Dzīve & stils / Cilvēkstāsti
Izvēlējos «AstraZeneca» vakcīnu. «Diagnoze vēzis» 11.dienasgrāmata
Palikusi nedēļa līdz kārtējai ārsta apskatei februārī, šoreiz paredzēts ginekologs-onkologs. Drošības pēc izpētu slimnīcas atsūtīto vēstuli no viena gala līdz otram, tur melns uz balta rakstīts, ka jāierodas piektdien pulksten 10.00 Braitonas slimnīcā, ginekoloģijas nodaļā.
Lieldienas «WhatsApp». Pluģu ģimenes stāsts
Mazais Lukass, Anija un Rinalds Pluģi parasti Lieldienas svin ģimenes lokā, apciemojot visus savus radus. Ņemot vērā Covid-19 izplatību pasaulē, šogad tādas iespējas nebūs. Jaunā ģimene par to neskumst, jo mūsdienu tehnoloģijas ļauj svētkus un kopā būšanu svinēt arī attālināti.
Vājredzīgā flautiste Maija Fogele: Pandēmija rosināja kļūt patstāvīgākai
Maija Fogele šobrīd studē flautas spēli Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā. Mūzikai viņas dzīvē ir liela nozīmē, ar to arī saistīti viņas lielie mērķi – kļūt par profesionālu izpildītāju. Viņa, būdama vājredzīga, pasauli izjūt citādi. Sarunā Latvijas Radio 5 jeb Pieci.lv podkāstā “Kā ir būt” Maija atklāja, kā ik dienu, par spīti šobrīd pasauli pārņēmušajai neziņai, mācās būt drosmīga un neatkarīga.
«Defacto» žurnālists Ivo Leitāns: Latvijā ir negarlaicīga dzīve
Žurnālists Ivo Leitāns pētniecisko žurnālistiku salīdzina ar izmeklētāja amatu. Tomēr viņam ir arī ziņu gēns. Kā pētniecība sadzīvo ar šo gēnu, kā no Gunta Bojāra mācekļa Ivo kļuvis par viņa kolēģi un vai tiešām vienīgais veids, kā izrauties no ikdienas rutīnas, ir sagaidīt vasaru?
No fūrmaņa svešumā par bodnieku dzimtenē – kurzemnieks Agris Budreckis piepildījis sapni par savu veikalu
Agris Budreckis bija starp tiem, kurus pirms vairāk nekā 10 gadiem dzīve piespieda doties meklēt laimi ārzemēs. Tieši tur viņš noskatījis un atskārtis savas dzīves aicinājumu – kļūt par bodnieku, kurš nepieciešamības gadījumā pats stāv aiz letes, un arī mājasvieta kuram būtu turpat veikala augšstāvā. Agris ir pārliecināts, ka skaidri apjaustais mērķis ļauj piepildīt pārdrošākos sapņus. Tāpēc tagad viņam ir jau divi veikaliņi Kurzemes pusē un tālejoši plāni par harmonisku un piepildītu bodnieka dzīvi laukos. 
Es nedarbojos tikai kā viedokļa dispečers. Iepazīstam «De facto» žurnālisti Lieni Barisu-Sermuli
To, ka žurnālistika ir viņas ceļš, Liene Barisa-Sermule saprata 10. klasē. Mērķtiecīgs darbs un atbildības sajūta raksturo “De facto” žurnālisti, kura par savu pētniecības dzinuli saka: “Tas, uz ko es parasti, ja tā vienkāršoti var teikt, pavelkos, ir – ja es redzu kaut kādu netaisnību vai pretrunas, kur man uzreiz iedegas – nu, kā tā var?”
Represētais Edgars Luzers Aizputē tāpat kā Sibīrijā audzē pasta baložus
1949. gada 25. martā aptuveni trešdaļa no visiem deportētajiem uz Sibīriju bija bērni vecumā līdz 16 gadiem, starp kuriem arī sešgadīgais aizputnieks Edgars Luzers un abi viņa brāļi. Lai gan skarbos apstākļos, cīnoties par izdzīvošanu, aizritējuši bērnības un pusaudža gadi, Edgars, būdams pensijā, tāpat kā izsūtījuma laikā savam priekam sācis aizrauties ar pasta baložu audzēšanu.
Skolnieks iemūžina traģēdiju – kādas deportāciju dienas fotogrāfijas stāsts
“Tā bija ļoti bīstama, bet drosmīga un nozīmīga rīcība,” tā par 6. klases skolnieka Elmāra Heniņa iemūžināto cilvēku izvešanu no Skrundas dzelzceļa stacijas 1949. gada 26. martā saka vēsturnieki. Gan pats fotogrāfiju autors, gan daudzi laikabiedri uz mums noraugās no mākoņu maliņas, bet fotogrāfijas joprojām atgādina par skaudrajiem notikumiem.
«Latvieti, latvieti, kurp lido?» 1949. gada 25. martā izsūtīto Sibīrijas stāsti
Poliete Lidija no Demenes pagasta, latgaliete Anna no Kalupes pagasta un krievu vecticībniece Vera no Kalkūnu ciema. Viņas visas 1949. gada 25. martā iesēdināja lopu vagonos un aizveda uz Sibīriju. Tagad visas trīs ir Daugavpils politiski represēto kluba dalībnieces. Pirms izsūtīšanas gadadienas LSM.lv pierakstīja viņu stāstus.
Liepājā godina automehāniķi, kurš izglābis slīkstošu cilvēku
Trešdien, 24. martā, liepājniekam Aivaram Andersonam svinīgos apstākļos izteica pateicību par cilvēka dzīvības glābšanu. Pirms dažām dienām, ieraugot Cietokšņa kanālā slīkstam kādu vīrieti, Andersons saviem spēkiem viņu izglābis un tad izsaucis palīdzību, lai cietušo nodotu mediķu rokās.
81 diena intensīvajā terapijā ar Covid-19. Rīgā mītošā spāņa Antonio stāsts
Brīnums. Tā Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) ārsti dēvē gadījumu, kad kāds Covid-19 pacients atguvies pēc 81 intensīvajā terapijā pavadītas dienas. Turklāt no šiem vairāk nekā diviem ar pusi mēnešiem 53 dienas viņš ir pavadījis, pieslēgts mākslīgās plaušu ventilācijas iekārtai. Ārsti joprojām rūpējas par viņa veselību, bet pats pacients cer pēc iespējas ātrāk atkal satikt ģimeni. 
Holivudas filmu studiju pieprasīts meistars – latviešu puisis Skotijā Artūrs Gūtmanis
Skotijas latvietis Artūrs Gūtmanis reiz sagribēja notonēt logus savam auto un izdomāja, ka to varētu izdarīt pats. Pēc ilgiem pūliņiem un praktizēšanās viņš tiešām to paveica. Tagad, pēc vairākiem gadiem, viņam ir smalks salons un Artūrs tūnē auto gan labākajiem Skotijas futbolistiem, gan Holivudas zvaigznēm uzņemšanas laukumos, gan „Netflix“ filmu vajadzībām.
Maza veikaliņa īpašniece gatava reģistrēt pircējus un cilvēkus telpās laist pa vienam
Mazo veikaliņu īpašnieki ir gatavi reģistrēt katru pircēju un vienlaicīgi ielaist savā veikalā tikai vienu personu, gluži kā frizētavās. Tik izmisīgi viņi gatavi atsākt strādāt. Apgrozījuma kritums kopš slēgšanas ir dramatisks. Mēģinājums tirgot veikala sortimentu internetā – pagaidām vājš. Un pāri visam ir neziņa, cik ilgi vēl šādā stāvoklī vēl jāpavada.
Kā atkal būt par savējo: 3 pieredzes stāsti par atgriešanos Latvijā
Iveta Ozola-Cīrule atkal dzīvo Latvijā pēc vairāku gadu prombūtnes un tagad maģistra darbā analizē kultūršoku pēc atgriešanās dzimtenē. Trimdā ASV dzimušajam Jānim Grantam Latvijā izdevās iedzīvoties tikai ar otro piegājienu, pirmajā reizē piedzīvojot zaudētās paradīzes izjūtu. Savukārt Alda Šneidere pēc vairākiem Īrijā pavadītiem gadiem savu vietu Latvijā rast vairs nespēja.
Kā iemīlēties krokusā. Sīpolpuķu audzētājs un selekcionārs Jānis Rukšāns
“Kad noņem ziemas segu un skaties – apakšā viss ir dzīvs, viss aug un nāk, tas ir vislielākais prieks! Un vislielākās bēdas bija tad, kad tu audzē uz lauka un ieraugi, ka no 100 kvadrātmetriem, kas apstādīti ar krokusiem, izlīguši tikai 8 asniņi. Visu pārējo žurkas apēdušas ziemā. Tāpēc tagad es visu audzēju podiņos siltumnīcā. Te žurkas klāt netiek,” tā ekskursiju pa plašo siltumnīcu sāk sīpolpuķu audzētājs un selekcionārs Jānis Rukšāns.
Populārākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt