Dzīve & stils / Cilvēkstāsti
Students Austris Pāvuliņš pašizolācijā mācās, skatās seriālus un pārdomā dzīvi
Students Austris Pāvuliņš šobrīd atrodas pašizolācijā Latvijā un vēro savu veselību. Tieši pirms robežu slēgšanas viņš paspēja ar vairākiem transportlīdzekļiem nokļūt no Polijas Latvijā. Savas pārdomas un aktivitātes Austris fiksēja audiodienasgrāmatā. Pašizolācijas laikā viņš pārdomājis daudz lietu un guvis arī vērtīgas atziņas.
Arī tautiešu bērni Lielbritānijā mācās mājās
"No pusdeviņiem rītā līdz pusdivpadsmitiem naktī mācījos 3. un 6. klasē. Tas nav normāli!" Tā sociālajos tīklos žēlojas kāda māmiņa. Apvienotajā Karalistē skolas nestrādā, tādēļ vecāku pienākums ir palīdzēt bērniem mācīties, un, kaut arī brīžiem ir puņķi un asaras, tomēr daudzi atzīst, ka šis laiks visai ģimenei kopā ir ārkārtīgi vērtīgs.
Asina prātu un māca sadarboties: vīrusa laikā aug galda spēļu popularitāte
Spēles var mācīt sadarboties, asināt plānošanas un stratēģijas iemaņas, trenēt reakciju un prasmi stāstīt stāstus. Un vīrusa uzspiestās pašizolācijas apstākļos galda spēļu un datorspēļu popularitāte ir paredzami pieaugusi. Pašmāju galda spēļu tirgotājs "Brain Games" straujā pircēju pieplūduma dēļ pat bija spiests izstrādāt stingrus ierobežojumus. Bet datorspēļu apskatnieki ziņo par lielu aktivitātes kāpumu arī šajā frontē. Vietējā datorspēļu tirgū gan šo kāpumu neizjūt.
Latviešu kurjers Tutiņš Lielbritānijā: Mainījušies cilvēku iepirkšanās paradumi un preču saņemšana
Koronavīruss ir ieviesis pamatīgas izmaiņas ne tikai lielveikalu plauktos, kas daudzviet Lielbritānijā nu ir pilnīgi tukši, bet arī darba tirgū. Viena no pieprasītākajām profesijām šobrīd ir kurjers, jo dramatiski pieaudzis pasūtījumu skaits internetā, un esošā kapacitāte sūtījumu piegādāšanai mājās ir par mazu. Piemēram, lielākā lielveikalu ķēde "Tesco" piedāvā pārtikas piegādi ātrākais pēc divām, trim nedēļām.
Kā jūtas ar Covid-19 saslimušie?
Pēdējās dienās Latvijas Televīzijai savus stāstus uzticējuši vairāki ar jauno koranavīrusu saslimušie skatītāji. Tostarp Mārtiņš, kurš saslimis Barselonā, cits Mārtiņš, kurš inficējies un strādā Vācijā, un Oskars, kurš patlaban ir Rēzeknes slimnīcā. Kā viņiem klājas šobrīd?
Edgars Pastars pašizolācijā secina – patika pret darbu no mājām bija iedomāta
Tiesību eksperts Edgars Pastars ir viens no tiem, kurš, atgriežoties no ārzemēm, izolējās, lai mazinātu jaunā koronavīrusa izplatības riskus, ja gadījumā viņš ar tādu būtu inficējies. Arī viņš savas pārdomas nedēļas garumā fiksēja audiodienasgrāmatā un izdarīja dažādus secinājumus par sabiedrības reakciju, par atbildību, par darbu attālināti, kā arī dalījās personiskos secinājumos par to, kā izolēšanās ietekmē indivīdu.
Ar Covid-19 saslimušie: No ārzemēm atbraukušo nevēlēšanās pašizolēties ir bezatbildība
Šķiet, ka ar tevi jau tas nenotiks. Bet tad pienāk brīdis, kad pašlaik pasaulē apspriestākais temats – Covid-19 – ir arī tava diagnoze. Tīna un Artūrs ir starp tiem vairāk nekā simt Latvijas iedzīvotājiem, kuriem pašlaik oficiāli diagnosticēts jaunais koronavīruss. Abi to pārslimo vieglā formā un piekrita savā pieredzē padalīties ar Latvijas Radio klausītājiem.
Septiņus audžubērnus audzina praktiski un radoši. Pie Glaudānu ģimenes Sēlijā
Pie skatītājiem nonācis dokumentālais cikls „Neatklātā Sēlija” pirmā sērija. Šajā raidījumā tā veidotāji viesojas pie vairākiem sēļiem, lai atklātu šī kultūrvēsturiskā novada identitāti. Pusgadu pēc raidījuma filmēšanas dodos uz Sēlijas ziemeļaustrumiem - uz Dvietes pagastu. Tur dzīvo saimniecības „Vidzemnieki” saimnieki Olga un Pēteris Glaudāni, kā arī viņu septiņi audžubērni. Kopumā Glaudāni līdz šim savā paspārnē ir uzņēmuši 39 dzīves pabērnus, tāpēc viņu ikdiena šobrīd saistīta ar bērniem – problēmu risināšana, kopīgas nodarbes, sarunas un mājas darbi.
VIDEO: Kā latviešu ģimene pārdzīvoja saslimšanu ar Covid-19 Itālijā
Itālijā, kuru Covid-19 Eiropā skāris visvairāk, vīruss ceturtdien prasījis vēl 427 cilvēku dzīvību. Kopumā mirušo ir vairāk nekā trīs tūkstoši – vairāk nekā Covid-19 izcelsmes valstī Ķīnā. Stāstu par saslimšanu ar jauno vīrusu LTV uzticēja Ilze Zrakiča, kura ar ģimeni dzīvo divu kilometru attālumā no Bergāmo, kas pašlaik ir vīrusa uzliesmojuma epicentrs Itālijā.
Covid-19 slimnieks Mārtiņš: Ja nebūsim piesardzīgi, var kļūt traki
Mārtiņš Jēkabsons uz Barselonu devās komandējumā, bet atgriezās jau saslimis. Viņš ir viens no Covid-19 slimniekiem Latvijā. Ārstējas mājās, ievēro ārsta noteikumus un ir pašizolējies. Neslēpjot savu identitāti, viņš piekrita intervijā atklāt par saslimšanu, tās gaitu un atlabšanu, lai aicinātu cilvēkus būt piesardzīgiem.
Pēc atbraukšanas no Francijas dēls izolējas dzīvoklī Talsos; ģimene – laukos
Kad vēl pirms vairākām nedēļām daudziem  Covid-19 šķita kā joks tālu Ķīnā, kas līdz Latvijai nekad nenonāks, Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) Ziemeļkurzemes pārvaldes vadītājam, kas piedzīvojis Āfrikas cūku mēri, jau tobrīd bija skaidrs, ka pavisam drīz viss būs nopietni. Turklāt vīruss mainījis arī viņa ģimenes ikdienu. Lai dēls, kurš nupat atgriezies no Francijas, varētu pašizolēties, pārējie pārcēlušies uz laukiem.
Karantīnas dienasgrāmata: Vorzu ģimenes pirmās dienas pašizolācijā
Visiem, kas pēdējās dienās atgriezušies no ārzemēm, 14 dienu karantīna ir obligāta – to atkal un atkal atkārto infektologi, kuri situācijas nopietnību saprot vislabāk. Nepaliekot mājās, jūs riskējat aplipināt daudzus citus un pārslogot mediķus, kuriem vienlaikus būs jāaprūpē ļoti daudz smagāko gadījumu. Tāpēc – palieciet mājās! Bet ko tas nozīmē pavisam praktiski – visai ģimenei divas nedēļas neiziet no mājām? Latvijas Radio sērijā “Karantīnas dienasgrāmatas” ar savu pieredzi dalās Vorzu ģimene no Cēsīm.
 
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt