties par šo galējo soli, datu nav – tos nepēta.
Vieglāk nomirt, nekā iet uz skolu. Blogeres Aigas Zviedres atmiņas par kibermobingu
Fotogrāfe, blogere un sociālo tīklu satura autore Aiga Zviedre 16 gadu vecumā kļuva par kibermobinga upuri, kad viņas bijušais draugs internetā izplatīja privātu saraksti un kailfoto. Tagad Aiga spēj par piedzīvoto stāstīt plašākai sabiedrībai, taču tolaik vieglāk šķitis nomirt, nekā iet uz skolu. Kibermobings kļūst par aizvien izplatītāku problēmu jauniešu vidē, bet ne vecāki, ne skolotāji tam bieži nepievērš nepieciešamo uzmanību.
Šī ir smagu atmiņu diena: latvieši zem Černobiļas mākoņa
 “Smaga atmiņu diena. Asaras sariešas acīs. Ja padomā, cik daudzi cieta padomju varas bezatbildības dēļ,” LTV raidījumam “Aculiecinieks” stāsta Černobiļas AES avārijas seku likvidētāji Ivars Kalada un Jānis Kristapovičs.
Mūziķis Atis Auzāns laiku bez skatuves velta mājas iekārtošanai
Mūziķis un dziedātājs Atis Auzāns patlaban, līdzīgi kā daudzi citi mākslinieki, Covid-19  noteikto ierobežojumu dēļ daudz laika pavada ar ģimeni un citos darbos, nevis ar skatītājiem. Taču viņš pats uzskata – galvenais ir justies laimīgam, un tā sajūta ir, un šo laiku viņš izmanto savas mājas būvniecības pabeigšanai, un to dara pats savām rokām.
Eksperiments «izgāžas veiksmīgi» – pret asistentu un suni–pavadoni veikalos neiebilst
Latvijas Televīzijas raidījumā "4.studijā" vērsās sociālo tīklu lietotāji, kuri, izlasījuši vājredzīgās Ineses Brakovskas stāstu, nespēja palikt vienaldzīgi. Sieviete bija devusies iepirkties kopā ar asistentu un suni–pavadoni, taču tika izraidīta no veikaliem, jo īpaši tiem, kuros iepirkšanās laikā drīkst atrasties viens cilvēks.
Ar vienu kāju amerikāņos, ar otru latviešos. Saruna ar Blumbergu dzimtas trīs paaudžu pārstāvjiem
Latvietība mūsos ir kā kvēloša ogle, kaut kas ļoti dziļš mūsu būtībā, Latvijas Radio raidījumā “Globālais latvietis. 21. gadsimts” savās sajūtās dalījās Blumbergu ģimenes trīs paaudžu pārstāvji – mamma Ināra, divi no viņas četriem dēliem Roberts un pašreizējais Amerikas Latviešu Apvienības (ALA) priekšsēdis Pēteris Blumbergs, kā arī Pētera vecākais dēls Aleksandrs. Blumbergi ir dzimta, kuras sirds daļa pieder Latvijai un bez kuras latviešu sabiedrība Amerikā būtu citādāka.
Populārākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt