Dzīve & stils / Cilvēkstāsti
Pandēmijas laikā dziedātāja Katrīna Dimanta taisa pastalas un pārdod ukuleles
Paralēli mūzikai dziedātāja Katrīna Dimanta ne tikai raksta dzeju, taisa pastalas un galvas rotas un pagūst darboties bērnu slimnīcā Daktera Klauna lomā, bet koronavīrusa laikā sākusi mācīties arī grāmatvedību. Iegūtās zināšanas noder, pārdodot nelielos strinkšķināmos instrumentus ukuleles.
Aculiecinieks. Artis Gulbis – ārsts ar karavīra aicinājumu
Mugurkaula ķirurgs Artis Gulbis ikdienā darbojas ap tik smalkām matērijām kā smadzenes un nervi. Tā ir milzīga koncentrēšanās un niansēta jutība. Bet pilnīgs pretstats ir ārsta aizraušanās. Tā ir vide, kur valda raupjums un liels spēks. Ārsts ir arī zemessargs. 
Rūjienā vājredzīga sieviete gadiem dzīvo mājoklī bez ūdens; pašvaldība sola to risināt
42 gadus vecā Zane dzīvo Rūjienā un jau kopš dzimšanas ir vājredzīga. Sieviete LTV raidījumam "4. studija" skaidroja, ka redze strauji pasliktinās, tādēļ pašreizējais pašvaldības piešķirtais dzīvoklis vairs neatbilstot viņas veselības stāvokļa vajadzībām. Pašvaldība plāno, kā risināt Zanes jautājumu, bet pagaidām neviens vietvaras piedāvājums sievietes vēlmēm nav atbildis.
Latviešu biznesa pērļu zvejniece Anglijā Edīte Brauela
Anglijas latvietei Edītei Brauelai (Browell) vislielāko prieku sniedz iespēja dzirdēt tautiešu biznesa veiksmes stāstus ārzemēs. Šobrīd latviešu uzņēmēju sadarbība ir tik aktīva kā nekad iepriekš, un Edīte Brauela, kas vada Lielbritānijas latviešu uzņēmēju klubu un ir arī citās organizācijās, tam saredz milzīgu perspektīvu un iespējas: „Kad latvieši sadarbojas, tad notiek lielas un brīnumainas lietas!“
Atraktīvs sporta skolotājs katrā tiešsaistes stundā iejūtas jaunā tēlā
Katru dienu, kad Āgenskalna sākumskolas mazāko klašu skolēniem attālināto stundu sarakstā ir sports ar skolotāju Sergeju Dolotinu, bērni pirms stundas aiztur elpu. Sporta skolotājs savās stundās katru reizi parūpējas par arvien jaunu atraktīvu veidu, kā piesaistīt skolēnu uzmanību. 
Māsas pirmo reizi satikās tēva bērēs. Komponista Alberta Jēruma meitu likteņstāsti
Komponista Alberta Jēruma meitu Ingas un Jānas dzīvesstāsts līdzinoties Ērika Kestnera “Divām Lotiņām”, tikai latviešu vēstures līkloču versijā, Latvijas Radio raidījumam “Globālais latvietis. 21. gadsimts” atklāja Inga Jēruma. Šāda sajūta komponista meitu pavadījusi visu mūžu, jo, uzaugdamas katra savā dzelzs priekškara pusē, abas pusmāsas pirmo reizi vaigā redzējušās vien tēva bēru dienā.
Depresijas laikā izskats bija vienaldzīgs. Saruna ar skaistuma blogeri un mākslas zinātnieci Aneti Ozoliņu
Ārējais izskats ir iekšējās pasaules spogulis – pie šāda secinājums modes un skaistuma blogere un mākslas zinātniece Anete Ozoliņa nonāca, cīnoties ar depresiju. Vienlaikus sarunā Latvijas Radio 5 jeb Pieci.lv podkāstā “Kā ir būt” Anete uzsvēra, ka cilvēkam vairāk jārūpējas par savu iekšieni un lietas nespēj darīt laimīgu– tām ir jākalpo cilvēkam, nevis otrādi.  
Ingas un Ivara Pļavenieku garšīgā dzīve pie Norvēģu jūras
"Garšīgi paēst vēlas visi" – kurš gan tam nepiekritīs? Kulinārija vieno visus cilvēkus un nācijas, par to cieši pārliecināti arī Inga un Ivars Pļavenieki, kuri augstākminēto patiesību izvēlējušies par devīzi savam kulinārijas emuāram jeb virtuālajai recepšu grāmatai. Abi jau 13. gadu dzīvo Norvēģijā, un tieši dzīve pavisam jaunos apstākļos ļāvusi kupli plaukt gastronomiskajam talantam un citiem vaļaspriekiem.
Kontrtenors Sergejs Jēgers pandēmijas laikā kļūst par mājražotāju
Kamēr atcelti koncerti, latviešu dziedātājs, kontrtenors, Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieks Sergejs Jēgers lielo skatuvi nomainījis pret virtuvi. Pagājušā gada pavasarī, sākoties pandēmijai, dziedātājs ilgu laiku bija spiests pavadīt Londonā. Tur, gaidīdams iespēju atgriezties mājās, viņš vadīja dienas, pārdomājot dzīvi, lasot un arī izkopjot savu iecienītāko aizraušanos – kulinārijas mākslu.
Tēvs nogalina meitu un izdara pašnāvību – elle, kas nebeidzas. Mātes stāsts par dzīvi pirms un pēc traģēdijas (papildināts)
Rubrikā par vardarbību ģimenē Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums "Panorāma" stāstīja par traģēdiju Krāslavā. Lai atriebtos sievai, kura pameta vīru varmāku, vīrs nogalināja viņu abu kopīgo meitu, nodedzināja īpašumu un pats pakārās. Tas notika pērn, pirmās ārkārtējās situācijas laikā. Tagad, nepilnu gadu pēc traģēdijas, sieviete notikušo salīdzina ar baisu elli, kas joprojām nav beigusies.
«Nekad nezaudējiet cerību!» Latviešu pāris Skotijā izauklē grūtniecības 23.nedēļā dzimušu meitenīti
“Viens no jaunākajiem Skotijā jebkad priekšlaikus dzimušajiem bērniņiem beidzot dodas mājup!” tāds ieraksts pirms dažām dienām rotāja britu raidsabiedrības BBC ziņu lentu. Četrus mēnešus pirms laika dzimusī meitenīte Sofija, kura pasaulē nāca oktobrī - tikai grūtniecības 23. nedēļā, ir retums pasaules mērogā. Izrādās – viņas vecāki ir Skotijā dzīvojoši latvieši Egija un Inārs Biriņi. Tagad jau vairākas nedēļas mazā Sofija ir mājās, un Egija Biriņa piekrita dalīties ar Latvijas Radio viņas piedzimšanas stāstā, lai dotu cerību arī citu priekšlaikus dzimušu mazuļu vecākiem. 
Veču lietas Baltkrievijas pierobežā. Ciemos pie smejošā latgalieša Viktora Piļščikova
Latgalietis Viktors Piļščikovs smejas nepārtraukti un par visu – arī pats par sevi. Un tas pie latviešiem nemaz tik bieži negadās. Vai tu mani vari iedomāties kā bankas klerku? – viņš kacinot nāk klajā ar pretjautājumu. Skaidrs, ka ne. Viktora vieta ir šeit – pašā Baltkrievijas pierobežā, Daugavas lokos, ņemoties ar copi, zirgiem un medībām – īstām veču lietām, kā viņš pats saka.
Populārākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt