Dzīve & stils / Cilvēkstāsti
Kaķu glābējai Gunitai mājās četri minkas, galvenais – neredzīgais Pipars
"Dažkārt vismazākās lietas aizņem vislielāko vietu sirdī" – sacīja Vinnijs Pūks. Patiesībā nevar nepiekrist! Cik tad daudz vietas var aizņemt pāris sīkas ķepiņas? Izrādās – visu, kas vien ir! Gunitas četri kolorītie kaķi viņas sirdī iekārtojušies uz palikšanu – un, ja vajadzēs, vieta atradīsies vēl kādam.
Dziedātāja Ance Krauze ar kaķeni Zuzi kopā jau 16 gadus
Dziedātāju Anci Krauzi uz skatuves redzam salīdzinoši reti. Jau daudzus gadus viņa ir pilna laika mamma trim meitām – un ne tikai… Savas rūpes prasa arī kāmītis, divi putni un kaķene Zuze, kura kopā ar Anci ir jau 16 gadus.
Latvietis Lielbritānijā popularizē NVO dienu
Vispasaules Nevalstisko organizāciju (NVO) dienu, ko atzīmējām aizvadītajā nedēļā, izrādās, ir ierosinājis Lielbritānijas latvietis Mārcis Liors Skadmanis. Viņš ne tikai aktīvi popularizē šo dienu, bet paralēli ģimenes uzņēmuma vadīšanai arī nodarbojas ar labdarību.      
Krustvārdu spēle – dzīvesprieka vitamīni latviešu senioriem Austrālijā
Ierasts, ka daudzos latviešu centros pasaulē ļaudis sanāk, lai dziedātu, dejotu, muzicētu, pārrunātu izlasītās grāmatas, svinētu svētkus, bet Adelaides latviešu namā seniori atklājuši sev citu vaļasprieku, kas ļauj satikties un priecāties par dzīvi  – viņi pulcējas reizi nedēļā, lai aizrautīgi visas dienas garumā spēlētu krustvārdu spēli.
«Panikā nekrītam, dzīve turpinās!» - Itālijas latvieši, kuri par «Covid-19» īpaši neķer kreņķi
“Termometrs un konservi mājās ir”, “ja būs lemts ķieģelis, tad vīruss neķers”, – Itālijā mītošie latvieši lielākoties situāciju valstī uztver mierīgi un pat ar humoru, jo paši teic – nevar taču cilvēks bezgalīgi uztraukties. Turklāt, izvērtējot situāciju ar rāmu prātu, kļūst skaidrs, ka tā nav nekāda “zombiju apokalipse”, kaut valdības kontroles mehānismi saistībā ar koronavīrusa izplatības ierobežošanu ir strikti un nereti arī – haotiski un pat absurdi, bet Itālijas mediji mudž no emocionāli eskalētiem ziņojumiem, kuru jūrā nogrimst zinātniskie skaidrojumi.
Ar līdzcilvēku atbalstu piepilda bijušā «sistēmas bērna» Andra sapni par māju
Andris Vasko ir vīrietis, kurš ļoti vēlas dzīvot patstāvīgu dzīvi, bet neprot ne rakstīt, ne lasīt, jo lielāko daļu mūža pavadījis sociālās aprūpes namos, kur viņam to neiemācīja, domājot, ka vājdzirdīgais puisis ir atpalicis. Ar atsaucīgu cilvēku palīdzību izdevies piepildīt Andra sapni par pašam savu māju. 
«Tev mati kā vecai tantei.» «Diagnoze vēzis» 7.dienasgrāmata
"Tev mati kā vecai tantei,” ērti izlaidies dīvānā, paziņo laulenis. Es viņa vietā muktu, bet Kriss neliekas traucēties. Pakausī mati sākuši lokoties, toties galvvidū aug biezu biezais mežs, kas stāv gaisā un laikam arī lokotos, ja tik būtu vieta. Esmu redzējusi deviņus izkritušus matus kopš augusta (jā, skaitu!), par frizūras veidošanu nevar būt ne runas, mati dzīvo paši savu, neatkarīgu dzīvi. Īsta panka sapnis, nevajag ne cukurūdeni, ne uzkasīt, visi gaisā un nav piedabūjami ieņemt nekādu citu stāvokli. Varētu apcirpt atkal īsus, bet gribu zināt, kas tur izaugs (Kriss saka – mikrofons izaugs).
Šveices latvieti nejaušs vaļasprieks aizved līdz goda pjedestālam
Latviete Anna Granta dzīvo Šveicē, bet uz ledus pārstāv Latviju. Sākusi slidot vien 21 gada vecumā, šobrīd viņa ir pasaules TOP 10 amatieru daiļslidotāju vidū sudraba kategorijā ar vairākām medaļām kontā. Pirms neilga laika viņa atgriezās no “Winter World Masters Games 2020” jeb tā dēvētajām amatieru olimpiskajām spēlēm,  bet tagad gatavojas amatieru pasaules čempionātam.
Baškīrijas latviete: Nē, Arhlatviešu ciemā tīru latviešu vairs nav
Baškīrija ir vieta, kur 19. gadsimta beigās labākas dzīves meklējumos ieradās latvieši, viņu pēcteči tur dzīvo joprojām. Man ir lieliska iespēja ciemoties Arhlatviešu jeb Maksima Gorkija ciemā, tur ap 10 ciemnieku joprojām zina latviešu valodu, bet ikdienā tajā vairs nerunā, toties stāsti par tradīcijām un senču dzīvi joprojām atmiņā.
Jānis Valainis pēc 13 gadiem Anglijā atgriežas Latvijā, lai kļūtu par karavīru
Jānis Valainis pēc 13 Anglijā pavadītiem gadiem atgriezies Latvijā un šobrīd dien profesionālajā dienestā. Strādājot Anglijā, vairākkārtīgi domājis par braukšanu atpakaļ. Galīgo lēmumu pieņēmis spontāni, sakravājis mantas un devies pie savējiem uz Ilūkstes novadu. Esot Latvijā, ir saņēmis vairākus darba piedāvājumus, tomēr neviens nav šķitis piemērots, līdz, māsas uzrunāts, nolēma izaicināt sevi, dzīvi saistot ar militāro karjeru. Savu izvēli ne mirkli nenožēlojot.
Jānis pēc septiņiem gadiem Anglijā atgriežas Valmierā: Tagad es esmu miljonārs!
Tagad es esmu miljonārs! Tā par savu lēmumu atgriezties Latvijā pēc septiņiem Anglijā pavadītajiem gadiem saka valmierietis Jānis Uzāriņš. Un runa nav par Anglijā nopelnītiem miljoniem, bet gan par atgūto māju sajūtu, savu ģimeni, kurā aug trīs meitas, un darbu. Atgriežoties izveidota arī sava nekustamo īpašumu apsaimniekošanas firma, kas vasarā apkopj pilsētas teritorijas, pļaujot zāli, bet ziemā, tīrot sniegu, un veic arī vēl daudzus citus darbus.
Armands pamet vadītāja amatu Īrijā un Liepājā dibina savu metālapstrādes firmu
Ģimenes cilvēks un tēvs četriem bērniem – liepājnieks Armands Džeriņš nesen izveidojis pats savu metālapstrādes uzņēmumu SIA „Armsol Metāls”. Viņš ir viens no liepājniekiem, kurš pēc 13 gadu dzīves un darba Īrijā atgriezies Latvijā, kur uzsācis savu uzņēmējdarbību.  Visgrūtāk Latvijā jaunajam uzņēmējam šķiet pielāgošanās birokrātijas un nodokļu slogam, kā arī sabiedrības nospiedošajam pesimismam.   
Pamest darbu britu finanšu regulatorā, lai pārnestu pieredzi uz Latviju: Kristīnes Dambes stāsts
Kristīne Dambe uz Lielbritāniju aizbrauca 2006. gadā tūlīt pēc vidusskolas beigšanas, ieguva tur spožu augstāko izglītību un izveidoja daudzsološu karjeru valsts finanšu regulatorā. Taču pēc vienpadsmit, kā viņa pati saka, „uz salas” pavadītiem gadiem Kristīne nolēma lēkt nezināmajā un atgriezties Latvijā. Pašlaik viņa strādā kā konsultante dažādos projektos, un uz viņas vizītkartes ir rakstīts „rīcībpolitikas ekonomiste”.
Svešumā pietrūka ģimenes un draugu. Ingus atrod darbu Latvijā, vēl dzīvojot ārzemēs
Pēc desmit gadu ilgām darba gaitām ārzemēs Latvijā atgriezies Ingus Dzenis. Vēl būdams Norvēģijā, uzzinājis, ka Krustpils novadā tiek būvēta jauna kokapstrādes ražotne, pieteicies darbam. Sākumā Ingus strādāja par iekārtu operatoru, bet tagad kļuvis par maiņas vadītāju. Ingus Dzenis norāda, ka aptuveni trešdaļa uzņēmuma darbinieku ir reemigranti.
 
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt